Téma: Pánik

5/10
DP@i 2008 márc. 15. - 22:12:15 5/10
(16/136)
Öööö... szóval elég nagy hiányérzetem van a film megnézése után. A cselekményszálak és a vágás jók, hajrá magyar filmek, de ez nem lesz a kedvenceim között. Lendület a kapkodó kameraállásokban volt, nem a cselekményben. Mivel vígjátéknak írták, csak zárójelben jegyzem meg, hogy a tünetek megjelenítése igen elnagyolt, így nem átérezhetõ - valószínûleg ez nem is volt célja az alkotóknak. Akkor mi volt a cél? Passz, számomra nem derült ki.
Igazából szerelem után szabadon: ez az Igazából pánikocska címû film volt.
5/10
trillárom 2008 márc. 13. - 17:44:23
(15/136)
Azért ha az ember figyeli az amerikai filmeket ott is felfedezhet rengeteg reklámot,csak õk talán picivel ügyesebben "tálalják".
Proctor 2008 márc. 13. - 13:48:46
(14/136)
ez egy borzaszto rossz film. az egyik leggazabb, amit az utobbi idoben lattam. nem lattam sokat, de ez szerintem nezhetetlen. eddig eletemben egyetlen filmet hagytam ott a moziban, a Van Helsinget, de a Panik volt a masodik. nagyon gyenge parbeszedek, nagyon gyenge szereplok, es a kepi vilag is nagyon gyenge. ehhez a reszhez nem ertek egyaltalan, de a magyar filmeken olyan benanak tunnek a vagasok, vagy nem tudom mitol, de nem jo. a szokasos beepitett reklamokrol nem is beszelve. persze tudom, hogy valamibol le kell forgatni a filmet es kell a szponzi, de en mar unom, hogy minden magyar filmben van par jelenet, amikor valaki veletlenul a danubiust hallgatja es 6x6 taxival jar.
pedig celzottan ezt a filmet akartam megnezni es nem ezt vartam. a 9 es fel randit csak ugy veletlenulk neztem meg, mert epp nem volt mas, de az sokkal jobban teccet. ott elment az a masfel ora es eszembe sem jutott, h egy moziban ulve nezek egy filmet, itt meg kinomban neha felsikitottam.
raadasul sinkovics angela egy az egyben ugyanazt a karit hozza, amit a 9es fel hetben.
Rózsa Misi 2008 márc. 13. - 13:17:02 Előzmény myrcy
(13/136)
Szerintem nincs igazad amikor leszólod a magyar filmet. Nagyon jó magyar filmek vannak. Jancsó filmjeitõl kezdve, Szõke filmjein keresztül Bacsóig, Szabóig, Mészárosig. Szerintem nagyon jó a magyar film, csak mivel általában a magyar valósággal foglalkozik, ez külföldiek számára nem annyira érthetõ és fogyasztahtó, mint mondjuk egy kommersz amerika film. Ráadásul itt ugye a filmre nincs is annyi pénz, mint tõlünk nyugatabbra.
Na de, ezt a filmet tényleg érdemes megnézned, mert nagyon jó.
Rózsa Misi 2008 márc. 13. - 13:12:05
(12/136)
Azért nem azonos mértékben beteg mindenki. Itt a filmben is gyakran az volt az érzésem, hogy nem is az a legbetegebb, aki bent van, vagy akit annak gondolnánk.
És itt a való világban se mindig azok vannak bezárva, akik a legõrültebbek.
myrcy 2008 márc. 12. - 10:58:04 Előzmény Rorirori
(11/136)
Nos, sztem az ötlet átvett, feldolgozott. ugyanis Paulo Coelhonak van egy mûve, Veronika meg akar halni és lááám, véletlenül volt benne pont egy ugyanilyen szál. A nõnek tökéletes élete volt, jól keresõ ügyvéd, szuper családdal..aztán egyszer csak bekettyózik, pánikbetegség üt ki rajta és benyomják a sárgaházba, ahol mindenféle gyógykezelést próbál ki. Közben elhagyja a férje, elveszíti az állását....és többé semmi se ugyanaz. Választhat, vagy a diliházban marad örökre, vagy új életet kezd.
És akkor itt kapcsolódik bele Veronika storyja, ami elvileg a fõ szál lenne, de sztem ez a pánikbeteg nõ félig meddig a fõszereplõ.

