Papp Sándorné 2016 dec. 05. - 23:08:03
(24/64)
Sajnos, igaza van. A nézõ egyik csatornának sem számít.
8/10
kkanai 2016 dec. 05. - 21:37:36 8/10
(23/64)
Az illetékesek nem. A nézõ meg nem számít.
Papp Sándorné 2016 dec. 05. - 21:10:04
(22/64)
Senki nem veszi észre, hogy románul megy?
Scorpionfanhungary 2016 nov. 30. - 10:28:17 Előzmény azbest
(21/64)
Kedves azbest! Minden sorozat kommersz, hiszen a készítõk arra törekednek, hogy sok ember nézze, magas legyen a nézettsége és így sok pénzt termeljen a befektetetõk tõkéje. Ebbõl az is következik, hogy nem Öveges professzor óráit láthatjuk, ezért úgy kell kezelni, mint egy mesét, amelynek van némi valóságalapja. Ám az egyes epizódokban felvetett tudományos megoldások nagyon is alkalmasak arra, hogy a gondolkodó nézõ utánanézzen. Úgy gondolom, az igazi intelligenciát az mutatja, ha valaki képes a legapróbb, legkevésbé értékesnek tartott dolgokban is meglelni az értéket. Ennek a sorozatnak távolról sem az akciók a legértékesebb elemei, hanem a karakterek és fejlõdésük (fõként a fõszereplõé), valamint a a háttérben húzódó érzelmi szálak, bár az kétségtelen, hogy a sorozat jellegébõl fakadó idõhúzás ezek a rovására történik meg. Ám ez a sorozat képes felkelteni az érdeklõdõ nézõ figyelmét arra, hogy utánanézzen a lehetséges tudományos háttérnek is, például a II/14. rész esetében egyrészt a történelmi, másrészt a fizikai alapok érdekesek. Néhány éve kapott nyilvánosságot a nácik napfegyver-terve, de a youtube-on még video is van napelemtükörrõl, ami összegyûjti a napsugarakat. Az írói fantázia kiegészítette ugyan, de attól még elég érdekesnek tûnik ez a téma. Én sem hallottam eddig errõl, de utánanéztem és tanultam valamit :) Egyébként a habarcs elárasztott valamennyi prototípus-panelt, amelyek így tönkrementek, a diktátor pedig a németekét használta, újat nem tud gyártatni, tehát a csapat megmentette a világot. :)
Nem tudom, kire gondolt a nézõk kedvencére utalással, ha folyamatosan figyelemmel kísérné a sorozatot, láthatná, hogy rendkívül tehetséges fõszereplõ viszi a filmet, és nem mondom, hogy mindig minden alakítás tökéletes, de általában magasabb színvonalú a színészek játéka, mint a sorozatoknál általában megszokhattuk.
A magyar szinkron némiképp változtat a szövegek hatásán ezért érdemes eredeti nyelven is megnézni. Javaslom, hogy nézze a sorozatot egészen az elsõ évad elsõ részétõl, mert minden hibája ellenére szeretni fogja. A Facebook-on rajongói klubunk is van, várjuk szeretettel, ha már megszerette az epizódokat.
1/10
azbest 2016 nov. 25. - 21:13:45 1/10
(20/64)
Anyám borogass.. vacsora közben ez ment... a II/14 rész a napfegyverrel teljes káosz. Az egy dolog, hogy minden egyes okoskodás hülyeség és távol áll a valóságtól, de az alapsztrori is teljesen baromság. Nem mintha a térdig érõ habarcs bármit ért volna, de a végén feltörték és elhúztak, mindent otthagyva. Szóval semmi értelmeset nem csináltak és a világ nem menekült meg :D

Amúgy meg nem lesz hélium a fénytõl (biztos a helios szóból találták ki). A telefonból sem lesz sugárfegyver, nem ezerszerezõdik meg a fény egy tükörtõl sem, nincs örökmozgó... Áh de felesleges is, mert pár év múlva már a tipikus nézõk kedvence egy két órán át mutatót fenék lesz a mozivásznon (Hülyék paradicsoma). Csak azért írtam most ide, mert egyszerûen irritál az a mérhetetlen hülyeség, ami ebbõl a gagyi sorozatból árad.
deathlord20 2016 nov. 14. - 23:26:17
(19/64)
Akik szerint a történet értelmetlen: A sorozat igaz történet alapján készült(persze pár dolgot megváltoztattak a hatás kedvéért)
Katharine McPhee(Paige Dineen-t játsza):

"Rengeteg izgalmas történetet halottam a valódi Walter O’Brienrõl! Húsz évadnyi sorozatra is elég lenne. A Skorpió cégrõl is rengeteg fantasztikus történet kering. Annyira hihetetlennek tûnik szinte minden, amit csináltak, mintha egyenesen egy izgalmas sorozat számára találták volna ki õket. Pedig nem! Mi a sorozatban csupán eljátsszuk azt, ami a valóságban megtörtént. Az élet túlszárnyalja a képzeletünket."

