1/10
offtopic
Dudlicsek 2010 jún. 03. - 23:22:47 1/10
(202/322)
Jóccakát!
1/10
offtopic
Dudlicsek 2010 jún. 03. - 23:05:04 1/10
(201/322)
Úgy érted a hóhérsegéd én leszek? :-DDDDDDDDDDDDD
1/10
offtopic
Dudlicsek 2010 jún. 03. - 22:42:48 1/10
(200/322)
Ha nem vigyázol magadra, ebbõl még házasság lesz! :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
1/10
offtopic
Dudlicsek 2010 jún. 03. - 22:25:38 1/10
(199/322)
Kemény ! ;-)
1/10
offtopic
Dudlicsek 2010 jún. 03. - 22:25:17 1/10
(198/322)
Ugye nem baj ha ezt most nem olvasom el végig? Hosszú. még az enyémnél is hosszabb. És az elsõ két mondat után tudom mi van benne.

Egyszerûen válaszolok: Mint a fene olyan igazad van!
A Cosmopolitan fõszerkesztõjének születtél. Hajrá!
Ott még el is olvassák ezeket.
offtopic
mermaid girl 2010 jún. 03. - 17:05:32 Előzmény CrazyBoy
(197/322)
mert, aki nem d.ugásra való, az mosogatásra XDDDD

