8/10
convar 2011 jan. 20. - 21:48:38 8/10
(73/173)
"Amúgy az adagolásnál van ám az egy hét és a napi-sok között még jó pár lehetõség...;-)"

Nekem jól bevált ez a heti egy :)
8/10
convar 2011 jan. 20. - 21:38:35 8/10 Előzmény wukovsky
(72/173)
Most megleptél :O Te aztán nem sz.rozol :D Am vmi ilyesmit vártam tõled. Ez egy korrekt kritika. Még akkor is, ha nem mindenben értek vele egyet :D (persze nem is kell egyetértenünk, nem ez a lényeg)


"Logan karaktere. Gyûlölöm. nagy GY-vel. Az "igazság" megszállott bajnoka, a gond csak az, hogy az Õ igazságáé."

Nem értem mi a bajotok Logannel :) Érdekes hogy ez problémát okoz. Sarah is egy öntörvényû, hisztis p.csa (a te szavaiddal), de ennyi erõvel az összes filmet elõ lehetne venni a Die Hardokon keresztül a Batmanakan át, vagyis minden olyan alkotást, ahol nem egy hivatalos rendõri szerv szolgáltat igazságot. Sztem. Szal ez nálam nem volt probléma :)


"Viszont a poszt apokaliptikus környezet, hmmm, nem mehetsz sehova, stb, nem tudom, meddig türnék a bezártságot az emberek, ez nagyon nem fenntartható."

Észak-Korea? De hogy megint vmilyen mûrõl beszéljünk, lásd Orwell 1984. Ott sem vonhatunk le a mû értékébõl azért, mert sztünk egy olyan világot mutat be ami nem fenntartható. Ill. levonhatunk, de az olyan lenne, mintha a Terminatornak azt rónánk fel, hogy idõutazás van benne.


"Azon felül, hogy nyomor van, teljesen 20 századvégi életet élnek, reggel felkelnek, elmennek dolgozni, este beülnek egy sörre. Habár össze omlott minden, mégis egyfolytában autóznak, motoroznak. Kicsit olyan Mad Max életérzés. Nincs üzemanyag, de egyfolytában egykerekeznek, max köröznek, gyorsulási versenyt rendeznek. Vicces nem."

A Mad Max párhuzam eddig nem jutott eszembe, de most hogy mondod... :) Egyébként oké, tényleg elég fura az élet 2019ben :)


"Aki viszont nagyon jó, az Lydecker. Mindenre elszánt, mindenre képes, és teljesen örült. Gyermekeinek tekinti a Manticore-akat, és magát egy szigorú apának, akinek sajátságos világnézete és szabályai vannak. Eddig még nem volt rá precedens, szóval nem tudhatom, de szerintem nem is lenne képes megölni õket. Mert a maga elmebeteg módján szereti õket."

Ja. Lydecker az egyik legjobb, legérdekesebb karakter, nem az a faék típus :) Jóval összetettebb, mint a többiek. John Savage játéka kenterbe veri az összeset :)


"És a leges leggázabb az a szem introja, már k*rva fárasztó, figyeltem a rövid kis 1percébõl több mint huszon másodpercet basz el arra, hogy ne kapcsolják el, nem tudtok bemérni, stb :$ Pffffhhhhh, már jól bejáratott mûsora van, nem kell reklámozni, csak beköszön, itt a szem, aztán löki a szöveget, aztán kiszáll, rövidebb adás, nehezebb bemérni. Amúgy meg mi az, hogy nem tudtok bemérni, hihi, a szem adása a leggázabb számomra."

Erre nemtok mit mondani :) Ilyen csipp csupp dolgokon mit izgatod magad? :D


"Szóval összeségében sok benne a logikai bukfenc, már már túl sok :$"

Látom te ezekre mentél rá. Ill. am én is, mert én is figyelem egy-egy sorozat, film életszerûségét, csak én homlokegyenest más szempontokat nézek, nagyon más szemüvegen keresztül figyelünk dolgokat. (Ahogy te nézed, úgy sztem a TSCCben is van ennyi, de ezt hagyjuk, elvégre ezekrõl már oldalakat értekeztünk :) )

Mert sztem sem hibátlan a sorozat, a TSCC nekem is elõtte van még, de nekem inkább a sok véletlen tûnt fel. Nameg itt van a már említett "eggyel könnyedebb hangulat" (a nevek ellenére u.is sztem a TSCC a darkabb D:), ami néha inkább 2 az mint 1. Az érezhetõ, hogy Cameron itt nem akart olyan "mélyen szántani", mint pl. a T2vel.