A teljes interjú a stábtagokkal: http://www.filmtekercs.hu/interju/az-elet-tulszarnyalja-a-kepzeletunket-interju-a-skorpio-agymenok-akcioban-szereploivel
10/10
ildikonagy0425@gmail.com 2016 júl. 30. - 12:11:45 10/10 Előzmény kocsisi715
(18/64)
Bocsánat, de melyik részbõl gondolod ezt?
kocsisi715 2016 júl. 28. - 02:00:47
(17/64)
Idióta amerikai háborús propaganda, rendkívüli tudatlanságukat másokra hárítják.
10/10
ildikonagy0425@gmail.com 2016 júl. 04. - 18:02:43 10/10
(16/64)
Jómagam az ismétlést láttam elõször, azt is csak idén januárban, de azóta behoztam a lemaradást, és interneten az amerikai évaddal együt haladok.
Nagyon jó az alaptörténet, és ha eltekintünk a sorozatkészítés betegségeitõl (amikor már biztos az új évad, elkezdik nyújtani a sztorit, sok a sablont stb.), akkor ez a produkció a megszokott sorozatokhoz képest egy jóval érdekesebb és érzelmekkel sokkal telítettebb alkotás.
A színészek nagyszerûek, a fõszereplõ néha túlságosan is jó egy ilyen munkára, de Robert Patrick szintén kiváló, ahogy a többiek is jó választásnak bizonyultak.
Ha ki tudjuk belõle mazsolázni az értékes dolgokat, akkor már megéri megnézni (minden hibájával együtt, mert én az idõhúzástól nagyon kiakadtam néhányszor).
Alapítottam egy rajongói klubot, szándékaim szerint, ha többen leszünk, kicsit utánajárhatunk az egyes részekben alkalmazott tudományos módszereknek és például a hackelésnek is. Ha érdekel, a Facebookon itt találhatsz bennünket: https://www.facebook.com/groups/1274915315856034/, Twitteren pedig Scorpionfanhungary néven vagyunk (ez utóbbi angol nyelvû).
A második évadot jó lenne itthon is látni, Európa nyugati felén már lement, október 3-án pedig már a 3. évad indul az USA-ban.
1/10
Rövid G. atya 2016 márc. 18. - 08:31:19 1/10
(14/64)
Létezik az, hogy kimaradt a kötelezõ néger? :)
1/10
Rövid G. atya 2016 márc. 18. - 08:24:51 1/10
(13/64)
Kíváncsi vagyok, mikor lép végre túl a filmgyártás a CSI jellegû sorozatok baromságain, mikor készülnek a valósághoz legalább látszólag kötõdõ filmek. Már kiütést kapok az olyanoktól, hogy van egy 5-6 fõs, csupa zseni csapat, akik az agysebészettõl a csillagászatig mindenhez értenek. (Beleértve ncis, csont és tsaik)
Talán a Mentalista az egyetlen, ami valamelyest kilóg a sorból, de annak egyéb agybajai vannak, amitktõl inkább idegesítõ, mint szórakoztató.
1/10
Rövid G. atya 2016 márc. 18. - 08:17:28 1/10
(12/64)
A szokásos amcsi szemét. Ennél lejjebb már csak az asylum filmek vannak.
10/10
niki96 2016 jan. 03. - 10:42:28 10/10 Előzmény Lex Ikon
(11/64)
Meghajlok a tudásotok elött, de szerintem semmi szükség erre a magasröptü dumára. Ti akartok belöle dokumentum filmet csinálni, pedig ez csak szórakoztatni akar.Nekem tetszik, igy, ahogy van, és tutira veszem, nem vagyok egyedül vele.Többre értékelem, mint azokat a beteg állatok által gyártott filmeket, ahol összevarrják az áldozat száját, meg kitépik a hangszálaikat.
Papp Sándorné 2015 dec. 21. - 23:09:14
(10/64)
Most én vagyok a hülye, vagy ismétlés volt, és az idõpont sem stimmelt. Az utána következõ mûsor egy órával elõbb kezdõdött.
feketevipera 2015 nov. 23. - 20:12:27 Előzmény azbest
(9/64)
Valószínûleg tényleg nem vérprofiknak készült sorozat, ahogyan a hasonló produkciók többsége sem. Jómagam pl. bölcsészként nem vagyok mûszaki szaki, így sokszor nem is értettem, mit és miért csinálnak, de néha így is túl meredek és hihetetlen volt minden. Szóval velem sok mindent el tudnának hitetni, én inkább a cselekményszövésben, a jellemrajzban meglévõ hiányosságokra figyeltem. Viszont még nekem is fájt a felgyorsított felvételen "száguldó" autó, vagy a "lógassunk le egy kábelt egy alacsonyan szálló repülõrõl, miközben alattunk halad egy véletlenül éppen kéznél lévõ sportkocsi, és küldjünk le adatokat egy laptopba" c. rész, az ilyeneken még én is felhördültem, és a fejemet fogtam. Az alapötlet nem lenne rossz, de számomra sok dolog eléggé erõltetettnek tûnt még úgy is, hogy tényleg nincs közöm a mûszaki ismeretekhez.
1/10
azbest 2015 nov. 22. - 14:56:58 1/10 Előzmény dtrr
(8/64)
Egyetértek. Az informatikai részhez némileg konyítok, gyanítom, hogy rágugliztak a vírus, feltörés, hálózat és hasonló kulcsszavakra és véletlenszerûen választottak a találatokból szövegrészleteket. Nagyobb hangsúlyt fektettek a szövegbe ágyazott reklámra, mint a szakmaiasság leghaloványabb árnyékára. Amennyire értettem a biológiai dolgoknál is bullshit generátort használtak.

