Téma: Terápia

Cordelia 2012 nov. 23. - 21:30:20 Előzmény mulao
(62/182)
többféle irányzat van a pszichoterápiában, ilyen is van.
a mai rész döbbenetes volt (András+Judit párterápián Ágnesnél). Egész idõ alatt nem vettem levegõt.
mulao 2012 nov. 23. - 15:59:50
(61/182)
Aki járt már terápián annak nem feltétlenül furcsa az, ami a sorozatban történik. Nem olyan könnyû dolog õszintének lenni egy idegennel és nem könnyû neki olyanokról beszélni, amit még a közeli hozzátartozók se tudnak. Nekem össz-vissz annyiban nem hiteles a sorozat, hogy itt mond valamit a páciens és András rögtön elmondja neki a véleményét, kielemzi, hogy ez meg ez a baja. Egy igazi orvos nem csinálja ezt, nem mondja rögtön el a diagnózisát a betegének. Nagyon maximum akkor, ha lejárt a beszélgetési idejük.
Cordelia 2012 nov. 23. - 09:04:41 Előzmény menorca
(60/182)
nekem is tetszik a lepke, kimondottan ötletes kezdés, elbûvöltem figyelem :)
kardor 2012 nov. 21. - 14:46:03 Előzmény menorca
(59/182)
SPOILER
"Nem sok tizenezer forint ahhoz, hogy ne legyünk õszinték még a pszichológushoz sem? Kezdettõl fogva - tudattalanul, szándékosan - manipulálta?"

Igen, ez nekem is furcsa. Fõleg, mert ez nem is olyan téma, amirõl Laura szemérmesen nem szeret beszélni. Ha annyira szeret a szexrõl beszélni, miért titkolta eddig kivel volt elõször?
De amúgy szinte mindenkivel kapcsolatban csodálkozom, hogy miért nem a problémáját akarja megoldani András segítségével, ahelyett, hogy õt b*sztatja? (Akár a tegnapi részben Máté..) Persze, ez bizonyos szintig gondolom öntudatlan énvédõ mechanizmus, de ilyen messzire mennének intelligens emberek? Laurát sem értem, miért támadja le olyasmivel a terapeutáját, hogy csak azért is vallja be, hogy kell-e neki? Miért nem tudja maga belátni, hogy nem ezért ül ott, hogy a románcukat bontogassák a pszichológussal? Ugyanígy András is jelezhette volna, hogy emlékezzen miért fordult hozzá, és azon kéne dolgozni. Apropó, arra valóban kíváncsi lennék Laura miért kezdett el egy éve járni.
menorca 2012 nov. 20. - 16:51:14
(58/182)
Nekem egyébként bejön a "Rorschach-lepke", szép kezdés, illik a sorozathoz.
menorca 2012 nov. 20. - 16:41:16
(57/182)
--SPOILER-- is lesz benne.
Érdekes, de Marozsán Erika karakterérõl sok foglalkozást el tudok képzelni, de az orvosnõ szerepe igen kevéssé illik rá. Számomra felelõtlen, nem túl intelligens, kicsit "kurva", amit hoz, nehezen tudom ráhúzni az aneszteziológus orvost. Egy kicsinek mondott ciszta mûtéthez egyébként nagy altatás jár, oxigén csappal, amit õ ugye tévesen elzárt? Ha az arcán volt a cisza, mint mondták, a lélegeztetõ nem zavarta a mûtétet? Kis mûtéteknél sokszor vénás altatást adnak, de itt nincs oxigén csap szerintem. Apróságok, de felmerültek.
Az õszinteség összehoz, de itt Laura nem volt sokszor õszinte, eleve ferdített az elsõ szexuális élményérõl egy évig. Valószínûleg másról is. Nem sok tizenezer forint ahhoz, hogy ne legyünk õszinték még a pszichológushoz sem? Kezdettõl fogva - tudattalanul, szándékosan - manipulálta?
