3/10
MaDog 2013 máj. 22. - 09:11:10 3/10
(69/189)
Nem láttam, így passzolom a kérdést. Ellenben jogos a felvetés, hogy ilyen szempontból totál logikátlan.

Ellenben én kedvelem a Star Trek világát és elmentem reménykedve megnézni hátha felér a régi filmek minõségéhez történetben/össze szedettségbe. Sajna kaptam egy Star Trek bõrbe bújt akció filmet, mely klisés volt. Már mindig jól elõre tudható volt mi fog történni. Mi az iránya a filmnek. Például nem egyszer elhangzik benne, hogy az új hajót akár 1 fõ is elvezetheti. Innen tiszta sor volt, hogy Khan meg fogja szerezni. Szóval az egyedüli érdekes dolog az volt, hogy a verekedéseket/küzdelmeket miként oldják meg benne.

Nem is tudom mikor láttam újabban igazán jó Sci-fi-t Holywood-tól. Szinte az összes új ilyen kategóriás filmjük egy hi-tech köntösbe bújtatott akció halom. Semmi, mely egy lehetséges jövõt vázolna fel. Semmi, mely érdekes kérdéseket boncolgatna. Csak szimpla akció és kész.
Kovács kolléga 2013 máj. 22. - 07:20:10
(68/189)
Szerintem te A sötét lovag - Felemelkedés közben végig azon agyaltál, hogy Batman hogyan szokott pisilni (amikor nincs is slicc a szerkóján), Bane-nél pedig hogy zajlik a fogmosás.

Az is egy logikátlan, sz*r film volt.
3/10
MaDog 2013 máj. 22. - 02:04:45 3/10
(67/189)
Megnézve a filmet a sok olvasott pozitív kritika után... kb maradjunk abba, hogy kár volt elkészíteni szerintem ebben a formában.
A látvány az szép és jó. - Egyébként is. Ma már csinálnak ronda filmeket? Fõleg, ami az agyon reklámozottakat illeti? - Szerintem mindent elmond a filmrõl, hogy ez a legnagyobb erénye. A neve se éppen találó. Sötétség legfeljebb a rendezõ fejében volt. Ennyi erõvel nevezhetnénk a filmet Star Bungee Jumping-nak is. Valami érthetetlen oknál fogva mindig minden magas helyrõl leugrálnak a fõszereplõk, nagyon eredeti fõleg, hogy az elsõ részben is el lett sütve. Az agyon dicsért fordulatos történet az inkább egy kiszámítható sok mindent az eredeti sorozatból átemelõ fércmû.
Elõzmények nincsenek benne, annál inkább elmesélt történetek, hogy még véletlenül se kelljen gondolkozni. Ahogy lenne benne értelmes gondolat/intellektus/értékes párbeszéd egybõl valami harci jelenet jön, nagy ugrálásokkal. Ráadásul sokszor logikátlan módon. Már egybõl a legelején falnak lehet menni tõle. Egy ûrhajó vagy komp nem bírja a vulkán melegét, de egy szkafander simán kibírja. Illetve egy idõzített bombát a vulkán belsejében kell összerakni, mintha máshol nem lehetett volna ezt megtenni és lesugározni. (sikerült kisugározniuk onnan Spock-t) Vagy valakit elküldünk szabálysértés miatt hova is? Börtönbe? Nem persze, hogy nem. Ellenben akkor hova is? Vissza az akadémiára? Miért is ne, hogy aztán egybõl vissza vehessük a következõ jelenetben elsõ tisztnek egy egy mondatos indoklással. - Mi más is lehetne az indok, hogy én szerintem annak ellenére, hogy mindent megszegel, felelõtlen vagy és túl sokat kockáztatsz természetesen hiszek benned és te vagy a sztár egyébként is. - Logikus végül is. Börtönbõl hosszabb és nehezebb lett volna kihozni. Ráadásul akkor miként tehetnénk hõsé? És így tovább... Sorolhatnánk még egy rakat logikátlan és érthetetlen dolgot a filmbõl.
Aztán ott vannak a totál jelentéktelen fölösleges részek, melyek nem adnak semmi értékelhetõt a filmhez. Például Micky akarom mondani Ricky kislánya haldoklik és cserébe a megmentéséért fel kell robbantani egy Föderációs épületet. A hozzá tartozó pár szavas megnyilvánulásokkal simán ki is hagyhatták volna. Nem lett volna tõle kevesebb a film. Vagy Spock felhívja Spock-t, hogy meg tudja Khan egy elvetemült és nagyon okos ellenfél. Valamint hogy nagyon nehezen tudta legyõzni a régi énje. Aztán csinál egy jó döntést. Miért is kellett felhívnia régi magát? Hmm.... Meg van! Egybõl két megoldást is tudok. Válasszon ki-ki kedve szerint.
- Mert kell valamilyen csontot dobni a régi rajongóknak.
- Mert a gonosz karaktere nem volt kidolgozva, levegõbõl jött és nem is volt ijesztõ. Valahogy végül is meg kellett oldani, hogy érthetõ legyen miért kell mindent bevetni ellene.
Érdekesebb részek/fordulatok a régi részekbõl.
- Spock megmenti a hajót a sugárveszélytõl. Jaj bocsánat Jim megmenti a hajót egy sugárzó környezetben.
- Khan elrabol egy hajót, amire átviszi a géntársait. Jaj bocsánat csak akarja átvinni.
- Khan egy régi génmódosítás eredménye, és társaival együtt egy nagy tudós mentet meg a pusztulástól. Jaj bocsánat csak úgy vannak.
- Khan klingon területen bujkál. Stimmel. :)

