Staminah 2013 márc. 14. - 19:24:09
(34/94)
A film nem rossz, bár kicsit másra számítottam. Én azt éreztem, nem tudták eldönteni, hogy gyerekfilmet akarnak csinálni, vagy kicsit idõsebbeknek szólót. Valóban volt benne pár jelenet, ami miatt érzékeny vagy kicsi gyerekeknek nem ajánlanám. A látvány valóban lenyûgözõ. Aki ismeri az eredeti Óz a csodák csodáját, egymás mögé tudja tenni a filmeket. Nekem az tetszett, ahogy még az apró dolgokra is odafigyeltek, hogy az eredeti filmhez kapcsolódjon a történet.
blake11 2013 márc. 14. - 18:57:14
(33/94)
A film egy valóban egy gagyi.
Azonban Walt Disney nem valószínû, hogy forog a sírjában, mivel lefagyasztatta magát.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 márc. 13. - 10:10:14 9/10
(32/94)
így igaz, EZ NEM REBOOT emberek!!! néhányan rosszul tudjátok...
Mermaid. 2013 márc. 13. - 02:36:27
(31/94)
Úgy látszik mostanában nincs normál felhozatal hogy csak rosszat tudok irni.....:)

A film borzalmasan vontatott, egyedül a látványra hajaz. A Disney mostanában nem képes egy épeszü filmet összehozni a Kalózok óta. Szerencsére már az Aliz csodaországban c. filmet sem moziban néztem meg, mert az is kb ilyen melléfogás volt anno mint ez a film. Borzasztóan bugyuta film, pedig nem állnak tõlem távol a "gyerek" mesék sem. Mondjuk ez minden csak az nem :)
Már azon felcsesztem az agyam hogy a fõszereplõ csávó mennyire idióta természet és idegesitõ, a szöszi barátnõjérõl nem is beszélve. Nem tudom forgatókönyvi melléfogás e, vagy tényleg "jellem-szegénység" a fõszereplõk részérõl. SPOILER jön

A csávó agyba fõbe csajozik, fünek-fának szerelmet vall, közben se veled se nélküled kapcsolatban áll ezzel a lánnyal (szõke) aki annyira hülye hogy évek óta nem tünik fel neki? NEm. :) Ez már annyira szánalmas fonala a filmnek hogy sirva nevettem. A gonosz boszorkányon pedig azt hiszem nincs mint csodálkozni hogy gonosszá lett a szerencsétlen. A fõszereplõ faszi egyáltalán nem váltja ki az emberbõl a szimpátia érzését. Valahogy az elejétõl fogva tenyérbemászó jellemet lehet benne megismerni. Az pedig gáz egy filmnél ha az ember a gonosszal kell szimpatizáljon inkább, mint a másik oldallal. Most pedig ez történt.

SPOILer vége

Gyerek mesének ezt nem nevezném, a gyerekem be nem ültetném rá az biztos. Vannak benne gáz részek.

Amúgy meg ez a történet nem Doroty és annak feldolgozása!!!!(azok kedvéért akik ebben a tudatban néznék) Ez a Dorothy elõtti idõszakot lett volna hivatott bemutatni. Szerintem elég szarul sikerült!!!!

A filmhez kötõdõ egyetlen értelmes dolog Mariah Carey száma az "almost home". Más szerethetõt én nem találtam ebben a filmben sajnos. Disney ezt elcseszted....megint. 2/10
7/10
Laseo 2013 márc. 12. - 01:51:56 7/10
(30/94)
Az "igazi" Óz-t meg sem közelíti, bár valószínû nem is a ez volt a cél, ám sok a régi filmre utaló elem van benne. Nekem ettõl függetlenül tetszett, fõleg az a szál amikor kiderül, hogy a gonosz boszorkány miért is lett gonosz. Sokan rosszat írnak róla, hát 276325648-szor rosszabb filmet is láttam már!!! 10/7
Sonic8 2013 márc. 11. - 22:29:23 Előzmény Superalonso
(29/94)
Vasember 3, Másnaposok 3, Star Trek, Man of Steel, WWZ, Lone Ranger.... Ezek fognak odacsapni!
1/10
BedeKrisz 2013 márc. 11. - 20:37:50 1/10
(28/94)
A film megtekintése felnõtteknek még 12 éven aluliak felügyelete mellett sem ajánlott! A látvány az egyetlen melyre duzzogva adok egy elégséges osztályzatot. Ezen kívül egy végtelenül vontatott, erõltetett, nevetséges, bugyuta és értékelhetetlen tucatfilm lett ez az Óz mely valóban hatalmas, mégpedig hatalmas csalódás!
Superalonso 2013 márc. 11. - 16:40:25
(27/94)
Nem sokat veszítesz vele hidd el.......A nagy bevételrõl annyit hogy a boxofficemojo.com-on is írták hogy ez lehet az idei év elsõ kasszasikere, de nem annyira a fenomenális story miatt, hanem inkább a látványvilága és a neves szereplõgárdának köszönhetõen illetve hogy nincs igazi vetélytársa a mozikban egész a Vasember 3-ig nem is nagyon lesz szerintem, addig meg összetermelhet akár 1 milliárdot is, de attól még egy nagyon gyenge alkotás sajnos....
Sonic8 2013 márc. 11. - 16:25:59
(26/94)
Én még nem láttam a filmet.Annyit tudok, hogy a hétvégén rendesen berobbant és már 150 millánál tart .
(költség: 215 millió).

