merkel 2013 dec. 09. - 22:26:27
(27/107)
Érdekes dolgokat mond ez a Hawking, és szerintem közelebb áll az igazsághoz, mint a szentfazékok.

De mondjuk tegyük fel, hogy az idõ az õsrobbanáskor még nem létezett, mert akkor egy fekete lyukszerû valami volt, amiben olyan nem volt. Ami csak úgy feltûnt, mert a kvantummechanikában van ilyen (bár nem hiszem, hogy egy kvantum egy univerzumot képes létrehozni). Még ez sem magyarázat. Hogy került oda az, ami felrobban? Ki alkotta a fizikai törvényeket? Miért ne lehetett volna idõ a nagy bumm kis gömbjén, az univerzumunkon kívül is? Ha volt, azt mi hozta létre? És azt mi?... Ezeket, hogy mindennek van oka és hogy van, aminek nincsen, végtelent és végest, mind a kettõt nehéz felfogni.
jani-wan 2013 dec. 07. - 11:51:24
(26/107)
Ha már értelmes dolgokat próbálsz írni, akkor azt próbáld valamennyire nyelvtanilag és logikailag rendbe rakni.

"nem igazán vagy tájékozott keleti bölcseletek és más szentiratok tanulmányozását illetõen"
nem a tanulmányozással kapcsolatban kell tájékozottnak lenni, hanem a keleti bölcseletekkel, és a "szentiratokkal" kapcsolatban.

"és felzárkózz azokhoz, akik már jó ideje haladnak azon az úton, hogy megértség, a földi élet egyetlen értelme és célja a megvilágosodás"
Ha az ember jobban belegondol, akkor kizárható, hogy a "Megvilágosodás" a cél. Az csak egy dolog hogy nem írod le hogy az miért is az, de ha jól tudom akkor volt már aki "megvilágosodott". Szóval csak el kell olvasni a könyvet. És ha minden úgy van, akkor ennyi volt. Nem kell semmiféle úton felzárkózni senkihez.
Vagy van többféle "Megvilágosodás" is?
Különben is mi a bizonyíték arra, hogy õk mennek a jó úton, akikrõl beszélsz? A szocializmusban is sokan meg voltak gyõzõdve arról, hogy jó úton mennek, és csak a lejtõ alján vették észre hogy rossz irányt választottak.
És ha valaki "megvilágosodik" akkor utána mi van? Nincs több cél?

"Ez pedig az a pillanat, amikor felismered, Te mint emberi lény szerves része vagy mindennek"
Az univerzumnak.

"hogy semmi sincs véletlenül"
Ezt mondja a tudomány is.

"hogy minden az Egyhez tartozik"
Nálad mit jelent az "Egy" nagybetûvel?

"a cél, hogy reinkarnációkon keresztül visszatérj oda, ahonnan elszakadtál: mindenek Forrásához."
Reinkarnáció? Akkor a buddhisták nyertek?
Különben meg az elõbb még azt írtad hogy a cél a "megvilágosodás". Most akkor mégsem az?
mindenek Forrása?
Az meg micsoda?
És ha oda tér vissza, akkor miért is szakadt el onnan az ember?

"Hiszem, nemsokára maga a tudomány fogja bebizonyítani Isten létezését"
Jó neked, de egyenlõre ennek semmi realitása nincs. Egyébként sokkal egyszerûbb lenne ha maga Isten bizonyítaná saját létezését. Nem lenne nehéz dolga, ha igaz amit beszélnek róla.

"Bár az Õ megtapasztalásához nem kell különleges tudomány, elég leülni meditálni"
Ez így nem igaz. Amit tapasztalsz ilyenkor az más. A tudomány ezt is elmagyarázza.

"semmi másban nem látják a sikert, csak a sok pénzben, karrierben, jó társkapcsolatban, megbecsült pozíció a társadalomban"
Vagy lehet hogy õk látják jól, és a jónépet meg hitegetik mindenféle misztikus dologgal mint reinkarnáció, mennyország, feltámadás stb..., hogy megtarthassák és gyarapíthassák a saját "sikereiket" mások kárára.
Tényleg, feltámadás. Most akkor ha meghal az ember akkor nem kerül a mennyországba? Vagy ha odakerül, akkor nem jobb ott? Szóval minek feltámadni?

"...Hát ezért tart ma ott a világunk, ahol"
Kétségtelen. Ha mindenki csak meditált volna akkor vagy sehol sem tartanánk és rohadtul fáznánk a barlangban meditáció elõtt és után, vagy mindenki "megvilágosodott" volna, miközben a világ semmivel sem jut elõbbre, majd miután a halál után reinkarnálódtak, meditálhatnak újra, hogy reinkarnálódhassanak. A 22-es csapdája. Zseniális.

