Granatveto 2013 jan. 20. - 19:18:26 Előzmény Fátum99
(309/389)
Fátum99

Ha nem te vagy Szirmey Gergõ és a Hollywoodnewsagency, nem kéne ellopni a szövegét, mert nagyon nem áll jól.
10/10
Fenrirson 2012 nov. 11. - 10:26:36 10/10
(308/389)
Nekem tetszett.
Igazmár elég régi,és már sokszor láttam,de valamelyest még azt monndható,hogy megunhatatlan.
Nekem egyébként a Csillagok háborújából az elsõ három rész a kedvencem.
1/10
Fátum99 2012 okt. 23. - 17:57:00 1/10
(307/389)
Ez a film pocsék volt!

Qui-Gon egyenesen irritáló, Padmé-tõl kikentem az agyamat a falra, mint valami rágógumit, Jar-Jar Binks pedig a világ legnagyobb kis szarházija, akinek semmilyen létjogosultsága nincs az egész film alatt, csak annyi, hogy megfelelõen életképtelen legyen, ezt pedig az egyedülállóan alul-méretezett agyával éri el!!!

Na és ez a kiskölyök! Azt sem tudja, melyik jelenetben van éppen! Pl: amikor felrobbantja azt a halálcsillagot,(ami most már egy új, cuki övet is kapott)ott éljenez neki mindenki, õ meg vidáman pöfög haza a kis hajójával! Na ezt a jelenetet egyszerûen nem voltam képes befogadni! Fogatverseny ide vagy oda, Anakin, egy számára tök ismeretlen jármûvet vezet, és miközben lövöldözik, bolygóméretû Ûrállomások robbannak fel a feje mellett!! Féljél már!!!

