offtopic
Charles Foster Kane 2011 dec. 23. - 03:57:24
(102/162)
.
offtopic
Charles Foster Kane 2011 dec. 23. - 03:56:19
(101/162)
Hogy mi a "fapados", magyar viszonylatban, azt hagyjuk. Viszont, amiket leirtal, annak csak akkor lenne ertelme, ha az egesz nem eppen indult volna ki, hogy ELEVE olyan filmekben kellene gondolkozni, amik megvalosithatoak egy rakat dolog nelkul, ami pl. kell egy hollywoodi blockbusterhez. Ezert irtam az elejen, hogy egy helyszinen, keves szinesszel jatszodo, de jol megcsinalt, jol megirt dolgokat kellene kezdeni. Ez azokat le lehet forgatni ennyi penzbol, ennyi stabbal.

Ez nem egyenlo azzal, hogy "fapados". Ismeroseim eppen most forgattak itt Londonban sci-fit, egy helyszinen, nehany szinesszel, es gyakorlatilag a vegen a foldon vonszoltak magukat a 14-16 oras forgatasi napok utan, de ot, azaz ot nap alatt leforgattak a 95 perces sztorit.

Mivel nyersvagas sincs meg, igy trailerrel nem tudok szolgalni, de nehany jelenet foto alapjan - legalabb ruha, smink, haj, design, szinesz tekinteteben megallapithatod, mennyire "fapados". Mar csak akar Magyar szazmillios filmekhez hasonlitva is. Ugy hogy a budget nem haladta meg azt a bizonyos osszeget, amit mar jooparszol emlegettunk.
offtopic
-csengõzoli-- 2011 dec. 23. - 00:08:04
(100/162)
Egyébként egy csomó jó magyar film van, "közönségfilm" kategóriában is.
Szóval nem teljesen veszett a doog.
Nem ezekbõl a limonádékból kell kiindulni :D
offtopic
-csengõzoli-- 2011 dec. 22. - 23:20:21
(99/162)
Kérdés ebbe miket számít bele.
Azt írja készítését és támogatását...
Gyanítom ebbõl 5 max támogatást fog kapni... :) ami meg lehet 10%-is...
perry 2011 dec. 22. - 23:00:53
(98/162)
Azért remélem Vajna jön még nekem a tervezett 10 filmmel :)
http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2011/11/30/vajna_nincs_sok_tehetseges_rendezonk/
1/10
Kulcskészítõ 2011 dec. 22. - 20:31:22 1/10
(97/162)
Hûha!

Dagad a kebelem a büszkeségtõl...
offtopic
-csengõzoli-- 2011 dec. 22. - 18:29:20 Előzmény Charles Foster Kane
(96/162)
Hát amiket ide leírtál abból még nem lehet filmet készíteni,max valami nagyon fapadosat.
Mi van a helyszínek bérlésével?
A színészeknek össz 5 millió?
Hány színész játszana a filmedben? 5?
Mi van a statisztákkal?
Mi van a válogatások költségeivel?
Ruhák, díszletek, kellékek?
Gondolok itt kellékként akár egy amerikai taxira,ha azt álmodod bele, vagy egy motorcsónakra,ha épp azzal akarsz dolgozni.
Nem beszélve a forgatási helyszínek lezárásáról, annak költségeirõl, a biztonsági emberekrõl stb.
A közterület felügyeletnek mennyit szánsz ebbõl a 20millióból?
20 fõs stáb?
Tokkal vonóval?
Ezt se vitted túlzásba, mindent kb 2 ember szervezne?
Amit ide leírtál az egy full fapad filmnek esetleg lehetne költségvetése,de hogy messze van az ideálistól az fix :)
norika23 2011 dec. 22. - 17:40:27
(95/162)
Eladó nagyon olcsón 2 db jegy erre a filmre, ami pénteken 18 órától lesz az Allee-ban!
Érdeklõdni lehet: zui123@freemail.hu
perry 2011 dec. 22. - 15:27:33 Előzmény Charles Foster Kane
(94/162)
Néha elolvashatnád magadon kívül azt is amit másik ír.
"Hat ha te telefonra forgatnal underground, egyetemi tv-s filmprodukciot 20 milliobol, akkor rad se biznam a magyar filmgyartas jovojet."
Köszönöm nem vagyok sem rendezõ sem producer és nem kell féltened a magyar film jövõjét nem fogják.
Azt írtam forgattak már filmet mobiltelefonnal és érdekes volt.
Egyetemre pedig a '70 s években jártam és a Fejfák címû dokumentumfilmet forgattam 16 mm negatív nyersanyagra.
Kunt Ernõ rendezésében.
A "lofaszba" típusú hozzászólásoddal nem tudok mit kezdeni forgassál, promotálj, rendezzél.
Itt és most ígéretet teszek arra, hogy ha ér valamit beválogatjuk a 9. Cinefestre.
Sok jó 20 millás filmet kívánva Boldog Karácsonyt és jó Szilvesztert kívánok.
offtopic
Charles Foster Kane 2011 dec. 22. - 02:54:02 Előzmény perry
(93/162)
Hat ha te telefonra forgatnal underground, egyetemi tv-s filmprodukciot 20 milliobol, akkor rad se biznam a magyar filmgyartas jovojet. Hogy neked milyen tapasztalataid vannak a multban, az a vita szempontjabol eppen hogy nem mervado, mivel pontosan uj iranyzatokrol, uj lehetosegekrol beszeltem, es nem telefonrol, hanem pl. 7d-rol, amire igen is lehet filmet forgatni, es lofaszba nem kerul pl. berelni.