Remélem azért van annyira jó film mint az Alice.
2/10
barrix 2013 márc. 11. - 15:14:04 2/10
(25/94)
Tragikusan rossz, elaludtam rajta. De a gyerekeknek tetszett.
10/10
popovicsviktor 2013 márc. 11. - 14:53:49 10/10
(24/94)
Szerintem meg nagyon is jó kis film volt nem értem minek kell leszólni. Nekem tetszett nagyon is.
10/10
morning glory 2013 márc. 11. - 10:03:13 10/10
(23/94)
Én a gyerekeimmel néztem, tetszett nekik, és úgy vettem észre hogy a körülöttünk ülõ gyerekeknek is tetszett. Aki gyerek filmre ül be ne horrort vagy akció filmet várjon!
Szerintem szórakoztató látványos és jó hétvégi kikapcsolódás a családosoknak. Itt egyértelmûen a gyerekek a célközönség. Nem is értem a felnõtteket akik kritizálják. Mielõtt megírnak egy kritikát megkérdezhetnének néhány gyereket hogy vajon nekik mi a véleményük nekik mennyire tetszett.
Szerintem legalábbis ez a film nem a felnõtt igényeknek készült.
klauet 2013 márc. 10. - 21:38:27
(22/94)
Többet vártam, mint kellett volna.... Nagy csalódás volt ez a film. :(
Fountain 2013 márc. 10. - 12:07:26
(21/94)
Nem úgy ültem be, hogy hú de mély értelmû mûvet fogok látni. Engem lekötött a film látványvilága, szórakoztatónak találtam. Glinda valóban "olyan jóságos, hogy legszívesebben péklapáttal ütnénk agyon" (idézet egy kritikából), de a kis porcelánbaba megfogott. Finom volt, törékeny, arra érzékenyek tudnak azonosulni vele. A többi meg játék, mese. Mindenki annyit hisz el belõle, amennyi jólesik.
Superalonso 2013 márc. 10. - 10:58:00
(20/94)
Ohh ....my god........Mi volt ez a rettenet wáááá....nem találok rá szavakat, egyszerûen szörnyû.....azt hittem a Hófehér és vadász-nál nincs már lejjebb, tévedtem.......
ez még családi filmnek is iszonyat gyenge: a felnõtteknek rémunalmas, fárasztó; a gyerekek meg nem nagyon értik még....
ez valóban cukormérgezés a javából....jaj atyaisten ezt a borzalmat
Nem értem Michelle Williams hogy adhatta a nevét ehhez, ennyire pénzszûkében van.....
Horcsogg 2013 márc. 09. - 20:46:39
(19/94)
Hát igen, itt nem a felnõttek voltak a célközönség, hanem tényleg a 10 évesek.
Egynek azért elment, látványa tényleg jó volt. 10/5,5
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 márc. 09. - 17:34:02 9/10
(18/94)
a végén The End-et írtak, szóval azt hittem nem lesz, de akkor örülök :)
1/10
Csabeh 2013 márc. 09. - 13:28:32 1/10
(17/94)
Hosszú ideje nem láttam hasonlóan ötlettelen, bugyuta, sablonos filmet. Feleslegesen hosszú és komikusan buta agyszülemény. Humort nyomokban sem tartalmaz, a film egyetlen pozitívuma Mila Kunis volt, de õt meg sikerült eltorzítani, tehát azt a kevéske vizuális élményét is elveszítette a film, amivel rendelkezett.
9/10
_Freddy_ 2013 márc. 09. - 02:35:51 9/10
(16/94)
Nekem tetszett a film, igazi sztárparádét láthattunk, és a történet is rendben volt. Poénos, aranyos egy film ez. Remélem lesz folytatás. :D 10/9
buncow 2013 márc. 08. - 22:58:17 Előzmény spidermeeen001
(15/94)
Mellesleg nem a CGI-vel van gond egy filmben, hanem annak arányával, CGI-k sokat tudnak hozzáadni egy filmhez ha tényleg aprólékosan ki vannak dolgozva és persze ha nem az dominál egy jelenetben/filmben és megfelelõen idõzítik. Sajnos kevés az olyan rendezõ aki tud vele bánni, manapság már mindent számítógéppel akarnak megoldani, még azt is amit amúgy élõszereplõvel/állattal/tárggyal/effekttel meg lehetne oldani és maximum arra kellene rásegíteni számítógéppel és máris egy sokkal valóságszerûbb jelenetet kapnánk, de nem.. Tim Burton milyen meseszerû filmeket tudott készíteni, akár sok évvel ezelõtt is számítógépek nélkül, Ollókezû Edward, Beetlejuice stb. és milyen hangulatosak voltak ezek a filmek, vagy pl. ott voltak a Bill és Ted filmek más rendezõtõl stb. Spielbergnek is a korai filmjei voltak valamire valók furcsa mód.. Ma meg semmi hangulat, semmi valamirevaló szöveg, unalmas giccsparádék, meg remake-ek.. Nade ízlések és pofonok.