"de nemsokára kénytelenek lesznek nézõpontot váltani. Nem lenne jobb önszántukból?"
Nem leszünk. Miért is lennénk? A vallás nem más mint az ûr kitöltése. Egyfajta menekülés.
Egyszerûbb gondolkodásúak számára könnyebb elvont, ezáltal megcáfolhatatlan dolognak tulajdonítani mindent, a tudatlanságságból származó félelem elfojtására, mint szembenézni az ismeretlennel. Reinkarnáció, vagy mennyország mind azt a célt szolgálja hogy az ember ne féljen attól ami be fog következni.

"És mi van ezen túl?"
Miért kellene hogy legyen? Mert nehéz elfogadni hogy nincs semmi számodra?
ötödik elem 2013 dec. 06. - 15:29:52 Előzmény szonya1
(25/107)
Véleményedbõl látszik, nem igazán vagy tájékozott keleti bölcseletek és más szentiratok tanulmányozását illetõen. Mai sorsfordító korunk pedig megköveteli a látómezõ minél nagyobbra történõ kiszélesítését. Sebaj, talán van még egy kis idõ, hogy Te is elkezdd gyarapítani a tudásod és felzárkózz azokhoz, akik már jó ideje haladnak azon az úton, hogy megértség, a földi élet egyetlen értelme és célja a megvilágosodás. Ez pedig az a pillanat, amikor felismered, Te mint emberi lény szerves része vagy mindennek, ami körülvesz, hogy semmi sincs véletlenül - még a Föld keletkezése sem - hogy minden az Egyhez tartozik és a cél, hogy reinkarnációkon keresztül visszatérj oda, ahonnan elszakadtál: mindenek Forrásához. És ez bizony jóval túlmutat azon, amit a legtöbb ember a földi élet maximumának gondol, nevezetesen csak és kizárólag anyagi síkon gondolkodnak és semmi másban nem látják a sikert, csak a sok pénzben, karrierben, jó társkapcsolatban, megbecsült pozíció a társadalomban, stb. És mi van ezen túl? Hiszem, nemsokára maga a tudomány fogja bebizonyítani Isten létezését. Bár az Õ megtapasztalásához nem kell különleges tudomány, elég leülni meditálni. Ja, hogy a "nyugati ember" számára ez holmi haszontalan idõcséplés? Hát ezért tart ma ott a világunk, ahol, de nemsokára kénytelenek lesznek nézõpontot váltani. Nem lenne jobb önszántukból?
szonya1 2013 dec. 02. - 20:28:23 Előzmény merkel
(24/107)
Ez így van. Arról nem beszélve, hogy szemernyit sem könnyebb elképzelnem, hogy öröktõl fogva létezik a "teremtõ", aki a semmibõl létrehozta az egész világmindenséget, mint hogy a világmindenség létezik öröktõl fogva valamiféle anyagként (energiaként?). Azt meg rábízom a tudósokra, hogy kitalálják, hogyan alakul(t) át egyik anyag/energia a másikba.
offtopic
jani-wan 2013 nov. 29. - 17:36:04
(23/107)
Na ez érdekes, nem is hallottam róla.
De tartok tõle nem bizonyíték.
Kicsit én is utána olvastam, mert ugye azt lehet elhinni, amit több helyen is megerõsítenek, amik között megtalálható az "ellenoldal" megerõsítése is, vagy legalább elismerése annak hogy amit állítanak az õk is elfogadhatónak tartják.
Lásd pl. az egyház elfogadta a heliocentrikus világképet.
Nos mivel a megtalálók evangélikus keresztények (ha jól értelmeztem), ezért keresésem során a tudományos oldalról kerestem cikkeket, amik megerõsíti ezt.
Nem találtam.
Sõt igen kevés cikket találtam ezzel kapcsolatban, és még kevesebbet amit hitelt érdemlõ forrásként lehetne kezelni, pedig szerintem ha elég nagy jelentõségû esemény, hasonló Trója megtalálásához.
Ez a legjobb amit találtam:
http://news.nationalgeographic.com/news/2010/04/100428-noahs-ark-found-in-turkey-science-religion-culture/
És ez sajnos azt írja hogy átverés.

Az hogy a cikk írója mennyire hiteles azt szintén nem tudom eldönteni, de számomra a legelfogadhatóbb érv, hogy nem találták geológiai nyomát annak, hogy abban az idõszakban azon a területen lett volna mindent elsöprõ árvíz. Márpedig az egy igen fontos, és nagyon-nagyon nehezen manipulálható tényezõ.