Megint más: tényleg úgy mûködik a tarifa, hogy ránézünk a betegre, aztán mondunk egy összeget, amit kinézünk belõle?.. Ez számomra elég furcsa, szinte etikátlan. (Adóügyileg hogy mûködik?.. Mert számlát nem ad :-)). Emberileg sem fair. Nem tudhatja, anyagilag ki hogy áll, pláne az elején, és azért a legtöbben elõre szeretik tudni az árat, mondjuk egy telefonos egyeztetéskor. Tévednék?
__SPOILER VÉGE__
9/10
ShaeLynn 2012 nov. 19. - 21:41:45 9/10 Előzmény egykutyabarát
(56/182)
Szerintem a legjobb Mácsai, Csákányi, Sztarenki Dóra és Nagy Zsolt.
10/10
offtopic
xJuditx 2012 nov. 19. - 21:34:17 10/10
(55/182)
Off:
A színészeknél felcserélték Petrát és Zsófit.
Helyesen:
Sztarenki Dóra (Zsófi)
Szamosi Zsófia (Petra)
7/10
kowalsky 2012 nov. 19. - 21:08:15 7/10
(54/182)
attól a tüdõembóliás lepkétõl az elején a falra mászok!
10/10
beszelo86 2012 nov. 19. - 18:35:42 10/10 Előzmény egykutyabarát
(53/182)
Szerintem egy nagyon jó sorozat.
A színészek, egy-két kivétellel, lubickolnak a szerepükben. Nehéz kitölteni a harminc perces játékidõt, úgy, hogy gyakorlatilag semmi sem történik, és ezt bámulatosan megoldja szinte mindegyik szereplõ. A férfiak különösen jól játszanak, de a nõkre sem lehet panasz.
mulao 2012 nov. 19. - 12:32:40
(52/182)
Nem hinném, hogy magyarázkodnom kéne, miért nem tetszik egy sorozat, én a Terápiát szeretem és a Társas játékot túlértékeltnek érzem. Amúgy meg nem kéne panaszkodnom, hiszen, ha valami nem tetszik akkor egyszerûen csak, nem nézem, nem olvasom, nem hallgatom, nem figyelek rá. És akkor nem tud zavarni.
egykutyabarát 2012 nov. 19. - 11:56:44
(51/182)
A terápia nem rossz sorozat, de érzem benne pár színész kissé kényszeredett, idõre kimondott szavait. Mintha lenne egy óra számlálója elõttük, hogy pontosan mikor mely mondatokat milyen ritmusban mondhatják el, mikor van szünet, sóhaj stb. Van egy-két nagyon gyenge szereplõ. Fáj a játékuk. Egy hangsúllyal nyomják végig, hallom, hogy megtanult a szöveg és elõre tudom, mikor fog felháborodni, kiabálni, viszont az õszinteséget, valódi brilliáns játékot hiányolom. Ez nem minden színészre igaz, egyre-kettõre viszont nagyon. Megdöbbent, hogy van aki külföldi karriert is mondhat magáénak, viszont itt, ahol tényleg be tudná bizonyítani, milyen nagyszerû színész õ valójában, kudarcot vallott.
De összességében a sorozatot kedvelem.
menorca 2012 nov. 18. - 16:49:30 Előzmény mulao
(50/182)
Mibõl érzõdött, hogy a Társas játék egy izraeli sorozat remake-je? Én ezt tudva sem éreztem ezt. Sõt, a kereskedelmi tv-en futó napi sorozatok, vagy a közszolgálatin olykor csinált "akciósorozatok" sokkal életidegenebbek számomra. Persze sok függ attól, ki milyen közegben él, mennyit érint meg belõle a "valósághangulat", már ha van ilyen.
mulao 2012 nov. 18. - 15:11:53
(49/182)
Szerintem össze szabad hasonlítani a TJ-kal, de én azt nagyon távolinak éreztem attól, hogy magyar sorozatként emlegessék. Nagyon éreztem rajta azt, hogy igaziból izraeli világot mutat be és nem azt, ami itthon van. Annál nagyon zavart, hoyg egy egyszerû koppintást ajnároz mindenki, míg ez annyira telitalálat lett, hogy nem érdekel, hogy nem is saját kutfõbõl való. Egyedül az tetszett benne, hogy mennyire másképp és szépen fényképezték benne Budapestet, mint ahogy azt én más filmekben látni szoktam. Itt a színészek alakításai is jobbak, pedig színházi embereknek épp itt, egy kanapén ülve kéne nagyon nagy gesztusokkal, színpadiasan játszaniuk. Én minden részt felveszek és a legzseniálisabbakat vissza is nézem, mert egyszerûen tökéletes ez a sorozat.
