ChripkoD 2013 ápr. 10. - 18:07:52
(27/167)
Zsebrevágják az amcsikat pikk-pakk....hmmm...itt pontosan mire gondolsz? A világ leghatalmasabb/legfejlettebb technológiával rendelkezõ/háborúkon edzõdött USA-ra célzol? :-)) Ez vicces....
8/10
Tibee1985 2013 ápr. 10. - 11:37:34 8/10
(26/167)
Komolyan nem értem azt,aki ezt a filmet fikázza. Talán a Die Hard 1-ben nem tudtuk már elõre, hogy Bruce egyedül elintézi az egész brigádot? Sõt... pont emiatt ültünk be a többi részére is. Ez egy akciófilm, nem kell többet várni tõle, mint amire ki lett találva. Az akció jelenetek szerintem kifejezetten jók, maga a film is pörgõs, egy kicsit sem sajnáltam rá a jegy árát! És még egy-két Die Hard-os poén is jutott bele :) . A történet tök egyszerû, de nem is azért ülünk be egy ilyen filmre, hogy a gazdasági válság problémáin elmélkedjen. Szerintem 10 / 8 .
haspook 2013 ápr. 09. - 20:04:47
(25/167)
Imádom az amcsi filemeket. Sokat lehet belõlük tanulni. Holywoodban van infó bõven és be is építik a filmekbe. A mi kis médiánk köbö egy hónapja nyõgi nekünk a 'háborús helyzet' híreket. Ha a film forgatását és elõ/utómunkálatokat is belevesszük akkor õk már több mint egy éve megkapták a fülest. Vagyis a háborús fenyegetés nem új dolog.
E film mondanivalója belesûríthetõ 5 percbe is:
1: Aki a hazáját védi az az õ szemükben terrorista.
2: A két Korea egyesülne ha usa hagyná.
3: Az amcsi elnök ne játsza Teréz anyát mert jobban le van fizetve bárkinél.
A film amúgy fos. Remegett az ujjam az egéren, hogy bele tekerek. De végig szenvedtem. Képzelem mennyire fetrengenek a koreaiak a röhögéstõl ha nézik ezt a filmet.
Aki itt leszólta Koreát az nézzen utána kicsit a dolgoknak mielõtt hülyeségeket irogat. Zsebrevágják am amcsikat pikk-pakk. De a légteret nem hiszem, hogy ilyen könnyû lenne megsérteni, mint a filmben.
Hajrá Korea!
Gerald Butler meg nagyon szexi pasas. Csak ezért érdemes megnézni. Bár túl van öltözve. :)
Viharmadár76 2013 ápr. 09. - 16:32:10
(24/167)
A koreai konfliktus miatt, nem is kicsit aktuális a film. A többi persze erõsen eltúlzott :/
offtopic
_Freddy_ 2013 ápr. 09. - 15:59:36
(23/167)
Én 30 percet bírtam nézni belõle. Ez vmi szörnyû. Esztelen megszervezetlen támadások...lövöldözések. Az elnök most mégis melyik elnököt akarja játszani? Én ezt nem bírtam 30 perc után folytatni, annyira realisztikus mint hogy én vagyok Superman. Szörnyû ez az egész, és nem akarom kifejteni mért.
9/10
Kolókapitány 2013 ápr. 08. - 22:46:52 9/10
(22/167)
Nagyon hasonlít a régi Die hardok hangulatához. Hasonló poénok, hasonló cselekmény. Nekem nagyon bejött. Nevetséges a CGI, bele lehet kötni a filmbe, de abszolút élvezhetõ. 8/10

SPOILER
Amikor Mike vallatja a két koreait az hatalmas. :DD "bírtam a haverodat" :'D
Fountain 2013 ápr. 08. - 15:14:04
(21/167)
Gyenge film. Kiszámítható minden pillanata. Az alapötlet fantáziátlan. A "jók" és a "gonoszak" párharcára épül. A fõhõs annyira szuper, hogy már nem is érdekes. Tudjuk, hogy úgyis életben marad, tudjuk, hogy Amerika ismét megmenekül. Ennyi erõvel akár a dinoszauruszok is megtámadhatták volna a Fehér Házat. Az hajszálnyival valószerûbb lett volna, mint ez a filmnek nevezett Amerika-propaganda reklámfilm.
9/10
szaszacsizi 2013 ápr. 08. - 10:43:45 9/10 Előzmény Sonic8
(20/167)
Szerintem baromi jó film! az utolsó pár év legjobb akció filmje! az én szavazatom 10/9
9/10
Sonic8 2013 ápr. 07. - 12:18:58 9/10 Előzmény Bigpapa
(19/167)
Hát sajnos ez van.. :/

