Flóra_kisasszony 2010 okt. 12. - 22:04:49
(82/102)
Kíváncsi vagyok, Steve Buscemi mennyi ideig tanulta a szövegét a metrós jelenethez...:D
Io 2010 okt. 12. - 10:55:05
(81/102)
Nagyon jó film. Némely rész különösen megható.
9/10
zandrs 2010 okt. 12. - 08:43:56 9/10
(80/102)
egy szó:
alapmû :)
10/10
zotyo04 2010 okt. 12. - 07:47:16 10/10
(79/102)
Nagyon szerettem, mindig is bírtam az olyan filmeket, amik több kis epizódból állnak össze. Olyanoknak ajánlom, akiknek vannak érzései.(sajnos ez nem minden emberre igaz)
sushi 2010 okt. 06. - 15:46:00
(78/102)
Meg még a mentõs lány és a megsebzett férfis jelenet is nagyon megható volt.
sushi 2010 okt. 06. - 15:39:18
(77/102)
Egyértelmû melyik volt a Coen testvérek része, messzirõl övéké volt a legjobb, bár még a phatominos és a vak srácos rész is tetszett.
Erämaa 2010 aug. 20. - 23:02:02 Előzmény sanderb
(76/102)
Szerintem nem lehet egy egész filmnek tekinteni, pedig jó lenne. Viszont ez pár jelenet miatt képtelenség. A pantomimes, a vámpíros, fodrászos, a kisiút elvesztõ anyuka jelenete... Emiatt nekem nem sikerült teljesen átérezni a mondanivalót, ami ebben a mondatban rejlik: "Az epizódokból megindító és felkavaró, különös és eleven nagyváros képe rajzolódik ki, ahol minden pillanatban kapcsolatok jönnek létre és érnek véget, kéz a kézben jár a szenvedés és a boldogság."
Nekem ezt nem sikerült megragadonm az említett jelenetek miatt. Lehet ez csak az én földhöz ragadtságom, de ezeket teljesen fölöslegenek éreztem, a fiús-anyás történet pedig lehetett volna érzékibb, meghatóbb.
Kedevenc jelenet pedig a vak fiú története, a hajléktalan- mentõs jelenet, illetve az utolsók.
Nálam a film 6/10
10/10
Vérone1992 2010 júl. 13. - 22:21:08 10/10
(75/102)
De kár hogy pont akkorra tették Kállai Ferenc emlék-filmjét amikorra ezt tûzték mûsorra..
Annyi értelmetlen hülyeség megy az M1-en, miért azt a néhány filmet kell eltörölni?

Természetesen Kállai Ferenc megérdemli ezt az estét, sõt többet is.. csak kár hogy pont namindegy..
9/10
sanderb 2010 febr. 02. - 09:17:54 9/10
(74/102)
Szerintem aki e filmet részletekre/rendezõkre kívánja bontani és darabjaiban értékelni, nos az nem jár jó úton. Én azt gondolom, hogy az egész filmnek egyben kell kifejtenie (és ki is fejti!) a hatását: hangulatot hordoz, szemet gyönyörködtet, elgondolkodtat, utazásra hív és közben szórakoztat. Érdekes úgy bemutatni egy várost, hogy nem rejtjük el a szennyesét, és nem domborítjuk túl a látványosságait sem, közben pedig kedvet csinálunk magához a városhoz; tesszük ezt úgy, hogy döntõen nem vagyunk párizsiak!
Látszik a rendezõk közötti összhang; mindenki próbált mást készíteni, mint a többi 17 film készítõje. A "fõvágó" pedig megtett mindent, hogy a filmecskék sorrendje a sokszínûséget a lehetõ legjobban adja vissza.10/9
Charles Foster Kane 2010 jan. 03. - 21:00:03
(73/102)
Nah, megnéztem. Elõször baromi csalódott voltam. Négy-öt rész után félre is tettem. Csak ma néztem meg egészben. Már elsõre így kellett volna. Az volt a gond, hogy a linkelt videó hatására téves feltételezéseim lettek.

Egyedi, megismételhetetlen, különleges alkotásokat vártam. Nem azok voltak. Talán háromtól eltekintve. Az azért mindenképpen biztos, hogy a nagyfilmes rendezõket nem feltétlenül volt jó ötlet rászabadítani a rövidfilmes témára. Furcsa, hogy szinte kézzel tapintható a határ a kisfilmes múltal rendelkezõ, illetve nem rendelkezõ rendezõk között. Gus Van Santé pl. szerintem hihetetlenül gagyi volt. És volt még pár. Hát az arab nõcis szinte félelmetes.

De ezt leszámítva, alapvetõen elfogadhatóak, néha jók, és egyedi esetben kiválóak voltak az alkotások. Nos, egy ekkora szabású alkotásnál, amivel szemben ekkora az elvárás, ez rossz pont lenne. Elvárnánk, hogy mind külön-külön zseniális legyen. De arra kellett rájönnöm, hogy ezt, bizony egyben kell értékelni. Ahogy haladt, és már túl voltam a felén is, egyre feladtam azt az elvárásomat, hogy mindegyik sztori egyesével levegyen a lábamról. És akkor "varázslatos dolog történt". Hát konkrétan annyi, hogy elkezdtem élvezni.

