Téma: Pepe

offtopic
guess.who 2022 jún. 10. - 06:59:21 Előzmény napraforgó
(123/163)
De MI volt a történet?! Az, hogy a híres séf megmondja egy vadidegennek, hogy ő az apja? Ez öt perc. Mi volt akkor a maradék 9 és fél rész? :)

Igen, ehhez képest a DÖ-nek tényleg volt története. Bár azt a "történetet" is el lehetett volna mondani három évadnyi ballaszt nélkül, legfeljebb egyetlen évadban. A másiknál nem esnék ilyen túlzásokba: azalatt a fél évad alatt, amit láttam belőle, nehezen lehetett bármiféle történetnek nevezhető dolgot felfedezni benne: végig ugyanazok a suttyók ostobaságára épülő sémák ismétlődtek, csak az egyik részben Tivadar a vécén ülve üvöltött, a másikban meg a határsorompónál...

Elhaym 2022 jún. 09. - 00:39:00 Előzmény guess.who
(122/163)
Már akkor elárulták, hogy 10 részes lesz, amikor még az első részt sem adták le.
8/10
Anna Dé 2022 jún. 08. - 12:53:47 8/10 Előzmény guess.who
(121/163)
Az üres és lapos sztorit jól ellensúlyozta Fanni kerek feneke, nem igaz? :) Amivel jól vissza is éltek a készítők. Egyebkent én semmi tehetséget nem látok benne. Lapos, unalmas, egysíkú ha nem nézne ki ilyen jól mint ahogy kinéz egy szürke kisegér lenne. (És most nem az írigyseg beszél belőlem mielőtt valaki megvádol ezzel. Ha vki szép és tehetséges én azt elismerem. De ő nem egy Törőcsik Mari, na.. Nem is lesz az soha, megmarad majd ebben a komika szerepekben. Gondolom én, de aztan ki tudja..) A többiek se nyújtottak kiemelkedőt egyebkent, Mucsit én kifejezetten bírom, de ebben a szerepben k. rvara idegesített, a jóságos nagypapa szerep valahogy nem az ő világa. Ő a folyton elégedetlen, káromkodós Tóth János.
Ha folytatják nézni fogom, mert nem hosszú epizódokból áll, aztan az ember idejébe belefér, de hiányozni se fog, ha végleg vége.
6/10
napraforgó 2022 jún. 08. - 11:36:02 6/10
(120/163)
Valamikor a harmadik rész táján volt egy "nyársviadal", vagyis , amikor olyan saslikfélét sütögettek nyilt tűzön a szeles Duna-parton. Ez valami 5 évenkénti verseny volt 2 falu között. És ha jól emlékszem, Gábor megnyerte a viadalt, mert Pepe elárult neki valami nagy titkot.

Amúgy nem volt ez annyira rossz, legalább volt valamiféle történet.
De a körösztanyu, meg a drága örökösök csak egy alapötlettel inditottak, aztán menetközben alakultak a dolgok, igazából nem volt se eleje, se vége, pláne közepe.
offtopic
guess.who 2022 jún. 08. - 07:12:48 Előzmény Anna Dé
(119/163)
Az utolsó öt perc az a végefőcím? :) Akkor igaz, hogy megkönnyebbülés volt azt nézni a rengeteg túlerőltetett kínlódás után. :)
offtopic
guess.who 2022 jún. 08. - 07:11:58 Előzmény napraforgó
(118/163)
Fanni volt az egyetlen, aki miatt érdemes volt egyáltalán nézni (remélem, innentől többször eszükbe jut majd Pankusz a filmes szereposztóknak is), mert hát a feltűnően lapos és üres "sztori", a kiszámítható és teljesen izgalommentes "fordulatok" és sajnos a színészek sem voltak a helyzet magaslatán: Kovács Lehel ettől fényévekkel izgalmasabb figurákat is csuklóból eljátszik, Medveczky Balázs is többet érdemel, a Martinovics-Simon párosnak meg szerintem ez volt a (közös) karrierjük mélypontja, ráadásul semmiféle kémia nem működött köztük, hiába akarták az első részekben félrevezetni a nézőket ezzel.
De most komolyan: vissza tudod idézni csípőből, hogy milyen "versenyek" voltak az első részekben? Mert az esküvő még oké, az az Iván hülye tánca miatt biztos megvan. Meg ez a rém ostoba "világ legnagyobb duplapaníros burgonyakrokettje" rendezvény is megvan, mert ez volt a legutolsó - na de korábban? Visszanézni, visszaolvasni nem ér! :)

