Téma: Skyline

2/10
Rahar 2011 szept. 25. - 15:38:17 2/10
(11/71)
A film kezdése nekem kifejezetten tetszik, azonnal felkeltette az érdeklõdésemet, majd a 15 órával korábban felirat után következõ megközelítõleg 20 perc nagyon lehúzza a filmet, semmilyen lényegi információt nem közöl, csak idõhúzás. Ezután végre beindul a cselekményvezetés, ami sajnos nagyon gyenge. Már elõttem többen is leírták, hogy a filmnek alapvetõen rendkívül egyszerû története van, mintha az is csak azért lenne, hogy az egyébként látványos képi megvalósítás ne csak egymás utáni értelmetlen képsorok sokasága legyen. Számomra tényleg nagyon igényesek a képi hatások, sajnos ezzel a film összes pozitívuma ki is merült. A színészek hiteltelenek, a karakterek egysíkúak, a párbeszédek pedig az 1980-as évek ninja és akciófilmjeit idézik, valóban ennyire szörnyû. A film végén van egy kis csavar, az tetszik. Ez és a látványra adtam egy-egy pontot. A másik nagy probléma a filmmel, hogy még a helyszín is megegyezik A Föld inváziója Csata: Los Angeles címû filmmel, bár tisztában vagyok vele, hogy eme film elõbb lett bemutatva, csak azt láttam elõször.
2/10
csucsok 2011 szept. 15. - 01:15:51 2/10
(10/71)
Látvány miatt elmenne. De a világok harcában lelõttek már mindent.
Legalább ne koppintottak volna. Változatosság kedvéért nem tripódok mászkáltak, hanem ledfejûek. :)
Mr. D 2011 máj. 28. - 01:16:42
(9/71)
Hát Strausék ügyesen lenyúlták a Battle: LA látványterveit, de mivel kreativitásuk itt ki is fulladt, gyors összehánytak valami sztoriszerûséget mindabból amit a Világok harcában, a Cloverfieldben és A függetlenség napjában láttak. Mindezt minimális költségvetéssel és no-name, ZS kategóriás színészekkel. A látvány az ami elválasztja egy Asylum film színvonalától, bár helyenként inkább emlékeztet egy videojáték promojára. A párbeszédek gázak, a vége meg egyenesen vérciki. Ennek mi értelme volt? Biztos így akartak bosszút állni amiért nem rendezhették meg a Battle: LA-t.
5/10
beo71 2011 márc. 27. - 20:45:32 5/10
(8/71)
Cloverfield-Mátrix-Világok harca,mindenbõl kapunk egy kicsit.10 millió dolcsiból egyértelmû B film kategória,színészi munka nulla(sõt az idegesítõ amerikai sztereotípiák)forgatókönyv nincs,csak a nagy kék fény.Pozitívumot is mondok:végül is,végig lehetett nézni.5/10.
10/10
Keba 2011 márc. 20. - 18:58:41 10/10
(7/71)
Szerintem nem olyan rossz ez, nekem tetszett. Nem vártam tõle semmi nagy dobást, így csalódnom se kellett. Azt kaptam amit vártam, egy jó kis látványos ufós, inváziós filmet.
Adnom kell neki egy 10est, hogy legalább a közel 6os átlag meglegyen :)
1/10
kofianan 2011 márc. 09. - 19:51:10 1/10
(6/71)
Botrányos
Nézhetetlen
Gagyi párbeszédek, gagyi színészek, no story, kiváló trailer, de ott abba is kellett volna hagyni a munkát. A rendezõt, forgatókönyvírót, producert, akik ezeknek pénzt adtak el kéne tiltani örökre a filmszakmától. Ha direkte agyatlan módon ülök be csak a látványért fülhallgatóval a moziba, akkor is csak arra jó, hogy eltejen az idõ...
george.deak 2011 febr. 07. - 01:54:30 Előzmény RoKKfish
(5/71)
Az ufo-k eléggé a crysis-re hajaznak. A végén ez az agyas téma abszolut nem volt világos. Látványos shit.
6/10
Ze74 2011 febr. 02. - 23:37:50 6/10
(4/71)
A látvány miatt érdemes megnézni,de a bemutatóba lelõttek mindent,mert annál több nem is történik benne.
7/10
e90 2011 jan. 21. - 23:14:55 7/10
(3/71)
nekem tetszett, adtam neki egy egy 7est a látvány miatt. viszont el kell mondanom, hogy a sztori kicsit tényleg lapos, bár volt benne egykét dolog ami meglepett, pl, hogy nem nyertük meg a háborút :) De én azért jobban szeretem ha egy történet több szálon fut, mint pl hasonló filmeknél: Függetlenség napja, Armageddon, vagy a 2012
4/10
RoKKfish 2011 jan. 14. - 17:03:19 4/10
(2/71)
Nem egyszerû eldönteni ennél az inváziós filmnél, hogy pontosan mit is szeretne. Az Emmerich-féle infantilizmus mindig nyilvánvaló. Tõle nem is várok mást. A Spielberges Világok harca is oké volt, végül is egy Tom Cruise-film elsõsorban Tom Cruise-ról szól. Shyamalan kamaradarabjánál már rezgett a léc, mert az agresszorok kiléte, motivációja, és szerepe gyakorlatilag "mellékkörülménynek" számított...
A Skyline meg mintha a fentiekbõl összeállított olcsó turmix lenne. Eredeti megközelítésrõl szó sincs, de ennél nagyobb baj, hogy szinte nincs is megközelítés. CGI-s "f*szméricskélésnek - bár szépek az effektek - fölösleges. Kár, hogy az egyébként tényleg igényesen megjelenített futurisztikus holmik a Mátrixot idézik. Azon már meg sem lepõdtem, hogy a végpoénhoz oda kellett volna biggyeszteni a "District 9-rajongók kíméljenek" feliratot.
Ha valaki még a büdös életben nem látott inváziós mozit, talán élvezni fogja, de amúgy... 4/10
3/10
baz00kahu 2011 jan. 14. - 13:42:23 3/10
(1/71)
nagy FLASH élmény.... :-)
az ufó szeretik, ha várandós a barátnõjük.
kis létszámú közönségnek (otthon egyedül) DVD-n megnézésre javasolt, de nem több.