Téma: Párbaj

Sz Peter 2015 nov. 24. - 08:49:26 Előzmény Csizinszky Attila
(140/160)
De mibõl gondolod, hogy ott tudták ki vezette a kamiont? Vagy, hogy segíteni akartak volna egy vadidegen városi fazonnak?
Lásd a tipikus, amerikai, vidéki, redneck hozzáállást.
Csizinszky Attila 2015 nov. 24. - 02:52:58
(139/160)
Bocsánat új vagyok még és hozzá kell szoknom.

Lentebb van egy két jelöletlen SPOILER tõlem.
Csizinszky Attila 2015 nov. 22. - 23:05:39
(138/160)
Sokkal ütõsebb lenne a film ha tag lazán odasétál és közli vele ha egy szót is mer szólni lelövi mint egy kutyát. pld.
Csizinszky Attila 2015 nov. 22. - 23:02:45
(137/160)
Ez esetben elnézést kérek. Viszont továbbra is tartom azt az álláspontomat, hogy amit említettem az egy idegesítõen nagy logikai baki. Mivel ez nem egy fantasy se pedig egy scifi alkotás. Mindenképpen hibának róható fel, hogy a pasas nem úgy viselkedik ahogy az emberek száz százaléka viselkedne ebben az esetben. Még a gyávák is. Mivel ott van az említett 10 db tanú a kocsmárosnak pedig nagy valószínûséggel ott figyel a pultja alatt egy shotgun. Mint ahogy ez lenni szokott.

Elnézést kérek mindenkitõl de az úton az életemre törtek azzal a kamionnal. A kocsim hátulján látható hogy le akart tolni az útról, lennének kedvesek megmondani ki vezette illetve mi baja velem az illetõnek?
10/10
cellasto 2015 nov. 22. - 19:29:22 10/10
(136/160)
nem jól látod
megint ez az elfogultság kérdés..
pont ugyanezt kaptam a taxisofõr topicban scorsese-vel kapcsolatban
elárulom neked amikor ezt láttam elõször,nem is tudtam ki rendezte

anno leadták a királyi tvn vagy 25 évvel ezelõtt és nagyon nem figyeltem a stáblistát :)