Persze ez még lehet ettõl szórakoztató lehet sokaknak, akik egyik érintett területrõl sem rendelkeznek szakmai ismeretekkel. Más sorozatokban nem akarnak ennyire szakmainak tûnni, nem olyan konkrétan fogalmaznak arról, hogy mit csinálnak, így nem lóg ki a lóláb. Másrészt viszont kis odafigyeléssel lehetne sokkal hitelesebb is, erre jó példa a Mr. Robot címû sorozat.
Lex Ikon 2015 nov. 17. - 15:53:06 Előzmény dtrr
(7/64)
Ezek szerintem nem akkora problémák, amik nagyon lerontanák a film élvezeti értékét. Mondom ezt úgy, hogy informatikával keresem a kenyerem. Mert ugye annak nem sok értelme van, hogy 40 percen át mutatják, amint egy rendszergazda Debian log-okat elemez vagy kicserél egy vinyót egy raid tömbben. Valamivel izgissé kellett tenni. Ha minden szabályos, az nem lesz izgalmas, csak unalmas. Engem is szoktak zavarni a számtech. és fizikai tudománytalanságok, de itt annyira nem vészes. Az izgalmasabb részek elnyomják ezt.
Amelyik filmben nem találsz ilyen hibákat azt nem akciófilmnek hívják, hanem dokumentumfilmnek.
Az Agymenõkben (The Big Bang Theory) is vannak kvantumfizikai hibák, de mivel kevesen értenek hozzá, így a többség észre sem veszi. De mivel az nem akciófilm, könnyebb elkerülni ezeket.
Azon szoktam nevetni, amikor a fõhõs szétlövi a számítógépet és úgy felrobban, mintha nitroglicerin lenne benne. :D
De a valóság nem ilyen látványos.
dtrr 2015 nov. 16. - 21:25:14
(6/64)
Az egész alaptörténet értelmetlen, minden létezõ informatikai üzemeltetési szabványnak és alapelvnek ellentmond. Olyan nincs, hogy csak úgy frissítenek egy szoftvert, aminek már nincs is gyártója, komoly helyen nem is használják, legfeljebb ha megveszik a forrást és a fejlesztõkörnyezetet. Az elhagyott, õrizetlen szerverfarm, mint kritikus adatok tárolási helye nevetséges. A mentésekbõl több példány van minden verzióból, évekig megõrizve; olyan nincs, hogy egy adott pillanatban érvényes állapotra ne lehetne visszaállni. Az a sugallat is sértõ, hogy egy darab vinyó a rackszekrényben jelenti a mentést. Az is gyanús, hogy a repülõgépeken ugyanaz a kommunikációs szoftver van, mint a toronyban, holott egész más a felhasználás.
Az autós üldözésben mindkét irányban zöld lámpák nem túl hihetõk. Az pedig rémes, hogy mennyire látványosan lassan mentek, felgyorsított lejátszással.
Dióhéjban.
10/10
AaronX8 2015 nov. 16. - 16:45:12 10/10
(5/64)
Én nem vagyok a híve az ilyen jellegû sorozatoknak, de ez kimondottan tetszett.

Az AXN -es szinkron is jól eltalált részemrõl.
10/10