cellasto 2012 aug. 23. - 22:18:00 Előzmény Judgement
(133/153)
Ez igaz az elsõ részre...sõt véleményem szerint nem erõs B,hanem inkább gyenge A-kategória...
De ez a második csak egy egyszernézõs vacak tényleg.
Wescone 2012 júl. 11. - 20:42:45
(132/153)
Egyetértek!
Judgement 2012 júl. 11. - 19:42:26
(131/153)
Az okoskodók, az önjelölt megmondó kapitányok, retekklub által kinevelt filmesztéták és professzorok mindenhol ott vannak, áldásos tevékenységükkel segítve benünket megérteni egy kör bonyolultságát.
Szerintem ne dimenzionáljuk túl a dolgot. Ha választani kell egy erõsen B kategóriába hajló sci-fi akció mozit, akkor én szemérmetlenül kiállok a Riddick mozik mellett.
Egyszerûen a sötét hangulata, a kellemes design elemek (a Necromonger építészeti megoldásai láttán például még most is libabõrös tudok lenni) és a sajátos új univerzum megjelenése nálam simán átbillenti a mérleget.
Nem bosszankodok az idõnként olcsó megoldások vagy a gagyi harcjelenetek miatt.
Ugyanakkor nem is itt keresgélek ha éppen lélektani drámára vagy dogmafilmre vágyom.
Persze lehetne jobb is, lehetne több is, de tegye fel a kezét aki az utóbbi években látott hanyaddöntõsen egyedi és újszerû megoldásokat a lövõsbaszós filmek hígfos tengerében. Amúgy is, ha valami nem remake akkor egy bestseller feldolgozása, kellõen leegyszerûsítve.
Nincs új a nap alatt, de bõven a szórakoztató kategóriába sorolható, részemrõl meg is vettem az angliában kaidott kétlemezes digipakot, ami amellett hogy baromi mutatós még extra jeleneteket is tartalmaz.

Ja és utána egybõl át is kapcsolhattok az m2re, ahol 23:25-kor egy Ingmar Bergman film kezdõdik :)

http://port.hu/tukor_altal_homalyosan_sasom_i_en_spegel/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=18850305&i_topic_id=1
Csodakapitány 2012 júl. 11. - 18:55:36
(130/153)
Riddick - A sötétség krónikája

