SGA 2007 márc. 22. - 12:31:38 Előzmény Perdikkas
(204/404)
"a színészek 20 év körüliek voltak, és azért fura lenne, ha egy 15 éves elsõst kéne játszaniuk"

Hát elõfordult már máskor is, sõt általában ez a jellemzõ (fõleg amerikai sorozatokban), mert mondjuk elég nehéz lenne eljátszatni egy 15 évessel olyan dolgokat amiket még sohasem élt át.

és így nem látsza úgy mintha mindegyik bölcsebb lenne a koránál=)))
persze biztos vannak tehetséges 15 évesek, de azok 12 éveseket szoktak játszani=)))
Perdikkas 2007 márc. 21. - 17:56:04
(203/404)
Jó, hogy happy end-del fejezték be, de sztem tovább lehet ezt a történetet úgy gondolni, hogy bosszúból fel fogják gyújtani Drazic mûhelyét, Anitát pedig...khm...tudjátok. Legalábbis így lenne életszerû, de azért jó, hogy ezt már nem mutatták.
Perdikkas 2007 márc. 21. - 17:52:56
(202/404)
Nem volt rossz ez a rész sem. Nem mondom, hogy kimagaslott a többi rész közül, de azért egy olyan sorozatnál, ahol nagyjából végig, egyenletesen hozták a szokásos magas színvonalat, nehéz überelni a végén. Persze igaz, abbahagyhatták volna akár az érettséginél is, vagy ha már folytatták, akkor folytathatták volna odáig, amíg Denniséknek sikerül végre leérettségizniük. Így egy kicsit hiányérzete támad a nézõknek. De azért így sem volt rossz. Az külön tetszik, hogy Carson végig úgy szólította Draz-et, hogy DRAZSICS!!! :-)

