Téma: Stalker

acidphase 2011 aug. 21. - 23:45:07 Előzmény 0rd45
(42/82)
ez a film bizony Jó, söt: REMEK. melléfogtál apafej.
10/10
psytrance 2011 júl. 27. - 12:37:24 10/10 Előzmény 0rd45
(41/82)
Te pattogsz. Csak hogy egy keveset érts: Tarkovszkij filmjei nem mûvészfilmek a szó eredeti értelmében. Nem vagyok hajlandó figyelembe venni, hogy ma mire alkalmazzák a hozzá nem értõ emberek a mûvészfilm kifejezést, ugyanis kizárólag pejoratív értelemben használják. Annyit hozzátennék, hogy Tarkovszkij filmjeit az orosz állami filmvállalat hozta tetõ alá (mármint az utolsó kettõ kivételével), az részletkérdés, hogy végül elég sok mûvészi szabadságot kivívott magának a mester (ami szigorúan azt jelenti, hogy õ döntött, hogy mi hogy legyen, és nem mondjuk a gyártásvezetõ). Profi stábbal dolgozott, és a maga nemében semmiféle céltalan experimentalizmus nem jellemzi. Gyakorlatilag érthetõek, és értelmes ember számára minden további nélkül befogadhatóak és élvezhetõek a filmjei. Sokan nyilván ettõl az állítástól karót nyelnek, de Tarkovszkij a filmgyártási kategóriák szerint "mainstream". Az a probléma, és te ezt nem bírtad kiheverni, hogy az orosz filmek akkoriban rendre ilyenek voltak (lásd Szibériáda, stb.). Ez egy egyedi stílus, ami ma már utánozhatatlan, és ezért felbecsülhetetlenül értékes. Olyan filmek ezek, amikre pihenni, gondolkodni, és "utazni" lehet. Ezek a filmek felajánlják, hogy kicsit az ember tûnjön el a barom világból. Ha elutasítod ezt a lehetõséget, és ezen felül kikéred magadnak, hogy miért nem lövöldöznek félpercenként ionágyúval a robotok a filmben, az egy valamit biztosan jelez: hála jó égnek elég dumb vagy ahhoz, hogy boldog legyél mûalkotások és igazi mélységek nélkül is. És innentõl kezdve - vagyunk nyilván egy páran - de irigyelünk téged.
wim 2011 júl. 11. - 18:39:46
(40/82)
Elég régi a hozzászólásod, de ha már itt jártam, hadd jegyezzem meg, hogy számomra ez volt a legemlékezetesebb a topicból. Kicsit sarkít, de lényegre törõ. Lájk!:)
offtopic
wim 2011 júl. 11. - 18:33:48 Előzmény 0rd45
(39/82)
Irigylem az önbizalmadat. Én nem mondanám, hogy ez a film jó vagy rossz. Nem érzem magam elég hozzáértõnek ahhoz, hogy így kinyilatkoztassak bármit is, különösebb indoklás nélkül. SZERINTEM például jó, de tisztában vagyok azzal, hogy egy csomó embernek nem jön be, ezért pl. sok ismerõsömnek nem is ajánlanám. (Ettõl persze még nem nézem le õket, csak tudom, hogy szenvednének tõle...)
Az, hogy számodra unalmas, elég szubjektív értékelés. Akciófilmen is lehet unatkozni.
0rd45 2011 júl. 10. - 23:52:48
(38/82)
Jah mert te tudod miyen szinten vagyok :D
Végezz egy gondolatkisérletet és képzeld azt hogy te nem vagy olyan szinten hogy felfogd: ez a film bizony nem jó ;)
zampano 2011 júl. 10. - 20:17:33
(37/82)
Még nem vagy azon a szinten, hogy igazán értékelni tudd...
0rd45 2011 júl. 10. - 20:06:47
(36/82)
Nagy várakozásokkal ültem le ez elé a film elé de iszonyatosan nagyot csalódtam, lehet itt pattogni hogy mûvészfilm és biztos én nem értettem de nem. Van az a kategória ami "elismerem hogy jó de nekem nem tetszett", de ez még csak nem is ez. Szinte fájt végignézni annyira unalmas és vontatott, az az egy két kérdés amit feszeget is jelentéktelenné válik mikor már csak arra tudsz gondolni hogy mikor lesz már vége. 10/2
Criobs 2011 jan. 04. - 20:59:26
(35/82)