Felszerelest lehet berelni 10 napos forgatashoz 1 milliobol, (es akkor mar kranod is van), stabot kifizeted 5 millabol (mondom, nem 100 fo, hanem 20), meg egy otos a szineszekre. a tobbi elmegy szallas, kaja, utomunka, utaztatas, egyeb logisztika.

Meg. Lehet. Csinalni.

Egy reszt tapasztalatbol beszelek, masreszt a szamokkal is legalabb annyiban tisztaban vagyok, hogy nagysagrendben, emoge az allitas moge alljak teljes mellszelesseggel.
tom991 2011 dec. 21. - 18:56:19
(92/162)
ha már magyar film, én még mindig a Gingerclown és a Thelomeris mellett vagyok.
http://www.youtube.com/watch?v=0WiwfsNOWNM
http://www.youtube.com/watch?v=WVhQM0HRxAs
1/10
offtopic
Bigpapa 2011 dec. 21. - 16:53:09 1/10
(91/162)
OFF

Amikor Vajnát megválasztották a magyar filmgyártás istenének,örültem,mert én naiv,azt hittem,hogy majd egy jól csengõ Hollywood-i segítheti a filmgyártásunkat. Aztán hamar kiderült, hogy otthon sem szívesen látott személy már, itthon elõszobázni kell,hogy valaki bekerüljön hozzá és semmiben sem segíti a filmeseket, csak pöffeszkedik.
Amit nem értek,mert száz éves,van pénze,hova kell még? Fiatalabb nem lesz.De letehetne valamit a mi asztalunkra is, amiért sok honfitársa büszke lenne rá.

