sofi 72 2012 nov. 11. - 08:37:37
(68/88)
Nem. A Szerelem a fehér házban nem jó film. Még a legnagyobb jóindulattal sem. Élvezhetõsége, max. egy kiadós vasárnapi ebéd utáni félálomban való szunyókálás mellett valósulhat meg. (ez is csak úgy, ha valami kellemes dologról ábrándozunk a film mellett). Amúgy erre az erõltetett forgatókönyvû, alig-alig botladozó sztorira majd két órát szánni az idõnkbõl, megbocsáthatatlan vétek!!! A karakterek annyira mûanyagok, hogy szinte érezni a plasztik nyikorgását. Óccccsó vásári áru. Nem ad semmit, igaz nem is vesz el, csak az (drága) idõnket. A komolyabb színészek beválogatása, illetve az, hogy hajlandóak voltak szerepelni ebben a vacakban, valószínûleg valami összeesküvés elmélet következménye lehetett, vagy extra gázsi. Az biztos, hogy például M. D. számára igencsak degradáló.

Anette Beningrõl továbbra is tartom a véleményemet, miszerint egy igazi SZTÁROLT "színésznõ", valami hatalmas hátszéllel. (de még ez sem elég ahhoz, hogy túl sokszor szerepeljen a filmvásznon egyéb filmek kapcsán. (legalábbis nekem nem volt "szerencsém" hozzá túl sok mûben). SZERENCSÉRE! Teljesen hiteltelen és erõltetett minden megmozdulása. Persze ez szubjektív... :)

A sztori szerintem abszolút nem nevezhetõ vígjátéknak. Számomra talán inkább a "végjáték" jelzõ a legjobb szó rá. :DDD
Saját ízlésünkbõl adódó tetszést pedig nem szabadna összekeverni a tényekkel, és nyíltan pozitívan propagálni ezt a harmatot, mert esetleg maradandó károsodást okozhatunk olyan egyedekben, akik voltak olyan szerencsések, hogy még nem látták ezt a gyöngyszemet, és bevállalják a pozitív reklámoknak köszönhetõen!

Javaslom (csupán jóindulatból)a felelõsségteljesebb megnyilvánulásokat, mert a végsõ ítéletnél nem mindegy, mennyit és mit olvasnak ránk ott fenn, vagy (rosszabb esetben), ott lent... ;)
9/10
-greghouse- 2012 nov. 10. - 22:09:14 9/10
(67/88)
....még csak annyit, hogy ez esetben talán jobb lett volna, ha nem bulvárosítva fordítják a címet, hanem az eredetit inkább szó szerint. Az eredeti (The American President) hangsúlyozza a látszólag lehetetlen (tényleg Shakespeare-i vígjátékokba illõ) konfliktust, hogy a világ legrégebbi története (szerelem két elvileg nem egymáshoz tartozó ember közt) most itt éppen a Fehér Házban van.
...(Bár a magam részérõl picit túlzottnak érzem, hogy az elnökre többször is úgy hivatkozak a filmben, hogy "a szabad világ elsõ számú vezetõje", ebben azért van jó adag amerikai arrogancia.
De ennek ellenére jó film, amibõl késõbb a West Wing tévésorozat nõtt ki, ahol az itteni "másodhegedûs" Martin Sheen játsza az elnököt. Az tévésorozat, és sokkal árnyaltabb, de sorozatként megteheti. Ez meg vígjáték, tessék szórakozni.
9/10
-greghouse- 2012 nov. 10. - 21:05:30 9/10 Előzmény Patreides
(66/88)
Igazad van, a tartalomismertetõk zöme marhaság, tisztelet a kivételnek. A Port mentségére annyi szolgálhat, hogy õk is a forgalmazótól kapják az ismertetõt, és azt kell leadniuk, jelen esetben a Viasat a sáros.
Arról már írtam, hogy politikai hülyeségek sorozata van a filmben, itt csak annyit akarok, hogy mindez nem érdekes. Ugyanis ez egy vígjáték, melynek a díszlete történetesen a Fehér Ház. Minden más egy könnyû komédia, és jó (szerintem a legjobbak azok a poénok, amikor az elnök képtelen virágot rendelni, vagy nem akarják elhinni neki, hogy õ maga akar autót vezetni...) Anette Beninget nem lehet nem szeretni. Douglasról meg akár el is tudnám hinni, hogy elnök. (Miért Reagan is az volt..., lényegében az õt körülvevõ stábon múlnak a dolgok.)
Az, hogy politikai bakik vannak benne, kit érdekel. Shakespeare csupa királyról írt akik oltári baromságokat csináltak, és egy álbajusszal mindenkit megtévesztettek..:-)
..Jó film.
9/10
-greghouse- 2012 nov. 10. - 19:03:50 9/10
(65/88)
szuper film. szórakoztató, érdekes, izgalmas, és igen, romantikus is.
Miért kellene folyton a karateüvöltözõs autórobbantós pofozkodós, rugdosós lövöldözõs baromságokat nézni?
offtopic
sofi 72 2012 nov. 10. - 18:37:01
(64/88)
... Anette Bening és Meg Ryan számára biztos nagy szerencse. Számomra annyira már nem! ;)
atomotnektek 2012 nov. 10. - 09:28:47 Előzmény sofi 72
(63/88)
Amcsi filmek idõtlen idõk óta egyben propaganda filmek is.
Leszámítva _talán_ azokat a paródiákat, mint a Nagy Durranás 1-2, Csupasz Pisztoly 1-3, Horrorra Akadva 1-4 stb.
Patreides 2012 nov. 10. - 05:39:49 Előzmény sofi 72
(62/88)
Milyen szerencse, hogy az Oscar-jelölések eldöntõi, valamint a Golden Globe díjat odaítélõk számára Anette Bening nem annyira tehetségtelen. És utóbbiak Meg Ryant sem tartják teljesen kutyaütõnek. :)
Patreides 2012 nov. 10. - 05:31:33
(61/88)
"Egészen addig, míg Sydneyrõl, aki mélyen megveti a politikát..."