Szal az biztos és számomra is egyértelmû, hogy a TSCC a filozófikusabb, a nehezebben emészthetõ mû. A DA, legalábbis az elsõ szezon alapján, amit eddig láttam inkább szórakoztatni akar, mint gondolkodtatni (hozzáteszem, a TSCChez képest és itt csak arányokról beszélek). De azt nagyon jól csinálja, szal ha vmit nem szoktam, hát unatkozni rajta. Ilyen értelemben nagyon prímán össze van rakva, tökéletes kikapcsolódás, élvezem minden percét :)

De majd ha végeztél az 1. évaddal, olvass vissza. Én is írtam egy részletes kritikát decemberben, ott kifejtettem bõven ezeket.


"meg kell néznem egy tscc részt :P :D"

Provokatõr! :D Am én úgy látom, hogy a DA abban erõs amiben a TSCC kevésbé, a TSCC pedig abban erõs, amiben a DA kevésbé :) A TSCC is lehetett volna még jobb, ott sajnos a költségvetés volt az, ami gyakran belerondított az összképbe :S


Am a 2. évad sztem sokkal jobb, tényleg komolyodott az összhatás. Végre kezd felérni a nevéhez. Nameg most a fõszál is elindult vmerre, van íve a cselekménynek (ezt is megemlítettem amott az 1. évad hibái közt). Majd írhatnál a végén is egyet, mert te biztos hogy hamarabb érsz oda, csak majd ne feledd a spoiler jelet ;)
offtopic
könnycseppek 2011 jan. 20. - 20:09:14 Előzmény convar
(71/173)
"Engem ez kicsit sem izgat :D "
Mindjárt gondoltam, nem is azért mondtam, hogy sokkoljalak, csak érdekes az összehasonlítás.:-)
Amúgy az adagolásnál van ám az egy hét és a napi-sok között még jó pár lehetõség...;-)
Mondjuk én sem szeretek rögtön egymás után sokat nézni, sõt, akár, ha csak kettõt is nézek egymás után, kicsi szünetet akkor is tartok.
rockqueen 2011 jan. 20. - 17:03:49
(70/173)
Sok mindenben egyetértek veled. Egyébként Logan tényleg nagyon unszimpatikus. Érdekes, mert azt a pasit, aki alakítja az NCIS-ben nagyon szeretem, de ha a Sötét angyalban meglátom, hiába próbálom szeretni, egyszerûen nem megy.
offtopic
wukovsky 2011 jan. 20. - 15:01:58 Előzmény convar
(69/173)
Elkezdtem nézni, már az elsõ évad végén járok.

Azt hittem, hogy tényleg lesz olyan jó, mint a TSCC, ahol nekem Cameron nagy kedvencem volt. Eleinte tetszett is, illetve még most is tetszik, de nem írta be magát a sorozat olyannyira a szívembe, mint a TSCC.

Több okra vezethetõ vissza.

Logan karaktere. Gyûlölöm. nagy GY-vel. Az "igazság" megszállott bajnoka, a gond csak az, hogy az Õ igazságáé. Pont most volt az a rész, ahol a kis városba faluba utaznak el, és kérdõre vonja a rendõrt. Az viszont szépen kioktatja õt, hogy a Te kis milliomos seggedet védtük a csõcselékkel szemben, akik akkor nem ártatlan kis védelemre szoruló emberkék voltak, ahogyan azt Te a kis álomvilágodban gondolod, hanem felböszült, elvetemült, fosztogató söpredék. És még sorolhatnám a Logani faszségokat, amiért nekem teljesen unszimpatikus, pedig a sorozat szerint neki kellene, hogy drukkoljak.

