Téma: Toy Story 3.

Charles Foster Kane 2010 júl. 02. - 09:12:46
(67/147)
Az ilyen bekorlátozott emberek, mint mi, nem is várhatnak jobb folytatást. Na jó, talán egy kicsivel...

Mivel nyilván már mindenki elmondta, hogy mennyire fasza ez, meg az a rész (ami így is van), én csak néhány negatívumot fûznék hozzá. Nem lesz sok...

Elõször úgy tûnt, hogy az alap probléma megint más lesz, mint az elõzõ részekben. De aztán a kiinduló helyzet ellenére hamar átfordult a kettes rész alapkonfliktusára. Nem akarnak hazamenni, aztán amikor rájönnek, hogy rossz helyen vannak, már késõ, mert ott egy zsarnok játék, ami nem engedi õket. És ez a zsarnok játék azért ilyen, egyszer véletlenül megváltak tõle.

Aztán az ember néha azt érzi, hogy ezek a felmerülõ akadályok futószalagon jönnek. Valahogy mindig PONT akkor jönnek, amikor kell, kijön metronómra, ahogy az illik. Csak ettõl az van, hogy már zsigerbõl várjuk, hogy miként bukik el a próbálkozás. És akkor 3...2...1... és bebukták. Ez a kiszámíthatóság azért van, mert nagyon ritka, hogy szereplõk közti belsõ konfliktus, vagy esetleg egy szereplõ saját, akár fizikális, akár lelki konfliktusa állítsa meg õket, és terelje az akciót más útra. Mindig a külsõ körülmények vetnek véget a próbálkozásnak. Egy szóval azt akarom mondani, hogy az "ellenség" vagy az akadályok egysíkúak. Na persze ez nem jelenti azt, hogy unalmasak, hiszen ezen az egy síkon valami elképesztõ kreativitással mozognak.

Szóval eltekintve attól, hogy az ember mindig tudja elõre, hogy mikor fognak elbukni, és hogy a zsarnok játéknak mi lesz a sorsa, baromi jó volt a folytatás. Ez egyszerûen azzal magyarázható, hogy AZT, hogy MIKÉNT jutnak el oda, az ember a büdös életbe nem találná ki. Az ember csak néz, és: baszki, ez eszembe nem jutott volna. A tortillán konkrétan 5 percig teljesen kiakadtam...

Hát ezek az emberek betegek, tényleg... Kész szerencse.
tanhu 2010 júl. 02. - 00:35:12 Előzmény Boglarina
(66/147)
Bárgyú, ostoba, ötlettelen fárasztó amerikai szemét.Semmi eredetiség semmi humor, semmi szellem, csak harsányság,bugyuta dialógok,és látványorgiás hülyítõ agymosás ennyi.Mint általában a diznik 95 százaléka.Biztos túl lesz ajnározva,túl lesz lihegve, és túl lesz értékelve, a film annyira korlátolt, hogy híven tükrözi az IMDB komolyan nem vehetõ minõsítése...
Nem is igazán értem h ez a szennyhalom miért került szinkronizálásra, szemben a Kells titkával ami 3/4-részt Hazai remekmíves munka, aminek nemhogy szinkronja nincsen hanem a filmet sem mutatják be a moziban.No igen a betoj sztori kell a tömegeknek,és élek gyanúperrel h addig még sok diznis szemetet kell még elszenvedni mire a HAZAI FILMSZINHÁZAK mûsorukra tûzik ezt a kitûnõ szakrális mesét.
Amikor az így neveld a sárkányodat-on enyhén fanyalogtam, akkor mindez a fanyalgás visszaszívva, m kívánom az legyen az a mozi aminek színvonala alá nem mennek a rajzfilmgyártók...
10/10
Boglarina 2010 jún. 28. - 14:19:45 10/10
(65/147)
Eszméletlenül szuper folytatás. Csillagos tízes.
zsikla.zoltan 2010 jún. 27. - 21:04:32
(64/147)
Most láttam.Sokszor visszanyúl az 1 és 2 részhez:Buzz megörül,a KAMPÓ jobban örültem volna ha a Kenn lesz a gonosz. Itt halál komoly volt hogy TILOS KIDOBNI A JÁTÉKOT.Nem tetszet hogy uj gazdát kaptak:( De jó film:)
10/10
Zsákos ember 2010 jún. 27. - 20:39:46 10/10
(63/147)
Nekem is,hasonlóan tetszett a film,szerintem 100x jobb volt mint a tavalyi Fel!.
Amikor Krumplifej uraság egy tortillát használ ideglenesen testnek,na az a rész nagyon beteg ! :D
Tudtad,hogy jövõ nyáron jön a PIXAR-tól a Verdák 2. ?
Remélem az is ugyanúgy remek lesz. :)
9/10
zee944 2010 jún. 27. - 19:09:12 9/10
(62/147)
Kifogástalan harmadik rész, hozza az elsõ kettõ színvonalát. A krumplifejek azok, amik még mindig nem viccesek számomra, plusz ebben a részben az az óriásbaba is zavart kissé. De a hibák elhanyagolhatóak és talán szubjektívek is, mit sem változtatnak azon, hogy mennyire páratlanul szellemes és friss még mindig a Toy Story világa: a filmes utalások, sztereotipiákon való élcelõdések (pl. Barbie-Ken), és persze az élettel való paródiaszerû párhuzam (ahogy a játékok "privát" pillanataikban viselkednek), majdnem minden telitalálat. Ezenfelül megdöbbentõ, hogy mennyire mûködnek a drámai pillanatok is (a szemétégetõ), egy pillanat alatt megkomolyodik a hangnem, és az ember nemcsak nem tudja, hanem eszébe sem jut kivonni magát a hatás alól. Az alkotók olyan könnyed magabiztossággal hatnak az érzelmeinkre, hogy ez nem hatásvadászat, hanem színtiszta hatás. Lehet, hogy élõszereplõs filmeket is kéne készíteniük.