Olyan pici ország vagyunk és ma már annyira drága minden, hogy ésszel végiggondolva nem éri meg filmezésbe fogni.Úgy nem,ahogy ma csinálják. Sajnos a mi rendezõink és producereink nem haladnak a korral.Nem veszik figyelembe, hogy ma már nem megy be több tízezer ember egy filmre,nem kígyózik a sor a pénztárakban. Õk csak addig gondolkodnak, hogy van X milla, ebbõl kell egy filmet csinálni és a moziba kerülés után hozzon be X, vagy X+x milla hasznot.
Arra már nem figyelnek, hogy Online meg lehessen nézni a filmet a hivatalos weboldalon,mondjuk egy sms küldéssel.
Pár héten belül legálisan letölteni, olyan extrákkal, amikkel a kalóz kópia nem rendelkezik.
Aztán saját gyártásban lehozni limitáltan pár ezer dvd-t,ami dedikált és számos másolhatatlan extrával rendelkezik.Nem a dvd tartalom -nem csak- növelésével lehet eladni az extra dvd-t. A szlovákoknál egy cég 1000 példány dvd után 53Ft+áfa áron készít szitázott DVD-t,tokkal,borítóval. Ehhez 49Ft+áfa a díszdoboz kartonból.Nyomtatva.Ehhez kell pár ajándék,amit Kínában jó minõségben le lehet gyártatni és a kínai cég európai forgalmazóján keresztül már vám mentesen itt van.Ha összeadunk mindent, max 1000FT ráfordításból van egy extra,limitált kiadású dvd pakk.Ha csak 3000Ft-ért adja , 5000 példány után ,10 milla (2eFt/db)haszon van rajta.
Egy 100 millás filmnek ez pont a 10%-a.Egyel kevesebb segget kell kinyalni a pénz miatt.
Egy jó filmet,jó promócióval sikeressé lehet tenni.
perry 2011 dec. 21. - 13:47:56
(90/162)
Egyszerûbb lenne egy mobil telefonnal megcsinálni :)és született is már így izgalmas alkotás, volt szerencsém underground, egyetemi, tv-s produkciókban dolgozni 20 millából max. lakást lehet venni, vagy úgy csinálni "valamit" , hogy mindenki pusziból dolgozik.
Azt se gondold, hogy mostanában mindenkit kifizetnek ha dolgozik egy produkcióban.
A promotálással és a jó forgatókönyvvel igazán jó rendezõvel egyet tudok érteni.
Magam is szívesen megnézném azt a mecénást aki önzetlenül össze gründol mondjuk 100 millát egy filmre, tudva, hogy semmi biztosítéka sincs arra, hogy 5 forintot fog látni belõle.
Órákat tudnék mesélni mi kellett ahhoz , hogy Miskolcon a 8. Jameson Cinefestet tetõ alá hoztuk pénzben, szponzorokban úgy, hogy a mozi rajongói ingyen nézhessék 2011 év mûvész, játék és dokumentumfilmjeit.
Így aztán van némi rálátásom mibõl jön ki egy játékfilm.
Az is bizonyos a közönségfilm teremtse meg az alapot ahhoz, hogy kitermelje magának a következõ büdzséjét, és a készítõi ne haljanak éhen :).
Itt a világválság hajnalán írhatunk itt hangzatos kommentárokat miért rossz és miért jó citálhatunk itt filmeket bíróság elé mint az egyik fórumozó felindulásában megjegyezte.
A kormánynak esze ágában nem lesz a kultúrával törõdni mivel semmi pénze nem lesz a költségvetésben erre, néhány csókos fog állami dotációból valamit összehozni aztán tömött sorokban a többiek vagy külföldi gyártásban vagy sehogy sem fognak alkotni.
Egyetemi éveimben készítettem nyersanyag árban dok. filmet, azért a játékfilm kissé más ha csak még egy szobában is játszódik.
Részemrõl, ennyit aki tud megváltó ötleteket annak szívesen olvasom hozzászólását.
1/10
photographerlany 2011 dec. 21. - 13:06:46 1/10
(89/162)
Kedves hozzászolók!

Véleményem szerint az elmúlt években nagyszerû nagyar filmeket lehetett látni: Kaméleon, Csak szex és más semmi stb. Sokadszorra megnézve is igazán remek filmek. Az SOS love, megtörte ezt a sorozatot. Szégyene a magyar filmgyártásnak. A film megtekintése elõtt nem olvastam róla kritikát, fel voltam készülve egy újabb remek filmre. Péntek kora esti elõadásra mentünk, páran voltunk csak a teremben. A film végére már csak ketten maradtunk, mindenki a vége elõtt kiment. A távozók között volt fiatal, öreg, lány, fiú. Nézhetetlen, zagyva, a színészek csak lézengtek a vásznon. Nem volt logika a történetben, összecsapott valami volt ez. Soha nem írtam még ide véleményt, de olyan felháborodást éreztem a moziban, hogy ezt meg lehet tenni nézõkkel, amit még elõtte film soha nem váltott ki belõlem. Filmszeretõ embernek ez sértés, hogy ezt elé merik tenni, és igen is ez a nézõk teljes hülyébe nézése.
Engen nem befolyásolt semmi, se nem olvastam róla se nem hallottam róla semmit. De olyan dühöt éreztem mint még soha.

