Téma: Téli mese

6/10
Atis88 2014 jún. 12. - 07:34:09 6/10 Előzmény petjaaa
(28/108)
Ncore...
3/10
NADALFAN 2014 máj. 30. - 17:37:31 3/10
(27/108)
jó nagy giccs parádé ez a film. több témából összegyúrt, de egy nagyon gyengére sikeredett mese felnõtteknek.
végig szenvedtem, de nagyon nehezemre esett , 3/10 -de jóindulattal..
petjaaa 2014 máj. 22. - 10:04:49
(25/108)
Hol lehetne megnézni a filmet? Moziban már nem játsszák, letölteni még nem lehet. Pedig nagyon szeretném.... Ti hol láttátok?
6/10
diamondangel 2014 máj. 21. - 10:39:46 6/10
(24/108)
Tudom,hogy mindenkinek más a véleménye,de szerintem ez nagyon nagy hülyeség volt. Oké volt egy két alapigazsága a filmnek,hogy mind egyediek vagyunk,és hogy egyik élet sem fontosabb a másiknál,és hogy semmi sem ok nélkül történik,stb. De nekem nem tetszett,hogy az egész film annyira Hollywoodi és kiszámíthat és fehér ló minidig abban a pillanatban jelenik meg,amikor kell.
egon12 2014 márc. 23. - 10:58:40 Előzmény Gabcsoka
(23/108)
A filmnek igazi mondanivalója valóban a jó és rossz örök harca,sajátos HOLLYWOOD-i stílusban, kiválóan teljesít Crowe,alakításával mondhatni, menti ezt a valóban silány filmet.Sok romantikus jelenet giccses,és elképesztõ mesterkélt.A szereplõgárda mondhatni, nem méltó ezen alkotáshoz,egyszerûen olyan színészek akik tehetsége túlmutat a sztorin.No persze,hogy a mozi eladható legyen, kellenek a megfelelõ elõadók.Én inkább valamiféle misztikus thrillernek sorolnám be a filmet,ha ilyen szempontból nézem a filmet, még élvezhetõ is :)És igen, minden hibájával nekem bejött !
_goldie_ 2014 márc. 16. - 19:11:21
(22/108)
nem romantikus vígjáték..ez egy aranyos kis mese..szívet melengetõ fantasy amiben több film eleme is keveredik..
---itt-ott spoiler lehet---
..itt van rögvest -már csak Jennifer Connelly okán is- a David Bowieféle Fantasztikus labirintus
(DB gonosz karakterét itt Russel Crowe hozza igen kitûnõen..bár a segítõ manók -képletesen szólva- itt már megnõttek:))
..rossz üldözi a jót..az pedig menekül..a gyermek akit meg kell menteni a gonosz elöl..no és a repülõ ló mint visszatérõ elem sok fantasyból (akár csak a Végtelen történet meseszerû repülõ sárkánykutyája)
..aztán a gazdag lány-szegény fiú ellentéte bevonzza a szerelmet..de még milyet..
egy csodaszép porcelánbõrû leányzó..az õ elképesztõ vörös hajzuhatagával..olyan igazi Titanicos mindent elsöprõ-elsüllyesztõ szerelmet képes kelteni a fõszereplõ (nem Caprioban hanem Farrellben)

volt egy jelenet ahol Crowe mint egy pankrátor 3x akkora szegény Farrellhez képest :D
szóval Crowe fantasztikus mint mindig..Beverly gyönyörû és hiteles..Willa kisédes
Farrell játéka nem kápráztatott el..(a hajától nem tudtam elvonatkoztatni..merõ rettenet volt)
(ellenben MattBomer..õt nem lehet eléggé elmaszkírozni)
és persze a szépséges fehér cirkuszi paci miatt érdemes megnézni. :)
de Will Smith miatt nem..azt felejtsék el...(õ mint Lucifer???)