szerintem te teszel szívességet, ha inkább nem kezdesz kapcsolatba....
offtopic
t'nak 2010 jún. 03. - 15:25:42 Előzmény Dudlicsek
(196/322)
Nézd, bármennyire is fáj, és bárhogyan is dühöngsz miatta, akkor is magadhoz illõ párt keress, és ne engem okolj, amiért egy(néhány) Carrie Bradshaw-féle emancipunci nem omlik izmos karjaidba.
Én nem láttam a Nyomozó c. filmet, csak olvastam, hogy minden nézõt kiakasztott, hogy az introvertált boncmestert nem a megfáradt könyvtárosnõvel, hanem a csini pincérlánnyal hozták össze. Ahogy írták: ennek az életben annyi az esélye, mint egy beszélõ tarisznyaráknak. Nézz magad körül – biztosan akad valaki, aki örülne neked, aki számára te vagy a nagy õ. Találj rá, és fütyülj Carrie Bradshaw-ra; az õ élete nem a tiéd, te a magad életét próbáld élni, önmagadnak próbálj örülni. Próbáld felfedezni, hogy te is pont olyan értékes vagy, mint a szociáldarwinista világ. Talán ismered az Amerikai szépség c. filmet. Annak a fõszereplõje egy "versenyképtelen" lúzer, egy "beteg fasz", aki eldönti, hogy márpedig, csakazértis ilyennek fogadja el és szereti önmagát; így elég önmagának. Az önelfogadása végképp nem a külsõ sikereitõl függ: még lúzerebb állapotba kormányozza az életét, mint amilyen addig volt. Csupán megelégszik önmagával, ennyi – és fütyül arra, hogy a környezete mennyire sajnálja le emiatt. Nem érdekli a többiek véleménye, örülni kezd önmagának, a "nyomorult kis életének". Ezt a változást a külvilág, a környezet továbbra sem értékeli: a családja számára még elviselhetetlenebb lesz, egy bolond srácon kívül nincs barátja, mégis õszintén boldog – mert letett önmaga siratásáról, az önsajnálatról, és nem hajlandó többé másokkal sem versengeni. Nem dühöng és nem akar senkit sem megbüntetni amiatt, mert nem az élet császára. Te viszont dühöngsz, az egész világot akarod megbüntetni, leuralni és számon kérni, mert nem tart elég "menõnek"; pedig az egyetlen birtokod – te magad vagy.
Tulajdonképpen mire vársz? Mit szeretnél? Hogy a nõket ólmosbotokkal ütlegelve alázhasd, csak azért, hogy gyõztesnek érezd magad? Vagy mégis, szerinted mi volna a megoldás a számodra? Miért nem veszed észre, hogy nem csupán Carrie Bradshaw létezik, a világon legalább annyi vesztes és erõtlen csaj létezik, mint vesztes és erõtlen pasas. Igazán könnyen találhatsz ilyet magadnak; és hozzájuk képest nem kell szégyenkezned. Gondolj bele, mi lenne, ha egy általad irigyelt "menõ" és erõteljes "emancipunci" veled kötné össze az életét: folyamatosan vesztesnek éreznéd magad. Én nem értem, ez mitõl lenne jó.
"Még egy idézet, egy NÕTÕL!": amit ez után leírtál, szerepjáték. Nem tudod elképzelni, hogy maszkolás és szerepjátszás nélkül is elfogadható volnál valaki számára? Hogy nem kellene megjátszanod a gyõztest, a verhetetlen harcost, a mamutölõ õsembert? Hogy volna, aki minden gyöngeségeddel együtt elfogad? Te elfogadnál valakit az õ gyöngeségeivel együtt? Hiszen amiatt, mert szóba hoztam a vesztes nõket, kegyetlen és keserû lamentálásba fogtál. Õk miért nem elég jók neked? Miért nem köztük keresgélsz? Te milyen szerepjátékot vársz el egy nõtõl? Számodra egy vesztes nõ miért nem elég jó? Szerinted csak neked terhes, ha sémákba kényszerítenek? Ha erre nem gondolsz, akkor mire gondolsz?
Azt hiszem, hogy az emberek gondolkodását nagyon erõsen meghatározza a hiányérzet. A legtöbb ember nem amellett köt ki, aki a legjobb hatással volna rá – hanem akirõl úgy gondolja, hogy a leginkább képes gondoskodni a hiányérzeteirõl. A saját személyiség, a saját út vállalása nagyon bizonytalan, azzal az érzéssel jár, hogy nincs kapaszkodó; és ettõl a fene nagy szabadságtól a legtöbb ember visszariad. Önmagunk vállalása kegyetlenül bizonytalan, ezért aki nem helyettesíti, nem pótolja a saját személyiséget, attól elmenekülünk. És keresünk egy embert vagy csoportot, aki személyiséggel ruház fel minket. Ami megadja azt a biztonságérzetet, hogy elég jók és elfogadhatóak vagyunk, még ha cserében be is kell hódolnunk neki.
Az, hogy te kapásból a hatalmi viszonyokat, alá-fölé rendeltséget, behódolást emlegetted a párkapcsolatok terén, azt mutatja, hogy te magad is behódolásra hajlamos vagy – csak ez zavar, van benned emiatt egy bizonyos fokú önmegvetés, hiszen pontosan érzékeled, hogy (valami okból) aláveted magad a tõled erõsebbeknek (akár nõknek is). És az emiatti dühödet most rám öntöd, mivel úgy érzékeled, alám nem kell besorolódnod, tehát szabadon kiabálhatsz és alázhatsz (nagybetûkkel, a jelzõiddel), nincs vesztenivalód. Tehát azokba, akik felõl nem érzel nyomást, belerúgsz; akik felõl nyomást érzel, azoknak pedig behódolsz, nyilván valami jutalom reményében.
Nézd: minden ember tehetne így. A saját döntésed, hogy megmaradsz-e az alárendelt, behúzott farkú állapotban, mert valamiért kényelmes és kielégítõ, mert így egy menõ csapat tagja lehetsz – vagy elindulsz tökegyedül, mint Lester Burhnam. Ez az út teelõtted is nyitva áll: válaszd önmagad. Vagy csorgasd a nyálad az elérhetetlen Carrie Bradshaw iránt, és siránkozz, dühöngj, alázz és alázkodj, játssz szerepet, sajnáld magad stb. Ha ez nem elég érthetõ, folytassuk privátban.

És még egy megjegyzés: nem néztem meg sem a "SZOCIÁLDARWINISTA, FELSZÍNES, ANTIHUMÁNUS, TRENDI, AGYMOSOTT, DEMAGÓG VACAK" filmet, sem a "hányadék trendi szociáldarwinista" sorozatot.
Zsuccy 2010 jún. 03. - 13:56:11 Előzmény CrazyBoy
(195/322)
Nem minden lány ilyen ahogy a srácokban is van kivétel csak ritka.De ezzel a bunkó stílussal te semmi esetre nem tartozol a kivételek közé.Csak a nagyátlagba:)De ennyit rólad!
A film sztem jó kis csajos kikapcsolódás végre megnéztem:)Nekem az elsõ egy kicsit jobban tetszett.Mondjuk lehet elfogult vagyok mert imádom az egzotikus helyeket:)
1/10
Dudlicsek 2010 jún. 03. - 01:43:25 1/10
(194/322)
Látom sok jó tanácsot osztogatsz! :-)
Ha elhiszed, hogy a nõk olyan felsõbbrendû lények, akik soha nem járnak vécére, soha nem tesznek semmi rosszat és magasabb rendûek mint a férfiak-hát hidd. :-)