Kellemes ünnepeket kívánok minden kedves moziszeretõ embernek!
1/10
offtopic
Bigpapa 2011 dec. 21. - 09:06:15 1/10
(88/162)
A jött ment kritikusoknak van igazán kártékony hatásuk,de ezt sajna senki sem ismeri fel.Mert õk csak lefikázzák a filmeket,ez nem tetszett,az nem tetszett.Ez a színész öreg,az ronda,stb. Vagy felhúz egy olyan szar filmet,ami amúgy egy hulladék,de annak a nyomoréknak tetszett. Persze egy szakmai hozzáfûzése sincs a filmhez.
Egy tanult, filmes szakmát ismerõ, a filmes háttérrel tisztában lévõ kritikus olyan szakmai kritikát ír,ami nagyjából pontos képet adhat a filmrõl.Egy kritikus nem lehet elfogult.Ha vissza kell mennem Dorkára,rajta igen is látszik - hiába írja azt, hogy tiszta lappal indul Sas minden új filmjével -, hogy igen is utálja és elfogultan lehúzza a filmjeit. Beleköt a 3D-be,hogy összesen 2 jelenetben van.Ez hülye.
A 3D full felesleges volt a filmben,de aláírom, hogy újítani akartak,még jó ötletnek is tartom,hiába nem volt látványos,az tény,hogy végig szép volt a 3D és jól mûködött.Semmivel sem volt rosszabb,mint egy 80 millió $-os amcsi szar.Maga a 3D és nem a film!!!!
Mondom ezt úgy, hogy szerintem is egy pocsék rendezõ a manus.Operatõrnek nem rossz.
Persze a rossz rendezõ is relatív.Egy jó forgatókönyv,ami remek poénokkal operál,jó párbeszédekkel,jó és érdekes karakterekkel, könnyebben rendezhetõ valami,mint egy ilyen hulladék szar,amit szerintem egy retardált hülyegyerek is a slozin,kakálás közben összedob :)))Ezeket a forgatókönyvírókat ki kéne végezni,mert képesek és írnak még hasonló szarokat.
1/10
offtopic
Bigpapa 2011 dec. 21. - 08:54:43 1/10
(87/162)
Szia!

Ezzel a "Digitális korszakban élünk,meg kell néznünk,mire megy el a száz milla" dologgal nem értek egyet.
Kevés pénzbõl csak nagy ritkán lehet jót csinálni.Persze van rá példa.
Robert Rodriguez 7.000$-ból forgatta le az El Mariachi filmet,ami 1 millió $-os bevételt hozott.A haverjai,ismerõsei,rokonai játszottak benne és segítették.
Vagy magyar példának ott van az Úristen@menny.hu. Annak a költségvetését nem ismerem,de az is alacsony költségvetésû.És baromi jó .)))

de...

Én a médiában dolgozom. Reklámokkal foglalkozom, van egy internetes portálom, most építünk egy újat,amihez hasonló még a világon sincs. tudom nagy szavak,de ez van. Amikor elkezdtem még 2009-ben az elsõ oldal építését, tudtam,hogy jó ötletem van, sok segítséget kértem olyan weboldal tulajdonosoktól, akiknek megy a weboldaluk, semeddig nem tartott volna bannercserével,kis reklámmal segíteni, hogy az enyém is felfusson,amit természetesen írásban vállalva, megháláltam volna.Ha kell,anyagilag is.NULLA segítséget kaptam.Mindenki azt írta vissza, hogy X összegért reklámozza az oldalamat.Oké,de mivel nekem akkor abból még nem jött bevételem,mibõl adjam oda?
Ma ezek a cégek keresnek engem, hogy segítsek nekik.Vagy, szeretnének az új projektben részt venni.Ugye milyen vicces?