Mondjuk ezzel a NATO-val is számolniuk kell majd ez tény.Meg nem hinném,hogy fejlett technológiájuk lenne a Koreaiaknak.
A kommunizmus nem mindig fejleszti az országot.Lásd: mi vagy Kuba. Ott a trabant számít mercinek ;)
Hát nem tudom.Nem hülye ez az Obama.Csak ezeetk az amerikaiakat is lehet úgy becézni,hogy sértõdött malacok.Ha még ki is lövik Hawaii-t 1 atommal a ferde szemûek, akkor meg õ rájuk lõnek 7-et :D Pearl Harbor szindróma...
Balu64 2013 ápr. 06. - 23:11:52
(18/167)
Hát... szerintem meg az elmúlt évek legjobb akciófilmje! Ennyi!
offtopic
stanmore 2013 ápr. 06. - 21:28:10 Előzmény adamnagysweetmovie
(17/167)
nekem megvan a doboz,egyébként meg ne bánd ,mert én egyszer bejelöltem egy filmet ,és azóta kb 30-szor jött értesítés de mindíg ugyanaz a csatorna vetíti ,úgylátszik bérlete van rá,amit nem tudok fogni.
1/10
ambro23 2013 ápr. 06. - 21:05:55 1/10
(16/167)
Csak azért regisztráltam be a port.hu-ra, hogy beírhassam, hogy mennyire fos film volt ez.
Néhány jó poén és pár látványelem tetszett, de a film idegesítõen logikátlan. Alig vártam a végét.
Kb. annyira realisztikus, mint az Alkonyat vagy a Rendõrakadémia.
8/10
itsme1 2013 ápr. 06. - 15:27:46 8/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(15/167)
A jól bevált régi klisé. A rossz fiú nagyon gonosz, nagyon megutáljuk, de aztán jön a fõhõs és egymaga elbánik mindenkivel. Annyit "fejlõdött" a világ Schwarziék óta, hogy ma már a fõhõs sem cicózik, ha kell belevágja a tõrt a terrorista koponyájába, mint a cövek. Na és persze közben van ideje egy-két poént is elereszteni Cool. :)
Az egyelten fordulat a filmben, hogy nincs fordulat. Letisztult vonalvezetés, semmi komplikáció. A nézõ úgy jön ki a moziból, hogy én ezt jobban felépítettem volna, de nem kell. Volt elég vér, fröccsent az agyvelõ és a világ megmenekült. Kell ennél több? Én ma ezért mentem be a moziba. Adtam rá egy erõs nyolcast.
adamnagysweetmovie 2013 ápr. 06. - 08:37:24
(14/167)
Egy napja eltûnt a portról a kis jelölõbox, hogy értesítést küldenek, ha a film mûsoron lesz.
hmmmmmmma.
Marcipáncica_ 2013 ápr. 06. - 00:15:40
(13/167)
Húha! Rég izgultam ennyire akciófilmen.
Az alap-történet elolvasása után úgy gondoltam hogy egy kicsit izgis, kliséhegyekre épült szokvány-mozit
látok majd, de nem!! Ez jó volt, szinte már hibátlan. A pár zavaró apróságot leírtátok már elõttem, úgyhogy én megmaradok a lelkendezésnél!! Jó volt! Még több ilyet! Az aktuális politikai helyzet talán még dobot az összképen... én is pont mondtam a többieknek hogy: na tessék itt egy kész forgatókönyv a Fehér Ház elfoglalására....
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 05. - 22:07:29 9/10
(12/167)
Miután anyunak mondtam, hogy tegnap ezt a filmet láttam, tombolni kezdett, hogy ezt õ is meg akarta nézni, szóval most jöttem a Corvinból :) És másodjára is qrva jó a film.
SPOILER
Nekem, ami bejött az a kés a fejbe...,mindenkinél :D valahogy Butlernek az jól állt :)
SPOILER vége

Hát igen, ez most valóban nagyon beletalált,mert ahogy ezek a Koreaiak helyezkednek, ha lesz valami, Kína velük van és az oroszok is, szóval szopi lesz. Sokat járok Moszkvába üzlet miatt, akikkel csak dumálok,mind úgy gondolják, hogy csak a nagy Szovjetunió volt a jó, amikor minden az övék volt,mindenhol hadseregük állomásozott és amcsi rettegett tõlük. Õk qrvára fel vannak készülve, hogy legyen háború.Mondjuk ezek eleve hülyék, nem csodálom. Csak abban bízom, hogy ahogy Kennedynek anno sikerült elkerülni a háborút, most is okosabb emberek lesznek mindkét oldalon,mert ha nem, akkor baszhatja mindenki.Nem csúzlival lövöldöznek majd. Olyan fel nem használt fegyverarzenál van minden oldalon,amit elõbb utóbb el kell pufogtatni.
9/10
Sonic8 2013 ápr. 05. - 18:02:14 9/10 Előzmény babrafax
(11/167)
Dél-koreai a támadó de mind1... :D
9/10
Sonic8 2013 ápr. 05. - 17:59:11 9/10
(10/167)
Nos.Nos.Nos.