A filmben az idõ és annak múlása lényegét veszti. Ez az idõtlenség adja többek között a film karakterét, amihez nagymértékben hozzájárul a Tarkovszkij-filmekben megszokott, jellegzetes, hosszan kitartott, statikus kamerakép, valamint a szereplõk lassú, szünetekkel teli dialógusai. Ezek során elég idõnk van átgondolni az eseményeket, közelebb kerülni a történethez. Szinte már azt érezzük, hogy mi magunk is részesei vagyunk az egyes jeleneteknek, mintha ugyanazt a levegõt lélegeznénk be és ugyanazokra a kérdésekre keresnénk a válaszokat, mint a filmben szereplõ emberek.
lumpen 2010 dec. 28. - 11:40:58
(34/82)
szeretem a happy end-et,a bárgyúságot nem!:)
A legjobbakat!
lumpen 2010 dec. 21. - 21:53:25
(33/82)
"Azt kifelejtetted, hogy amcsiban is gyártanak elgondolkoztató filmeket és az egyéb országokban SEM CSAK minõségi filmgyártás folyik."Nem nem felejtettem ki,csak nem olvastál elég figyelmesen:"Vannak azok(az általában amerikai) filmek"
De egyébként neked amcsifóbiád van?Egy szóval nem mondtam,hogy nálunk nincsen meg az a réteg akiknek jó a szar is!Sõt!
De bevallom talán csak az én hibám,de az eltelt pár évben számomra semmi érdemlegeset nem tudott produkálni az amerikai filmipar.Klisé-klisé hátán,na meg végtelen bugyutaság!Az tény nem volt mindig ilyen ócska az amerikai filmgyártás sem,nem is állítottam,de jelenleg az!
lumpen 2010 dec. 20. - 19:04:29
(32/82)
Vannak filmek amik az egyszerû szórakozáson kívül szeretnének valamit közölni is!
Ezeket lehet két részre osztani!
Vannak azok(az általában amerikai) filmek amelyek tolják bele az arcodba,rágják a szádba,erõszakoljak az agyadba azokat a rettentõ mély gondolataikat!Ezek a rettentõ mély gondolatok általában annyira a gondolkozó közönség számára nem is azok!De hát kinek mi!A tengerentúlon még lehet ,hogy korszakalkotóak is(persze tudom nem minden amerikai hülye,csak a nagy részük,és õk azok akiknek gyárt Hollywood).
Na és vannak az ilyen típusú filmek,amelyek hangulatokkal,utalásokkal próbálnak GONDOLATOKAT ÉBRESZTENI!Igen ehhez kell agymûködés,itt nem kapod a nagy életigazságot bele az arcodba készen.Ha agymûködés nincs,önálló gondolatok hiányoznak akkor sajnos,ezek az alkotások unalmasak számodra.Képtelen vagy meríteni belõlük!
Engedjetek meg egy hasonlatot:Olyan ez mint amikor anyukád,vagy az asszony leteszi eléd a lehetõ legfinomabb alapanyagokat egy jó ebédhez,meg egy big mac menût!Van aki izgatottan belemerülve kezd neki a fõzéshez,válogatja a fûszereket,és élvezi az étel elkészítését,és van aki két pofára zabálja a hamburgert értetlenkedve a másikon,hogy miért ilyen hülye ez hogy nekiállt fõzni!Ráadásul valami puruttya kaját a tuti amcsi hambi helyett,hiszen a tv-ben is megmondták ez a legjobb!
8/10
Bountyhunter 2010 szept. 18. - 17:11:32 8/10
(31/82)
Talán még a 2001: Ûrodüsszeianál is nehezebben emészthetõ :)
8/10
Bountyhunter 2010 szept. 18. - 17:08:51 8/10 Előzmény Gabor0000
(30/82)
Azért a fejét leharapni nem kell, nyugodj le!
Nekem is tetszett a film, már elírtam. Neki nem, dehát ez van.
Szeritnem nem unalams, csak rá kell készülni, hogy iylen lesz.
8/10
Bountyhunter 2010 szept. 18. - 17:05:33 8/10
(29/82)
Hát nem szabad úgy nekiállni megnézni hogy a STALKER számítógép játékból indulunk ki:) (Nagyon nagy játék)
A film és a játék közös vonásai csak a cím, a zóna, a kívánságteljesítõ.
nagy film, az biztos, tetszett, elgondolkodtató film, a filmek egyik véglete. Tényleg nagyszerû volt, valószínûleg úgy 10 év múlva nézem meg újra :), mert anygon "nehéz", de tényleg jó.