A karakterek elõzmény nélkül változnak egyik percrõl a másikra. Mindig elmesélik, hogy ki mi és honnan jött. Vagy miért olyan, amilyen. Jön a gonosz és hangosabb a zene. Jön egy komolyabb helyzet egybõl hangosabb a zene. Klisé klisé hátán.

A film tény, hogy jobb a mostanában Amerikából érkezõ átlagnál, mert van kvázi története. Bármint a történet nélküli filmekhez mérve. Van benne fordulat. Bármint csak harcolunk filmekhez képest. Ami jó és érdekes benne az a régi Star Trek nyomok, amik csak imitálják azt. Szóval attól függ honnan nézzük. Mai Holywood filmekhez képest jó. Régi filmekhez képest béna és sablontenger.
Kovács kolléga 2013 máj. 21. - 22:18:11
(66/189)
Másik gondolat: a bevételek sokat elárulnak egy filmrõl, de nem kell túlmisztifikálni õket. Íme egy példa.

http://www.boxofficemojo.com/genres/chart/?id=scifiadventure.htm

Az új Star Treknek egyetlen hétvége elég volt ahhoz, hogy minden idõk 24. legjövedelmezõbb sci-fi kalandfilmje legyen. És még hol a vége...

De érdekes az 1986-os bevételi lista is. Eszerint a negyedik Star Trek-film olyan filmeket vert meg, mint A bolygó neve: Halál vagy A légy. Aztán a három film közül melyik az, amelyik nem lett sci-fi klasszikus?

http://www.boxofficemojo.com/yearly/chart/?yr=1986&p=.htm
Kovács kolléga 2013 máj. 21. - 22:00:29
(65/189)
Szerintem a hype-olás megvolt, fõleg onnantól kezdve, hogy Abrams megkapta a Star Wars-projectet. A szereplõgárda viszont tényleg nem volt olyan erõs, mint a Vasembernél. Sajnos az elsõ rész óta egyik Star Trek színész sem lett világszár.

Azt pedig ne feledjük, hogy a Vasembert vitte a Bosszúállók lendülete.
Superalonso 2013 máj. 21. - 21:28:41
(64/189)
Lehetett volna blockbuster a Star Trek Into Darkness is csak nagyobb hype kellett volna köré, ugy mint a vasember 3 köré lett baszalintva, meg egy karakteresebb fõgonosz és egy nevesebb szereplõgárda...ez a kisebb érdeklõdés egyértelmûen a Paramount és a film producereinek a hibája.....na majd legközelebb :)))
Kovács kolléga 2013 máj. 21. - 18:34:02 Előzmény Superalonso
(63/189)
Azt sejteni lehetett, hogy az Iron Mant nem a Star Trek veri majd meg. Elég arra gondolni, hogy ebben a topikban körülbelül tizedannyi hozzászólás van, mint a riváliséban. Akármilyen fanatikusak a trekkik, a létszámuk alapján nincsenek egy súlycsoportban a többi nagy blockbuster rajongótáborával. A vártnál gyengébb kezdés inkább azért bosszantó, mert ezúttal a rendezõ személyének köszönhetõen a Star Wars-rajongók is besegíthettek.
kybuck 2013 máj. 21. - 18:02:03
(62/189)
A pénz persze önmagában nem minden.