..a vége nekem túl sziruposan hálivúdi
ha romantika akkor az Idõrõl idõre 10-es..A nõ 7-es vagy 8-as
..számomra nagyon lehúzza lerontja a sok trükk..és így olyan egyszernézõs lett 5-6-ot ér..
és fõleg nõi léleknek ajánlom..(bár a moziban 2 pasi is együtt nézte:))

CR: "van egy rossz hírem Lucifer..ezek nem veszítik el a reményt..egymásnak adják mint az influenzát..vesztésre állunk Lucifer"
Beverly: "minden élet egyformán fontos..és életünk végén mindannyian csillaggá válunk"
10/10
Gabcsoka 2014 márc. 06. - 01:29:12 10/10 Előzmény murcii
(21/108)
Termet tévesztettél :(
10/10
Gabcsoka 2014 márc. 06. - 01:28:37 10/10
(20/108)
Zseniális film! Pont az kaptam amit ígér. Még az én pikírt párom is azt mondta, hogy jól választottam :)
Nézzétek meg! Fõként csajok...
zora 2014 márc. 03. - 08:40:51
(19/108)
Engem az elõzetes nem gyõzött meg... Talán majd egyszer letöltöm, aztán megnézem.
1/10
murcii 2014 febr. 23. - 21:18:03 1/10
(18/108)
borzadály!!
10/10
LadyTina 2014 febr. 23. - 19:50:24 10/10 Előzmény Zsomika
(17/108)
Maximálisan egyetértek, csodásan megfogalmaztad :)
10/10
LadyTina 2014 febr. 23. - 19:45:08 10/10
(16/108)
Csodálatos, Varázslatos, Lélekemelõ. Erre van szüksége annak, aki romantikus filmet akar megnézni egy moziban, vagy összebújva otthon a párjával. Én a legszebb valentin-napomat köszönhetem többek között ennek a filmnek, csodás volt érezni, milyen különleges dolog is, amikor azt érezzük, megtaláltuk a másik felünket :) Alig várom, hogy újra lássam, mert mind a zenéje, mind a film maradandó lett az emlékeimben, és ezt nem sok romantikus filmrõl mondhatjuk el manapság. Aki pedig könyvben olvasta, nem értem miért jön ide puffogni, hogy ahhoz képest "rossz". Jól tudjuk, hogy egyik film sem adja vissza egyik könyvet sem, nem is feltétlen az a cél; hanem talán "csak" egy elgondolkodtató, érzelmes mozi, ezt pedig maximálisan sikerült teljesíteni! Mindenkinek, aki hisz a csodákban, és naponta éli azokat, kötelezõ darab és kedvenc lesz :)
10/10
AttilaHun 2014 febr. 23. - 13:15:25 10/10
(15/108)
Csodálatos film! Elsõre csak az érzelmes felszín jönne át, de a bevezetõ már többet mond mint egy kis édeskés mozi. A film az élet lényegét ragadja meg, az igaz szeretetet. Az igazi szeretet idõtlen, nem múlik el soha és gyümölcse az önzetlenség, az önfeláldozás. Erre tanított minket a Fiú, aki nélkül vesztesek lennénk. Ez a film ellenpólusa a Wall Streat Farkasa c. filmnek. Abban az önzés és az élet külsõségeinek élvezete a téma, itt a valóságot mutatja be, ami számunkra meseszerû.

Az igazán jó mese az igazságot csomagolja be ehetõ/érthetõ formába. Ennek a filmek ez sikerült!

Kicsit Ördög ügyvédje, kicsit Örök kaland. Nagyszerû alkotás. Ajánlom!
9/10
julcseee 2014 febr. 22. - 21:19:33 9/10
(14/108)
Aranyos mese volt, nagyon jókat alakítanak benne a színészek (kivéve Will Smith õt nagyon nem tudtam beleképzelni a szerepébe, inkább vicces volt mint félelmetes). A film lényege számomra: hinni kell a sorsban, és a csodákban!
Bigpapa 2014 febr. 20. - 19:57:19
(13/108)
Olyan sokan szarozták ezt a filmet, már rettegve ültem be rá, de jó volt.

Az tény, hogy picit jobban kibonthatták volna, hogy ez a Russell Crowe harc mibõl ered, ki õ valójában, meg ez a csoda minek, de ahogy olvastam, egy igen hosszú könyvet próbáltak valamennyire átültetni, hellyel közzel talán sikerült is, de ahogy a Keresztapa könyvet sem sikerült jól filmre vinni, talán igazuk lehet, akik olvasták.
Megjegyzem, imádom a Keresztapa filmet, de a könyvhöz köszönõ viszonyban sincs!

