droland1978 2016 márc. 13. - 09:16:41
(10/70)
A fõhõsnél a fõellenségre gondoltam.
droland1978 2016 márc. 13. - 09:15:47
(9/70)
SPOJLER #2

UI: KIHALT LONDON: A 100%-osan létezõ és magát meg is mutató terror veszély miatt nálunk is létezik a kijárási tilalom veszélye, melynek egy részét a film egy 10mp-ben el is kapta a lényegét, mikor a LONDONDI kamerák mögötti néger vezetõ fickó mondta is, hogy a rendõröket visszahívni, és az a rendõr aki az utcán van, az mint T, ergo lelõni. Csak ez olyan szintre is el szokott jutni vészhelyzetben, hogy nem csak az utcán maradt rendõrökre igaz.
droland1978 2016 márc. 13. - 09:11:45
(8/70)
SPOJLERES értékelés
-------------------

A film nézése kapcsán kettõs érzésem volt.

Olyan, mintha a filmet két különbözõ rendezõ készítette volna.

1/ "X" rendezõ a film ELSÕ KÉT HARMADÁT, mely felért egy erõsen jól sikerült "B" kategóriás fimmel. Nem megfelelõen kidolgozott "látszik", hogy trükk robbantgatások, és elkapkodott minimálisan bemutatott különbözõ országokból érkezõ Miniszterelnökökkel. A film elsõ fele gyakorlatilag felesleges karakterkidolgozásokkal, mivel akiket ismertünk, azokat ismertük. Akiket nem ismertünk meg, azokat nem is ismertük meg. A fõhõs karaktere egyáltalán nem kidolgozott így nem is volt megfelelõ késztetésem arra, hogy az életben izguljak, ha találkoznom kéne vele (pozitív példa: "Hannibal Lecter"). A készítõk el akarták érni, hogy jaj de sajnáljam London-t, ám ez az érzés a !gagyin! kidolgozott robbantgatások miatt elmaradt. Nem beszélve az ellenség karakterekrõl, akiknél a "megölted a lányom" karakter felépítés és ezért értsd meg szegényt, hogy ezért pusztít el egy komplett várost vászon átadási koncepció konkrétan kevés. Volt benne egy két humoros beszólás, de ha már rakok bele, akkor többet, nem pedig 1-2-õt. A helikopteres lelövési látvány meg egyenesen a 90 éveket mutatta.

2/ "Y" rendezõ pedig elkezdte a film utolsó harmadát, mely gyakorlatilag "egy nem szó szerinti" kezdõdjön a rock&roll felkiálltással indul, melynek látvány anyagát sikerült ellopni az "Ember gyermeke" cimû film harc jeleneti részével, mellyel elhitetik a nézõvel, hogy az a pár perces "bekezdés" a harci jelenetbe vágás nélkül folyamatos kézben történõ kamera haladással történt (nem idegesítõen remegve, hálistennek), azonban azt kell, hogy mondjam, hogy a füstös rész, ahol átment és az utána következõ hirtelen faltakarásos trükkben SAJNOS észrevettem, hogy igenis volt vágás (lehet, hogy elõttük is, csak nem vettem megfelelõen észre).

A film kettõs hordozása miatt kell adnom sajnos csak 4-5 pont körüli értéket, az elsõ 2/3-mad miatt max 3 pontot, az utolsó harmadra is csak pusztán 7-et és azért nem 8-at, mert az említett filmbõl történõ jelenetmegoldás ott még mindig jobb volt, profibb és hihetõbb, illetve a befejezés túl lapos lett és 0 érzést hozott át. Tudom, hogy ez egy agy nélküli akció film, ám valahogy mégis jobban tudtam sírni a disctrict 9 befejezésén és nem voltam érzelmileg boldog sem az utolsó rambo filmen, pedig azok is csak agysejtz pusztító látvány scifik (bár a D9 politikai hordozású, habár ez sok embernek nem jött át sajnos...)

Visszatérve az 1/-es pontra, közepes rendezõ, jó kameramann, jó vágó, jó hangkészítõ, szar filmzene, szar utómunkások 2-tes alá osztályzattal rendelkezõ speciális effektus készítõkkel.

UI: Tényleg alakulóban van egy új Chuck Norris, ami EGYÁLTALÁN NEM BAJ, minden korosztálynak szüksége van egy ilyenre.

Tetszett, jó agypusztító akció volt, és igaz, hogy lehetett volna rosszabb is VALÓDI "B" kategóriásként, de mintha kapkodás lett volna a forgatást....