Max egész jó, de nem Cameron. nincs vele gáz.

Viszont a poszt apokaliptikus környezet, hmmm, nem mehetsz sehova, stb, nem tudom, meddig türnék a bezártságot az emberek, ez nagyon nem fenntartható.

Azon felül, hogy nyomor van, teljesen 20 századvégi életet élnek, reggel felkelnek, elmennek dolgozni, este beülnek egy sörre. Habár össze omlott minden, mégis egyfolytában autóznak, motoroznak. Kicsit olyan Mad Max életérzés. Nincs üzemanyag, de egyfolytában egykerekeznek, max köröznek, gyorsulási versenyt rendeznek. Vicces nem.

Aki viszont nagyon jó, az Lydecker. Mindenre elszánt, mindenre képes, és teljesen örült. Gyermekeinek tekinti a Manticore-akat, és magát egy szigorú apának, akinek sajátságos világnézete és szabályai vannak. Eddig még nem volt rá precedens, szóval nem tudhatom, de szerintem nem is lenne képes megölni õket. Mert a maga elmebeteg módján szereti õket.


És a leges leggázabb az a szem introja, már kurva fárasztó, figyeltem a rövid kis 1percébõl több mint huszon másodpercet basz el arra, hogy ne kapcsolják el, nem tudtok bemérni, stb :$ Pffffhhhhh, már jól bejáratott mûsora van, nem kell reklámozni, csak beköszön, itt a szem, aztán löki a szöveget, aztán kiszáll, rövidebb adás, nehezebb bemérni. Amúgy meg mi az, hogy nem tudtok bemérni, hihi, a szem adása a leggázabb számomra.

Szóval összeségében sok benne a logikai bukfenc, már már túl sok :$

meg kell néznem egy tscc részt :P :D
moncsa94 2011 jan. 16. - 17:34:55
(68/173)
Szóval sajnos esélytelen... :(
Na mindegy, azért megnézem azt, ami van. :)
8/10
convar 2011 jan. 16. - 16:20:35 8/10 Előzmény moncsa94
(67/173)
A 3. évadot felejtsd el, mostmár így 10 év távlatában kb. annyi az esély rá, mint tevének átmenni a tû fokán. Gyak.lag 0 az esélye, hogy újra össze lehetne rántani az eredeti csapatot, hiszen hogy csak a legfontosabb szereplõket említsem, Jessica Alba mozisztár terveibe nyilvánvaló hogy nem férne bele ez a vissza a gyökerekhez dolog. Michael Weatherlynek meg ott az NCIS, tehát úgysem érne rá.

Egy lezáró filmnek talán egy fokkal már több lenne az esélye, abba már állítólag szívesen belemenne Jessica, de azért én erre a projectre sem vennék mérget. Mivel James Cameron nemrég lenyilatkozta, hogy 2014ig mostmár csak az Avatar folytatásokkal foglalkozik. Szal...
moncsa94 2011 jan. 15. - 18:48:02
(66/173)
Ezelõtt még soha nem láttam ezt a sorozatot, de Michael Weatherly miatt gondoltam, hogy megnézem, milyen is volt az NCIS elõtt. :)
Nos, a véleményem eddig errõl a sorozatról, hogy érdekes, érdemes lesz követni. Persze MW változása is érdekel emellett. Remélem, hogy lesz 3. évada is majd valamikor, vagy legalább egy mozifilm lezárásként. ;)
8/10
convar 2011 jan. 14. - 20:33:18 8/10 Előzmény janoo7
(65/173)
fél OFF (mert sztem ez a helyes meghatározás :D)

"Amikor nézem a filmjeit, akkor én is gondolok néha erre!X.D. Tényleg olyan tökéletes ez a csaj, mintha génkezelt lenne!"

Ja, csak már anyuka és nem "csaj" és állítólag már nem is tökéletes :D Legalábbis saját állítása szerint, idézem: "A melleim kicsit megereszkedtek, narancsbõrös vagyok, szélesebb lett a csípõm." "A terhesség a leghihetetlenebb élmény, amit valaha is átéltem. Tehát megtartom a terhességi csíkokat. Megtartom a lógó melleket. Megtartom a cellulitiszt, és sosem szabadulok meg tõlük."