Ez talán nem spoiler...Russell Crowe, ahogy Farrell is jól játszik. Smith nekem inkább a Randigurura emlékeztetett, azt hittem összehozza Crowe-t Farrellel :DDDDDDDDDD, fõleg azzal a buzi fülbevalójával.

Nálam is volt könny, ahogy körbepillantottam, sokan törölgették a szemüket. Kellenek ilyen filmek, mert néha elfelejtjük, a csodák talán bennünk vannak!
7-es és 8-as között van a film, de legyen 8/10
raczkia 2014 febr. 20. - 12:53:02
(12/108)
Szerintem igenis kellenek az ilyen mesék, mert ez bizony mese, de inkább felnõtteknek. Lehetett volna jobb, de szerintem így is egy szép filmet sikerült összehozni. Az mindent elmond, hogy amikor vége lett a filmnek az emberek ülve maradtak még egy kicsit és nem rohantak ki a terembõl. Láttam , hogy sokan a szemüket törölgették ( a fiúk is). Maga a film alapvetõen a gyermeki énünket célozza meg,azt, hogy mennyire hiszünk a csodákban.Will Smithel kapcsolatban nekem is az volt az érzésem, hogy õ minek kellett ebbe a filmbe... Viszont Russel Crowe remek volt, az õ játéka tetszett a legjobban. Érdemes megnézni :) 10/9
8/10
lilluci91 2014 febr. 17. - 19:20:14 8/10
(11/108)
Én nem olvastam a könyvet, szóval nincs viszonyítási alapom, hogy mennyire maradt könyvhû a történet, de ennek ellenére is tetszett a film. Persze az elõzetesekbõl kiindulva teljesen mást vártam, mint amit végül kaptam, de pozitívan csalódtam. Persze nem azt mondom, hogy nem voltak hibái a filmnek, mert igen! A forgatókönyvre mondjuk szánhattak volna egy kicsivel több idõt, ugyanis egyes jelenetek - nekem - érthetetlenek, vontatottra sikeredtek.
A színészek viszont egytõl-egyig hitelesek voltak (oké, Will Smith-t én se tudom hova tenni) és a filmzene is (hála Hans Zimmernek) gyönyörû volt!!
Összegezve, szép film, ami lehetett volna jobb is, de ami elvárható tõle azt maximálisan nyújtja a közönségének (szerintem). :) 10/8
4/10
aleila 2014 febr. 17. - 18:34:10 4/10
(10/108)
Mivel én olvastam a könyvet ahogyan korábban írtam (és ami zseniális, ajánlom mindenkinek), már eleve úgy mentem moziba a hozzászólásokat olvasva, hogy nem a könyvet fogom viszontlátni, de ettõl függetlenül adok egy esélyt külön a filmnek.
20%-ban a könyv, de 80%-ban egyáltalán nem.(eleve "BASED upon a novel of Mark Halprin) Ez még nem is lenne gond, ha a film elsõ felét nézem...De a a második fele olyan instant közhelyeket ismételgetõ narrációval operál, meg annyira egysíkúan giccses a vége hogy az fájdalmas. Mi csak néztünk, hogy mit zokog a teremben egy-két csaj olyan nagy átéléssel. El lett b..va a második fele, ennyi. Will Smith pedig paródiának szuper lett volna, csak a baj az, hogy nem paródiának szánták a jeleneteit...
Colin Farrelt bírom, a fõszereplõ lány nagyon bájos, de a többit bár feledhetném. A ló jelenetei is csak a nem túl minõségi giccs részei.
Amúgy persze láttam már ennél rosszabb filmet is, na de ez jóindulattal is csak közepes.
10/10
csajreni 2014 febr. 17. - 15:25:56 10/10
(9/108)
Nagyszerû film! A premier hétvégéjén kétszer néztük meg a moziban! A párom (aki mellesleg férfi) többször is pityergett a film alatt. Az egyetlen negatívum az, hogy Will Smith tényleg nem kellett volna bele.
10/10