Egyenlõre úgy tûnik hogy nem tisztázott az sem hogy mikor is volt az árvíz, és az sem hogy milyen mértékû volt, és az sem pontosan milyen területeket érintett. Szóval így ez nehéz eset. Azt az egyet nem nagyon vitatja senki hogy volt-e árvíz, tehát azt kezelhetjük ténynek, hogy a biblia itt valós eseményt ír le. De ez sem jelenti hogy az erre épülõ történet nem kitalált. Szóval mint mondtam, nehéz eset.
offtopic
Meklód fia 2013 nov. 29. - 08:32:22
(22/107)
jani-wan 2013 nov. 28. - 20:40:31
(21/107)
És hol találták meg a bárkát? Mert az Araráton biztos hogy nem. Téged átvertek.
Meklód fia 2013 nov. 28. - 16:34:15
(20/107)
sajnos engem már hatalmába kerített a Szentírás és nem tudok nem elfogultan gondolkodni. A bizonyítékok alapján amiket megtaláltak (Torinói lepel, Noé bárkája, Jézus sírja), akármennyire is tûnik mesének a biblia, mégiscsak van benne igazság.
merkel 2013 nov. 28. - 10:59:52
(19/107)
Egyébként "csodák" születnek azóta is, stigmatizációk, csodás gyógyulások (pl. Lance Armstrong), vannak, akiket repülni láttak, Assissi szt. Ferenc, Loyolai szt. Ignác, Jeanne d'arc... A Bibliát pedig lezárták az elsõ századok után, miután összeválogatták.
merkel 2013 nov. 28. - 10:56:32
(18/107)
Azért mert mi a jézusos mesét nyaltuk be. Vannak, akik a mózesesnél ragadtak meg, ami még korábbi. Mások a mohamedes badarságot hiszik, ami i.u. 700 körül volt. Én sem értem, hogy hihet ezekben a vallásokban olyan sok ember. Ahogy az elõttem író is írta, a bibliát pl. emberek válogatták össze jó sok, egymásnak ellentmondó evangéliumból. De tele van ellentmondásokkal így is A könyv, olyan a szövege, ami emberi gondolkodásra utal, mai szemmel nevetséges tévedésekkel van tele. És az egész egyáltalán nem reális, hogy valaki pl. feltámaszt egy hullát, vagy megetet mindenkit egy zsákból. De ha ez nem lenne elég, feltûnhetne, hogy nagyon sok másik vallás és új meg új messiás van, és csak az egyik vallás lehet igaz, úgyhogy valószínûleg egyik sem az, csak az emberek találnak ki ilyeneket. Mindenesetre jó hinni valamiben.
offtopic
Meklód fia 2013 nov. 28. - 10:22:45 Előzmény jani-wan
(17/107)
ha Isten nem haragszik ránk, akkor miért van az, hogy Kr. u. 100-tól már nem íródnak bibliai történetek és csodák sem születnek?
offtopic
jani-wan 2013 nov. 27. - 17:35:07
(16/107)
akkor vizsgáljuk meg ezt vallási szempontból.
elõször is,
milyen számonkérés?
ez egy egyszerû kérdés volt, nem számonkérés.
a te agyadban összemosódtak a dolgok rendesen.
nem beszélve arról hogy egyszerû választ helyett ilyen közhellyel takarózni szánalmas.
pedig egyszerûen csak meg kellene mondani, hogy lehet valakibõl csak úgy király, mint a "tökömtudja hogyhívják" gyerekbõl Angliában, oszt jónapot.

ó szóval õseink tették a fiával?
pedig azt hittem azt tanítják hogy isten hatalma mindenek felett áll. akkor hogy lehet mégis, hogy néhány szánalmas, rongyba öltözött totálisan korlátolt b@rom, aki féltette a kicsike kis hatalmát, az õ fiával ilyet tett?
vagy nem véletlenül úgy volt hogy õ áldozta fel a fiát hogy megváltsa az emberek bûneit?
és akkor most bosszút áll, vagy mi van?

"Kegyetlen bosszút állok rajtuk ádáz haragomban, és ha kitöltöm rajtuk bosszúmat, akkor majd megtudják, hogy én vagyok az Úr."

aha szóval az angol királynõnek, meg az összes többi hasonszõrû ingyenélõnek nem kell fizetnie azért amit néhány b@rom csinált anno, de másoknak meg igen?
mit tettek õk kétezer éve ami miatt mentesülnek?
qurvára SEMMIT!
ugyanis az ég világon semmi köze sincs egyetlen most földön élõ léleknek sem ahhoz ami kétezer éve történt.
Meklód fia 2013 nov. 27. - 12:22:32 Előzmény jani-wan
(15/107)
"Miért kell valakinek kínok kínjával ezért küzdenie, míg más meg élvezhet minden jót"
azok után amit az õseink tettek a fiával Jézussal, nem hiszem hogy bármit is jogunk lenne számon kérni Istentõl. A történtek után jobb lenne ha meghúznánk magunkat és hálát adnánk az úrnak, hogy még ezek után is hajlandó bennünket fogadni az õ királyságában, nemhogy még egyenlõ élhetési jogokat követeljünk tõle.
offtopic
jani-wan 2013 nov. 26. - 20:52:31
(14/107)
Nos ha úgy lenne ahogy állítod, akkor a hitelesebb tudományos állítás az lenne hogy a föld lapos és a világ középpontja.
Szerintem meg azok és a hasonló idejétmúlt állítások voltak nevetségesebbek.