szóval semmi köze a rendezõnek ahoz,hogy bejött ez a film(legalábbis nálam)
Csizinszky Attila 2015 nov. 22. - 19:20:50
(135/160)
Mondjuk ezt a filmet a gyûrûk urával párhuzamba hozni bármilyen okból is kissé meredek. :)
Csizinszky Attila 2015 nov. 22. - 16:47:55
(134/160)
Ebben teljesen egyetértek. Sõt, nézd meg mit szóltam hozzá a rajtaütés címû filmhez. Valahogy Nekem ez a film az a kategória ahol igenis ragaszkodni kellett volna ahhoz, hogy reálisabb legyen. Nektek tetszik Nekem nem. De most már mindenképp végignézem és lehet még kicsit tetszeni is fog.
Torolt Felhasználo 2015 nov. 22. - 14:33:45
(133/160)
Uhm, az ugye megvolt hogy itt a nyugalomra vágyó kisember vs gépiesített gonosz szörnyeteg rombol egymás mellett, és a kamion halálhörgése igazi hús-vér szörnyeteg-mesét kreál holmi "abszolút realitás" helyett?
Stefán Spílderberget én is útálom, de ez úgy volt jó mint Michael Douglassal az Összeomlás. Pont úgy nem érdekel a kapcsán a realizmus mint mikor Gandalf lezúzza a Balrogot, vagy mikor a lovag lenyomja a 30 méter hosszú sárkányt. Lenyomja és kész.
Csizinszky Attila 2015 nov. 22. - 14:25:19
(132/160)
Mellesleg én elestem quaddal fagyot bordás fõldúton. 50 km/ órával. frontálisan ütközött a quad egy túl mély traktornyommal el is csavarodott a fõtengely. A hasam elgörbítette a kormányt és repültem vagy 15 métert ha van ott valami fa stb. meghalok. De két hétig izomlázam volt a nyakamban. Semmi más.- igaz enyhénszólva csodával határos esés volt mert semmim nem törött. De ha egy ilyen után nem fájlalom a a nyakam akkor ez a nyápic se fájlalja már. :))
Csizinszky Attila 2015 nov. 22. - 14:16:01
(131/160)
Igazatok van a film teljesen reális... Köveket meg a kocsmánál össze tudott volna szedni az emberünk. De nem megyek bele ebbe a vitába szerintem mert nonszensz. Elfogultak vagytok Stephen Spielbergel kapcsolatban. Bocs ha rosszul írtam a nevét.
Csizinszky Attila 2015 nov. 22. - 14:12:31
(130/160)
Egy felturbózott kamionnal ami van vagy 10 tonna pedig úgy löksz le egy személyautót az útról, hogy még ha játszadozni szeretnél azt is elkeféled mert lerepül az útról mint a gyõzelmi zászló.
Csizinszky Attila 2015 nov. 22. - 14:08:05
(129/160)
Még mindig nem értem miért nem lehet egy nyilvános helyen kb 10 tanuval megkérdezni ki vezette a kamiont.... Bocs de én itt leragadtam. :)
xdm 2015 nov. 22. - 13:52:37
(128/160)
Igen, félreérthetõ volt. Ez nagyon adott helyzet/adott embertõl függ.
Azért is jó ez a film, mert reális, és ez a jelenség nap mint nap tapasztalható. Elég sokat vezetek, ezt a saját bõrömön tapasztalom, hogy mennyi az idióta, szocio vagy pszichopata a közlekedésben. Ugyanez az emberkedés, a letolás az útról, a fölösleges dudálás, mutogatás kiabálás, felesleges elõzgetés stb. Film meg azért jó, mert nem csak ez a helyzet a valós, hanem az élet nagyon sok más területén is jelentkezik ez a fajta megpróbáltatás, vagy konfrontáció. És mindig saját magunkat kell legyõznünk, nem a feltételezett ellenséget.
gladiolus 2015 nov. 22. - 13:32:13
(127/160)
Akkor lehet, hogy félreérthetõen fogalmaztam, én az egészséges családi légkört próbáltam jellemezni, a támogató, szeretetteljes, normális keretek között maradó középutas családi modellt, ami nem egyenlõ azzal, amit te írtál. Nem egyenlõ az elkényeztetéssel és azzal, hogy az égvilágon mindent megkap, nem ez az egészséges családi légkör.Ez egy ugyanolyan szélsõséges rossz, mint az, ha valaki csak bántást kap.

Ha nem volt megfelelõ a családi légkör, akkor ez átmehet arroganciába és durvaságba, valamint önbizalom hiányba és tutyimutyiságba egyaránt, az éremnek két oldala van, csak nem fejtettem ki az érem minden oldalát. Aki csak bántást kap, az lehet csigaházba húzódó is, és lehet deviáns és antiszociálisan agresszív is, ez egyénenként változó.

Sok olyan embert ismerek, aki azért lett nagypofájú beképzelt bunkó, mert mindent megvettek neki és elkényeztették.
Viszont abban igazad lehet, hogy egy ilyen helyzetben egy ilyen ember alulmaradna, mert a túlélést apuci pénztárcája és befolyása nélkül már nem biztos, hogy meg tudná valósítani, mivel semmiért nem kellett megküzdenie, ez igaz.
gladiolus 2015 nov. 22. - 13:12:22
(126/160)
Ha esetleg még valakit érdekelne rajtam kívül :-), akkor itt van a kamionos arca, és egy leírás arról, aki életre keltette.

http://vancello.blog.hu/2013/03/23/carey_loftin_a_kaszkadorkiraly
xdm 2015 nov. 22. - 13:11:38
(125/160)
"Akit a szülei és környezete részérõl sok negatívum ér gyerekkorában, és ezt késõbb sem sikerül ellensúlyozni, az sajnos félénk és önbizalom hiányos marad."