Bigpapa kollega mindent leírt amit gondoltam.
Annyit hozzátennék,hogy a Die Hard 1. része óta nem éreztem ilyen jól magam akciófilmen.Rendesen pörögtek az események!A történet kurva jó.Ráadásul volt egy kis gyomorforgatás annak köszönhetõen,hogy most még hadat is üzent a két ország egymásnak,meg ez a Hawaii Bummm dolog.Na mind1.
A színészek totál rendben voltak.Annak ellenére,hogy Morgan Freeman már túl van a 70-en rendesen nyomják a filmekben.
Most is ahány elõzetes lement a popcorn elõtt 4/3-ban benne volt Morgan :D Jól megy neki.. ;)
Gerard.Ahhh.Õ egy akciószínész.Jól áll neki a fegyver a verekedés minden.Ezt már jó pár éve megállapítottam.
Aaron maradjon Harvey Dent. ;)
A filmnek volt humora!
SPOILER

A tarkónbaszom a szoborral jelenetnél már szakadt a mozi. :D no meg amikor a feleségével beszélt Mike :D "még sok a papírmunka" :D :D :D
SPOILER VÉGE

Szóval rendben volt minden.
Annyi problem volt,hogy az effekteket kicsit elcseszték de ez nem zavart annyira.

10/9

OFF

Kíváncsi vagyok a Júniusi Fehér Ház Emmerich debütálásra.
Ott volt pénz a CGI-ra mi? :D
9/10
offtopic
Bigpapa 2013 ápr. 05. - 16:46:25 9/10
(9/167)
OFF

Tudod, amíg a Fidesz 2002-es választáskor nem hangoztatta, hogy akin nincs kokárda (májusban),az nem magyar, és aki nem hordja a nemzeti színû szalagot, az is rohadjon meg (mert nem fideszes)...addig semmi bajom nem volt a magyar zászlóval,meg a himnusszal. Azóta okádok mindkettõtõl sajna, mert már nem a hazafiasságot szimbolizálja nekem, hanem egy pártot.Ha ez idõvel változni fog (remélem), és végre nem széthúz ez a geci ország,hanem rájönnek,nincs jobb,meg bal, csak elõre van, akkor hidd el, én leszek a legbüszkébb,hogy magyar vagyok,hogy kint lenghet a zászló a házam falán és talán még a himnuszt is meg fogom könnyezni.
Viszont éltem Amerikában 4 évig, és ott is túlzónak tartottam,amit mûvelnek,mert álszent nép. A nagy szabadság, az egyenlõség és húú, de két pillanat alatt az állam tönkre vágja a saját állampolgárait, jelentgetik fel egymást, ha 2cm-rel hosszabb a fû a külsõ kertben, szóval kifelé nagyon fasza ez, de ha ott élsz köztük, nem minden olyan szép,mint látszik. Amit viszont tisztelek bennük,és ezt kéne itthon is eltanulni, hogy a választások alatt a két párt üti vágja egymást. Obama volt már minden,csak balettozó csimpánz nem, az ellenzék nyilatkozataiban.De ahogy nyer, az ellenfél teljes pártja mögé áll és azt mondja, gratulálok elnök úr, 4 évig dolgozzunk együtt,hogy épüljön a haza.Hoppá!És épül.Itt meg?
SpencerBarnes 2013 ápr. 05. - 15:30:04
(8/167)
OFF
"Ami még kiakaszt, az az Amcsi zászló lassított mutatása, ahogy leng, ahogy megtépázott, ahogy aláhull,,majd újra felvonják..."
Engem meg az akaszt ki, hogy sokan amerika nacionalizmusát fikázzák, miközben inkább
szégyen, hogy ezt pl. magyarországon sehol sem látod, sõt, lassan "tré" kitenni egy magyar zászlót.
Kíváncsi lennék, hogy mondjuk egy magyar 911 után a magyarok mennyire tartottak volna össze stb..

ON
Mindenkinek ajánlom a filmet, aki unalommentes 110 percre akar beülni egy JÓ, és klisémentes akciófilmre...
Buttler papa jól hentel :)