10/10
Gwen1 2022 jún. 12. - 23:18:17 10/10
(52/112)
Imádtam, nagyszerű folytatása a Top Gun-nak. A 86-os Top Gun-nak hangulata van, milliószor láttam. A folytatásának is sikerült hoznia néha a hangulatot, annak ellenére, hogy ezeknek az új Top Gun kölyköknek nincs karizmájuk. Kedvenc jelenetem Iceman-el volt. Az a jelenet egy igazi nagy klasszikus volt. Megkönnyeztem, pláne, mert nagyon sajnálom Kilmer-t, hogy mennyire sz*r az egészségügyi állapota és hogy már nincs hangja, de mégjobban megütött volna a jelenete, ha eredeti nyelven látom a filmet, mivel Kilmer eredeti hangját keverték alá technikával ;(
Külön tetszett, hogy egy az egyben úgy kezdődött, mint a 86-os film, ugyanaz a filing a Danger Zone-al. De hiányoltam, hogy Maverick és Charlie viszonyára nem tértek ki egy mondat erejéig sem, pedig ő volt a női főszereplő és Maverick szerelme is (bezzeg Meg Ryan karakterére kitértek a Goose-fiú miatt, holott az kb majdnem felesleges volt) hiába köztudott, hogy miért nem tették be a folytatásba Kelly Mcgillis-t.
idõjós1010 2022 jún. 12. - 22:59:16
(51/112)
Sosem voltam Top Gun rajongó, de azt hiszem, hogy ez egy méltó folytatás lett. Hozta amit kell. Akaratom ellenére keveredtem a moziterembe pont akkor elé, így túl sokra méltatni nem tudom, mert nem a szívem csücske az egész műfaj, de amit vállaltak, azt hozták maradéktalanul. Folytatásnak tökéletes. Csak lehetett volna egy picit a valóság talajához jobban ragaszkodni.
10/10
Sugar7 2022 jún. 12. - 21:31:50 10/10
(50/112)
Nagyon megérte megnézni. Nagyszerű film. 10/10
10/10
kateri 2022 jún. 12. - 11:43:19 10/10
(49/112)
Ez a film pompás példa arra, hogy az első részt végre nem túlszárnyalni akarták, hanem tisztelegni. Mindig ott rontják el, hogy "na majd megugorjuk az első részt.." Megugorták technikailag, de minden egyes mozzanatban a tiszteletadást éreztem.. Annyira jó látni, hogy Tom Cruise ugyan olyan zseniális mint 30 évvel ezelőtt. Akik azt írják, hogy nem volt ebben semmi eredetiség, hát nekem pont az tetszett, hogy végre nem kapták túl és nem gondolták túl a sztorit. Ezért volt szerethető és százszor újra nézős mint a régi filmek amiken felnőttünk!
8/10
kucuka333 2022 jún. 11. - 06:58:26 8/10
(48/112)
Látványos film és tetszett a folytatás. Sztori nem egy nagy szám, de nem is számítottam másra. Elképesztő az, hogy Tom Cruise L-39 Albatrosson is megtanult repülni.

A P-51 Mustangot is ő vezette és nem használt kaszkadőrt. Tetszett, hogy a jeleneteket jelentős részét élesben forgatták (F-18). Feltehetően az összes színész a hátsó ülésen ült. Respect, hogy nekik a kamerát stb is kezelni kellett. Az viszont fura volt, hogy ki sem mondták az ellenséges ország nevét, bár ez már látható volt más filmeknél és annyira nem zavaró. De az végképp fura volt, hogy miért F-18-ast vittek, amikor már vannak korszerűbb gépeik is (F-35, F-22 stb). Az ellenséges gépek típusát ötödik generációs gépeknek fordították, ami szintúgy érdekes volt (Sukhoi Su-57). A szinkronban elcseszték a rangjelzését is Mavericknek. Nem százados volt Maverick, hanem Captain (CPT - US NAVY - hadsergben ez ezredesi rang O-6). Simán fordíthatták volna kapitánynak. A többi tiszt volt hadnagyi rangban (LT) a tengerészetnél, ami egyébként százados (O-3) a hadseregben. Mekkora kavar van itt, valszeg ezért is jobb eredeti hanggal nézni. A végén jó volt látni, hogy "megreptettek" egy F-14-es gépet (habár csak számítógépes volt az egész, de jó volt látni így is. Már egy sem repül USA-ban.