A film hatása a végére valami olyasmi lesz, hogy azt érzed, ebben a percben, vagy órában, vagy ezen a napon Párizs különbözõ helyein ez történik. Egy szerelmes, szeretetteljes pillanatkép errõl a rejtélyes városról. Szóval... jó ez. A lezárás pedig tökéletes volt. A postás nénivel együtt. 10/8
Charles Foster Kane 2010 jan. 02. - 10:28:09
(72/102)
http://www.youtube.com/watch?v=cK92pMMealU

Egyelõre ezt ismerem. Nem tudom itt Coenék meg Gus van Sant mit alkottak, de nekem ezt nehéz lesz felülmúlniuk. Kb. tizedjére nézem meg. Illetve ez nem igaz. Az utóbbi öt alkalommal csak hallgattam. Érdekes, hogy ez a film csak hanggal is mûködik. Kevés ilyen van.

A zenétõl konkrétan a hátamon futkos a hideg. (Jó értelemben persze.)
Redfield 2009 dec. 26. - 19:07:33
(71/102)
Ja, és a vámpíros sztori is rettenetes volt.
Redfield 2009 dec. 26. - 19:06:32
(70/102)
A legjobbak szerintem a Coen testvéreké, a Gus Van Sant-os, a hûséges hûtlen története, a sebesült férfié, és a vak fiúé voltak. A legrosszabb talán a postásnõ története, de még a gyengébbek se voltak nézhetetlenek.

8/10
10/10
magdino 2009 nov. 10. - 20:51:50 10/10
(69/102)
szerintem nagyszerû maga az ötlet, hogy apró történeteket mutatnak be, engem legjobban a gyerekét bölcsiben hagyó baby-sitter hatott meg...
10/10
ryood 2009 okt. 02. - 23:11:26 10/10
(68/102)
sztem a legkiemelkedõbb szkeccsek:
- Coen tesóék metrósa, fergeteges :)
- Gus van Sant "szellemfiús" titikzatos jelenete
- Vincenzo Natali vámpírszerelmesei :P
- Tom Tykwer vak fiús gyönyörû percei...egészen költõi, nem csak a szövege miatt
kedves volt a bohócos pantomimes, és fájdalmasan szép a fekete férfi halála.
összességében remek a film, csak 1-2 halványabb jelenet van.
moffancs 2009 aug. 21. - 15:05:54
(67/102)
Történetek pár percben, melyekbe rengeteg érzelmet sûrítettek.
A film után még órákig bevillanak képek, érzések. A vak fiú története, a piros ruhás nõ, a postás nõ...
tekata5 2009 aug. 06. - 21:25:40
(66/102)
jaj, de tetszett ez nekem :)
az utolsó történet nagyon jó lezárásnak. oltári. nem is azt mondom, hogy az tetszett annyira hogy hû, hanem a annyira kiváló lezárása az egész filmnek...
Nagyon tetszett az arab lányos történet, annyira kedves. :) különösen a nagyapa, ahogy végülis beszélgetést kezdeményez a fiúval. tündéri :)
a Juliette Binoche-os történeten sírtam... annyira el tudta hitetni velem, milyen végtelenül szereti a fiát... még úgy is, hogy meghalt...
a fekete takarító férfi és a mentõslány... megkönnyeztem. nagyon-nagyon-nagyon megható.
Tom Twykert a Harcos és a hercegnõvel megszerettem, ebben is tetszett a rendezése. :) egyébként a vak srácot játszó srác is abban a filmben szerepelt, ott egy elmebeteg fiút alakított (hitelesen).
ó, és a két idõs ember beszélgetése... a sorsukról, a változásokról... az is olyan kedves volt!
a vámpíros. :) nem tudom, azt még meg kéne néznem párszor, nincs teljesen összeállt véleményem róla.
A metrós jajj. annak a mondanivalóját valaki lefordítja nekem?:) lehet, hogy csak kómás voltam ott pont, de az nem állt össze.

Mindenesetre ajánlom mindenkinek. :) kiváló!
Tutina 2009 aug. 05. - 11:34:07 Előzmény jamamura szadakó
(65/102)
Még ha el is lopnám,biztos nem az ára miatt!;) Ennyi szolgáljon a mentségemre. De tételezzük fel,hogy annyira odáig vagyok Picasso-ért,hogy a képének a másolatát teljes nagyságban a falamra kiteszem,az picit nem hasonlít ehhez a filmes ügyhöz?:) És szegény Picasso semmit se tud tenni sajna,más embernek meg nincs joga ez ellen ítélkezni,csak a mûvésznek (szerintem). :) Ezen így most elgondolkodtam és nem is tûnik rossznak,mindenki a maga igazáért érvel,nem így van?:)
10/10
jamamura szadakó 2009 aug. 04. - 13:10:20 10/10
(64/102)
nagyon szép, hogy megihletett, de egy picassót sem lopnál el, csak mert tetszik, nem?
Tutina 2009 aug. 04. - 12:38:51
(63/102)
Nem az ára miatt tudod,hanem,hogy mostanában nem járkálok olyan helyen,ahol felfedezni vélném a filmet. Igazad van,ha felháborodsz ilyenen,de az is jusson eszedbe,hogy aki nem veszi meg és megnézi,mennyi élménnyel,érzéssel gazdagodik és elkezd gondolkodni dolgokon... :) Lehet megvetni amiatt,amit írtam elõzõleg,de ezt is olvassák hozzá,mert ez a film is magával ragadott,fõleg,hogy mûvészileg is ihlet.