Ha ez az élet a felkészülés, akkor biztos meg tudod mondani, hogy miért kell sok embernek teljesen máshogy felkészülnie mikor senki sem születik jónak vagy rossznak?
Miért kell valakinek kínok kínjával ezért küzdenie, míg más meg élvezhet minden jót, és egy fûszálat sem kell keresztbe tennie?
Ez így valami nagy vallási szerencsejátéknak tûnik, és akik jó lapot húznak azok nyernek, a többiek buknak.
Meklód fia 2013 nov. 26. - 15:24:48
(13/107)
amondó vagyok, hogy az emberiségnek nem feltétlenül kellene mindenre választ keresnie. A mai tudomány legnagyobb problémája, hogy már mindent megakar magyarázni és egyre hihetetlenebb/nevetségesebb elméleteket talál ki.
Én biztos vagyok benne, hogy mindenre van válasz, de mivel a földi élet csak felkészülés arra ami ott vár minket a mennyben, ezért várnunk kell még.
jani-wan 2013 nov. 26. - 11:05:27
(12/107)
"Az a teremtõ magánügye, hogy miképpen jött létre"
Nem, nem az. Ha õ teremtett minket akkor nem.
Az elmélet egyik alaptétele Isten megteremtette az ember a saját képére ugyebár. Aztán meg szándékosan tökéletes sötétségben tartja a gyermekeit?
Egyébként is ha el is fogadjuk a teremtõ elméletet, akkor is ugyanoda jutunk ugyanis mintha nem fogadnánk el. Nevezetesen oda hogy nem látjuk a kezdetet, amit ki szeretnénk deríteni.

"ha publikus lenne, akkor azt a biblia is megemlítené."
Az a könyv nem mond semmi tudományosat.
Az is köztudott hogy nincs benne minden, ami eredetileg benne volt, és még sokáig sorolni lehetne hogy miért elfogadhatatlan értelmes ember számára, hogy CSAK azt fogadja el ami abban a könyvben van.

"vannak dolgok melyeknek a tabuságát tiszteletben kell tartani"
Ez agymosás, amennyiben nem tudod értelmesen megindokolni, hogy mi baj lehet abból hogy megtudjuk, vagy elmondja.

"a halál után úgyis eljutok hozzá és akkor vagy beszél róla vagy nem"
Akkor a halál elõtt miért nem beszél róla?
Miért kell a halálra várni hogy találkozz vele?
Gazdatest 2013 nov. 26. - 04:30:02
(11/107)
Ha eljutsz hozzá....
stenmore 2013 nov. 25. - 23:26:51 Előzmény illuminator
(10/107)
Mit értesz az alatt hogy ok nélkül? Nagyon szük kis mesgye az amiben az emberi agy godolkodni képes .Ezt mutatja hogy mindenben az õ kis földhöz,anyaghoz ragadt okát próbálja megtalálni ,miközben még arra sem tud válaszolni hogy mi az élet értelme?
Ezek filozófiai kérdések és jóval nagyobb absztrakciót igáényelnek mint az olyan hülye kérdések pl hogy tud e Isten olyan nagy követ teremteni amit õ sem képes felemelni.mert kb ilyen szintû ez a magától meg nem magától jött létre a világ stb stb.
merkel 2013 nov. 25. - 22:35:03 Előzmény szonya1
(9/107)
Szerintem mi ezt nem is foghatjuk fel, mindenesetre korlátolt dolog egy szakállas öregre fogni a teremtést. A végtelent és az ellentétét sem foghatjuk fel, még a világunk méreteit sem.
Meklód fia 2013 nov. 25. - 17:54:11 Előzmény szonya1
(8/107)
vannak dolgok melyeknek a tabuságát tiszteletben kell tartani. Az a teremtõ magánügye, hogy miképpen jött létre, ha publikus lenne, akkor azt a biblia is megemlítené.
Különben engem nem foglalkoztat ez a kérdés, a halál után úgyis eljutok hozzá és akkor vagy beszél róla vagy nem.