Ezek után nagy dilemmában vagyok, hogy a film, vagy a Burger King játékfigurái voltak-e elõbb, de abban biztos vagyok, hogy Lucasnak nem tett jót ez e hirtelen jött gazdagság és népszerûség. Hatalmasat csalódtam benne!
pb69 2012 márc. 24. - 23:07:19 Előzmény jani-wan
(306/389)
Nem tudom van-e még élõ ember akit érdekel ez a film, de még nem látta volna, ennek ellenére érdemes lehet kicsapni egy SPOILERt, elvégre mégiscsak eléggé belefolyunk a sztoriba.
Az elméletekrõl az a véleményem, hogy Palpatine szinte biztosan tudta (hisz késõbb beszélt róla), hogy mestere képes volt életet teremtetni a mc-okkal és hogy ezt meg is tette. Viszont azt, hogy ez miként, hol és kivel történt azt nem. Nem pont emiatt a titok miatt ölhette meg, csupán mert nagyobb hatalomra vágyott.
Anakint nem tudatosan "jegelte" hátha egyszer felfedezik a jedik, kinevelik, átáll, stb.. Ez túl valószerûtlen és egy olyan számító embernek mint az uralkodó egyáltalán nem illik a profiljába. Ahogy írtad is nagyon sok véletlen játszott közre, erre nem lehet építeni.
Eleve ha tudja hogy Anakin akit keresni kell, akkor megkereshetné maga. Tegyük fel, hogy ezt nem akarja, inkább a jedikkel neveltetné ki. Akkor viszont miért a Tatooine-on van a srác? Logikusabb lenne olyan helyre vinni ahol nagyobb eséllyel fedezik fel. Hisz így csak egy fatális véletlen miatt talált rá Qui-Gon, ráadásul már késõn, túlkoros volt. Ki gondolta volna, hogy a tanács majd jóváhagyja a kivételt és jedit nevel belõle? És akkor még csak innen kezdõdne a közelbe férkõzés, manipulálás, átállítás.
Szóval ez az elmélet sántít.
Az a logikus, hogy sok véletlen egybeesése folytán Anakint megtalálta Qui-Gon és megérezte benne az erõt, amit az mc-vizsgálat még meg is fejelt. Ha egy jedi mester érezte a konvergenciát akkor nyilván egy sith nagyúr is. Ráadásul a jedi protokollal is tisztában volt és feltûnõ volt, hogy túlkorosan is ki akarják nevelni. Mindezek mellett pedig a fejlõdése és eredményei magukért beszéltek. A jedik közül is sokan a kiválasztottat látták benne. Palpatine-nak is összeállt a kép, hogy bizony ez az a fiú aki a mestere segítségével fogant.
Ezt követõen pedig jöhetett a tudatos "haverkodás" és manipuláció.
10/10
wendyT 2012 márc. 18. - 00:19:48 10/10 Előzmény beetyke
(305/389)
OFF
Ezt nem hiszem el... Az ember feljön ide, kíváncsi a nézõi véleményekre, olvasgatna adott filmmel kapcsolatos dolgokat. Ehelyett lassan már minden filmnél százasával kell átugrani a kommenteket, mert nem a témáról szólnak. OFF szót tanulja már meg leírni az, aki nem a filmmel kapcsolatban osztja az észt!!! Mert nem pont az érdekel egy film adatlapjánál, hogy a szomszéd hörcsögének kitört a foga, vagy hogy a mai tinik nem tudnak helyesen írni (ami amúgy elég szomorú).
8/10
jani-wan 2012 márc. 03. - 12:54:26 8/10 Előzmény szabojoci
(304/389)
Szóval szerinted a véletlenre bízza, ahelyett hogy biztosra menne. Nos ez is egy nézõpont.
Az meg hogy azért a Tatooinon hogy ne lássák a Jedik, hát nem tudom. Nem láttak õk sok helyen semmit sem. Pedig aztán a Coruscanton az orruk elõtt voltak ketten is folyamatosan akiket észre kellett volna venniük. Szóval eldugdosásnak sem látom értelmét. Fõleg annak fényében ahogy Palpatine intézte az ügyeit. Minden elõre ki volt számítva precízen, és tudta hogy mikor mit kell tennie. Nem úgy tûnik mint valaki aki a legfontosabb dolgot a véletlenre bízná.
szabojoci 2012 febr. 26. - 14:22:07 Előzmény Csirkejozsi
(303/389)
Egyébként nem volt rossz. Az éles focusba helyezett dolgokon kivül minden 3D renderelést kapott, gagyibb mint az Avatar, de ugye nem lett újra fotgatva.
szabojoci 2012 febr. 26. - 10:15:39 Előzmény jani-wan
(302/389)
Palpatine maga teremtette a fiút, és egész gyermeki életét próbálta abba az irányba, hogy magától váljon alapanyagnak, a forgatókönyv jó, bár a tatooin látogatással beleköptek a levesébe, nem véletlenül dugta el oda, ahová a köztársaság nem lát Jedi növendék kereséskor.
szabojoci 2012 febr. 26. - 10:10:00
(301/389)
Persze a lányt kereste, az a véletlen mûve, hogy kis híján elüti a fiút.
Palpatine miért nyíratná ki a teremtményét? Bár Maul nem tud róla, de neki mindegy volt, hogy kinyírja vagy sem.
Csirkejozsi 2012 febr. 25. - 21:48:50
(300/389)
Szerintem ennyire nem rossz a helyzet. Igenis élvezhetõ volt a 3D. Az tény, hogy mindenhol nem adja ki olyan jól, mint ahogy az ember elvárná, de én így is nagyon élveztem. Fõleg a fogatverseny, az nagyon ott volt. :)
Enki5 2012 febr. 19. - 18:24:24
(299/389)
Nagy Star Wars rajongó vagyok és ott kellet lenem a moziba hogy lássam 3D-ben!Óriási csalódás !Ez nem 3D hanem egy nagy átverés,lehúzás! George Lucas újabb bõrt húz le errõl a sorozatról,de ahogy én is és a moziból kifele tartó tömeg zúgolódását halva a többi részt nem sokan fogják megnézni.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 febr. 19. - 12:03:16 10/10
(298/389)
Jó ötletnek tartom a film 3D-ben való vetítését, akármennyire 3D-s, vagy nem, nem az a lényeg, 13 év elteltével újra be lehet ülni a moziba rá. :D
8/10
lexngton 2012 febr. 19. - 11:33:59 8/10
(297/389)
Ha valaki elsõsorban a 3D kedvéért akarja ismét megnézni, véleményem szerint csalódni fog. Ez a film max. 2,5D.
8/10
jani-wan 2012 febr. 16. - 23:19:36 8/10 Előzmény Charles Foster Kane
(296/389)
Belegondoltam. Szerintem az egyszerûbb elmélet hogy Darth Maul Amidalát kereste a Tatooine-on.
Én nem vonom kétsgbe hogy Palpatine tudta, hogy hol van Amidala, azt vonom kétségbe hogy a gyerek miatt küldte Mr Maul-t.

