Téma: Rokonok

ollie 2006 febr. 19. - 00:16:17
(9/89)
Hát akkor mit néznél ki egy magyarból, te hontalan?
(nem szeretem az ilyen önmegtagadó gondolkodást)

Amúgy, hogy a kérdésedre válaszoljak, ma láttam és szerintem nagyon jó. Bár úgy terveztem, hogy elõbb elolvasom, de nem így alakult, ennek ellenére szerintem felismerhetõek benne a Móriczi karakterek és világnézet.
zsombor 2006 febr. 18. - 18:06:59
(8/89)
A Csodálatos Júlia jó film, nem néztem volna ki egy magyarból, hogy ilyen minõségi filmet tud csinálni. Jó a Rokonok?
x-tro 2006 febr. 18. - 12:46:02
(7/89)
Neked nyilván nem léptek még a töködre...

Ki a rák ez a maga dieter akárki? Ha a kritikákból tanulod meg, mi tessen neked, akkor meg magadra vess, lesz belõled is egy olyan kiégett, agyonmûvelt, frusztrált és kielégítetlen okostojás, mint a filmkritikusok túlnyomó része...

Szabó életmû legjobb részei szerintem a korai filmjei, valamint a Bizalom. Mondjuk a Mephisto se véletlenül kapott Oscart, bár ez neked valószínûleg semmit nem jelent, de a komoly Szabó filmek a Mephistóig készültek... ajánlom az Odeon videotékát...
Szani 2006 febr. 17. - 17:24:59
(6/89)
Hát, igazság szerint nem nagyon erõlködtem. De a Te válaszod valóban nagyon frappáns volt ám... Bár Te biztos sokat is agyaltál rajta, nem? :D

Különben nem tartom Szabót különösebben jó rendezõnek, legalábbis ahhoz képest hogy mekkora körülötte a felhajtást. A Rokonokat különben kinézték a berlini filmfesztiválra, itt volt maga Dieter Kosslick a Szemlén, de miután látta a filmet azt nyilatkozta, na ezt a filmet biztos nem hívjuk meg. : ) De persze lehet hogy ettõl még nem rossz a film.
Szani 2006 febr. 17. - 17:11:45
(5/89)
Hát nem tudom, engem azért nem töltene el büszkeséggel a helyében. Na de hagyjuk. Különben jó a film? Eléggé lehúzós kritikákat kap.
hablaty 2006 febr. 17. - 13:40:43
(4/89)
Kedves Szani, rosszindulatod lehetsz ugyan, de ugy tunik frappans nem, akarhogy erolkodsz... Meg szerencse, hogy nem te talalod ki a filmcimeket!
x-tro 2006 febr. 17. - 11:45:21
(3/89)
Ja közben leesett.... de így se jó, mert Szabó nem kém volt, hanem csupán jelentett a fõnököknek, mind mindenki abban az idõben, aki olyan pozícióban volt, vagy szeretett volna olyanban lenni, ahol jelenteni KELLETT.

Ha valakinek a tökein ácsorognak, hajlamos még azt is elmondani, amit esetleg nem is tud.... Ezt ma már nagyon nem akarja senki sem megérteni, még azok sem, akiknek anno jelentettek...
x-tro 2006 febr. 17. - 11:42:16
(2/89)
Egy darab kém nincs ebben a filmben, ellenben sok-sok, múlt század húszas-harmincas éveiben élt kisvárosi hatalmasság igen, akik Móricz élestlátásának köszönhetõen tökéletesen megállják a helyüket a mai Magyarország viszonyai közt is. Így megy ez ma is.

Szabót ismerik elég jól odaát, felesleges angolosítani a nevét.
Szani 2006 febr. 15. - 23:34:42
(1/89)
Egy lehetséges cím az amerikai változathoz, ha rosszindulat akarok lenni... és miért is ne lennék : D

Steven Tailor: The Spy Who Loved Moricz