Hogy mit akartam mondani ezzel? Most segítek az Argo2 csapatának,hogy tavasztól foroghasson az Argo2.Ehhez szerzünk pénzt,helyszíneket,technikát.

Ha egy filmes cég szeretne forgatni pl. egy étteremben, logikus lenne, hogy az étterem tulajdonosa azt mondja:Oké,forgassatok itt. Nekem megéri a plusz áramköltség, a forgalom pár napos,vagy pár órás kiesése,amit a forgatás visz el, megéri megetetni a stábot, hiszen a filmben az én éttermem fog szerepelni.Látható lesz a cégér,és a végén felsorolják(a plakáton is) az éttermem nevét.
Ehhez képest az étterem,minimum, napi 80-120 ezer Ft-ot kér a forgatás helyszínéért,plusz ki kell fizetni a kaját.De elvárja,hogy az étterem felismerhetõ egyen.
De ugyan ez van, egy gyárteleppel is.Azt hinnéd, egy gyártelepen elfér a forgatócsoport és nem kell egy üres raktár miatt fizetni.De kell.Napi több tízezer Ft-ot kérnek.Hogy miért?Mert manapság semmi sem megy.Mindenki pénzt akar abból,amije van.Sajnos a magyarok nem látnak tovább a mostnál,a mánál.Nem akar segíteni senkinek.Persze ez van kint is,de mi a bõrünkön ezt tapasztaljuk csak.
Ha megtudják,hogy filmforgatásra kell autó, a napi 5-6 ezer Ft-os ár helyett 20.000Ft lesz a napi díj.Pedig itt aztán vigyáznak a kocsira.Nem úgy,mint amikor valaki csak kibérli a verdát.Ha kell egy közterület, azt normál esetben jegyzõi engedéllyel le lehet foglalni.Persze elõre be kell adni,miért kell.A díja kerületenként változó,de egy rövid utca szakaszt 70.000 Ft körül peremkerületen naponta le lehet foglalni.Ugyan ez filmforgatásra minimum 200.000 Ft.Mert akkor már ragaszkodnak a rendõrség jelenlétére,egy mentõnek is ott kell lennie, a tûzoltóságnak át kell nézni a területet...stb,stb.
Persze benne van az is, hogy sokan lenyúlják a pénzt.Ezt nehéz kivédeni.

Annyi szarra megy el a pénz,hogy nehéz megcsinálni bagóból egy filmet.

Mi lenne a megoldás? Valóban az, hogy részvényeket venni a filmbõl.Ezt csinálja most a producer.hu-is az argo2-vel.Be tudsz szállni a filmbe elõre és részesedsz a bevételbõl.
Én máshogy csinálnám,de kezdeményezésnek jó.
Ami a legnagyobb baj, hogy a Torrent tulajdonosokban nincs betyárbecsület.Oké,ha egy amcsi filmet a premier után 1-2 nappal le lehet tölteni,de blokkolniuk kéne minden magyar film feltöltését.Az Üvegtigris 2-t a premier elõtt már le lehetett tölteni,mert valaki kilopta a munkapéldányt a stúdióból és a zene nélküli kópia dvd-n már kézrõl kézre járt.Én is kaptam belõle,de én moziban is megnéztem.Így hogy legyen rentábilis egy magyar film?
A másik,hogy ha 100.000.000 Ft egy film költsége, 1500Ft-os jegyárak mellett is minimum 66.600 fõnek kellene megnéznie a filmet, hogy visszajöjjön a 100 milla.Fele árnál is 30 ezer látogató kéne.Ennyit nem lehet bevinni moziba.Magyar filmre alig.Be lehetne, de ahhoz kell egy iszonyat jó vírus és gerilla marketing a film fõszereplõivel a film elkészülte elõtt jóval.Kellenek nyereményjátékok,facebook és más közösségi oldal kampány.Ez is sok pénz, szponzori pénz.De ezzel esélyes,hogy a film nullszaldós legyen,esetleg még hasznot is termeljen.
offtopic
Charles Foster Kane 2011 dec. 21. - 05:27:03
(86/162)
Koltsegek lefaragasahoz meg annyit, hogy ma mar eleve nem lenne szukseg 100 fos stabokra, 10 ember is ossze tud rakni egy filmet. Csak hat akkor a baratoknak, rokonoknak, ugye hogy lesz hely a filmiparban...
offtopic
Charles Foster Kane 2011 dec. 21. - 05:24:34
(85/162)
Magantokere lenne szukseg, es szorgosan nekiulni, kitalalni, milyen filmet lehet pl. husz millabol leforgatni. Aztan azt ugyesen promotalni, meg esetleg JOL megcsinalni, hogy a penzt kiadni ra is megerje. Mert meg lehet csinalni.