Ez egyáltalán nem igaz. Ismerek sok olyan embert, akit a szülei részérõl nem érte semmi pozitívum, szinte csak bántást kapott, éppen ezért lett olyan kemény, aki azonnal üt, ha valaki beszól neki. Ha valaki mindent megkap otthonról, kényeztetést, szeretetet, anyagi háttért, abból pont azért lesz egy tutyimutyi alak ilyen helyzetben, mert nem próbálta meg az élet. Egy ilyen lesarkított helyzetben nincs ember, aki elõre tudná mit fog tenni. Rengeteg mindentõl függ. Adott nap, kedv, hangulat, jellem, stb stb.
gladiolus 2015 nov. 22. - 12:33:14
(124/160)
Ez egy jó film, minden szempontból. Nagyon nagyra értékelem azokat a filmeket, amik minimális helyszínnel, vagy minimális szereplõvel dolgoznak, viszont a téma, a színészi játék és a rendezés jóvoltából mégis nagyot durrannak a végén. Példák: Hamarosan a sötétség, Tizenkét dühös ember, Számkivetett, most így hirtelen.

Az, hogy egy ember félénk balfék lesz, vagy egy önbizalommal teli, sikeres ember, az nagyon sok mindentõl függ. Akit a szülei és környezete részérõl sok negatívum ér gyerekkorában, és ezt késõbb sem sikerül ellensúlyozni, az sajnos félénk és önbizalom hiányos marad.
Másfelõl vannak olyanok, akik kiegyensúlyozott, támogató családban nõnek fel, ez pozitívan formálja a személyiségüket, és õk ezáltal mindig is rendelkeznek azzal az erõkészlettel, amitõl sikeres, bátor emberekké válnak, de ebbõl a típusból könnyen át lehet menni a túlzott önbizalommal ellátott kategóriába.

De az alapkérdés az volt itt alant, hogy mi a tökösség. Azt gondolom az, aki félénk egérbõl egy hirtelen kialakult élethelyzet által, teljesen egyedül, rákényszerülve arra, hogy egy pillanat alatt felnõjön, szembenéz az ellenféllel és legyõzi azt. Én így definiálnám a kérdést.

Ez alapján tehát eldönthetõ, hogy a fõszereplõ minek számít.
xdm 2015 nov. 22. - 11:35:52 Előzmény Csizinszky Attila
(123/160)
Nem hiszem, hogy a tökösség azzal egyenlõ, hogy fél téglával dobálózik valaki. Vagy te az a típus vagy, aki a kisboltba is visz magával téglát, hátha kellhet? Mindenki kerülhet olyan helyzetbe, ahol megpróbáltatik a bátorsága, a saját korlátai. Ezekre a helyzetekre nem lehet felkészülni.
Spoiler
Ha viszont így nézzük a fickó is tökös volt, hiszen nyert.
Csizinszky Attila 2015 nov. 21. - 21:10:51
(122/160)
Spoiler.

Pont akkor hajtottam tovább a filmet amikor rossz fazonnál érdeklõdött ahelyett, hogy megkérdezi kié a kamion. Értettem de annyira más vagyok mint ez a fazon, hogy idegesített. Akkor ez egy film a töketleneknek, hogy szerezzék vissza a nem létezõ bátorságukat? Vettem. Csak engem egy ilyen film nem érdekel. Lehet azért mert nem vagyok töketlen.
xdm 2015 nov. 21. - 20:56:40
(121/160)
Spoiler
Pont az a film lényege, hogy a papucs fazon, aki gyáva, egy olyan helyzetbe kerül, ami során szembe kell néznie a saját gyávaságával folyamatosan. A végére pedig legyõzi önmagát. A kamionos a kamionjával jelkép. Itt a fazon életérõl van szó tágabb értelemben. Egyébként az étteremben pont, hogy neki is esik egy muksónak mert azt hiszi õ az.