(Azért a kedvencem a Gladiátor maradt)
;)
stalkerx 2010 aug. 23. - 15:18:44
(28/82)
Nagyon jó ez film !
Gabor0000 2010 aug. 12. - 01:14:43
(27/82)
Rixxi:

Ha az adataid helyesek, 20 éves vagy. Én 16 lettem nyáron, és meg kell, hogy mondjam, végignéztem és nagyon tetszett a film. Ez nem kor kérdése, hogy kinek tetszik. Ez jellem és világnézet kérdése. Én szeretem a filózós filmeket, de képtelen vagyok megnézni egy jelentés nélküli, "bele az arcomba" komédiát vagy akciófilmet, kivéve párat.

Sejtem, hogy neked mi lehet az izgalmas; csajok, diszkók, haverokkal lógás, stb. Te nem az a típus lehetsz, akinek a film szerint "nincs reménye a külvilágal szemben". Ezesetben inkább hagyd ezt az irányzatot.

Hidd el, én sem vagyok valami nagypapautánzat, 5cm vastag szódásüvegszemüveggel és szandállal. Nem azért néznék ilyeneket. Járok küzdõsportra és imádok túrázni, de nekem már túl sok látni a birkanyájat, akik "Annoyng Orange-ot és napiszart néznek". Hidd el, ha kívülrõl látnád egyszer azt, amit a korosztályunk csinál, te is Fight Clubot és Sztalkert néznél nap mint nap.

Az egyetlen vágyam, hogy eljussak a csernobili zónába és eltöltsek ott pár napot. Ott ugyanis van város.. De nincs ember. ;) Nincs bepiszkítás. Nincs társadalom és butítás. Csak a természet... Nekem ezért kellett ez a film. Együtérzésnek.


További jó youtubozást, kef**ést, sárga földig leivást, esti hazafele menet közbeni haverokkal kurjongatást és árok mélyén ébredést. ;)

Hogy idézzek a Fight Club-ból: "This is your life, and it's ending one minitue at a time"
williamhonda 2010 febr. 05. - 13:34:23 Előzmény Petrisz
(26/82)
Nagy film, de a regény még jobb, ami a Sztrugackij testvére remekmûve.
Érdekes, hogy a film és a regény egészen más, még a szereplõk is...
10/10
Petrisz 2010 jan. 24. - 02:56:57 10/10 Előzmény efes
(25/82)
Ez a Lost párhuzam eszembe nem jutott volna, de asszem értem, mire gondolsz :D
10/10
Petrisz 2010 jan. 24. - 02:51:09 10/10
(24/82)
Azokat a filmeket szeretem, sõt valójában azoknak a filmeknek van bizonyos szempontból egyedül értelme, amik nem valamirõl szólnak, hanem valakihez - azaz hozzám - szólnak. A film egy olyan belsõ utazásról szól, ami bizonyos fokig köztem és a film között is mûködik. Ezt a filmet csak õszintén és az idõtlen pillanatba lépve lehet nézni, és minthogy minden ilyen pillanat egyben feltárulkozás önmagam elõtt is, a Sztalkerben nem csak a fõhõsök utaznak, hanem én magam is. Ehhez az utazáshoz a konkrét mondanivalón túl pedig Tarkovszkij, Knyazsinszkij és Artyemev egy nagyon intim és varázslatos atmoszférát teremt.
10/10
smileatesz 2009 júl. 22. - 09:50:49 10/10
(23/82)
LENYÛGÖZÕ erejû film, nekem is nagyon tetszik, bár még egy párszor meg fogom nézni.