http://www.youtube.com/watch?v=TIf61UOTSlM

Csak erdekesseg keppen, ez a film eppen huszmilla magantokebol forgott (semmi mas), ami azt bizonyitja, hogy egesz jo igennyel akar meg akcio/kaland filmet is lehet forgatni. Nemhogy eros kamaradramat. Persze errol a filmrol se tud senki, ami a gyatra, bocs akarom mondani nulla, reklamozasnak koszonheto - igy az a huszas pl. bukta lesz.

Felre ertes ne essek, en olvastam a forgatokonyvet, es hat kinos lesz. De a lenyeg, hogy ossze lett rakva, lett hozza jo zene, jo szineszek is fel tunnek, es kepivilagaban kifejezetten eros. Es mondom, husz millio, meg lehet csinalni. Angliaban egy ismerosom ennek felebol forgatott most sci-fit - ami vegig egy night-clubban jatszodik, es igy rengeteg koltseget letoltak.

Digitalis korszakban elunk, mar rohadtul nem igaz, hogy szazmilliokbol lehet csak filmet forgatni. Csak meg kellene nezni, hogy mire megy el az a rengeteg penz. Es amikor sikerul osszehozni egy ilyen alacsony kkoltsegvetesu filmet, akkor senki ne mondja, hogy egy jo film nem vonz be annyi embert, hogy 50 milliot nem lehet belole osszehozni. Es akkor megint ott van husz a kovetkezo filmre.

Persze nem Audival fogjak a kellekes asszisztenset is munkaba hurcolni, de legalabb lenne alternatica a Sas-fele balfaszok mellett.
perry 2011 dec. 20. - 22:25:20
(84/162)
Nyugi nem igazán lesz itt filmgyártás.
1/10
Kulcskészítõ 2011 dec. 20. - 22:19:17 1/10
(83/162)
Rosszul értelmeztél, de sebaj. Pontosan úgy teszek, ahogyan az elõzõ hozzászólásomban ígértem, és nem rugdosom tovább a döglött lovat sem permanensen, sem máshogyan. Nem véletlen, hogy az elõzõ bejegyzésem már nem a sós lávnak, hanem úgy általánosságban a jó magyaros, ezerrel hype-olt cinema-kulaturmixnak szólt. Természetesen vannak filmek, amelyeket ez a jelzõ nem illet meg; de nem is támogatja õket az rtl/tv2, vagy más egyéb gagyi cégcsoport, pedig jobban megérdemelnék.

A stílusom meg olyan, amilyen. Bár a magam részérõl ez a szöveg korántsem sértegetés, az ugyanis nálam teljesen máshogy néz ki, szóval peace! :-)

Az általad említett Tarr Béla stílusát nem szeretem. Minden tiszteletem az övé ugyan, de a Sátántangótól egész egyszerûen rosszul lettem fizikailag. Biztos megindító tíz percig nézni, ahogy a malacok d.gnak a zuhogó esõben, de nekem az minden, csak nem mûvészet.
Szabó István teljesen rendben van, sajnálom, hogy nem jut számára megfelelõ támogatás.
N. Forgács Gábor ismételten egy olyan valaki, aki számára az Álom.net után az lett volna a megfelelõ büntetés, ha a hátralévõ életét egy szibériai munkatáborban tölti, és kamerát sem lát többet. De sajnos a rossz filmgyártást még nem büntetik, pedig akár önként és ingyen is vinném a perét (hogy utána röhögjek rajta), ha az én munkahelyemen (bíróságon) tárgyalnák.