Nem tudom mennyire vagy képben a mai Jessikával kapcs.ban, de fontosnak éreztem, hogy azért ezekkel tisztában légy :D Azért remélem nem sokkoltalak nagyon :D


"Az összes filmet láttam amiben szerepel!:D Ki nem hagynék egyet sem!XD"

Én simán :) Nekem egy bajom van a munkásságával, hogy túl sok vígjátékot vállal. Mivel az nagyon nem az én világom :)

De ami nem az, az nekem is megnézõs :D

Am ha még úgy érzed el kell mondanod vmit hõsnõnkrõl, akkor azt javaslom ne itt folytassuk, hiszen van saját topikja is. Elvégre ez magáé a sorozaté ;)
10/10
janoo7 2011 jan. 13. - 23:06:06 10/10
(64/173)
"Am látom te is nagy Jessicás vagy, legalábbis az alapján, ahova eddig komenteltél :D"
Ja, bírom a csajt, már azért megéri megnézni a filmjeit mert Jessica Alba gyönyörû, és ez kárpótol akkor is, ha a film nem olyan jó!:)
"nem lehet hogy õ esetleg tényleg génkezelt?"
Amikor nézem a filmjeit, akkor én is gondolok néha erre!X.D. Tényleg olyan tökéletes ez a csaj, mintha génkezelt lenne!
"Am csak azokat a Jess filmeket láttad amikhez hozzá is szóltál? Honey? Sin City?"
Az összes filmet láttam amiben szerepel!:D Ki nem hagynék egyet sem!XD Majd írok a többi filmhez is, csak még nem volt kedvem.
8/10
convar 2011 jan. 13. - 22:05:49 8/10
(63/173)
Na bazz, most meg már elment 2x is :D :S
8/10
convar 2011 jan. 13. - 22:04:46 8/10 Előzmény janoo7
(62/173)
"Én még anno az m1-en néztem ezt a sorozatot, de már arra sem emlékszem, hogy sikerült-e végignézni vagy sem. A lényeg az, hogy sikerült megszerezni mind a két szériát, és karácsonykor nekiálltam. Régi álmom vált valóra ezzel.:)"

A DA-t én is az m1en láttam elõször, de csak éppen pár részt tudtam elcsípni belõle. Akkor még sajnos különbözõ okokból kifolyólag nem tudtam folyamatosan követni a sorozatot, de azt eldöntöttem, hogy erre a sorozatra 1x még visszatérek :)


"Nálam a Top 5-ben lazán benne van ez a sorozat!"

Már nálam is :)


"A 2. széria már vegyesebb érzelmeket keltett bennem, de összességében az is tetszett!"

Hm, sztem meg (eddig, a s2e3 után) szenzációs a 2. évad, sztem sokkal jobb mint az 1. Még jobb atmoszféra, még változatosabb storyline. Ez eddig valóban 10/10 :)

Am látom te is nagy Jessicás vagy, legalábbis az alapján, ahova eddig komenteltél :D

Az igazat megvallva, nekem maga Jess is szempont volt abban, hogy úgy voltam vele hogy a DAnak 1x mindenképpen megnézõsnek kell lennie (a másik James Cameron volt, nameg am is nagy scifi fan vagyok, szal... :D), ezt nem is titkolom :) Igazi szerelem elsõ látásra volt, ahogy megláttam abban a fekete ruciban :D Szal amikor elõször megláttam anno az m1-en, komolyan, az volt az elsõ reakcióm, hogy "úristen! ilyen nincs! ennyire gyönyörû nõ elvileg nem is létezhetne a világon" :D de komolyan arra gondoltam, nem lehet hogy õ esetleg tényleg génkezelt? :D vagyhogy az egész nõ csak egy CGI? :D