(The Chronicles of Riddick)
port_man 2012 febr. 06. - 21:07:52 Előzmény Endrev
(129/153)
Ugye? A gúnyolódók sem kutyák. :P
Endrev 2012 febr. 01. - 22:17:32 Előzmény port_man
(128/153)
Hú mennyi tisztánlátó képzett és mûvelt ember figyelemre érdemes szakvéleményei... :D
port_man 2012 jan. 02. - 06:51:01
(127/153)
Újabb csihi-puhi marhaság, kapkodó képekkel. Száguldó ûrhajók és és kézitusa, ami mindent eldönt. Hogy valaki másnak hódoljanak be az emberek, akiknek senkinek nem kellene.
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 09. - 23:13:26
(126/153)
Igen, nagy igazság. :D
oldbone 2011 nov. 09. - 23:05:44 Előzmény Ford Mustang
(125/153)
Azért nem árt többször megnézni, mert fontos üzenete van:
„Mindenki sorsa egyetlen Fúriától függ. Ez pedig nem más, mint a számûzött Riddick”
Tehát már nem kell óvakodni a törpétõl se, de oda kell figyelni Riddickre! :D
Ford Mustang 2011 nov. 09. - 14:10:36
(124/153)
Ezt a filmet még hányszor akarják leadni...kicsit unalmas. És persze hülyeség.
offtopic
imrenyibalazs 2011 júl. 19. - 02:04:38 Előzmény HDani88
(123/153)
Csak egy-két szó...
Spoiler
Éppen azáltal lesz ez egy jobb-közepes film, hogy van benne sok huszárvágás, túlzás, de Riddick, a különleges fúrián harcos végül megmarad és a Lord Marshal legyõzetik, viszont Riddick majd-minden barátja, végül Kyra is meghal és Riddick is alapból gyengébb a Lord Marshalnál, de jóval...
offtopic
imrenyibalazs 2011 júl. 19. - 00:57:02 Előzmény lemezek01
(122/153)
És csak ha szabad ilyet írnom, most a kicsit komolyabb akció-sci-fi-jellegû filmeket (az X-MEN-t nem, az lélektani) 3D-re tervezik. - Pl. a G. I. Joe-t már láttam, igen-igen, nem azt látom, amit a filmesek számunkra "üzentek/tervetek"...
offtopic
imrenyibalazs 2011 júl. 19. - 00:21:43
(121/153)
Ezzel, amit most írok, nem kell egyet érteni, lehet akár kimondottan ellenvélemény is. Bár a Riddick forgatókönyve nem akkora, mint a Goya kísértetei c. filmé, de Riddick, Kyra és még sokan, mint végül Vaako és a tisztító is emberarcúak, a Lord pedig gonosz; az általam felsorol gonosz negatív figurák közül még a predatorra (a 87-es filmbõl) is hasonlíthat. De fõleg az emberi karakterek miatt ez a sci-fi talán olyan Vörös bolygó-filmféle, vagy nem tudom. Ha ez a mû kevésbé is árnyalt, mint az X-MEN (trilógia, kezdetek és First Class), - Spoiler - a végén egy rettegett "Dzsingisz kán" gyõzetik le. Míg a látványos Mátrixban (1999-körül) csak Smith ügynök, aki nekem, Hugo Weaving akár milyen pofákat is vágott, így nem az igazi gonosz, de mondtam, lehet ellenvélemény. - Hozzáteszem, annak a két folytatásában Smith ügynök más és más volt, de nem igazán gonosz és persze azt meg kell hagyni, hogy a Mátrix-trilógia, aminek tervezik folytatását, amibõl nem tudom mi lesz, látványosnak látványos, szép, ez biztos...
De ott van a 84-es Terminator, annak címszereplõje (a szerep) jól is néz ki és lényegében robot-katona. - De mint hogy a folytatásban egy lényegében ugyan olyan az embereket védené... szóval a 84-es is így Digital Man, parancsot teljesít, nem igazi gonosz. - A Riddick-ben a Lord az és én ezt a filmet emberközelibbnek érzem és jobban szeretem. Ha szabad ilyet mondanom, remélem, nem sértek meg ezzel másokat, nézném még késõbb ezt az oldalt és írhat nekem olyan, aki a Terminatort vagy a Mátrixot sokkal jobbnak tartja, akár a 2000-es Pitch Black-nél is.
offtopic
imrenyibalazs 2011 júl. 18. - 23:26:12
(120/153)
Colm Feore mindent megtett, hogy igazi, emberalakú, civil Minotauruszt a legjobban alakítson - Vigyázat, ez is lehet egy kicsit Spoileres - és egyébként is kiváló színész. Nos végül szerepben ez a Lord Marshal hasonlított egy kicsit (jellemében) a Vörös skorpió-filmbeli Vortekre, viszont iszonyatos ereje volt; - Spoiler, ezt nem tudom másként mondani, csak úgy hogy az eddigi filmtörténetbõl az X-MEN First Class-ból Sebastian Shawnak volt hasonló ereje és az a karakter is hasonlított erre a Lord Marshalra. - Ezek a szinte legyõzhetetlen lények, de ha Colm Feore-val itt igazi ultradémont akarunk eljátszatni, ahhoz a filmnek egy kicsit másmilyennek kellene lennie...
Amúgy jó a TV2-n leadott legutóbbi verzió, de elég sok a Star Wars-os elem, nincs kvantumkapu (az persze a DOOM-filmben viseli ezt a nevet, az nem olyan jó film, arról ott külön írtam), nincsenek mindenféle átjárók, teleportok, pedig azt mondják a fizikusok, hogy létre lehetne hozni ilyet; - a tér pl. 3, 9, 24 és 300 dimenzióban is részben leírható (az idõ egyelõre egy dimenziós). A Riddickben az emberek ûrhajói a 2005-ös Lopakodó c. film "címszereplõjére" hasonlítanak és még mindig az impulzusmegmaradás elvén mûködnek; de bár ezt nem mondják a filmben túl sokszor, de a galaxisban fényéveket tesznek meg.
Lényeg a lényeg, (Spoiler) a gonosz, álszent Lord Marshal végül, mint minden hasonló kategóriájú filmben a gonosz, legyõzetik és vége szakad ámokfutásának, de jobb lett volna egy kicsit ezt (a film végén) igényesebben ábrázolni.
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 14. - 02:25:33
(119/153)
De nem kell feladni, nincs ezen olyan ami nem érthetõ.
offtopic
pozsizsuzsi 2011 júl. 14. - 01:42:55
(118/153)
Feladom.
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 14. - 01:33:05
(117/153)
Arról van szó, hogy ez a leírás így nem helyes.
offtopic
pozsizsuzsi 2011 júl. 14. - 01:20:03
(116/153)
Hát nem.
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 14. - 01:15:30
(115/153)
Még mindig nem érted?
offtopic
pozsizsuzsi 2011 júl. 14. - 00:59:39
(114/153)
Hát akkor mivel?