-csengõzoli-- 2011 dec. 20. - 21:32:17 Előzmény Bigpapa
(82/162)
Jó oké,ez megint más tészta, válasszuk külön az önjelölt port kritikusokat és azokat,akiknek ez a munkájuk.
Az meg,hogy nem adnak rá pénzt 100%-ban azon múlik,hogy jó film készül-e a pénzbõl avagy sem.
A kritikusnak ebben semmi felelõsége, ez teljes tévút, a kritika is erre céloz,hogy ne nézzük teljesen hlyének a nézõket.
perry 2011 dec. 20. - 20:11:20 Előzmény Kulcskészítõ
(81/162)
Megszólítottságom okán írok.
"Nos gyerekek, örülök neki, hogy elõsegítettem az egymásra találást, de a véleményem nem fog változni. "
Szerintem senki sem kért erre, már mint a véleményed változtatására. Szorgosan elolvastuk Sass Tamás munkásságáról írott színvonalas véleményedet. Bár szerintem azt írtad "Na jó, több minden már nem jut eszembe, és amúgy sem akarom tovább rugdosni a döglött lovat, mert az gyáva és etikátlan dolog. Amit akartam, elmondtam." Mondjuk ezt azóta permanensen folytatod engesztelhetetlen módon.
Valamint kétségtelen jogod a magyar filmrõl és a világ filmjeirõl azt írni ami neked jól esik.
"De az ilyen "SOS Kis Vuk, Meseautóval jöttem, és Apám beájulna, ha látná, hogy van rajtam Egy szoknya meg egy nadrág a Szuperbojz koncerten!" stílusú ízékkel nem leszek kíméletes, mert nem érdemlik meg."
Tisztelettel írom a magyar film sem Szabó Istvánból Makk Károlyból ne tán Tarr Bélából áll - bár õt sikerült tökéletesen ellehetetleníteni -, valamint az általad leírt régi kvalitásos alkotásokból.
Mindig voltak közönség igényeket kiszolgáló szórakoztató mozik, abban tökéletesen egyetértek, hogy ez a film több sebbõl vérzik és Sass sem lesz ettõl a filmtõl "halhatatlan" ezt is nyugtázom általad . Magam is ironikusan látom
az S.O.S. mozit és ennek hangot is adtam a hozzászólásomban. Közönségfilmben is van csiszolt gyémánt és bóvli kategória nem csak az országoknál.
Sokkal jobban aggaszt, hogy magyar film mint olyan pillanatnyilag nem létezõ valóság.
Jellemzõ, hogy N. Forgács Gábor Pillangók filmjét 2008 óta nem tudja befejezni.
Miklauzic Bence Zöld Sárkány gyermekeit elvileg 500 mill. forgatták volna le 180 mill. lett belõle és függõben.
Szabó István Ajtója teljesen külföldi produkcióban készül.
Gauder Áron Egillje el sem indult.
Abban is kételkedek , hogy A Londoni férfi mozis forgalmazása valaha is beindul.
A Sorsvonalak 2007. indítása után még mindig befejezetlen.
Ezek azok amik izgatnak nem egy "formatervezett" ipari termék tele mérethibákkal.
Idõjósnak is a stílussal volt gondja és nekem is. Ismered az elcsépelt mondást .. maga az ember... és a többi erre hajazó bölcsesség, szóval nem a filmre vonatkozó tartalmi megállapítások miatt írtam azt amit.
1/10
offtopic
Bigpapa 2011 dec. 20. - 18:32:50 1/10 Előzmény -csengõzoli--
(80/162)
Nem az a baj, hogy na bumm, ezer ft-ot nem fizet ki. A baj az, hogy csak a porton van par olyan "kritikus ",akik folyamatosan faszsagokat irnak a filmekroln nem egyszer, hanem tobb lealazo, fanyalgo kritikajuk volt. Mivel qrvara nem ez a szakmaja, csak ennek a buzinak adtak ki, hogy te irsz kritikakat, legyen mar egy olyan muki, akin erzodik, hogy szereti a filmeket.
Nem hazudni kell, de pl a dorka sincs tisztaban azzal, mi az a 3D. Irom ezt ugy, hogy egy fos filmet hozott ossze a sas tamas.