9/10
itsme1 2012 nov. 18. - 12:56:25 9/10 Előzmény mulao
(48/182)
Én rajongtam a Társas játékért is, hosszú idõ óta az elsõ magyar film(sorozat), amire a profi jelzõt használni lehet. De a Terápia valami egészen más, nem lehet összehasonlítani a kettõt. Ott a film rendezése, vágása, képi megjelenítése volt nagyon mai, emitt a forgatókönyv és a színészi alakítások teszik hihetõvé és drámaivá a történetet.
Jó, hogy ismétlik is, mert ha megnézek még egyszer egy részt, újabb mimikát, gesztikulációt és apró részletet veszek észre, amire elõször nem koncentráltam, mert elragadott a történet.
Sajnálom, hogy két-három rész megnézése után 9-est adtam, mert ma már 10-esre osztályoznám. Nem találni rajta fogást.
mulao 2012 nov. 14. - 11:22:23
(47/182)
Szerintem Andrásnak nincs más választása, mint elnyomni magában a Laura iránti vonzalmát, hiszen etikátlan lenne a páciensével viszonyt kezdenie. De még ha az orvos-beteg kapcsolat nem is választaná el õket, akkor is sok mindent fel kéne adnia, hogy vele lehessen. A felségét (hiába rossz a kapcsolatuk) meg a gyerekeit. Az apjára se akar hasonlítani, aki otthagyta a családját egy nõért, sõt ha jól rémlik õ is a páciensével jött össze. Meg valószínûleg a bélyeg is ráragadna: az agyturkász, aki lelépett a betegével, lehet, hogy nem is praktizálhatna tovább. Én tök megértem, hogy nem akar kikezdeni vele, és szerintem azért nem küldi el, mert túlságosan hiányozna neki, így legalább heti egyszer beszélgethetnek és találkozhatnak. Még mindig zseniális sorozat, nem is értem miért nem ezt csinálták meg elõbb, miért a Társas játékot. Zseniálisan alakít mindenki.
zsulova 2012 nov. 14. - 10:28:18
(46/182)
zsulova 2012 nov. 14. - 10:27:33 Előzmény Cordelia
(45/182)
Lemezre tudná nekem tenni valaki a sorozat elmúlt részeit? Nagyon hálás lennék! Bármilyen infóval írj: szita819@gmail.com Köszi!
9/10
ShaeLynn 2012 nov. 13. - 09:52:22 9/10
(44/182)
Mácsai zseniális volt a tegnapi részben, Marozsán Erika nem különben. Még mindig elõttem van az az elgyötört tekintete.
menorca 2012 nov. 12. - 23:51:19 Előzmény Fountain
(43/182)
Ha alaposan belemegyünk pl. a harmadik miatt váló házaspárok cselekedeteibe, mit miért tesznek, ott is nagyon sok hasonlót tapasztal az ember. Kívülrõl nézve is ismerõsöknél-barátoknál, amit az átélõk be se ismernek maguknak, mit miért tesznek, játszmáznak, holott elég egyértelmû sokszor. Vagy válás után ha elgondolkodik az ember, mi miért volt, sokszor másképp látjuk cselekedeteink mozgatórugóit, mint akkor magyaráztuk. Szerintem ez nagyon emberi dolog, nem különleges, nem ritka. Ettõl is szép az élet, és nem unalmas :-)
Sok ember van, aki nem szeret elgondolkodni ilyen dolgokon, de itt is mûködnek a tudatalatti hatások.

Érdekes a külföldi változat is, most nézegetem a youtube-on az izraeli és amerikai változat egyes részeit.

http://www.youtube.com/watch?v=IAL6GkAp0u0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=GQtoYTZnycM