mizuki 2010 jún. 14. - 09:10:20
(48/68)
Szép film, érthetõ, nézhetõ.

Olvastam a könyvet, igaz pár éve már így nem emlékeztem részletekre de a filmet nézve elõjöttek emlékek. ráadásul én úgy hiszem elég sokat tudok Afganisztán-Pakisztán történelmérõl és voltak részek mikor összeszorult a torkom.
9/10
thomas_av 2010 máj. 07. - 13:33:47 9/10
(47/68)
a Zene lenyûgözõ :)
Newcastle United 2009 jan. 26. - 23:06:20
(46/68)
Ezzel en is igy vagyok. Siman nezheto, jol felepitetett a tortenet is, de messze van a felejthetetlen elmenytol.
bourne 2009 jan. 26. - 23:03:59
(45/68)
és közepes véleménnyel voltam a filmrõl ... sokan dicsérték körülöttem, de rám nem tudta azt a hatást tenni ...
nem mondanám rossz filmnek attól még, de annyira magasztalni sem tudnám ...
altamyra 2009 jan. 24. - 13:15:26
(44/68)
Igazából többet vártam. Egy igaz filmtõl és fõleg egy igaz barátságtól. Nekem egy gyáva féreg és egy igaz ember kapcsolatát dolgozta fel a film. És az a vicces h aki gyáva féreg, az az is marad. Mindig meg kell valakinek védenie. A másik érdekes tapasztalatom a filmbõl: a Korán valószínûleg tiltja az alkohol fogyasztást, a nõi hûtlenséget, de a pedofília biztos dicséretes dolog Allah szemében.
osraoly 2008 dec. 30. - 22:44:03
(43/68)
Nekem kifejezetten tetszett a film!Nem hinném, hogy hatásvadász lenne...ezt olyan könnyû mondani akármire is.:)
lengyel.andras 2008 nov. 26. - 18:49:28
(42/68)
Óriási marhaságnak tartom, hogy itt veszekszenek egyesek. Akinek tetszett a film, az leírja, hogy neki tetszett, akinek nem, az leírja, hogy neki nem. De mindig lesznek olyan büdös bunkók, akik kevéske kis háttértudással próbálják ráerõltetni másra a véleményüket, és addig nem nyugszanak, amíg ez nem sikerül. Velük nem érdemes vitatkozni, mert ha már nem tud érvelni az álláspontja mellett, akkor támad, mert mint mind tudjuk: a legjobb védekezés a támadás.
nachito 2008 okt. 14. - 16:27:37
(41/68)
Most néztem meg a filmet.Kicsit kiábrándító volt a könyv után.De ajánlom mindenkinek.Fõleg a könyvet.Nekem nagyon tetszett,és teljesen magával ragadott.
EffieG 2008 szept. 20. - 19:18:05
(40/68)
Én elõbb olvastam a könyvet, mint ahogy láttam a filmet.. a könyv fantasztikus, magával ragadó, mindenkinek ajánlom..
de a film így már nem annyira tetszett.. nem mondom, hogy rossz, sõt.. mint 'különálló' film természetesen nagyon jó, de vhogy nem tudja teljesen visszaadni a könyv hangulatát..
bourne 2008 szept. 03. - 12:03:40
(39/68)
szerintem nagyon érdekes volt a történet ... a kivitelezést már nem mondanám annyira tökéletesre, de nagyon szépen felvázolták a két gyermek viszonyát ...