Ja, hát persze. Mint hivatásos lobbista.
Kik írják ezeket a tartalomismertetõket?
Csodakapitány 2012 szept. 24. - 08:27:41
(60/88)
A csajszi jól nyomta a mosolygást.
alien1976 2012 jún. 14. - 21:51:47
(59/88)
Kicsit nyálas, kicsit mesterkélt kicsit meseszerû, s mégis bekajáltam.
Nem azt mondom, hogy mostám rengetegszer megfogom nézni, de egyszer nézhetõ kategóriás, összebújós filmnek elment.
sofi 72 2012 máj. 12. - 08:46:08
(58/88)
A címe már eleve jelzi a tartalmat is. Amivel nem lenne semmi gond, ha nem sütne belõle annyira a tudatos megvezetés. (propaganda, ahogy valaki korábban tökéletesen leírta)
Nekem a vicces kategóriába tartozik a túlrendezett szerepekkel. Kõ kemény PR-osok, érzõ lelkû, de karrierista dög hervadt szinglik, no meg az aranyszívû ELNÖK. Iszonyú. A csúcspont A. B. túlzselézett rezgõ frufruja, amitõl frászt kaptam. :D

Egyébként Anette B. számomra hasonlóan idegesítõ, tehetségtelen színésznõ, mint (nyafi) Meg Ryan. Nem tudom ki állt a háta mögött, de nem tudom elhinni, hogy önmagának köszönheti a szerepeit, amiket eddig eljátszhatott.
Vele is ugyanaz a baj, mint nyafi Ryannel. Végig TUDOM, hogy játszik. Egyszerûen annyira gyengén alakít, hogy nem tudok miatta elmerülni a filmben, amiben feltûnik.

Nos, a "Szerelem a Fehér..."-ben nem is akartam, nem is lehetne.
1/10
eful11 2012 ápr. 29. - 15:52:24 1/10
(57/88)
Talán a legnagyobb holivúdi genny amit valaha láttam.
9/10
Ford Mustang 2011 dec. 04. - 18:05:55 9/10
(56/88)
Félreérted. Reklámok nélkül és vágatlanul 109'
1/10
offtopic
csikosi 2011 dec. 04. - 16:06:10 1/10 Előzmény Ford Mustang
(55/88)
Vond le belõle azt a sok szemét reklámot, rögtön nem 109-perc lesz
9/10
greghouse 2011 dec. 04. - 11:57:45 9/10
(54/88)
Lehet, hogy nem tökéletes, idealizálja az amerikai elnököt (a kongresszus sohasem hagyta jóvá a tokiói egyezményt, de még csak elnöki beterjesztés sem volt soha a 20 %ra, a fegyverrõl nem is beszélve, az egyik legerõsebb lobby, velük soha nem mert senki kikezdeni, stb..) Ezen kívül van egy ÓRIÁSI protokoll baki benne. Az elnöknek MINDIG a fõ vendég (jelen esetben a francia elnök) feleségét kell táncra kérni. Aranyszabály. Különösen a franciák érzékenyek erre. Namost lehet, hogy egy renitens elnök nem így tesz, de erre még nem volt példa....
Mindezek ellenére jó, azt hiszem ebbõl nõtt ki a nagysikerû "Az elnök emberei" (ahol Martin Sheen az elnök), ami a politikacsinálás hétköznapjait mutatja a Fehér Házban ("West Wing" az eredeti címe, ott van a hivatali rész, az Oval Office is). Egy másik spin-off lett a "Spin City", ami ugyanez egy város vezetésében, onnét a már beteg Michael J Fox söpört be vagy öt díjat, de ott már állandóan zsebben van a keze, vagy fogja az asztalt, mert már diagnosztizálták nála a Parkinsont.
Azért itt ekkora szinészek, Mihcael Douglas, Michael J. Fox, Annette Benning, Richard Dreyfuss, Martin Sheen,... a rendezõ Rob Reiner, nehéz elrontani. (És egy jelentõs részét tényleg a Fehér Házban forgatták, külön engedéllyel. Nyilván az volt az ára, hogy az elnök abszolút pozitív demokratapártiként jelenik meg, a Douglas család és Reiner is Clinton jó barátai voltak.)
9/10
Ford Mustang 2011 dec. 03. - 20:27:04 9/10
(53/88)
Jó kis film ez. Hossza 109'
9/10
greghouse 2011 dec. 03. - 15:39:40 9/10
(52/88)
Szuper film, nagyszerû színészekkel.
velorexescsavo 2011 jan. 08. - 16:14:19
(51/88)
Kedves Monika!
Láttam a filmet. Ha mégsem Te vagy Levinski, akkor csak tovább találgathatok, mi a hasonlóság közted és a nõi fõszereplõ között? Összejöttél egy osztályvezetõ-helyettessel? Bocs, hogy elõzõleg magával az elnökkel gyanúsítottalak meg.
10/10
moksa 2011 jan. 08. - 15:29:03 10/10
(50/88)
Gratulálok, ha ez neked a "jó beszólás"....

Uramisten, tényleg elképesztõ, milyen emberek vannak.
10/10
moksa 2011 jan. 08. - 15:27:31 10/10 Előzmény velorexescsavo
(49/88)
Hogy jön ez ide? Láttad egyáltalán a filmet? Ja, nem? Hát akkor?!