Szponzor.
Ha egy magyar film folyamatosan szar kritikakat kap, nem lesz szponzor. Az allam meg nem ad penzt.
Persze ehhez jo filmet kene csinalni, ami most sem jott ossze.
Folyt.kov
offtopic
-csengõzoli-- 2011 dec. 19. - 21:04:06
(79/162)
Sok írásoddal egyetértettem már,de amit itt felsoroltál pontokba szedve az úgy h.lyeség, ahogy van!
(ez talán a legfinomabb szó rá)

1.Ingyen nézi meg. Húha,na ezaztán krvanagy dolog, nem fizet ki érte egy ezrest, ergo kussoljon?
Tudod miért nézi meg ingyen?
Pont azért,mert egy jó kritika sokat javíthat a film nézettségén és az a film,aminek a bemutatójára nem mernek kritikusokat hívni eleve bûzlik, 100%,hogy egy rakat fos,amit meg se mernek mutatni kritikusoknak.
2. "A kritikus kritikáját több százezren is olvashatják, ezzel valóban anyagi kárt okoz."
Na, rátapintottál a lényegre!
Azért kritikus,hogy az igazságot írja le és ne írja egy fosról,hogy krvajó film ,hisz anyagi kárt okoz NEKED és nekem, a nézõknek + onnantól kezdve semmit sem fog érni a szava, többé az életben nem fogják olvasni az írásait!
A kritikusok feladata,hogy elõre felhívják a figyelmünket arra,hogy egy filmmel kapcsolatban mire számítsunk.
Nem tudok és nem is akarok minden filmet megnézni, ha valami szembejön, elolvashatom róla a számomra hiteles kritikus írását!
És ne, NE írja azt egy kritikus,hogy jó a film,csak azért,mert ingyen nézhette! Hogy lehet ilyen ökörséget írni?
3. Gyárfás Dorka sem arctalanul ír, bárki megtalálhatja, ha téved nagy nyilvánosság elõtt kell vállalnia írásait.

A végéhez pedig annyit,hogy lehet,hogy nehéz szponzort találni,de ez ki a f.t érdekel?
Esetleg a filmrõl kifelé jövet osztogassanak szórólapot,hogy "Kedves közönség, szóval ez a film, azért rossz,mert az Ikea beígérte a támogatást,de sajnos végül nem kaptunk tõlük pénzt és a Westend az elsõre megigért 100millió helyett,csak 50-et adott... stb."
Nem kötelezõ filmet készíteni!
Köszi,ha csak ilyenre képes valaki,akkor ne, NE csináljon filmet!
Ez nem mentség!
Ráadásul,ahogy a kritika és te is írtad vannak fokozatok, meg lehet oldani a szponzorok bemutatását finoman is.
Ha meg nem, akkor köszi nem kell a film.
Az meg megint milyen érv,hogy ezzel árt a következõ filmnek?
Megint oda jutunk,hogy írjon róla hazugságot!
Aztán,ha meg azt írna, te anyáznál a legjobban a film megnézése után,hogy micsoda hlye ez a kritikus. hogy írhatott errõl jót...
1/10
Kulcskészítõ 2011 dec. 19. - 20:37:30 1/10
(78/162)
Nos gyerekek, örülök neki, hogy elõsegítettem az egymásra találást, de a véleményem nem fog változni.
Az meg, hogy durván általánosítom a magyar filmeket... azt biztos okkal teszem, hiszen õk is általánosítanak. Ugyanazokat a Szeszélyes évszakok szintû poénokat sütögetik el 20 éve folyamatosan, ugyanazok a béna, tingli-tangli dalocskák futnak filmzeneként, és ugyanazok az alulképzett, színész-szerû akárkik csetlenek-botlanak a kamera elõtt. Azt már hozzá se teszem, hogy ugyanolyan pofátlanul húzzák ki évrõl évre a fene nagy hype kíséretében a pénzt a jóemberek zsebébõl.
Van kérdés?
Például a tizedes meg a többiek, vagy az Isten hozta, õrnagy úr! (meg még vagy fél tucat másik) címû mozikat esze ágában sem lenne szidni - pedig magyarok. De az ilyen "SOS Kis Vuk, Meseautóval jöttem, és Apám beájulna, ha látná, hogy van rajtam Egy szoknya meg egy nadrág a Szuperbojz koncerten!" stílusú ízékkel nem leszek kíméletes, mert nem érdemlik meg.
4/10
idõjós1010 2011 dec. 19. - 20:04:10 4/10
(77/162)
Biztosan van, nem emlékszem, de az mindenképp jó hogy most ebben egyet tudunk érteni.
perry 2011 dec. 19. - 19:48:05
(76/162)
Van amiben vitatkozni szoktunk, de most veled értek egyet.
4/10
idõjós1010 2011 dec. 19. - 19:46:33 4/10
(75/162)
Hozzászólásod elsõ felével egyetértek.
A Többit már inkább végig sem olvastam, mert hamar elkezdted szidni a magyar filmeket durván általánosítva, szóval azzal meg ha végigolvasom sem tudtam volna egyetérteni, amit ezzel kapcsolatban írsz. bármi is legyen az.
1/10
Kulcskészítõ 2011 dec. 19. - 16:55:14 1/10
(74/162)
Úgy érzem, folytatnom kell a tegnap megkezdett írásomat, mert még nem adtam ki magamból mindent.