spoiler

az erõszakolós rész nagyon durva ...
10/10
Karolka 2008 júl. 18. - 15:20:52 10/10
(38/68)
Nekem elsöre az jött le, h valahol tenyleg tipikus, de megsem! :D Olyan szineszi jatekot lättam a filmben, h teljesen magäval ragadt. Nagyon szimpatikusak voltak a szereplök, nem tudtam felkelni az ägybol... a törtenet meg hät... remelem mi nem fogjuk ezt ätelni!
offtopic
Ajatollah 2008 júl. 17. - 00:36:02 Előzmény fota666
(37/68)
Semmi baj, kicsit többet foglalkozol a témával és akkor nem leszel tahó!
Sok sikert!
3/10
offtopic
fota666 2008 júl. 08. - 18:19:16 3/10 Előzmény Ajatollah
(36/68)
bocsánat, teljesen igazad van, inkább Afganisztán, Türkmenisztán, Üzbegisztán és Tádzsikisztán nem érdekel annyira, bocs hogy ilyen mélyen gázoltam a szakterületedbe.
és örülök, hogy ilyen könnyen kiismertél a felhasználónevembõl...
offtopic
Ajatollah 2008 júl. 04. - 16:12:10 Előzmény fota666
(35/68)
Lehet hogy azért nem jött be mert alapvetõ fogalmi hiányoságokban szenvedsz!
Afganisztán nem a Közel-Kelet, teljesen más földrajzi helyen kéne keresned...

Inkább menj valami rock-koncertre!
9/10
beo71 2008 jún. 30. - 13:37:08 9/10
(34/68)
Nagyon szép film a barátságról és...Arról a becsületrõl,ami az európai(fõleg a fejlett nyugati)embereknek olyan szinten felfoghatatlan,hogy egyszerûen el sem hiszik,hogy ilyen létezik.9/10.Ezért kell,olyan véleményeket olvasnunk és hallgatnunk,hogy ez hazugság,blöff meg ilyen sületlenségeket.Sajnos,attól tartok soha nem fogjuk megérteni a keleti embereket és látva a fanatizmusukat ez nem sok jóval kecsegtet.
3/10
fota666 2008 jún. 30. - 11:20:22 3/10
(33/68)
helo
nekem ez a film nem jött be.
szerintem elég gyenge.
amikor a csávó bejelentette, hogy a papírsárkányokat sem engedik a tálibok röptetni akkor elgondolkoztam, hogy ezek tényleg durva arcok.
röviden: nem éreztem át a filmet, lehet hogy az én hibán, nem is igazán érdekelnek a közel-keleti kultúrák, akit viszont igen annak ajánlani tudom.
10/10
zsooka 2008 jún. 16. - 16:47:07 10/10
(32/68)
Jazzbubu, ez most komoly? "Még néhány jelzõ: szentimentális, hatásvadász, hazug,primitív.
És egy nem jelzõ:blöff."
Különösen a hazugot és primitívet magyarázd meg kérlek!!!
"A történetet a forgatókönyvíró által kitalált "véletlenek" irányítják." Tényleg?! Azt hittem minden film a való életrõl, annak mély bugyrairól, megtörtént eseményekrõl, "élõ" emberekkel készített beszélgetések hû tolmácsolásáról szól... Semmi "mese". Számomra meglepõ, hogy akkor, amikor emberi értékeket mutat be egy film, mennyire pocskondiázniak néhányan. Kíváncsi lennék, hogy egy jó kis amerikai akciófilmhez érkeznek-e ilyen hozzászólások, hogy hatásvadász, hazug, primitív... Vagy ebben a mûfajban ez már teljesen elfogadott?

A film szerintem remek. Az emberek viszonya, a barátság, a vallás, a hit, a fiú-apa viszony bemutatása, a feltétlen tisztelet, a tradíció, az alázat. És a kérdés, hogy vajon helyre hozható-e egy gyermekként elkövetett hiba. Ami különösen tetszett, az pont az erre adott válasz a film legvégén - kíváncsi vagyok, hogy ti erre számítottatok-e.
3/10
jazzbubu 2008 máj. 23. - 13:32:19 3/10
(31/68)
Megvan!
Megvan a szó ami nekem nem jutott eszembe.Köszi érte.
Didaktikus!
Ha neked ez pozitívum,akkor nincs mirõl beszélni.(Észak-Koreai filmek,hmmm!)
Viszlát.
Nyugodj meg.:-)
efes 2008 máj. 23. - 11:28:47 Előzmény jazzbubu
(30/68)
De ezek a te személyes kifogásaid, amelyekbõl amúgy kitûnik, mennyire nem a filmre figyeltél, hanem a sok hülyeségre, amit elõtte összeolvastál/néztél. Pl. Ha valamit a Dreamwork gyárt, miért következik egyenesen, hogy hamis, olcsó és hazug? A Shrekket, mint negatív példát sem értem, hiszen a MAGA nemében tökéletes, hibátlan és sikeres animációs flm. A Papírsárkányok témájában, stílusában, mûfajában, egyáltalán mindenben egy teljesen más dimenziót képvisel. Ezek buta és elõítéletes vagdalkozások, erre mondom, hogy ez nem vitaalap, legfeljebb személyes vélemény, ami egyben téged is minõsít.