10/10
Levi2022 2022 jún. 10. - 22:26:23 10/10
(47/112)
10/10artalmat [/spoiler]
10/10
Panka1955 2022 jún. 10. - 22:01:36 10/10
(46/112)
Fantasztikus film. Méltó folytatás. Nagyon látványos.
5/10
zetevar 2022 jún. 10. - 11:31:46 5/10 Előzmény Captain_HUN
(45/112)
"realisztikus háttér" (???)... na ne máááár!!!
10/10
Captain_HUN 2022 jún. 10. - 10:35:54 10/10
(44/112)
Láttam a trailert és az értékeléseket, hazai és külföldi véleményeket kritikákat. 13-év után rávettem magam hogy elmenjek a moziba, és pont erre a filmre, nem bántam meg. Mert végre hosszú hosszú évek után, csináltak egy normális filmet amire érdemes beülni, és nem csalódottan távozom ki a mozi teremből amiért fizetek. igazi film érzés, valódi repülőkkel, realisztikus háttérrel történettel , millió dollárokat fizetett a stúdió a haditengerészetnek hogy igazi legyen minden. A retro és a modern hangulat keveréke, kiváló látvány világgal, történettel, jól éreztem magam, Tom Cruise pedig csodálatosan alakított. Nekem mindkét Top Gun tetszett, de ami a régiben nem sikerült az akkori technológiai hiányosságok miatt, az a Maverickben kiteljesedett. A Mozi lehetne hangosabb viszont.
10/10
Mikihun 2022 jún. 07. - 19:48:51 10/10 Előzmény zetevar
(43/112)
Ha ez a film nem izgatott fel akkor veled van a baj.
5/10
zetevar 2022 jún. 07. - 07:57:11 5/10
(42/112)
Hát na...
De mégsem...

Tom Cruise fantasztikusan tartja magát, de nagyjából ennyi, ami tetszett.
A történet totál hiteltelen. Nincs sem időben, sem térben elhelyezve. Mennek a "szakadár államba" (hová?) harcolni, amely "szakadár államnak" megvannak a legmodernebb eszközeik, olyanok, amelyek még az amcsiknak sincsenek (nanemáár).
Mavericknek és Roosternek miért nem volt párja repülés közben?
A romcsi szállnak totál semmi jelentősége nem volt.
... és még sorolhatnám, hozzátéve azt, hogy kicsit sem izgultam...

Szóval nekem max 5 pont.
8/10
gyereamozibabe 2022 jún. 05. - 22:49:48 8/10
(41/112)
Elnézem a film bugyutaságait, hisz itt most az volt a lényeg, hogy az első TopGun film hangulatát hozzák. És ez hamisítatlan 80-as évek. Nincs elrontva woke üzenetekkel. Pluszpont, hogy idős pasi szeret idős nőt. (mivel én is a filmmel öregedtem) Tom Cruise mottója lehetne: "a 60 az új 40". Különösebb csavar sincs a filmben. Nagyon örülök, hogy látták a srácaim. Hogy kaptak egy kis ízelítőt a fiatalságunkból. (az első részt nem nézetem meg velük, mert szerintem gagyinak gondolnák) Ez képileg nagyon rendben volt. Élethű, és hosszú harci jelenetek. A zene felejthető, a mély hang mintha teljesen hiányzott volna (Pólus mozi) Ha egyszer letölthető lesz, ránézek az angol hangsávra, és ha az is ilyen langyi, akkor a Dűnéből átveszek pár mély effektet, hogy legalább amikor a gépeket halljuk, lebegjen a nadrágom szára a mélynyomótól.
SPOILER:

Örültem, hogy nem építettek a sztoriba drámát. Végülis ezt vehetjük csavarnak is a sztoriban, hisz mindenki várta, hogy jöjjön a 80-as években megszokott menetrendszerű "tragédia".. és nem jött. A végén már picit a vígjáték felé ment el, de még a műfaji kereten belül


10/10
Wonder1 2022 jún. 05. - 14:28:22 10/10
(40/112)
Nekem az első pár jelenet(kiveszi a kabátot,szemüveg,motor) a fiatalságomat juttatta eszembe.(15 voltam akkor)úgy is ültem le megnézni,h nem vártam többet,mint az első résztől.Voltak benne kritikus dolgok,de melyik filmbben nincs?1x űen le kell ülni megnézni és nem a hibákat keresni. Ez a TOP GUN .
3/10
tesz-vesz 2022 jún. 05. - 08:35:07 3/10
(39/112)
Borzalmas mint egy szappanopera. Egy fokkal jobb csak mint a regi film.
Szemuvegest miota kuldenek fel vadaszgepbe?
Semmi onkritikaja nincs a filmnek. Bukosisak nelkul amerikaban is buntetik a motorozast ha jol tudom. Mekkora poen lett volna ha a rendor megbunteti egy fel perces jelenetben. De nincs onreflexio h a felelotlenseg nem meno.
Mar varom a valodi vadaszpilotak velemenyet pl a kobra figurazasrol. Mikor ket gep egyszerre zuhan egymasnak fejjel lefele. Mintha csak kisgyerekek jatszananak jatekgepekkel.