Am csak azokat a Jess filmeket láttad amikhez hozzá is szóltál? Honey? Sin City? Ezeket bátran ajánlom, a Honeyban annyira tündéri hogy nem lehet nem szeretni, a Sin City meg a világ legjobb filmje úgy ahogy van. Csak elõtte azért olvass utána, mert ha "tudatlanul" állsz neki lehet hogy olyan sokk ér ami leblokkolna a látottak és hallottak befogadásához :)
8/10
offtopic
convar 2011 jan. 13. - 21:58:10 8/10 Előzmény janoo7
(61/173)
"Én még anno az m1-en néztem ezt a sorozatot, de már arra sem emlékszem, hogy sikerült-e végignézni vagy sem. A lényeg az, hogy sikerült megszerezni mind a két szériát, és karácsonykor nekiálltam. Régi álmom vált valóra ezzel.:)"

A DA-t én is az m1en láttam elõször, de csak éppen pár részt tudtam elcsípni belõle. Akkor még sajnos különbözõ okokból kifolyólag nem tudtam folyamatosan követni a sorozatot, de azt eldöntöttem, hogy erre a sorozatra 1x még visszatérek :)


"Nálam a Top 5-ben lazán benne van ez a sorozat!"

Már nálam is :)


"A 2. széria már vegyesebb érzelmeket keltett bennem, de összességében az is tetszett!"

Hm, sztem meg (eddig, a s2e3 után) szenzációs a 2. évad, sztem sokkal jobb mint az 1. Még jobb atmoszféra, még változatosabb storyline. Ez eddig valóban 10/10 :)

Am látom te is nagy Jessicás vagy, legalábbis az alapján, ahova eddig komenteltél :D

Az igazat megvallva, nekem maga Jess is szempont volt abban, hogy úgy voltam vele hogy a DAnak 1x mindenképpen megnézõsnek kell lennie (a másik James Cameron volt, nameg am is nagy scifi fan vagyok, szal... :D), ezt nem is titkolom :) Igazi szerelem elsõ látásra volt, ahogy megláttam abban a fekete ruciban :D Szal amikor elõször megláttam anno az m1-en, komolyan, az volt az elsõ reakcióm, hogy "úristen! ilyen nincs! ennyire gyönyörû nõ elvileg nem is létezhetne a világon" :D de komolyan arra gondoltam, nem lehet hogy õ esetleg tényleg génkezelt? :D vagyhogy az egész nõ csak egy CGI? :D

Am csak azokat a Jess filmeket láttad amikhez hozzá is szóltál? Honey? Sin City? Ezeket bátran ajánlom, a Honeyban annyira tündéri hogy nem lehet nem szeretni, a Sin City meg a világ legjobb filmje úgy ahogy van. Csak elõtte azért olvass utána, mert ha "tudatlanul" állsz neki lehet hogy olyan sokk ér ami leblokkolna a látottak és hallottak befogadásához :)
8/10
convar 2011 jan. 13. - 21:35:23 8/10 Előzmény könnycseppek
(60/173)
"19 hét?!:-O Addig lemegy az axn-en is a két évad...;-)"

Engem ez kicsit sem izgat :D Am meg már úgyis csak 18 az a 19 :D


"Amúgy én nem bírtam ki a heti egyet. Sõt... :-)"

Én simán :) Elvbõl nézek így minden sorozatot. A darálással én úgy érezném, mintha pont azt a feelinget ölném ki belõle, ami bennevan, vagyis hogy ez egy sorozat, ami "adagolva" jó :) Tudod, mint a fûszer cseppenként :D Nameg így különben is tovább tart :D
8/10
convar 2011 jan. 13. - 21:29:07 8/10 Előzmény Andreeew
(59/173)
"Ahogy olvastam amerikában is nagyon népszerû volt, mûsorsávjában azóta sem volt ilyen nézett sorozat a FOX-on. Elnézve hogy milyen sorozatok is megélnek 4-5 évadot, érthetetlen, hogy ezt miért hagyták így félbe."

A befejezésérõl hallottam már, mármint hogy nincs, de engem nem szokott az ilyesmi zavarni, legalább a nézõre van bízva hogy hogyan folytatódhatna...arról nem is beszélve, hogy végülis könyvben folytatták, amit el is fogok olvasni.