Hogayn hazugozhatsz le valamit, amirõl halvány lila segédfogalmad sem lehet, hiszen valószínûleg sohasem voltál Afganisztánban. (Bocs' ha mégis, bár akkor sem lehetnek mély ismereteid az ottani világról, hiszen a nyugati pénzeszsákoknak nyilván a jó képüket mutatják/a tálibok alatt meg be sem tehetted a lábad).

A többes szám elsõ személy minket, az arab világ iránt érdeklõdõ, és azt csodáló embereket jelenti. Miért ne lehetnének az USÁ-ban is ilyenek.

Két dimenzió: az arabok imádják a meséket, saját szemmemmel láttam meglett, õsz szakállú embereket tátott szájjal figyelni a kávézóban lévõ tévén hahaha, talán éppen a Shrekket. (Asszem a Jégkorszakot nézték, amúgy...) Egy mesében, fõleg népmesékben visznylag ritkán szokás színes karaktereket, árnyalt jellemrajzzal megjeleníteni, ez ui. nem az a mûfaj. Én nem akadok fenn azon, hogy egy mesében kétdimenziósak a figurák, hiszen a mese archetipikus figurák példázatszerû történetei. A cél nem a cizellált személyiség megjelenítése, hanem egy emberi alapszituáció bemutatása minél érthetõbb egyszerûséggel, hogy még az iskolázatlan pulya is megértse. Ennek maximálisan eleget tesz ez a film.

Felháborodásod olyan, mint amikor az egyszeri turista befizet az all inclusive egy hétre, Tunéziába, 20 ezerért. Amikor ott van, akor háborodik fel, hogy egy csótányoktól hemzsegõ lyukat kapott ennyi pénzért, meg jó esetben napi kétszeri száraz kuszkuszt. Holott, azért tudni illik, nincs 20 ezerért egy hét repülõvel, all inkluzive, sehol sem. Ha Rómába mégy, élj úgy, mint a rómaiak. Egy mesétõl ne várj pszichológiailag, politikailag, történelmileg részletesen kidolgozott esszéisztikus filmdrámát, hiszen nem kell annak lennie. Mégis, ha odafigyeltél volna erre az egyszerû és didaktikus kis filmecskére, megérthettél volna valamit abból, mi zajlik az emberek fejében arrafelé.
3/10
jazzbubu 2008 máj. 22. - 22:49:12 3/10 Előzmény efes
(29/68)
Én láttam a filmet és arról írtam le a véleményemet.Felsoroltam a konkrét kifogásaimat a filmmel kapcsolatban.Sajnálom,hogy nem érted amit leírtam.
Az viszont aggasztó,hogy azt sem érted amit te írsz le:"a tiszta naivitást, amely viszont olyan nyomorúságban és olyan viszontagságok közepette fogant,".
A többes szám elsõ személy használata("szeretjük","nekünk")viszont nagyfokú "szerénységrõl" tanúskodik.Engem többször megbélyegzel(holott nem is ismersz és lehet hogy tudnék neked pl. a nyomorról újat mondani) és a véleményemet minõsíted és vitára alkalmatlannak tartod.
Sajnállak.