Az hogy Palpatine tudhatta, hogy hol vannak, többféleképpen is elképzelhetõ, és egyszerûbb megoldások vannak mint hogy hosszú évekkel ezelõtt így tervezte.
Egyik megoldás hogy Palpatine az erõ segítségével látta, hogy Amidala a Naboo-i megmenekülés után hová megy, mivel ugye ez nem igazán távoli jövõ, és odaküldte Mr Maul-t megrendszabályozás céljából, és hogy hazavigye Õfelségét aláírni a szerzõdést. Legalábbis ez volt az "A" terv.
Az idõtényezõ sem számít itt sokat, mivel a hajó megsérült így nem haladt gyorsan, és bárki egy jobb hajóval még elõttük is odaérhetett volna esetleg.
Másik megoldás, hogy a meneküléskor megsérült hajó köztudottan nyomokat hagy maga után, (meg az is amelyik nem sérült), amit a megfelelõ mûszerekkel lehet mérni, ez alapján lehet lehetséges röppályákat számítani, amik lehetséges uticélokat eredményeznek. Ezek után fel kell venni a kapcsolatot a lehetséges uticélok légi irányításával, és megkérdezni hogy érkezett-e nemrégiben a szektorba egy Naboo-i cirkáló karakterisztikai jellemzõivel rendelkezõ jármû. Mert akárhol is szálltak le, hogy ne keltsenek feltûnést, de az ûrben bizony nagyon is látszódtak.
És azt ugyebár Palpatine is tudta hogy megléptek mert a Kereskedelmi Föderáció alkirálya jelentette neki ha jól emlékszem.
Megjegyzem ehhez a megoldáshoz még csak a jövõbe sem kell látni.
A hajó kommunikációs rendszerének meghibásodásának ebbõl a szempontból szintén nincs semmi jelentõsége.


A felneveléssel kapcsolatban nem változott a véleményem. Szerintem sokkal egyszerûbb ha odamegy a rosszarcú bácsi, használja a rosszarcú ERÕ-t és elviszi a gyereket. Slussz-passz.
Nem kell semmiféle rábeszélés meg igérgetés.
Szerintem Palpatine egy ilyen helyzetben azt csinál amit akar.

Arra várni tizen-huszon évet hogy hátha kiábrándul a Világos Erõbõl és átfordul, nem igazán életképes elmélet szerintem, azzal szemben hogy viszem a gyereket és csúnya gonoszt csinálok én belõle én magam mint fõfõ mocsok. Hamár fõfõ mocsok vagyok akkor csak jobban tudom hogy csináljak belõle rosszarcú bácsi v2.0-t, mint hogy magától hátha kisül belõle valami.
Nem beszélve arról hogy ugye Palpatine csinált almocskokat magának mint pl. Mr Maul.

Tehát szerintem Palpatine nem tudott Anakin létezésérõl. Megérzés ide vagy oda azt sem tudták ezek ketten, mármint Császár pajtás és Lord Sötét Sisak, hogy Ben Kenobi és Yoda még életben vannak. Pedig volt 20 évük hogy nézegessék az ERÕ-t.

Ami Palpatine mesteri tervét illeti, az a hatalom átvétele volt, illetve ahogy azt megjátszotta. Az tényleg hosszútávú tervezést igényelt, de konstansokkal tudott számolni.
Míg ugye Anakin esetében konstans nem igazán volt.