"...ha gyengének érzed magad, akkor a hozzád hasonló gyenge nõkre figyelj, és ne azon keseregj, milyen betörhetetlenek az emancipuncik."

Juj de szigorúnak tetszik lenni. Az erõs/gyenge kategóriák által uralt szellemi világképben az ilyen hányadék trendi szociáldarwinista sorozatok gondolkodnak-nem én. No meg például te. Mindenki maradjon a maga kasztjában, nigger ne szûrje ösze fehérrel a levet, "gyenge" ne szûrje össze "erõssel"! És fõleg ne pofázzon! Fujj ez fajgyalázás! :-DDDDDDDDDDDDD
Nem érzed, hogy ilyetén módon gondolkodsz TANÁCSOSASSZONY???? ;-DDDDD
Hol van a felvilágosult széleslátkörû intellektuális, új eszmékre nyitott hölgy?
Csak egy feudális ténsasszony beszél itt és adja a tanácsokat páriáknak! :-DDDD

"Ha pedig a te haverod mindenképp betörésre és leuralásra vágyik, akkor álljon rodeósnak."

Ezt sem õ mondta. Hanem csak annyit, hogy az ilyen filmek azt sugározzák, hogy a trendi magatartás az a világban, ha nem részt veszel a dolgokban és a másik emberben, hanem megszerzed ezeket magadnak, oszt kifacsarod, majd elhajítod. Egészen addig, amíg veled is nem teszi meg ezt valaki, mert az már megérdemli a figyelmet és a tiszteletet. Minden eltaposható ember megérdemli, hogy eltapossák akár férfi, akár nõ. És az emancipuncik ezt belátták és hajrá! Hadd hulljon a férgesse! Irány a Taigetosz nekik!
VAGY A KALAPÁCS VAGY AZ ÜLLÕ VAGYUNK! Ahogya Mester mondotta volt! És nincs keveredés és harmadik út!
Kész! Nincs pattogni! Hapták! Egy, két, egy két!
Elõre! :-DDDDDDDD