Akik látták az 1-3. szezont azoktól kérdezném: Az elsõ szezonban 9.-esekként kezdtek a szereplõk??? Azért lennék kíváncsi, mert a színészek 20 év körüliek voltak, és azért fura lenne, ha egy 15 éves elsõst kéne játszaniuk. Viszont a 4. szezon közepe táján volt egy nyári szünet, és csak azután kezdték õket végzõsöknek nevezni. Tehát a 4. szezon elején még 11.-eseknek kellett lenniük. Így pedig elvileg az 1. szezonban még lehettek 9.-esek is. Katerina pl. az 1. szezonban is szerepelt kb. 13 részben, tehát ha a 4. szezon elején 11.-es volt, akkor az elején még csak 9.-es lehetett. Csak azért érdekelt, mert kicsit fura, hogy pl. Abi Tucker 21 éves volt '94-ben és egy 15 évest játszott:-)
Meg persze az is fura, hogy elvileg egy osztály életét mutatták végig a 6 szezonban, viszont majdnem minden szezonban alaposan kicserélõdött az osztály, azért ilyen sincs az életben, szerintem az ausztráloknál sem.
10/10
ada1 2007 márc. 21. - 11:40:41 10/10
(201/404)
nem volt valami nagy durranas ez a resz. tisztara olyan volt, mint az osszes tobbi, mar feltem is, hogy vege lesz ott, mikor carsonek megnyertek azt a kupat es feltartotta az egbe. aztan meg jo, hogy jott drazic a szirenazos kocsival. de azert eleg lapos volt ez a resz. az erettseginel kellett volna abbahagyni szerintem...igy ez most olyan felbeszakadtnak tunik. lehet, hogy akartak folytatni meg, ki tudja...
Marvin02 2007 márc. 21. - 10:06:46
(200/404)
Drazicet õrizetbe vették, mert lopott autókat szerelt, és falazott az uzsonrásnak, de Anita letette az óvadékot. Draz megmondta az uzsorásnak, h. nem vállal több lopott kocsit, erre megfenyegette, Drazic visszavágásból feladta Gillespie-nek. Tess-ék szellemet idéztek, és Zackal szeretett volna beszélgetni a halott anyja. Késõbb Dennis bevallotta, h. õ tologatta. Tess felhagyott a mágiával. Marco és Carlson benevezett egy gurigatós :Djátékra, és 20 év óta elõször nyert a Hartley színeiben. A sorozat legvégén Drazic szirénákkal felszererelt autóval behajtott a Hartley udvarába, és az egész iskola elõtt megkérte Anita kezét, aki igent mondott. És ez külön tetszett: Carlson a nagy ujjával egy okét mutatott, és sok sikert kívánt. :)
Marvin02 2007 márc. 21. - 09:55:51
(199/404)
Kétszer nem mondom, hogy a mai befejezés lõtték el a közepénél az érettségit. :D
10/10
Golyo30 2007 márc. 21. - 09:50:19 10/10
(198/404)
Sziasztok!
Egyéb elfoglaltságaim miatt nem tudtam megnézni a sorozat utolsó 3 részét, vagyis, hogy pontos legyek, a 38.részt még láttam addíg, amíg Anita elkészítette a saját tervezésû pólóit, de azt már nem láttam, hogy mi történt utána, illetve az utána következõ utolsó két részbõl már semmit sem láttam.
Valaki elmesélné, hogy mirõl maradtam le? Mert gondolom így asorozat végén biztos történtek érdekes események... (Remélem mielõbb lesz ismétlése, mert nagyon sajnálom, h lemaradtam róla.)
SGA 2007 márc. 20. - 16:23:47
(197/404)
Ja igen, bocsánat. =))
Marvin02 2007 márc. 20. - 16:16:08
(196/404)
Errõl most a Barátok közt jut eszembe. :) Abban is elõször minden új szereplõ unszimpatikus, és szimpit csinálnak belõle, a szimpatikusokat pedig megutáltatják.
Perdikkas 2007 márc. 20. - 15:29:11
(195/404)
Házasság?:-) Kizárt, de valszeg összejönnek. Majd holnap meglátjuk, és leírjuk.
Perdikkas 2007 márc. 20. - 15:27:20
(194/404)
Az, hogy nem tudtak kirörne, nem vmi meglepõ, merthát kevés olyan tinisorozat van, ha jól gondolom, aminek a szereplõi késõbb is sztárok maradtak. Persze ez nem rajtuk múlott, hiszen sztem mindegyik színész baromi jól alakította a szerepét, dehát valszeg nem tehetnek róla, ha késõbb nem halmozták el õket hollywoodi ajánlatokkal.
Amúgy Katerina sem panaszkodhat azért, mert pl. van a Home and Away címû sorozatuk az ausztráloknak(ez már mjd' 20 éve fut) és abban az elmúlt 7 évben rendszeresen szerepelt, 58 részben, amellett, hogy ahogy mondtam, megnyerte az ottnai Szombat esti lázat is, ráadásul kétszer is nyert. Szóval õ elég ismert maradhatott Ausztráliábna a Gimi után is.
Perdikkas 2007 márc. 20. - 15:17:21
(193/404)
Mondjuk nem úgy tûnik, mintha szakközép lenne, viszont ha mind a kettõ gimnázium lenne, akkor fura, hogy ugyanolyan név alatt(Hartley) mûködött ugyanabban a városban két gimnázium is.
Perdikkas 2007 márc. 20. - 15:13:17
(192/404)
Hát úgy néz ki, hogy Dennis menthetetlenül szûz marad:-) Én alternatív megoldásként el tudtam volna képzelni, hogy Dennist összehozzák Gemmel. Végülis mindkettõ elég sikertelen volt a másik nemmel, úgyhogy összejöhettek volna , persze sztem Gem mellett Dennis elõbb-utóbb még a humorérzékét is elvesztette volna.
Perdikkas 2007 márc. 20. - 15:09:25
(191/404)
Rámászott Marcora, aki visszautasította(azért van ízlése a srácnak:-) Gemnek persze ez sértette a hiúságát, úgyhogy bosszút állt: mgvádolta Marcot, hogy erõszakoskodott vele, persze Carson-ék minden bizonyíték nélkül kihívták a rendõrséget. Marconak már kilátásba is volt helyezve egy hûvös kis cella, de szerencséjére Thania lebuktatta Gemet, mert tanúskodott Marco mellett, hogy õ végig a közelben volt, és nem hallotta, hogy Gem sikoltozott volna. Szóval Gem lebukott, Carson pedig kicsapta a suliból, és örülhet, hogy ennyivel megúszta.
Perdikkas 2007 márc. 20. - 15:03:46
(190/404)
Akkor elég sok részt kihagytál Mai miatt, mert az a rész, amikor Kurt beáll egy szupermarketbe dolgozni, az a 6. szezon 2. részében van, Mai pedig majd' 50 részben szerepelt és már az 5. szezon közepén lelépett.