Állítólag azért volt am cancel, mert drága volt a sorozat, + a pénteki halálnapra helyezvén igenis veszített a nézettségébõl, ezen nincs mit szépíteni, + ugye 2001.09.11. és úgy vélték az illetékesek, hogy ezek után nem szerencsés egy posztapokaliptikus sorozat a tvben.

Szal ez van.
10/10
janoo7 2011 jan. 13. - 17:33:58 10/10
(58/173)
Én még anno az m1-en néztem ezt a sorozatot, de már arra sem emlékszem, hogy sikerült-e végignézni vagy sem. A lényeg az, hogy sikerült megszerezni mind a két szériát, és karácsonykor nekiálltam. Régi álmom vált valóra ezzel.:)
Ahogy elkezdtem nézni az 1. szériát, egyre jobban megtetszett. A történet kiváló volt, színészek is jók voltak szerintem, meg úgy minden jól megvolt csinálva a sorozatban. Nálam a Top 5-ben lazán benne van ez a sorozat!
A 2. széria már vegyesebb érzelmeket keltett bennem, de összességében az is tetszett! Csak a végét eléggé félbe hagyták a srácok. Ezek a szörnyek, hát nem is tudom, inkább nem írok semmit... Nekem egy kicsit sok volt már néha.XD (Meg ez a vírusos szenvelgés is kiakasztott egy kicsit!) De amúgy szerintem király sorozat, én bírtam, azóta már már még egyszer végignéztem mind a két szériát, és szerintem még jó pár alkalommal meg fogom nézni!X.D.
Kiváló alkotás, kár a befejezésért.
1. széria: 10/10
2. széria: 10/8
könnycseppek 2011 jan. 13. - 16:37:20 Előzmény convar
(57/173)
19 hét?!:-O Addig lemegy az axn-en is a két évad...;-)

Amúgy én nem bírtam ki a heti egyet. Sõt... :-)
10/10
Andreeew 2011 jan. 12. - 13:07:52 10/10
(56/173)
Kedvenc sorozatom. Imádom a hangulatát. A történet is érdekes, a kivitelezés teljesen ok (fõleg ha figyelembe vesszük hogy mikor készült). Jessica meg.. :))
Annó még az m1-en néztem. Aszem hétfõn éjfél körül voltak a részek :) Nemrég láttam az AXN-en, hogy van season 2. Gyorsan le is húztam mindkét évadot. Sajna két hét alatt le is daráltam õket :)
Valóban bántóan félbehagyták, nagyon folytatásért kiált a történet :(
Ahogy olvastam amerikában is nagyon népszerû volt, mûsorsávjában azóta sem volt ilyen nézett sorozat a FOX-on. Elnézve hogy milyen sorozatok is megélnek 4-5 évadot, érthetetlen, hogy ezt miért hagyták így félbe.
Valami lezárást valóban megérdemelne ez a történet. Persze csak akkor ha a sorozathoz méltó színvonalon és persze az eredeti szereplõkkel készül el. Ezek hiányában inkább maradjon így ahogy van.
8/10
convar 2011 jan. 09. - 21:37:46 8/10 Előzmény könnycseppek
(55/173)
s2e2nél. Majd persze, tervemben van arról is, de az még arrébb lesz, mert én a sorozatokat heti egy tempóban nézem :) Tehát úgy kb. 19 hét múlva várható :D

Am jó volt olvasni egy visszajelzést, hogy vki elolvasta az 1. évados beszámolót :D

És tetszett amit a Néhány szó magamról részben írtál magadról. Elég hasonlóan látunk dolgokat.
könnycseppek 2011 jan. 08. - 12:40:49 Előzmény convar
(54/173)
Igen, ennek én is örülök, mert axn sci-fi nálunk sincs, viszont szívesen megnézem újra, és szinkronnal (már csak a hogyvoltok miatt is;-)).

Amúgy hol tartasz a 2. évaddal? Arról is írsz ilyen kimerítõ véleményt?:-)