Hát ennyi így hirtelen.
Egyenlõre úgy hiszem, hogy ebben az esetben is Occam borotvája a helytálló.
Csonger 2012 febr. 16. - 19:12:00 Előzmény Charles Foster Kane
(295/389)
Ez egy tök érdekes elmélet. Még senki sem világított rá erre a lehetõségre számomra, de szerintem nem lehetetlen, hogy tényleg így találták ki a készítõk. És akkor tényleg kár, hogy nem lett jobban a nézõk szájába rágva.
offtopic
Charles Foster Kane 2012 febr. 16. - 12:05:27
(294/389)
Bocs, Darth Maulnak termeszetesen van funkcioja, ugy ertettem, hogy a Tatooine jelenetben nincsen.
offtopic
Charles Foster Kane 2012 febr. 16. - 12:03:28
(293/389)
Meg egyszer. Gondolj Darth Maulra! O mit keresett ott? A hajo komunikacios rendszere nem mukodott/nem hasznaltak. Elmeletben Palpatine nem tudhatta, hogy ott vannak. Az, hogy tudta, az ket dolognak lehet az eredmenye. Vagy valoban latta a jovot (mert latnak dolgokat elore, csak nem minden esetben), vagy o manipulalta az esemenyeket. A sztoriban Darth Maulnak semmi funkcioja nincs, siman elhagyhato lenne, de az o jelenlete jelzi, hogy Palpatine tudta, hogy azon a bolygon lesznek. Es mivel az erok vonzzak egymast, abban biztos lehetett, hogy megtalaljak Anakint.

Tovabba, ha felreerthetoen fogalmaztam volna, akkor kiemelnem, hogy ez nem az en elmeletem, ez egy hardcore fan bazisban igen elfogadott elmele, de azon tul nem igazan ismert. Keress ra.
Mindenesetre itt is szerettem volna megosztani, mert minimum erdekes.

Arra pedig, hogy miert nem sajat maga nevelte fel, hat teljesen nyilvanvalo. Az elozmeny reszeknek pont az volt a lenyege, hogy bemutatta Anakint, mint romlatlan, eleteros, joszivu gyereket, aki az evek soran eljut oda, hogy vegul a jedik es minden jo ellen fordul.

Gondolod, hogy ha o megjelenik a konyhajukban, hogy "he Anakin, gyere, a csunyaarcu bacsi mutat neked trukkoket az ero sotet oldalarol", akkor vele ment volna? Elobb hal meg. Palpatine-nak ugy kellett manipulalnia az esemenyeket, hogy elosszor megismerje az ero jo oldalat, es kiabranduljon belole. Akkor mar sokkal egyszerubb volt a magahoz forditania, de meg igy is csak hosszas vivodas utan fogadta el Anakin "a vegzetet".
8/10
jani-wan 2012 febr. 16. - 10:14:38 8/10 Előzmény Charles Foster Kane
(292/389)
Nem igazán logikus amit írsz.
Szerintem végig megfigyelhetõ, hogy Palpatine igencsak pontos forgatókönyv szerint éri el amit akar.
A te változatodban az ég világon semmi sem garantált.
Nem egy Sith 'módszertant' követõ terv.
Túl sok múlik as szerencsén, ami ugyebár "különbözõ tényezõk kedvezõ találkozása, ami az események ránk nézve elõnyös alakulást idéz elõ."
Ahhoz pedig nem kell Sith Mesternek lenni hogy tudjuk, az elõnyös alakulásra számítani nem egy jó terv.
És ha már elõnyös alakulás, akkor ez az elõnyös alakulások Csimborasszója, mivel szerintem még Artoo sem tudná kiszámolni hogy mekkora az esélye annak, hogy egy Jedi mester, aki képes rátalálni egy "konvergenciára" egy lopott Naboo cirkálóval áttörjön egy blokádon úgy, hogy a hajó pont annyira sérül meg, hogy csak a Tatooine-ig jut el ahol pont Mos Espa mellett szállnak le és nem Mos Eisley mellett, ahol ...stb.

Mondhatnánk ugye, hogy Palpatine látja az erõn keresztül a jövõt, de mint tudvalévõ a Birodalom visszavág óta, "a jövõ mindig mozgásban van", úgyhogy "még Yoda sem tudhatja" mit hoz a jövõ. És ha valakinek akkor neki igazán volt ideje a közel 900 év alatt ezt a jövõbe látás dolgot tökéletesíteni.