A film címe, ez a bizonyos sós láv, körülbelül annyira újszerû, mint a tartós rosszullét sokadik napja. Nem tudom, ki találta ki, de az biztos, hogy egyszerû, mint a faék, hatásvadász, mint egy brazil szappanopera, és kellõképpen bulváros, de annyira, hogy a lelki szemeim elõtt már látom, ahogy valamelyik napi szennylap címoldalán virít ez a kiírás, mert az egyik aktuális, 15 perces hírnévvel bíró cölöp kapott a titkos hódolójától egy plüssmacit...

Az külön tetszett, hogy ön, kedves Tamás, sérelemzte, hogy a kritikában nem esik szó a nagyszerû filmzenérõl... hát... mivel a magyar filmesek ez esetben is csak közhelyekben képesek gondolkodni (tisztelet a kivételnek), ezért aztán a nagyszerû, grandiózus filmzene újra nem egyéb, mint valamelyik tehetségkutatós nájlonsztár maximum négysoros életbölcsességei "szeressük egymást, gyerekek" sablon-feelingje, egy olyan szintipop zenére, ami már húsz éve is halál ciki lett volna, hogy ilyen kiscsajosan fejezzem ki magam.

Na jó, több minden már nem jut eszembe, és amúgy sem akarom tovább rugdosni a döglött lovat, mert az gyáva és etikátlan dolog. Amit akartam, elmondtam.
1/10
Bigpapa 2011 dec. 19. - 16:19:58 1/10
(73/162)
Azzal együtt,hogy én is láttam ezt a hulladék szar filmet,sajna moziban és fizettem is érte...Sas Tamás védelmében kell pár szót szólnom:

Az tény,hogy a Port.hu-n is van pár olyan "filmkritikus" K öcs ög!! akiket legszívesebben a belüknél fogva lógatnék fel,mert úgy lehúznak minden filmet,hogy az embernek elmegy az életkedve. Régebben filmesztéta,filmkritikus csak tanult ember lehetett.Olyan,aki valamilyen formában kapcsolódik a filmes szakmához.És nem,kedves kritikusok,a dvd kölcsönzõben dolgoztam 3 évig, vagy itt a porton szerkesztek valamit a filmes oldalon,nem tartoznak ide.
Ahogy ez a retkes qrva Gyárfás Dorka sem egy filmzseni.A kritikája tényleg tele van baromsággal,hozzá nem értéssel.
Nem mondom,én is leoltottam az S.O.S Love-ot rendesen,szerintem Sas Tamás ezt olvasva eret is vágna magán,de:

1. A sok ingyenélõ kritikus szemét, INGYEN nézi meg a filmeket,kapja a cég a jegyet, arra megy el,amire akar.Én fizettem a film megtekintéséért,ergo pofázhatok
2. A kritikus kritikáját több százezren is olvashatják, ezzel valóban anyagi kárt okoz. Az én kritikámat max pár százan olvassák és nagy részük pont leszarja.
3. Amíg egy filmkészítõ (rendezõ,színész,operatõr,stb.) az arcát adja a mûvéhez,legyen az bármilyen szar is, egy retkes kritikus,a vitriolos tollával, arctalanul,gyakran kitalált név mögött, vagy csak monogramokkal kritizál.
Nekem itt a felhasználónevem,ha akar valaki,tud privát üzenetet írni,nem zárkózom el a személyes talitól sem...
Próbálj meg egy L.ZS nevû kritikust megtalálni.Õ itt a porton rendszerint 5.5-7 közé értékel filmeket.példa: Válogatott gyilkosok 5.5 pont (tõlem 10-es kapott) és a Mission Impossible,hogy csak a legutolsó két akciót nézzem.
Az ilyen,minek megy el akciófilmet nézni.
Te ingyenélõ!Ajándék jeggyel mész el.Fizetnek neked azért,hogy írj a filmekrõl te szerencsétlen!Mi az,ami tetszik neked?Mert az akciófilmek nem,az már látszik. Nézz akkor drámát baszki,vagy dokumentumfilmet.vagy ahhoz agyad sincs?