PS: Lehetett volna jobb is...
10/10
Babilon 2016 márc. 12. - 20:36:00 10/10
(7/70)
Nagyon jó film volt. :)Nálam verte az elsõ részt. 10/10
Littlestone Chayton 2016 márc. 12. - 17:56:16
(6/70)
Legjobb film! Még mindig a hatása alatt vagyok. Nem is tudtam hogy van neki elsõ része, de meg fogom nézni! Kár hogy az elnök, nem tudott jobban harcolni.
1/10
Garymoni 2016 márc. 12. - 07:42:44 1/10
(5/70)
Ultra gagyi, 1 forintot sem ér. Nem ajánlom senkinek. 1/10.
6/10
Nico71 2016 márc. 11. - 19:24:39 6/10
(4/70)
Nem rossz, nem rossz, de a mozi után nem igazán gerjeszt beszédtémát. Annyira nem fogja meg a nézõt, nem hagy maradandó élményeket, megtárgyalható kérdéseket, hogy szóra érdemes legyen. Mondhatni, felejthetõ. :-(
Pörgõs, látványos, mégis valahogy hiányzik belõle az a bizonyos spiritusz. Az elsõ részt sokan uncsinak tartották, ebbõl viszont az értelmes dialógusokat fogják hiányolni.
Számomra, nagyon meseszerû élmény volt, sõt, kissé álomszerû, melyet felébredve elfeledünk. (bár én néha jobb akciófilmet álmodom éjjel alvás közben)
Egy-egy jelenet kifejezetten tetszett, megnézném a megvalósítás mikéntjét.
Gerard Butler lassan túltesz Chuck Norris-on, de legalábbis a top 10 megölhetetlen akciószínész közé kerülhet. Kemény, mint a vídia! :-)

Spoiler veszély!
Sajnos elszomorító, hogy számos jó színész jelenik meg a filmben, néhányan csupán pár mondat erejéig. :-(
Ami nekem nagyon nem tetszett, London annyira kihalt volt, mintha szellemváros lenne. Netán az ufók elvittek minden civilt?
Túlzottan Amerikai patrióta film! Arról nem is szólva, bugyután elcsépelt, ahogy kihagynak mindenféle védelmi és titkosszolgálati eseményt a történetbõl. Semmivel nem magyarázzák meg, miként kerültek ilyen lehetõséghez a terroristák. Terroristavezérek, akiket lényegében a film elsõ perceiben elpusztítottak. :-o Hogy miként élték túl? :-o Arra sem kaptunk választ...
Egy, azaz 1 fõ áruló miatt történt mindez? :-o Persze, szinte minden rendõr állrendõr, és nem tûnt fel a titkosszolgálatnak. :-( Minden államfõrõl tudták, mikor és hol lesz... majd akkora robbanószereket helyezek el pár perc alatt, hogy nem csak õket, de a környéket is megsemmisítsék. Még azt is elõre tudták, hogy a Japán elnök egy hídon beszorul a dugóban... Sõt, még azt is, hogy Francia miniszter 10 perccel késõbb akarja elhagyni a hajót... de azt nem, hogy az Amerikai elnök egy órával korábban érkezik meg.
Az angol rendõrparancsnok pedig annyira bornírt és életunt, hogy az már fáj...
10/10
tothdoki 2016 márc. 07. - 18:27:57 10/10
(3/70)
Nyertem ennek filmnek a premier elõtti vetítésére páros jegyet szerda (március 9.) 19 órára Budapestre. Nem tudunk menni. Ha bárkit érdekel, akkor írjon nekem: tothdoki@totalcar.hu
Megegyezünk valami összegben és küldöm azonnal a tudnivalókat a bejutáshoz.
exchange 2016 febr. 27. - 21:02:25
(2/70)
Gratulálok a film alkotóknak, Hogy egyik normálisnak igérgezõ filmet, sem sikerül kiadni 3D-be!
somersby 2015 márc. 21. - 12:33:56
(1/70)
Bár nem aratott túl nagy sikert a mozikban, a Millennium Films és a Focus Features elkészíti a 2013. tavaszán bemutatott Támadás a Fehér Ház ellen folytatását is, ami az eredeti Olympus Has Fallen cím után a London Has Fallen címet kapta.

Az elnököt alakító Aaron Eckhart, a testõrét játszó Gerald Butler, és Morgan Freeman is visszatérnek. A filmben a két fõszereplõ a különös körülmények között elhunyt brit miniszterelnök temetésére érkeznek Londonba más nagyhatalmi vezetõkkel együtt. Ez pont kapóra jön a terroristáknak, akikkel természetesen Butler veszi fel a küzdelmet, de ezúttal akad segítsége is egy angol MI6 ügynök személyében, aki nem bízik senkiben.

A forgatókönyv már elkészült Creighton Rothenberger, Katrin Benedikt és Christian Gudegast tollából, producerként pedig Gerard Butler mellett Alan Siegel, Mark Gill és Matt O'Toole is beszáll a buliba.
Butler, Ackhart és Freeman mellett feltûnik majd Jackie Earl Hailey is, továbbá Radha Mitchell és Angela Bassett is visszatérnek korábbi szerepeikben.

Bemutató dátuma: 2015. október 2.