Ja, különben Vince és Laura között alakult valami - csak az utolsó részben még azt is lerombolták a semmiből előtűnő volt férj beleírásával. Aki amúgy nem is létezett, szerintem még csak nem is beszéltek korábban róla, most mégis úgy jött meg, hogy a lánya azonnal a nyakába ugrott teljes természetességgel, mintha csak pár napja találkoztak volna. Gondolom, úgy voltak vele, hogy ha lesz második évad, akkor majd Kovács Lehel harcolhat ellene végig, drámai fordulatok és hihetetlen izgalmak válthatják majd egymást, a nézők határtalan örömére...
8/10
Anna Dé 2022 jún. 07. - 21:15:32 8/10
(117/163)
Most kéne abbahagyni, elfutni, elrohanni... :D Nem, csak viccelek, nem volt ez olyan rossz. Ha az ember kevéssel is beéri. Egynyári fíling. Egyebkent nekem az utolsó rész tetszett leginkabb. Az utolsó 5 perc. Mar az elejétől arra vártam, mikor mondja meg az apjának..
Kivancsi leszek folytatjak-e...
8/10
amiraa_daaa 2022 jún. 06. - 22:25:33 8/10 Előzmény napraforgó
(116/163)
https://es.wikipedia.org/wiki/Chiringuito_de_Pepe

26 plus két rész született belőle :D aztán eredetit is leszedték a nézettség miatt
https://www.youtube.com/watch?v=pYL1gdibu7Q

2. évad erről szolt kb spanyol tudás nélkül is kivehető hogy bünözők , komplikáciok és problémák várnának ránk ha jönne a második évad.
8/10
amiraa_daaa 2022 jún. 06. - 22:18:58 8/10 Előzmény napraforgó
(115/163)







EL CHIRINGUITO DE PEPE az eredeti :D
8/10
amiraa_daaa 2022 jún. 06. - 22:18:19 8/10 Előzmény napraforgó
(114/163)
8/10
amiraa_daaa 2022 jún. 06. - 22:16:18 8/10
(113/163)
szerintem volt hosszabb verzió is meg arra az esetre ha nem jok a számok egy rövidebb verzio de látszott hogy ezt vagy utoforgatták ( a csajok hajai elég exponenciálisan nőttek meg :D ) nagyon sztoriszáltol eltérően végződőtt az egész, és nem sikerült az üzlethelyiségen 1 azaz 1 dolgot sem megváltoztatni, ( és tisztasági festés sem volt ! pedig azzal elmehetett volna egy rész hogy ujitják fel modernes - dupla paniros cuccra- ehelyett igazábol csak a karakterek fejlődtek ( mármint LGáboron kivül mert ő ugye marad olyan amilyen volt) a többi karakter azért fejlődőtt PEPE meg szivott. DÖ-ben is ugyanez a szinésznő játszotta az anyukát és ott is kriminális végső rész lett. :D

Amugy egy keresztkérdés: ha Pepe lánytesoja volt a polgi felesége ( a göndör szőke srác apja) akkor amikor rá akart mászni anno az étkezéses résznél a saját unokaöccsére ( Gábor) akarta végeredményben rávetni magát, a tudta nélkül?
6/10
napraforgó 2022 jún. 06. - 11:29:04 6/10 Előzmény guess.who
(112/163)
Sok mindenben igazad van. 40 év elteltével Franciskának már nem igazán kellene anyának lennie, hisz a fia felnőtt nélküle is. Max nagymama lehetne, hisz Bence még kisfiú. De egy nagymamának nincs olyan meghatározó szerepe egy gyerek életében mint egy anyának. Szóval nyugodtan leleplezhetné magát.

Amúgy Pepe nem volt a férje, csak a kedvese, akit Antal kedvéért elhagyott. Antal viszont a férje volt, nyilván ezért is lett ő Gábor "apja". Tudod, a házasságban született gyerek apja a férj. (akkor is, ha nem).

És igen, az összes hülyéskedés csak arra volt jó, hogy a végén Gábor leleplezze magát és elmondja, hogy ő Pepe fia. Lehet mondani, hogy le volt zárva a történet, de igazából azért nem annyira. Nekem nem tetszett, hogy a bájos, fiatalka Fanni ennek a középkorú savanyújóskának a karjaiba omlott, holott Laura sokkal inkább hozzá illett volna. De azt sem bántam volna, ha Vince és Laura között alakul valami.
Nem tudom, mi a fene lehetett a spanyol eredetiben, mert biztos nem a véres hurka, meg a dupla paniros krokett.

Még el tudtam volna nézegetni néhány rész erejéig, de igy sem rossz.
janderka 2022 jún. 06. - 10:39:26 Előzmény guess.who
(111/163)
Mivel ez is egy adaptácio / licence volt, valszeg az 1-es verziód a helytálló.
offtopic
guess.who 2022 jún. 06. - 10:01:16 Előzmény napraforgó
(110/163)
Az mondjuk továbbra is nyitott kérdés maradt, hogy anyuci mégis mi a jó frászért jött haza negyven év után Ámerikából (és hogy képes ugyanolyan jól beszélni magyarul, mintha itt töltötte volna ezeket az évtizedeket, semmi angolos akcentus, sehol egy természetesen kimondott angol szó ésatöbbi)? Oké, tegyük fel: két napra (az utazás hosszabb időt vesz igénybe, de mindegy) nyaralni jött. Akkor minek kavarta össze a volt férje és a fia életét, ha meg is mondja, hogy nem akar közösködni velük és a pénzükre sincs szüksége és negyven évig egyikük sem hiányzott neki még egy vacak képeslap vagy telefonhívás erejéig sem?