A 2. részben a stáblista alatt gyenge poénokkal rontották le a befejezést, itt ez nem történik meg. Sõt az, ahogy a szekrény alatt a két játék helyet cserél, és egymást biztatják, mint a katonák bevetés elõtt, az kegyetlen.

Ja, és mindhárom Toy Story százszor jobb és eredetibb, mint a Verdák meg a Wall-E.

9/10
Gardaland 2010 jún. 26. - 21:42:02
(61/147)
Jó film, mindenkinek ajánlom!
Mircsi13 2010 jún. 24. - 16:51:16
(60/147)
Én még nem láttam :S De ha az 1-es is jó akkor biztos ez is (Y) :)
katkunder 2010 jún. 24. - 10:53:36
(59/147)
Nagyon aranyos a film. :)
10/10
yunasan 2010 jún. 24. - 10:27:04 10/10
(58/147)
Én nem láttam az elsõ két részt, de nekem így, minden elõzmény nélkül is kerek egész volt. És nagyon-nagyon aranyos. Már csak az elejéhez csatolt kis Pixar-rövidfilmért is érdemes beülni a moziba!
tombenko 2010 jún. 23. - 20:16:41
(57/147)
Csak egyet nem értek: Hova tûnt most már két hozzászólásom?! Egyik sem tartalmazott semmi olyat, ami ezt indokolná! :(
Akkor is leírom: A Toy Storyból származnak a Debian kiadásának kódnevei is. (Linket nem adok, hátha amiatt lettem kiszerkesztve...)
10/10
akáclegény 2010 jún. 23. - 19:58:25 10/10
(56/147)
hát én is megnéztem ma.és nem csalodtam sõt meglepõdtem hogy ennyire jó.mivel én egy rossz filmre és hogy csak még egy bõr lehuzás lesz.Csak azért is jó mivel más megközelitésbõl van az egész.És fölér az elsõ résszel nálam.de azért az imdb-n nem értem hogy hogy-hogy 7.már.
10/10
akáclegény 2010 jún. 22. - 20:33:19 10/10
(55/147)
azt a mindenit.AZ IMDB mindenidõk 8.legjobb filmje.Ez valami.Émn nem láttam de meg döbbentem.
10/10
kardor 2010 jún. 22. - 14:43:04 10/10
(54/147)
Nagyon tetszett a film! Magam is meglepõdtem mennyire.