Szóval:
Azzal együtt, hogy az S.O.S Love az egyik legborzalmasabb film,amit valaha láttam, tény, hogy ma bármihez szponzort találni,lehetetlen.Engem is zavart,ahogy Sas megoldotta a szponzorok bemutatását,hiszen az amicsi filmek is tele vannak reklámokkal,de valahogy diszkrétebben teszik.De egy ilyen lehúzó kritika többet árt a következõ filmnek (remélem nem Sas Tamás rendezi),mint hinné.
offtopic
_Freddy_ 2011 dec. 19. - 10:19:18 Előzmény Vagabundusz
(72/162)
az interjú az egy teljesen más dolog, én láttam élõben, egy nagyképû köcsög..és igen az üvegtigris szar film
1/10
Kulcskészítõ 2011 dec. 19. - 09:01:18 1/10
(71/162)
Nem ihatok alkoholt, abszcendens (vagy mi a bánatnak hívják) vagyok - szóval a májam nem tudja feldolgozni, az a lényeg.

Amúgy nem is tudtam, hogy a Te elismerésednek ilyen sokat kellene jelentenie számomra, tisztelt Aranypolgár :-))) De azért köszönöm!
offtopic
Charles Foster Kane 2011 dec. 19. - 02:18:50 Előzmény Kulcskészítõ
(70/162)
aszem hivatalosan az elso irasod, amivel egyet is ertek.

bonts pezsgot, ha gondolod.
p.furrier 2011 dec. 19. - 01:39:38
(69/162)
Ez a film attól lehet cult, hogy annyira tré, hogy már jó. Minden továbbgondolást befékezve, szerintem kimeríti a Fásymulató, BP TV, Attilashow szakadék irányát, ahol szerencsés esteben a távkapcsoló átsegít a kínokon... Itt jegyezném meg, hogy a reklám bejött, kíváncsi voltam a mozira. Épp ezért, be is ültem... Szedett vedett elbaltázott történés, semmilyen alapon. Ha átszenvendtétek, akkor értitek, mire gondolok... Értem én, hogy toljuk a limonádét, hisz ezé a piac, de ennyire?!? Árpa Attila dobott egy Argot (sok lenyúlással ugyan, de mûködõen összerakva) Akkor most miaf... ? De õ csak egy kapufa, az egész történést nézve teljes hökkenet! Ki és miért látott ebben a "sztoriban" fantáziát? Lerágott csont "gegek" és esteleges történet. Szumma: ha bármi más dolgod akad, pl. épp pislogni készülsz, (hisz 1 tized másodperce nem tetted) akkor tedd azt és hagyd a francba ezt a referenciaértékû melléfogást. :(
offtopic
-csengõzoli-- 2011 dec. 19. - 01:03:43
(68/162)
A cikk kommentelõi közt is van több is,aki szépe, intelligensen "leoltja" fél oldalban.
Még neki áll feljebb...
1/10
Kulcskészítõ 2011 dec. 18. - 23:51:37 1/10 Előzmény ilyés
(67/162)
Thankx!

Igyekszik az ember... bár úgysem lesz semmi foganatja, de azért jólesett leírni, már nagyon kikívánkozott belõlem.
1/10
zoliman 2011 dec. 18. - 21:56:18 1/10
(66/162)
Röviden,tömören:S.O.S SZ@R!
1/10
ilyés 2011 dec. 18. - 20:23:13 1/10
(65/162)
Ez kurvanagy írás :D:D:D:D
És én szégyenkezek emiatt a film miatt, hogy mi magyarok csak télleg ilyen szart tudunk??? Kár :(
7/10
fliba 2011 dec. 18. - 19:16:55 7/10
(64/162)
szerintem annyira nem volt katasztrófa. tipikusan egyszer megnézõs limonádé. nem is vártam mást.
1/10
Kulcskészítõ 2011 dec. 18. - 17:54:21 1/10
(63/162)
Mivel egy másik weblapon - nem akarom itt reklámozni, hogy melyiken, legyen elég annyi, hogy O-val kezdõdik a neve, és fekete, avagy sárga rigó a folytatása :-) - sastomika duzzogva írt egy választ az ott megjelent kritikára valami olyan hangnemben, hogy "csúnyanééééniii, bááántoott!!" ezért írok ide pár sort, hátha ide is benéz, tehát:

Kedves Sas Tamás!