Még egy idézet, egy NÕTÕL!"Miért olyan fogékony a közvélemény a férfiak diabolizálására, vagyis "ördögítésére"? A társadalom a nõket abban a biológiai funkcióban képzeli el, amelyet az anyaság, a családi kapcsolatok és mélyebb érzelmi kötõdések ápolása, a visszafogottabb erõszak, vagyis egy láthatatlan, legalábbis nem olyan látványos hatalmi forma jellemez, szemben a férfiakkal, akiknél a nemi szerephez tartozó feladatok között a harc, a védelem, a megélhetésrõl való gondolkodás áll elsõ helyen. Ez a két szerep nagyon mélyen él az emberekben. És ez a két alapszerep, amelynek persze biológiai meghatározottsága is van, a szexualitásra meg az önfenntartásra épül. Akármilyen civilizált is a világ, ez az alap, ez a kiindulópont, és ezt a történelem csak módosította, finomította, "cizellálta", de az alapokat nem változtatta meg.
Ebbõl következõen azt hallja az ember, hogy egy gyõztesnek nevelt férfinek az a szerepe, hogy védje-óvja a családját, hogy megvívja a maga harcait az önfenntartás mindennapi küzdelmeiben. Ha ez a férfi hirtelen áldozatként jelenik meg, vagyis ha sérelem éri, akkor elcsodálkozunk, mert ez nem illik a képbe, hiszen a gyõztes semmiképpen sem lehet áldozat. A gyõztes csak hõs vagy legfeljebb hõsi áldozat lehet, de nem lehet a gyengébb nem áldozata.
Ilyen az általánosan elfogadott társadalmi szereposztás, amelyet egyébként egyáltalán nem zavar az a tény, hogy a valóság egészen más. Nem azt látjuk, hogy a gyenge nõk sokasága vergõdik a kemény férfiak satuszorításában, hanem azt, hogy a társadalom tele kemény nõkkel, akik dolgoznak, tanulnak, mindenféle társadalmi és politikai tisztségeket töltenek be, és közben kisebb gondjuk is nagyobb annál, hogy õk most gyengék-e vagy sem. De hiába, amit mondunk, az most már nagyon is élesen elválik a valóságtól, és ezt a valóságot nem is szívesen szembesítjük azzal, amit mondunk, vagy gondolunk róla.
(...)
. Az, hogy a férfiak elnyomják a nõket, egyáltalán nem bizonyítható. Jóllehet a feministák mindig ebbõl indulnak ki, semmilyen bizonyíték nincs arra nézve, hogy ez csakugyan így van.
(...)
A férfi ugyan milyen érdekvédelemre legyen képes, ha egyszer a társadalom elvárja tõle, hogy ne legyen gyenge. Hogy ismerheti el a férfi, akit gyõztesnek neveltek, hogy vesztes? Nyilvánvaló, hogy sok esetben ezt fel se tudja fogni. A másik férfitársat nem fogja megnyerni ennek érdekében, hiába sorstárs, mert akkor ketten lesznek vesztesek. Nem azt fogják mondani, hogy ezek segítségre szorulnak, hanem hogy ezek a szerencsétlenek. Ha egy nõ szerencsétlen, akkor segítségre szorul, mert ez a társadalmi kép. Ha viszont egy férfi szerencsétlen, azt mélyen lesajnálják. Ez ugyanis összeegyeztethetetlen a férfi szerepével, a férfi identitásával."
Idézet vége.
Ergo: Ha egy férfi tesz tönkre egy nõt, akkor a jaj Istenem szegény nõt nem szabad tönkretenni c. fejezet van címlapon-ellenben ha egy nõ tesz tönkre egy férfit, akkor a férfi tönkre tenni is való. Meg is érdemelte!
Egy szóval nem állítom azt, hogy bárkit tönkre tenni az egy üdvözítõ dolog, de ezek a sorozatok azt sugallják, hogy bánj el azokkal akik veled nem bánnak el, és csak azt ismerd el magad fölé aki téged is ledöngöl. Mert ha már egy ekkora dívát mint te vagy le tudott döngölni, akkor õ az igazi cool, amerikai nagyfiú. ILYEN SZOCIÁLDARWINISTA, FELSZÍNES, ANTIHUMÁNUS, TRENDI, AGYMOSOTT, DEMAGÓG VACAKNAK ÉRZEM EZT A FILMET. Károsnak. Veszélyesnek. Kirekesztõnek. Embertelennek. Hazugnak.
Mancsi22 2010 jún. 03. - 00:29:48
(193/322)
Sziasztok:)

Én ma láttam a filmet és nekem nyagyon tetszett... Mondjuk én kicsit túl rövidnek éreztem, és én is azt hittem, h Carrie a végén bejelenti, h terhes:D
Nekem is valamivel jobban tetszett az elsõ rész, de csak nagyon kicsivel:D

Szerintem ez egy nagyon jó film, könnyed szórakozás, ami egy fárasztó nap után képes feltölteni, v felvidítani:)

Sztem 1O/1O
10/10
Katey88 2010 jún. 03. - 00:28:41 10/10
(192/322)
Én is ma láttam a filmet, nagyon tetszett, nagyon vidám és csajos!:-) És mellesleg nem zuhant le az agyszintem attól, hogy beültem rá. Ennek a filmnek nem az a célja, hogy mély gondolatokat ébresszen és tanítson. Egyszerûen csak feldobja az esõs napokat! :-)
Mancsi22 2010 jún. 03. - 00:16:03
(191/322)
Sziasztok:)

Én ma láttam a filmet és nekem nyagyon tetszett... Mondjuk én kicsit túl rövidnek éreztem, és én is azt hittem, h Carrie a végén bejelenti, h terhes:D
Nekem is valamivel jobban tetszett az elsõ rész, de csak nagyon kicsivel:D

Szerintem ez egy nagyon jó film, könnyed szórakozás, ami egy fárasztó nap után képes feltölteni, v felvidítani:)

Sztem 1O/1O
weekthor 2010 jún. 03. - 00:07:46
(190/322)
Sziasztok!