Spoiler!
A film tetszett, de ha a 2009-es film egy jó elõétel, addig ez egy kellemes, de nem túl emlékezetes leves, ami felvezeti a majdani ki tudja milyen fõételt, ami(k) lehet(nek) film(ek), vagy akár sorozat is, ismerve a lezárást. Egyértelmû, hogy a sikeres Khan haragjára gyúrtak rá a filmmel, de nem lenne baj, ha saját történeteket is kitalálnának, és nem folyton az eredeti idõvonal cselekményeit idézgetnék. Tetszett, hogy van jelentõsebben idegenszerû világ, hogy látható az újkori Föld, azaz San Fransisco, már csak több szõrösebb, pikkelyesebb, színesebb faj kellene a fõbb szerepekbe is, hisz míg régebben ezeket macerás és drága lett volna megvalósítani, ezért pár makettel és mûanyagsziklával szúrták ki a szemet, most már gyerekjáték lenne. Amúgy Jakab Csaba itt és ott is szinkronizált, viszont az idõ múlását jelzi, hogy a két karakter közt mekkora a korkülönbség.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 máj. 21. - 16:25:32 9/10
(61/189)
az elsõ hétvégi bevételt számítva nem, de még messze a vége :)
Superalonso 2013 máj. 21. - 15:16:02
(60/189)
Nos ahogy nézem itt a bevételi adatokat ez a film egyértelmûen a Vasember 3, A nagy Gatsby, Halálos Iramban 6 áldozata lesz, ahogy arra korábban számítottam, a Paramount szerint jó, ha az elsõ rész bevételi összegét eléri....
Ja amúgy nem tetszett....
10/10
GLILLA78 2013 máj. 20. - 17:45:19 10/10
(59/189)
Sziasztok!
Most jöttünk haza a moziból,a szegedi Plazában néztük meg az Into Darknesst.Szerintem k'va jó volt.
Nálam jó értelemben véve teljesen kiverte a biztosítékot a film.Eszméletlenül szuper volt.A 9 éves
fiam is velem volt és neki is nagyon tetszett.Véleményem szerint ez a film totálisan felülmúlta az
elsõ részt.Aki pedig nem ismeri az elõzményeket,annak ajánlom figyelmébe a TOS részeket,ugyanis
abból megtudhatja ki is Khan valójában.Illetve a Star Trek 2-t és 3-at William Shatnerrel.Aki pedig
nem fanatikus trekker,annak úgyis hiába beszélek(írok).
shoc 2013 máj. 19. - 23:55:15
(58/189)
az elsõ rész nekem nagyon tetszett. zseniális volt.

ez a közelébe sem ért. volt benne egy két jó rész. ennyi.
7/10
Sonic8 2013 máj. 19. - 21:34:49 7/10
(57/189)
Na most néztük délután a MOM-ban, ahol eddig egyetlen egy problémám nem volt, de most kaptam egyet.
A filmet egy sátor nagyságú teremben játszották és egyszerûen élvezhetetlen volt így a 3D. Gondolkoztak egyáltalán?
Na a film.

Az elsõ részt nálam nem közelíti meg az biztos mert az nagyon jóra sikeredett.
Kicsit túl sok volt a bumm bumm meg az Abrams style, azaz a Flash in :D . A karakterek mind maradtak ennek örültem, de aki Khan-t játszotta ez a Cumberbatch ó, ez egy hányás marad nekem! Bocsi! Most kövezhettek, de van saját véleményem!
A szinkron elképesztõen szar. Khan-nak volt egy jó mély hangja, de ezt jól elcseszték és beadtak egy vékony hangot, hülyén is nézett ki így az egész figura.
A látvány pazar. 3D hatott valamennyire itt a sátorban is :D
A story tetszett, de a csavar amit beleraktak ami alapjában véve nagyot ütött volna, azt úgy ahogy van elbaszták és ez nem volt jó húzás. :/ Így maga a film rontotta magát le.
Viszont!
A PG 13 elmehet a jó büdös francba olyan roppantást csinált Khan a kapitánnyal, hogy rendesen benémult a mozi és a gyerek társadalom egy része. Én nekem nem volt vele problémám de ha beültetnek egy 10 éves gyereket az szarul érzi magát utána egy ideig az biztos.