Még nem láttam a filmet....de a sok magyar selejt (bocsi, hogy így fogalmazok....de mi magyarok nem a filmgyártásban vagyunk a legjobbak) között ezt szívesen megnézném.
alpacino 2008 márc. 08. - 11:14:10
(10/136)
Tegnap láttam. Isteni film. Végre nem ugyanazok a színészek ...Gesztesi és társai...Pörgõs történet jó színészekkel. Nagyon ajánlom!! Nézzétek meg!!
Rózsa Misi 2008 márc. 07. - 15:03:45
(9/136)
Mind betegek vagyunk. Ami a különbség közöttünk, hogy van aki még nem tudja magáról. :-)
10/10
Rorirori 2008 márc. 07. - 09:24:58 10/10
(8/136)
Végre egy igazán jó magyar film! Végre valaki úgy csinált filmet, hogy voltak jó ötletei, és ráadásul igényesen oldotta meg. Nagy figura ez a Tilla!
Rózsa Misi 2008 márc. 06. - 14:37:53
(7/136)
Igen. Talán az Ónody volt egyedül aki kilógott a sorból, de bele tudott férni az egész képbe. És miért pont annak a nõnek legyen normális a gyereke! :-)
PinkyPanka 2008 márc. 06. - 00:01:18
(6/136)
Én is ott voltam ám tegnap :p

Végeredményben szerintem nem rossz film, sõt tetszett!
Szerintem egy picit össze volt kapva. Ónodi Eszter karakterét, Dórit kicsit feleslegesnek tartottam, illetve nagyobb csattanót vártam a több szál összefonódásakor.
De igényes film. Kellemesen csalódtam Till Attilában 
Rózsa Misi 2008 márc. 05. - 22:19:10 Előzmény stomper
(5/136)
Na hát kicsit dicsekednék ám, hogy lássátok feleim gülü szümtükkel, hogy mekkora nagy ember vagymuk én. Mert ugye kis embert nem hívnak meg filmbemutatókra, csak a legnagyobbakat. Nem azért mondom eztet néktek, mert engem meghívtak, hanem mert ez a helyzet. Aki nem hiszi, annak utána járok!
Nos nálam a Pánik ott kezdõdött, hogy véletlenül a meghívómon félreolvastam az idõt egy órával elõbbre. És mivel nem csak fontos, de pontos ember is vagyok, hát még annál is elõbb érkeztem meg egy fél órácskával. Szopacs. Na mondom, ez is jól kezdõdik. Aztán gyültek lassan az arcok, ott volt például Fodor Gábor, Gulyás József, John Emese, Vágó Pista, az izé Pici, a Novák és még sokan mások. Pogácsa volt, gondoltam rá, hogy árulni fogom, de nem mertem. Na húzás be a vetítõbe, mert kezdõdik az elõadás. Na megpróbálnám elmondani mirõl is szól ez a film . Tudjátok ti, hogy mit jelent a korszerû b*zi? A filmbõl meg tudjátok. Meg amikor pánik van, az betegség, ami a franc se tudja mibõl indul, de az orvos, terapeuta, az k*rvára szívesen kisérletezik velük különbözõ módokon. Szexshoppan lehet venni 1500 ért secondhand mûf*szt, az eredeti 12 ezer. Ha magányosnak érzed magad, ha elhagyatott vagy, állj ki az erkélyedre és ordibálj, hogy ég a lakásod, jönnek snájdig tüzoltók. Amikor a mamádat elrabolják a szörnyek és egy mutánst hagyatk ott helyette szerinted, nem baj, ha gyakorolsz a taxistól vett fegyverrel és az akkor a Ligetben fontosabb, mint dugni. Ha vidám kövér malacból, szomorú disznó leszel , jó esélyed van, hogy kivág a csajod. Ha úgy gondolod, sok g*nya mászkál az utcán, jobb ha mindig hordasz tökvédõt, mert akkor nem ér váratlanul egy tökönrúgás. Alapvetõen érdemes gyógyulni Mexikóba menni. Az ember menjen tutira. És a fönöködet nem érdekli, hogy kivel kefélsz alapvetõen a munkahelyeden ha rendõr vagy, de nem biztos, hogy jó elmondani, hogy buzi e vagy. Nõt kirúgni, csak profi tolmács által érdemes, mert az nagyon brutál! Ha a férjedhez mész amerikába, alacsonyan pelenkázd a gyerekedet, hogy ne essen nagyot majd. Ha a gyereked le akar lõni, jobb ha inkább elmész bevásárolni, mint mosogatni. Alapvetõen mindenki hülye aki él.