Összegezve, ha tudott volna Anakin-ról, akkor sokkal egyszerûbb ha eleve õ neveli ki, és nem hagy annyi mindent a véletlenre, ergo nem tudott róla.
10/10
Hannibal Lecter 2012 febr. 14. - 17:43:17 10/10
(291/389)
Arról van szó, hogy nem fognak iszonyatos pénzeket és idõt beleölni a 3d tökéletesítésébe és mindenki azt mondja majd, hogy úgyse lehet egy 2d-s filmet tökéletesen 3d-síteni, pláne egy ilyen (nagyjából) régi filmet. Star Wars és kész, megnézik, megveszik és 6 évig megy a biznisz és szerintem egy percig nem aggódtak mi lesz ha 120-adszorra is pofára esünk a 3d-tlen film láttán. Pofázni csak õk tudnak, hogy torrentezik az ember és átvágjuk és meglopjuk õket, de ha õk csinálják ugyan ezt és 3d helyett 0d-t kapunk, akkor sorry, miért mentél be és nézted meg? Most pattoghatnék itt, hogy hol a panaszkönyv de ki fog pattogni 1700ft miatt? Meg mit érne el az ember? Ám ez akkor is átvágás. Lucas nem így indult, akkor 77-ben még gyúrt a látványra és azt akarta, hogy a tökünk másodszorra is leszálljon. A filmszakma sorozatosan vág át a 3d hazugságával és én nem a képembe ugró izéket akarok, hanem (legalább) valami minimális 3d- hatást. Az sem jó válasz, hogy ez azoknak van ez a film, akik akkoriban nem látták, na igen, de akkor ne adják el 3d-sként, HA NEM AZ!!!!!!! Remélem a letöltõk úgy idegesítenek majd titeket nyugati filmszakma, ahogy minket is idegesít a kamu 3d-s át__szásotok. És nincs az a sz@r amit nem lehet megetetni a globalizált emberrel. Teljesen mindegy, hogy arra tesznek magasról, mit szólunk majd a gagyi 3d-hez, vagy arra, hogy mit szólunk a kínából idehozott paradicsomhoz, amivel teniszezni lehet. Igénytelen, átvágható tömegemberek vagyunk és az ilyenekkel így kell bánni és egy percig nem aggódnak és nincs lelkiismeretfurdalásuk.
Charles Foster Kane 2012 febr. 14. - 16:15:22
(290/389)
En epp elotte neztem meg a filmet, es direkt vartam extra jelenetekre, de semmit nem talaltam. (Hozzateszem en lemaradtam az elso fel orarol). Te mit fedeztel fel?

Plusz en szamitottam arra, hogy kicsit tobb utalas lesz az Anakin mogotti szalra, amire nem tert ki az eredeti film szeria, de viszont egyertelmuen benne volt.

Konkretan Anakin szuletesere gondolok, ami osszehuzza az elozmeny filmeket. Anakin ugyanis, ahogy elhangzik nem apatol szuletett. A no nem tudta megmondani, hogyan tortent. Ez akkor csak bibliai utalasnak tunt, de kesobb kiderul, hogy a midichlorian abnormalisan magas a vereben. Qui-Gon egeszen addig megy, hogy azt mondja, hogy elkepzelheto, hogy midichlorianok hoztak eletre.

Ez aztan csak azert nem all ossze kesobb, mert egeszen a harmadik reszig kell varni, hogy erre megkapjuk a valaszt, es nem verik bele az orrunkat. Amikor Anakin Palpatine-nal beszel a "buborek-operaban", akkor mesel a mestererol (akirol megint csak kesobb derul ki, hogy a mestere volt), aki olyan szintre emelkedett, hogy kepes volt a midichlorianbol eletet letrehozni....

Na mit ad isten, erre a tanitvanya, Palpatine megoli. De mi tortent azzal az elettel, amit krealt? Eleg egyertelmunek tunik, hogy Palpatin tudott a gyerekrol, es tudatosan tervezte ugy, hogy tanitvanyava teszi (hiszen maga is tudta, mire lehet kepes, es ezert olte meg a mesteret, hogy o maga valjon a mesterre - hiszen mindig csak egy tanitvany es egy mester lehet). Es magat Qui-Gon-t hasznalta fel, hogy elhozza a gyereket a bolygorol. Ez magyarazat arra is, hogy Darth Maul, miert tudta, hogy azon a bolygon vannak.

Igy sokminden, ami veletlennek tunik, valojaban Palpatine mesteri terve.

Ezt csak azert irtam le, mert szerintem erdekes elmelet, es annyira nem elterjedt, es szerintem igenis benne van a filmekben, csak vegig a hatterben maradt. Ennek orultem volna, ha egy kicsit erre ramutat jobban, hogy a tobbseg szamara is egy uj perspektivat adjon a torteneten.