Tömören: azzal, hogy mosdatja magát, csak még mélyebbre süllyed a bûzös posványba. Kész.
Kevésbé tömören: lehet itt most utólag mentegetni a legújabb "gyermekét", de attól, hogy somlói galuskának hívom a tegnapi hasmenés minden végtermékét, attól az még sz.r marad, nem egyéb. Lehet vergõdni, hogy "be is perelhetném a kritika íróját", de milyen jogon, kérdem én? Egyelõre itt még él a véleménynyilvánítás szabadsága, ennél fogva simán bukná a dolgot. Lehet húzni a száját azon is, hogy leszólják a filmjeit a bennük lévõ reklámok miatt, de úgy látom, ön még mindig képtelen felfogni a lényeget. Nem az a baj, hogy sok benne a reklám (az van az amerikai filmekben is, amiket ön olyan hûségesen próbál, de tényleg csak próbál másolni), hanem az, AHOGYAN megjelennek. Otromba, ordenálé módon vannak az ember képébe tolva, éppen csak a márkanév nem jelenik meg a vásznon kiírva. Mindezt a nagy vizen túl sokkal ízlésesebben tudják csinálni.
Igazából fogalmam sincs, ki az, aki önnek még pénzt ad a filmjeire, de az illetõ vagy nagyon naív és hülye, vagy önt nézi annak azzal, hogy valamiféle pénzt mos tisztára ezeken a celluloid hányadékokon és a kultúrális minisztériumon keresztül. Bármelyikrõl is van szó, nemigen tapsikolhatunk örömünkben, mivel így is, meg úgy is dilettánsok kezébe kerülnek az adóforintjaink.

Hogy miért kellett ehhez a mozihoz 3D, azt pedig fel nem foghatom. Lehet, hogy ön szerint trendi, meg hollywoodi, de talán nem véletlen, hogy még a hambergeren szocializálódott jenkiknek is van annyi agya, hogy a látványfilmeken túl más témában nem alkalmazzák ezt a technlógiát, mivel kábé annyira lehet hasznos és szükséges, mint Nicolae Ceausescu számára lehetett a fájdalomcsillapító. Öröm persze látni, hogy ilyen baromi sok pénz van a magyar filmgyártásban, hogy mi még a Gõzeke-show szintû sablonömlengést is 3D-be öltöztetjük, de ez a pénz nagy valószínûséggel jórészt az akut szõrtüszõgyulladásban árván maradt bangladesi tengerimalacok megsegítésére mehetett el, mivel a kész filmbõl nem következik egyenesen, hogy bármi olyanra költötték volna, aminek köze van a jónép bármilyen szintû szórakoztatásához.
Akárhonnét nézem is a dolgot, önnek semmi oka megsértõdni, duzzogni, vergõdni, vagy bármi mást csinálni. Egyrészt elég nagyfiú már ahhoz, hogy ezt ne tegye, hanem húzza ki a gerincét, és ismerje el, ha valamit nem jól csinált, másrészt pedig azért, mert el kéne már azon gondolkodnia, hogyha éveken keresztül folyamatosan lehúzásokat kap, és kongó mozitemrekkel, meg kínosan alacsony bevételekkel találkozik, akkor annak talán mélyebb okai is vannak, mint néhány elmarasztaló kritika.
Kedves Tamás, a nézõ nem hülye, önben viszont olyan mélyen bújkál a tehetség, hogy nagy valószínûséggel ebben az életben már nem is fog elõbukkanni. Önbõl soha nem lesz egy Ron Howard, Chris Columbus, vagy Gery Marshall, Cristopher Nolant vagy Sidney Lumet-et pedig aztán végképp csak olyan messzirõl csodálhatja, mint én, egyszeri mozinézõ. Suszter maradjon annál a fánál, amelyiket kapta, ön is tegyen így, és dolgozzon újra operatõrként, úgy még nem vallott szégyent, de ami nem megy, azt - õszintén kérem - ne erõltessük. Mert lehet itt átkozódni, morgolódni, csapkodni, játszani a meg nem értett zsenit, szidni a hülye nézõt, a szemét kritikust, meg úgy kábé mindenkit... de meddig még?
Ne feledjen egy arany igazságot: ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.


U.I.: például az Eredet c. mozinak még csak 3D-re sem volt szüksége, mégis azzá vált, amivé. Nem fura?