Én nem vagyok Star Trek fan nem is értek hozzá, de nem volt rossz . Minden passzolt valamennyire.
Legalább megnyugodtam hogy a Star Wars (itt már fan vagyok de rendesen) tényleg jó kezekben van.

10/7
10/10
Watchmen 2013 máj. 19. - 14:30:46 10/10
(56/189)
Nem értem én, elolvastam az összes nagyobb portál, folyóirat kritikáját és (ahol negatívan nyilatkoztak) sokszor nem tudták kellõen alátámasztani, hogy tulajdonképpen miért nem volt annyira jó a film. Belekötöttek olyan dolgokba, ami nem is releváns vagy nem is feltétlenül igaz. Erre szokták mondani, hogy "már ennyi sem elég." Kap az ember egy kiváló folytatást egy remek sztorival (amitõl az összes Marvel képregényes film bepisilne örömében) és ez sem elég. Mi van veletek emberek?

A Sötétségben - Star Trek a valaha volt legjobb folytatás. Minden ízében felülmúlja (az egyébként kiváló elsõ részt) és mindezt megtölti tartalommal, történettel, izgalommal, látvánnyal, érzelemmel.

Méltán fogják emlegetni a T2 az Aliens, A sötét lovag vagy a Keresztapa 2-vel egy szinten.

Köszönöm a rendezõnek, kiváló filmet alkotott. (Egy nem fanatikus rajongó õszinte vallomása).
7/10
Újvállalkozó 2013 máj. 18. - 17:49:37 7/10
(55/189)
7-es a film.

SPOILER Az nem derült ki, hogy a fõgonosz honnan jött, ki csinálta, stb. És mi lett volna ha kilövik a torpedókat??? SPOILER VÉGE.

Egyébként aki kamerás filmet megnéz, az meg is érdemli. Az sosem menne el moziba, mert csoró vagy zsidó.
10/10
Front3r 2013 máj. 18. - 12:17:25 10/10
(54/189)
Pár moziban már egy héttel elõbb is, tehát 9.-étõl. De ezt már írtam, meg a port.hu-n is kint volt. ;) Május 9-15.-ig esténként 22:00-kor vetítették az Aréna Plaza-ban IMAX 3D-ben, én is ott néztem. De lehet még pár másik pesti moziban is vetítették 16.-a elõtt.
Viszont csak júniusban lesz pénzem újra. Lehet akkor már nem vetítik IMAX-ben? :O Szeretném újra megnézni, annyira jó!!

Sonic8: Igen, nagyon jó, és számomra jobb a Vasember 3-nál is(Ehhez hasonlítom, mert ezt láttam legutóbb, de a film elsõ részénél is jobb.). Itt is vannak poénok, annyit elárulok, hogy nem annyira komor mint hinné az ember, de nem is vígjáték.

IMAX 3D-ben megéri megnézni, nagyon jó lett a 3D-s technika!!! Mondom alig tudtam meginni a kólámat, annyira lenyûgözött. :)
7/10
Sonic8 2013 máj. 18. - 11:43:38 7/10
(53/189)
Ez most tényleg ennyire jó?

Mert a PORT.hu kritikusa Rottentomatoes a VOX is 100%-okat ad...
10/10
Front3r 2013 máj. 18. - 10:27:15 10/10
(52/189)
Premier elõtt 9.-én volt, de ez szerintem alap.
_Balee_ 2013 máj. 17. - 23:29:47
(51/189)
Brutálisan jó film, simán felülmúlja az egyébként zseniális elsõ részt. Király, fordulatos történet, elképesztõ látvány..., az egyik legszebb 3D-s film, amit eddig láttam. Legszívesebben azonnal megnézném újra. Alig várom a blu-ray megjelenést. :D

10/10
10/10
Front3r 2013 máj. 17. - 23:13:04 10/10
(50/189)
Hihetetlen, elaludtááál? :O
Én meg alig tudtam a kólát is inni, annyira pörgõs volt. :D Különbözõek vagyunk.