Utubeon jobb felvetelek vannak vadaszgepekrol. Mint itt. Hangsebesseg atlepese? Miert nem mutatjak? Valami info esetleg tudomanyos. Fizikai ismeretek? A szcientologusnak ezek nem fontosak. Csak a lottonyertes Jenny Coni kacsintasa. Vitorlas. Porsche. Meno kocsma. Az eleterzes megvan mint egy cosmopolitan fotozason.
Minden jo jelenetet tartalmaz a bemutato is.

Val Kilmernek tenyleg nem volt hangja amugy
10/10
fczolika 2022 jún. 04. - 21:52:36 10/10
(38/112)
Régen láttam már ilyen jó filmet, nálam ez nem kérdés, hogy 10/10 pont.
ControlAlt 2022 jún. 04. - 15:15:50
(37/112)
Számomra, túl sok volt az ismétlés, az első részhez képest, hogy csak néhány dolgot említsek.

Spoiler:
kiindulópont: Tom Cruise az elején összetör egy gépet, a felettese legszívesebben kirúgná, de a tesztelés során ismét bebizonyította, hogy ő a legjobb ezért elküldik TOP GUN-ba,Bradshaw és Hangman egymással szembeni ellenszenve, persze a végén a legjobb barátokká válnak, akár csak Maverick és Iceman, Bradshaw állandó bizonytalansága, instabilitása az apja tragikus halála miatt, ám az éles bevetés során felülemelkedik ezen (ugyanúgy ahogy Maverick). A naplementés labdázgatás, már csak hab a tortán.
Szóval jobban örültem, volna valamivel több eredetiségnek.

Végén, amikor Tom Cruise alatt szinte szétesett a gép, hirtelen a Nagy Durranás jutott eszembe, amikor Charlie Sheen sorolgatni kezdte mije ment tönkre a gépnek, és aztán az épp, hogy megmaradó géptörzsben ért földet.
Spoiler vége

Ami tetszett: a pazar repülős jelenetek, Tom Cruise akinek, olyan kisugárzása van, hogy számomra, mindenki mást elhalványított, illetve T. C. és Val Kilmer közös jelenete, mely kifejezetten megindító volt
Értékelés: Nem bántam meg, hogy megnéztem, de sajnos nem vált kedvencé. 10/7
7/10
Zöldségember 2022 jún. 04. - 12:09:07 7/10
(36/112)
Az első 5 perc az gyakorlatilag totál az első részből volt. Bár nem indult rosszul a film, a légi felvételek valóban nagyon bravúrosak voltak. A szerelmi szál totál felejthető és fölösleges volt. Green doktor (Goose) fia a gagyi bajszával elég taposni való volt. A film vége pedig nemes egyszerűséggel nevetséges volt. Viszont Tom Cruise még mindig a legmenőbb színész egész Hollywoodban.
Damien Dorsett 2022 jún. 04. - 10:37:12
(35/112)
Lehet, hogy nem figyeltem rendesen, nekem az nem világos, hogy miért 80-as évek beli F/A-18-asokkal mentek, miközben többször is kihangsúlyozták, hogy az ellenségnek modern, mai gépei vannak?
Rámlik, hogy mintha ugyanez lett volna az első részben is, ott F-4-eseket, meg F-14 -seket (F-15?) használtak, miközben akkor már hadrendben voltak az F-16-osok, F/A-18-asok is.
10/10
lurdba 2022 jún. 03. - 22:00:22 10/10
(34/112)
Minden várakozásomat felülmúlta, remek zene, hanghatások, sztori, pazar...
7/10
cserim 2022 jún. 01. - 16:29:53 7/10 Előzmény Richard Kovács
(33/112)
Így láttam én is, szó szerint néztem az időt 1:45 ig, annyira kiszámítható fájó jelenetek voltak, volt aki kiment legszívesebben... A bugyuta akciójelenetek ami végül is megvolt csinálva. Szó szerint egyszer nézhető szerintem 😏