Amúgy nézd meg jobban azt a "történetet": az egészet elmondták lényegében az első részben, a többi már csak ballaszt az újabb és újabb értelmetlen "versenyekkel" és a folyamatos krokettes-dizájnkajás hisztizéssel. Gyakorlatilag az összes elkezdett szálat félbehagyták, kezdve a L'aurás-Gáboros kavarással; folytatva az étterem majdnem-robbantásáért semmiféle retorziót nem szenvedő (sőt: Pepéhez odaköltöző!) alpolgármesterrel; de a végére Básti Julit is lefokozták orákulummá, és a jókép(esség)ű ezoterikus férje el is tűnt teljesen. És úgy összességében nem tudom eldönteni, hogy mindezt azért csinálták így, mert
1) eredetileg hosszabb lett volna, csak a Mintaapáknál megszokott zuhanó nézettséges metódus szerint megvágták és lezárták ilyen kurtán-furcsán, eltüntetve pár szálat, vagy
2) eredetileg is ilyen rövidke lett volna, de még ezt sem tudták tartalommal kitölteni, úgyhogy irtózatosan sok ballasztot raktak bele, azért ilyen zavaróan zagyvaság az egész, vagy
3) szándékosan hagytak nyitva szálakat, hogy a csudálatos második évadnak legyen miről szólnia?

És mindezek mellett szerintem egyáltalán nem volt vicces (sokkal inkább erőltetetten jópofáskodni akaró, de erősen izzadságszagú): nem hinném, hogy harsányan röhögtél például akkor, amikor Dani percekig álldogált a digitális gőzfelhőket eregető, de feltűnően műanyag hatású óriáskrokett alatt és hallgatta, ahogy baromságokat beszél Simon és Mucsi... :)
janderka 2022 jún. 06. - 10:00:08
(109/163)
Nem volt annyira rossz. Bár olyan volt, mintha ugyanazt az egy dologot láttuk volna más-más szögből mutatva újra és újra, végül mégsem kibontva igazából belőle semmit.
6/10
napraforgó 2022 jún. 06. - 05:32:38 6/10
(108/163)
Ez a Pepe egy kicsit jobban tetszett a Séfnél. Ez legalább szólt valamiről.

Spoiler:
Kollár Gábor megtudta, hogy Lónyai Pepe a vér szerinti apja, ezért meg akarja menteni a döglődő pecsenyézőjét.
Én ugyan hiányoltam a sorozatból a valódi pecsenyéket, mert a sok véres és májas hurka és főleg a dupla paniros burgonyakrokett nagyon nem érdekelt, pecsenyét egy szálat sem láttam.
De azért a soropzatnak mégiscsak volt egy története. Kollár Gábor megtudja a nevelőapjától, hogy a vér szerinti apja Lónyai Péter, akinek egy haldokló étterme van Dunaszéphelyen. Erre elhatározza, hogy megmenti az apját és a lepukkant éttermét de valahogy nem érzékeli, hogy ott vidéken nem annyira van igény a minimalista kajáira. Pepe meg a háta mögött továbbra is a rántott kroketteket gyártja, dupla panirban.
És a végére előkerül Gábor anyja is, aki igy 40 év után sem akar még anyuka lenni és elmenekül.
De Gábor végre nagy levegőt vesz és bevallja, hogy ő Pepe fia, Vince testvére és mindenki nagyon hepi.
4/10
offtopic
luci87 2022 jún. 06. - 05:02:04 4/10 Előzmény guess.who
(107/163)
Nem baj,hogy más a véleményed..:) én attól még várom a folytatást...:) Lehetne itt IS szorszalhasogatni,de én csak néztem,és elterelte a figyelmem a gondokról kicsit..Arra épp megfelelt...:)
8/10
amiraa_daaa 2022 jún. 05. - 22:24:37 8/10 Előzmény luci87
(106/163)
egynek jo volt nekem pl most ilyen egyszerű sorozat kellett jobban tetszett, hogy nincsen benne komplikácio, nem folyik benne vér, csak a saját konfliktusaikat oldják meg, ugornak meg akadályokat ( megpuszilni a kislányt vagy sem ) szerintem igy ilyen light sorinak teljesen okés volt.
8/10
amiraa_daaa 2022 jún. 05. - 21:20:34 8/10 Előzmény guess.who
(105/163)
Nem lehet hogy Fannit szeretted volna pucéran látni? :d a betonkeverős szál elég erős, ha csak a HACCP-t nézzük

Kihagytad, hogy időben ugrál a történet elég durván :D Fanni haja picit megnőtt igy egy részen belül :d

Nekem ami fura volt hogy a női karakterek mennyire erőtlenek voltak, Fanni akinek nem jön össze még az együttlét sem, Franci aki el sem bucsuzik, és a cukrász lányka
8/10
amiraa_daaa 2022 jún. 05. - 21:15:40 8/10 Előzmény luci87
(104/163)
a tipikus hagyományos időtöltő és light sorozat, ami nem szol semmiről de jo hátso hangnak, nekem vegyes érzéseim voltak de alapvetően tetszett, igaz a történetszálat nem szálaznám tul :D