Persze, egy sorozatban nyilván az az érdekes, ha nem mindenki jófiú, meg jókislány, különben nem nézné a kutya se a sorit. De azért az sem mindegy hogy mennyire bunkó vki. Mert pl. a fûnyírós rész, amit említettél, az azért nem volt olyan durva, kicsit "kölcsönvették" persze de végülis nem ártottak vele senkinek(kivéve persze azt az öreget, akinek lenyírták a díjnyertes rózsáit, hála Kurtnek és Dennisnek:-) Viszont azért csináltak olyanokat is, hogy szimpátia ide vagy oda, azért a nézõnek ökölbe szorul a keze. Pl. amikor Draz sunyi módon behúzott egyet Kurtnek a kosármeccsen, ahhoz viszont már gyáva volt, hogy felvállalja, és szabályosan intézzék el a nézeteltérésüket suli után. Ráadásul Anita is egy köcsög volt, amiért fedezte Drazet, amikor elvileg Kurttel járt. Vagy pl. amikor a régi suliból átmentek az újba, akkor azért az elején eléggé szivatták is õket, az hogy Dennis, meg Kurt bunkó volt, még enyhe kifejezés is.
Persze nyilván kellettek ezek a balhék bele, mert különben esetleg unalomba fulladt volna a Gimi, de ettõl még tény, hogy pl. Drazet sztem nem lehetett végig egyértelmûen szimpatikusnak nevezni, volt ilyen is, meg olyan is. Persze a végén, az összkép egyértelmûen az, hogy szimpatikus, sõt nekem is egyik kedvencem, ahogy Dennis is:-)
Marvin02 2007 márc. 19. - 21:29:43
(189/404)
Nem inkább ezért fordították giminek? :)
SGA 2007 márc. 19. - 19:33:37
(188/404)
"Egyébként a hiv.honlapon is megkülönböztetik:Hartley High illetve Hartley Heights. Az utóbbi ezek szerint a szakközépet jelentheti, bár a szótárban nem találtam meg."

Egyébként ha jól olvastam a második is gimnázium, mert mintha az lenne ráírva hogy Hartley Heights High School;
ha jól láttam a felirat 2 soros és az alsó és a felsõ sor majdnem egyforma hosszú de ez nem biztos, és persze ettõl még lehet szakközép bár az is lehet hogy nincs is magyar megfelelõje ezért fordították szakközépnek=))))
SGA 2007 márc. 19. - 19:21:30
(187/404)
Valószínüleg azért mert most onnantól kezdték el adni és vannak akik csak most fedezték fel a sorozatot =))) amúgy kár hogy az elejét most nem adták azt már olyan rég láttam:((

Jodie dala tényleg jók voltak; Nick meg nem is volt olyan sokat, az elsõ évad feléig volt kb, nem(?); Riversben azt szerettem hogy mindig õ volt a rossz fiú de azért a végén kiderült hogy neki is van szíve=))
10/10
ada1 2007 márc. 19. - 10:54:21 10/10
(186/404)
oh es jodie ie-vel irja ;)
10/10
ada1 2007 márc. 19. - 10:43:57 10/10
(185/404)
ja meg rivers, jaj hat ot kifelejtettem. ot is utalta mindenki az elejen, aztan meg szimpi lett.