Bár tényleg nem fogja megváltani a világot a Szex és New York 2., sõt... azért, ha megfelelõen állsz hozzá még egész élvezhetõ kaland kerekedik belõle.

Kis kellemes délutáni limonádé... De tényleg semmi több!

No, de bõvebben errefelé! Csak tessék, csak tessék! :)

http://budapestkave.blog.hu/2010/06/02/amikor_a_lanyok_sunaznak_szex_es_new_york_2
Rika 2010 jún. 02. - 23:39:58
(189/322)
pfft...
offtopic
t'nak 2010 jún. 02. - 23:19:11
(188/322)
Neked is van egy kéretlen jótanácsom: ha gyengének érzed magad, akkor a hozzád hasonló gyenge nõkre figyelj, és ne azon keseregj, milyen betörhetetlenek az emancipuncik. Ha pedig a te haverod mindenképp betörésre és leuralásra vágyik, akkor álljon rodeósnak.
9/10
szilvus 2010 jún. 02. - 23:16:31 9/10
(187/322)
Sziasztok!

Én édesanyámmal néztem meg a filmet, és nekünk is nagyon tetszett, fõleg Samantha, viszont szerintünk az elsõ rész jobb egy kicsit.

Ellenben volna egy kérdésem: a palacecinemas.hu oldalán a film tartalmához többek között ezt is írják:
"...Természetesen ismét a szerelem és a szex, a függetlenség és a férfiak okozzák a felfordulást, ezúttal kiegészülve váratlan gyermekáldással, házasodni vágyó férfival, házasodni semmiképp sem akaró másik férfival és nagyon-nagyon sok fantasztikus ruhával, humorral, és egy távoli utazással"

Szóval a kérdés: ki lesz terhes??? mert vagy egy másik filmre ültünk be, vagy nem figyeltünk eléggé, de semmi váratlan gyermekáldásról nincs szó a filmben, de még házasodni akaró és nem akaró férfiról sincs (csak a melegek, de ott mindketten akarnak házasodni..)
A végén már vártam, hogy Carrie bejelentse, hogy terhes...de nem tette. Szóval ha vki látta a filmet, és emlékszik "váratlan gyermekáldása", akkor kérem, szóljon. Hacsak nem Charlotte csalódására gondolnak, hogy milyen nehéz a gyermeknevelés... mindegy...

Szóval... Köszönöm elõre is!

Szilvi
1/10
Dudlicsek 2010 jún. 02. - 21:53:33 1/10
(186/322)
Egy haveromat idézem, akivel teljesen egyetértek: "Egyébként ha észreveszed, pont az ilyen Szex és New York és hasonló borzalmakban, melyek azt hirdetik, hogy majd mi független szingli nõk, akik szarnak a férfiakra, és megmutatjuk mennyire önálló, intelligens emancipuncik vagyunk, és lenyomunk mindenkit, pont az ilyen sorozatokban a picsák kiket keresnek maguknak partnerként, kikre csorgatják a nyálukat? Az ehhez hasonló gazdag "fenegyerekekre", mert az ilyenek azok, akik kiváltják az õ elismerésüket is, akikre vágynak, hogy betörjék õket és erõs kézzel uralkodjanak rajtuk, mert a gyenge férfiak nem képesek erre."
offtopic
t'nak 2010 jún. 02. - 21:39:17
(185/322)
ejnye-bejnye, látod, még õk sem bíznak benned eléggé :)
1/10
offtopic
CrazyBoy 2010 jún. 02. - 21:34:58 1/10
(184/322)
Bár úgy lenne, hisztisek ám:D!
Na most léptem melóba, holnap talán folytatjuk. Arrivederci!
offtopic
t'nak 2010 jún. 02. - 21:29:08
(183/322)
Na persze, de - õszintén - ez éppen csak egy dugáshoz elég :D
Ahhoz, hogy téged komolyan lehessen venni, kicsit több szív és bizalom, tisztelet stb kéne. De hát ne ess kétségbe, végül is a ribi barátnõid mindig készségesen leszopnak :D