Téma: Péntek 13.

Cullangka 2009 aug. 24. - 17:15:20
(43/83)
jahh:D egyszer bumerángban volt h egy csávó írta h a palacsinta is biztos magyar eredetû, mert ha õ süti akkor mindig nagy magyarország formájú lesz:D
Cullangka 2009 aug. 23. - 09:00:34
(42/83)
örülök, h kitörtél:D de ezt nem viccbõl mondtam:D ezt valami hülye mûsorban mondták:DD
Cullangka 2009 aug. 22. - 17:43:20
(41/83)
a vicces az, h a ma ismert találmányok fele magyar... pl itt van a bacon- szalonnát jelent, de ezt az angolok a bakonyi szalonnából vették... innét vették át és "angolosították" :)))
Dros 2009 aug. 21. - 23:29:49
(40/83)
Hm...
Csinálok egy ilyet!
Mit szósz hozzá?:P
Egy a sokból.. 2009 júl. 08. - 11:17:09
(39/83)
Én szeretem az ilyen öreg klassszikusokat,/néha vannak köztük sokkal jobbak mint napjaink hasonló stilusú filmjei között/ néha lehet jókat nevetni is a bakikon vagy a jeleneteken, hogy egyes részeket hogyan oldottak meg, s most nevetségesnek tûnik a film vizuális "kultúrája"..
Cullangka 2009 febr. 05. - 18:42:34
(38/83)
elhiszem:) nem fogok utána járni:P
dave1 2009 febr. 05. - 18:13:00 Előzmény Cullangka
(37/83)
Akár meg is esküszöm rá ;) A filmkatalogus oldalra szoktam írni és átmásolom ide, vagy fordítva. Ott Sokdudu néven vagyok fenn, aki nem hiszi, járjon utána. :P
dave1 2009 febr. 05. - 18:11:34
(36/83)
Hehe. 1990-ben születtem. :P Ilyen idõsnek tûnök az irományom alapján? :(
Cullangka 2009 febr. 05. - 15:02:54
(35/83)
nem azért mondom, mert nem hiszem el amit ír, csak meglepõdõk mindig, hogy amikor írok egy kisregény kommot, mindig azt hiszem, hogy milyen sok, azt ennek a fele sem! és becsülöm. mert én ilyen jó és eredeti elemzést nem tudnék írni!
Cullangka 2009 febr. 05. - 12:59:29 Előzmény dave1
(34/83)
azt ne mond, hogy ezt mind te írtad XD
dave1 2009 febr. 04. - 22:53:12
(33/83)
Klasszikus slasher (kaszabolós thriller) Sean S. Cunningham "tollából". Nehéz a filmrõl objektíven írnom, hiszen nagy fanja vagyok a sorozatnak, ugyanakkor elismerem azt is, hogy talán nem ebben a sorozatban vannak a világ legjobb horrorfilmjei (ugyanis a többi része mind az). Na, akkor egy kis elõzmény: 1978-ban Carpenter bácsi megrendezett egy olyan remekmûvet, mely mûfajának (vagyis a slashernek) legeslegnagyobb és máig legtökéletesebb zsánermûve. A Halloween felállított olyan paneleket (persze Carpenter akkor még nem tudta, hogy amikkel dolgozik, azt késõbb millióegy film használja fel), amikre rengeteg hasonló film épül. Mellesleg ezek mind fel vannak sorolva Craven '96-os fricskájában a Sikolyban, ahol tulajdonképpen saját zsánerfilmjeit is arcon köpi. Na, most Cunningham úgy döntött készít egy hasonló, a feszültségre épülõ slashert. Tulajdonképpen nagyon is jó munkát végzett, a Halloweenbõl átvett lassú kameramozgások, az ijesztõ nézõpontváltások, a késleltetett gyilkosságok. Utóbbi miatt érezhetõ kicsit lassúnak a film azok számára, akik A körön, Átkon és hasonlókon nõttek fel, de aki szereti a hamisítatlan horrorhangulatot, ami elkapott minket gyerekkorunkban, az érzést, hogy tilosban járunk, "az anyu meg ne lássa, mit sasolunk a takaró alatt" feeling, na ez itt tökéletesen megvan (egyébként a legtöbb '70-es, '80-as éveki horrornál). A történet rém egyszerû, néhány fiatal a sok évvel azelõtti gyilkosságok ellenére táborozni megy a Kristály-tóhoz, és egy ismeretlen gyilkos, szépen lassan mindegyiküket elteszi láb alól egy kivétellel (kiszámítható ki lesz az, a film mentségére szóljon, hogy 1980-ban még nem volt). A gyilkos alakja maradjon titok, azt azonban elárulhatom, Cunningham még nem hozott létre klasszikus horroralakot, hiszen Myers sem volt még az 1980-ban, a folytatások és a személye körül kialakult kultusz tette azzá. Azért persze ebben a részben is fellelhetõ a második részben feltûnt és horrorikonná vált Jason, csak éppen még nem teljes valójában. Érdekes megjegyezni, hogy a gyilkos sztorija kicsit hasonlít Norman Bates történetéhez, csak fordítva. (Na most már rengeteget elárultam :P). Tehát a lényeg, a lényeg: lehet szidni a filmet, de jó lenne, ha ilyen kultfilmeket nem lenne divat pocskondiázni. Aki meg nem tudja elfogadni, hogy a nem éppen ma készült filmekben van egy-két olyan jelenet, ami mára már mosolyogtató, vagy netán fölöslegesnek tûnik, az ne nézzen ilyeneket. Tény, hogy jobban eljárt fölötte az idõ, mint a Halloween, vagy a hasonló kultuszfilm, a Rémálom az Elm utcában fölött, de ez mit sem von le értékébõl. Másfél óra szórakozás. Én csak ajánlom. Inkább ezt, mint A kört. :)
bugeszka 2009 jan. 16. - 13:58:07 Előzmény Csuvatka
(32/83)
ezt a gazdag szókincset ;) hova vagy ennyire primitív, ember?
offtopic
idõjós1010 2009 jan. 08. - 20:12:40
(31/83)
Jó mondat, tetszik komolyan. Fogom én is használni mostantól :-)
Nagy igazság van benne.
Csuvatka 2009 jan. 08. - 19:26:05
(30/83)
Lex*rom a jellemet ez a film remek kis x*r.
bugeszka 2009 jan. 08. - 17:07:09
(29/83)
Ne vitatkozzatok! Lényeg a lényeg, remek filmrõl van szó, aki pedig kritizál, az tegye elfogadható formában. Máskülönben csak a jellemét mutatja meg, nem pedig az érzékét a filmekhez.
rockpanorama 2009 jan. 07. - 22:47:31
(28/83)
Még szerencse, hogy nem vagyunk egyformák! Nekem etalonnak számít!
Csuvatka 2009 jan. 07. - 22:07:16
(27/83)
Nem tudom miért x*r, de mint nézõ azt gondolom nem is feladatom ezt kifejteni, egyszerûen x*r úgy ah van, a story, az ötlet, a kivitelezés.
10/10
hoyt seriff 2009 jan. 07. - 00:12:36 10/10
(26/83)
Ez az egyik legjobb horrorfilm amit láttam, igaz, hogy régi, de a történet akkoriban eredeti volt és nem mellesleg kasszasiker. Egyébként meg a mai horrorfilmek sem térnek el nagyon a régiektõl, csak a látvány jobb. A Péntek 13 csak a 4. részig élvezhetõ, utána elég unalmassá válik, hogy Jason állandóan feltámad, A 10. rész és a Freddy vs. Jason pedig kifejezetten sz.r. Az új rész talán pozitív csalódás lesz, hiszen az utóbbi évek feldolgozásai (Texasi láncfûrészes, Sziklák szeme 1-2, Halloween) nagyon jók lettek.
Csuvatka 2009 jan. 06. - 23:57:10
(25/83)
A "no comment" roppant frappáns válasz, ha nem jut eszedbe semmi:)


ui:roppant frappáns képletesen értendõ, ha nem képletezek, akkor egyszerûen x*r:)
Csuvatka 2009 jan. 06. - 21:56:31
(24/83)
Természetesen a filmrõl írtam véleményt. Csinálj nekem egy fórumot és majd ott kritizálom magam!