Mondjam pontosabban? Minek? Menjél el és nézd meg. Nem fogod megbánni. Besz*rás az egész film. Ne essél pánikba, röhögj, nézzél tükörbe és csak akkor érezd sz*rul magad, ha mozog a bútor. Óriási az egész ötlet, amire felfûzik a filmet. Külön emberi történetek, és mégis együtt van ott minden mindenkivel. Csak dicsérni tudom a forgatókönyvíró-rendezõt / az a Till Attila, aki arról híres, hogy velem járt együtt iskolába. / . A rendezés is nagyon jó. Schell Judit, már megint gyönyörû és õrült. Gondolkodtam, hogy szídok majd színészt, de nem találtam olyat. Ha csak azt a statisztát nem számítom, aki a harmadik jelenet, második képében bénán megy át az éttermen, de az le van tojva. Az operatör nagyon érdekesen játszik olykor a kamerával. Nagyon szuper egyéni a vágás is. Ez az a film, amit kihagyni szerintem hatalmas ökörség lenne. Szórakoztatni akar, szórakozol, és közben észre sem veszed, hogy magvas gondolatokat rak le eléd, olyan lazán, hogy azok úgy hatnak, hogy észre sem veszed, csak jóval utána, amikor gondolkodni kezdesz a filmen. A két öreglány egymás froclizása és a kapcsolatuk, ami felsejlik, nagyon jó. Tényleg nem tudnék a filmrõl rosszat mondani. Elkezdõdött a mozi, rá csodálkoztam, hatalmasakat röhögtem, kellemesen mosolyogtam, és hirtelen pofán vágott, hogy vége van. Még néztem volna, még kellett volna a mámora.

Ellenségeimnek határozottan azt ajánlom, hogy ne nézzék meg semmilyen körülmények között sem. Nem vagyok én akkora Róbert bácsi, hogy minden hülyének jót akarjak. Barátaim és a semlegesek viszont ki ne hagyják! És köszönet például Mesterházy Ernõnek , Mécs Mónikának, hogy lehetõvé tették a film megszületését. Nagy élmény volt. Gratula hozzá.
bigfat 2008 márc. 05. - 14:54:14
(4/136)
Tegnap volt szerencsém megnézni a filmet, nagyon régen láttam ilyen jó magyar filmet, gratula az alkotóknak!
5/10
DP@i 2008 márc. 03. - 19:28:54 5/10
(3/136)
Na! Még nem láttam a filmet, de már érdekel. Meg fogom nézni. Tillben meg nem fogok csalódni, mert még nem láttam sehol.
tothzandras 2008 márc. 01. - 16:38:01 Előzmény stomper
(2/136)
Nem rossz film. Valóban igaz, Tilla nem esett pánikba a forgatás kapcsán. Van errõl egy jó írás itt:
http://www.filmszinhazblog.hu/Post.aspx?postID=34
1/10
stomper 2008 febr. 05. - 00:07:12 1/10
(1/136)
Pozitívan csalódtam Till Attilában. Jó volt a színészek kiválasztása is. Örülök, hogy nem az elcsépelt arcok. K. krisztiánnak mondjuk a hangja jobban bejön mint az arca, de oké!
A szemle egyik legjobb filmje volt. Bár felejtõs utána, de legalább alatta nem untam szét magam!