Viszont hová tûnt belõle a pásztorlány, Woody barátnõje? Habár emlékeim szerint már a második részben is csak épphogy feltûnt.. de ugye ott nem volt utalás, hogy már akkor elajándékozták volna, vagy hasonló?
Citromfû 2010 jún. 22. - 14:11:57
(53/147)
Méltán lehetne csalódást várni a 3.résztõl. De szerintem csak az csalódik, aki csalódni akar. Én nem akartam, és nem is lett így! 4 napja néztem meg a filmet, de azóta is csak ezen jár az agyam. Woody, Buz, Slinky, Jessie stb, nos õk mind olyan szerethetõ karakterek, olyan pontosan el vannak találva, hogy azon szurkolok, legyen már egy színvonalas sorozat a Toy story-ból! (Színvonalas, nem olyan, mint a kicsik és a 15 éves korosztályig által körberajongott Disney Channel béna muszájprojekt rajzfilmjei, amelyeket csak hírbõl ismerek kisebb rokonaim által). Nos, ha ezt nem, de egy negyedik részt megnéznék. ( Bár csak akkor, ha a cég kinyögi erõlködés nélkül).
10/10 pont, és nagyon nagyon szûkmarkú voltam!
khm... 2010 jún. 22. - 09:58:48
(52/147)
Tényleg nem tudom eldönteni, hogy te most viccelsz, vagy komolyan gondoltad, amiket összehadováltál. (De most õszintén, ezt az uborkás dolgot ugye csak poénból írtad?)
Gejzir Gejza 2010 jún. 22. - 09:10:26
(51/147)
Azért manapság elég bátornak - pontosabban alulinformáltnak - kell lenni ahhoz,hogy egy szülõ elõzetes megtekintés nélkül bevigye a pici gyerekeit egy DIZNI(!!!) filmre.Sajnos látható,hogy nem maradhatott független a Pixar bekebelezésük után.Igenis elsõ megnézésre is felismerhetõ legalább 2 sunyi,agyprogramozó szoftver bennük: a szinte folyamatos traumatizálás és a minél korábban ébresszük fel a gyermekben is a szexuális ösztönöket elgondolás.Az elöbbihez említve.Renegeteg cselekményt szõttek a filmbe és az akciók jó pár jelenetének végeredménye maga a halál lenne.A szexösztön ébresztésérõl van egy naggyon beszédes képsor a film utolsó pár percében.SPOILER Amikor Buzz hevesen páváskodik 'újonnan' felfedezett szerelmének Jessienek,majd szétválnak(ellentétes irányban 'kimennek' a képbõl),ekkor elõtûnik középen Krumplifej,aki egy uborkát(!) talált magának testnek.Annyira nyilválvaló képsor,hogy minek a képi metafórája,hogy talán Ti sem fogjátok elmulasztani észrevenni.Az tuti,hogy ezt többször meg kell nézni.Minimum azért,hogy mi minden más kerülhette el a figyelmet,amik ott vannak a filmben,csak képtelenség elsõre(a lejátszók opciói nélkül)meglátni.Még bõven tudnék mit írni most is,de már ez is regény.
A film persze igazán profi(mi más lenne tõlük),nagyon cselekményes,de én úgy látom,hogy ez nagyon sunyira sikerült.Sehol nincs a Wall-E-tõl.Nézzétek fenntartásokkal!
8/10
Swarm1 2010 jún. 22. - 09:05:36 8/10
(50/147)
Szerintem szuper lett. Szórakoztató, egy percig sem untat, néhol kifejezetten humoros. A filmvégi giccsparádét levághatták volna, de ezt leszámítva a Pixar megint fenomenálisat alkotott.
1/10
peugeot311 2010 jún. 21. - 22:52:40 1/10
(49/147)
Nekem csalódás volt, pedig az írások alapján nagyon jóra szmítottam. Kiszámítható történések, átlag akciók, vannak benne aranyos részek, de nekem ez kevés, az elõzõ 2höz képest. A vége ugyanakkor megható.
4/10.
8/10
beo71 2010 jún. 21. - 18:07:19 8/10
(48/147)
Tökéletes színvonal:tempós cselekmény,jó kis forgatókönyv,a megszokott színes-szép kivitelben,az alapvetõ siker a jól eltalált humor.8/10.Az elsõ kettõ remek renoméján ez sem rontott,elégedetten jöttem ki a moziból,gyerekeim is jól szórakoztak.
A port efes általi kritikájával azonban abszolút egyet értek a végig szórakoztató film után jól éreztem magam,de ott motoszkált az érzés,hogy egy profi gépezet profi munkáját láttam és valami mégis hiányzott,valami friss vagy meglepõ.Ezért a 8,viszont nyugodt szívvel ajánlom,szerintem ebben a filmben senki sem fog csalódni.