4/10
Tenebra Mors 2008 okt. 11. - 22:40:43 4/10
(44/104)
Ja, dögunalom...

De ez még nem is lenne baj, sok unalmas, de kiváló filmet láttam már. De ez még csak nem is kiváló. Hajaj, még jónak sem nevezném.
Én a Fabrizio Costa-féle feldolgozást láttam (1998-as, olasz film), és az mérföldekkel jobb, pedig "csak" TVfilm. Az sem volt egy gyors film, húzták is rendesen a sztorit (198 perc, fuck), de jól kidolgozott volt, és valahogy az tetszett, magával tudott ragadni, pedig nem szeretem az ilyen sínyvedõs-nyáladzós sztorikat (pl. ha annyira szeretik egymást, mi a rákért nem lépnek le? Én ezt tenném XD. ) Jellemzõ, hogy amerikai film, egyáltalán nincs benne semmi plusz, csak a "szenzációhajhászás", vagy hogy is fejezzem ki. Hollywood-i stílusban készült, de látva az olasz verziót, ennek jobban áll az olasz. Ez olyan "üres", semmi tûz nincs benne. A szereplõk is tök unottak. Az olasz filmben benne volt ez a lángolás, ez a "megdöglök érted"-érzés.
Apropó szereplõk: a színészi játék is gyatra. Bár ez a fos szinkronnak is köszönhetõ részben (az olaszé ezerszer jobb volt annak idején - Selmeczi Roland volt pl. Trisztán hangja, ha jól emlékszem), de látszik, hogy a színészek igazából itt nem játszanak, hanem csak rendezõi utasításokat követnek. Az olaszban azért beleadtak valamit. Persze ott sem kell elesni az alakítástól, de ezt simán veri, amit ebben a filmben "alkottak".
Az olaszban, ha jól emlékszem, kevesebb volt a harcolós rész - itt naná, hogy azért megtoldották. Kár, hogy azok is tök unalmasak voltak.
Na, meg a ráadás: Lea Bosco játszotta az olaszban Izoldát. Annak idején nekem nagyon megtetszett az a csaj kinézetre, s tényleg ez is figyelemmel tartott a nyálas filmben. De itt? Egy átlagos nõ... Bennem semmi izgalmat nem kelt, szerintem még kicsit ronda is. Így meg aztán abszolút nem tudok azonosulni a fõhõssel. Nemcsak azért, mert egy tutyimutyi alak, hanem mert érthetetlen, hogy a rangját, munkáját, becsületét egy ilyen átlagos nõért adja fel. SPOILER: S úgy tudom, a történet végén emiatt lesz(nek) öngyilkos(ok) is. SPOILER
Ugyan még most zajlik a "végsõ csata", de kb. tudom, mi a vége, kíváncsi sem vagyok rá. A végkimenetelt meg ismeri mindenki, aki a sztorit ismeri. Szóval ezt elk*rták.

Jobbra számítottam az értékelések alapján, de megint bebizonyosodott, hogy itt az imdb-nek nem szabad hinni. Illetve csalódtam, mert azt hittem, az 1998-asat adják le. Én naiv, hiszen a mai világban: régi = szar, új = trendi = jó :S.
Illetve ebbõl is látszik, hogy a mozifilmek nem feltétlenül jobbak, mint a TVfilmek, sõt.

4/10
1/10
kol3 2008 okt. 11. - 22:23:38 1/10
(43/104)
Nagy unalom ez a film...
susan88 2008 okt. 11. - 21:21:01
(42/104)
Én is még egy régebbi Trisztán és Izoldát láttam.
Ez is tuti jó feldolgozás,ahogy utána nézegettem,és ahogy most nézem,bár kissé másabb(nem követi híven az eredeti történetet,itt a szerelem már a bûbáj nélkül is sarjad),de eddig nAGYON TETSZIK...:)
Figliar 2008 okt. 11. - 21:07:20
(41/104)
Hát... haladás :)
offtopic
BladesOrsi 2008 okt. 11. - 20:24:05
(40/104)
ja, és sorry, offtopicba akartam...
BladesOrsi 2008 okt. 11. - 20:23:44
(39/104)
grat az rtl-nek, 8 perces késséssel elkezdték......
Gabriella54 2008 okt. 11. - 19:20:26
(38/104)
Az imdb-n 16 Trisztán és Izolda történet van, egy 1910-es feldolgozástól - valahogy sejtem, hogy nem azt láttad :) egészen napjainkig! Ha valaki szereplõre emlékeznél, az hatalmas segítség lenne!
Az 1981-es változatban pl. Richard Burton játszotta Markét, Cornwall királyát és Nicholas Clay Trisztánt!
Lehet, hogy az 1998-as olasz-német koprodukcióra gondolsz? Ralf Bauer nem semmi Trisztán volt!
reila 2008 okt. 11. - 19:16:48
(37/104)
Húha! Ez ma lesz? megakartam nézni!!! Meg is fogom.
bree-gee 2008 okt. 11. - 19:16:11
(36/104)
Vagy én az enyémmel!:)Egyébként mindegy, a filmben el sem hangzik, ha jól emlékszem.Csak a promót csinálták vele.
de régen láttam, javítson ki valaki, ha tévedek.
bree-gee 2008 okt. 11. - 19:14:17
(35/104)
Gabriella54 2008 okt. 11. - 19:11:36 Előzmény Mandi24
(34/104)
Lehet, hogy egyedül maradok ezzel a véleményemmel, de szerintem teljesen stimmel a történethez!
Canela 2008 okt. 11. - 19:10:54
(33/104)
Sziasztok! Nem tud nekem valaki segíteni? Jó pár éve láttam már ezt a filmet, s nagyon nagyon tetszett a történet! Szerettem volna újra megnézni... De amint látom a dátum 2006...tehát biztosan nem ezt láttam! De a port.hu-n nem találok több Trisztán és Izoldát, csak egy rajzfilmet, meg egy filmsorozatot... Van valakinek valami ötlete hogy én milyen filmet láthattam? Készítés dátuma, ország, szereplõk...bármi érdekel, ami alapján megtalálhatom... Köszönöm elõre is!
bree-gee 2008 okt. 11. - 18:10:36
(32/104)
Na látom ebbõl nem jövök ki sehogy sem, mert rosszul fogalmaztam meg.De a lényeg, hogy bár mindkettõ külön tetszik, együtt fura - NEKEM.
Ezen az alapon a Zeffirelli féle Rómeó és Júlia filmet is promózhatnám mondjuk egy Stratovarius számmal :D
Mandi24 2008 okt. 11. - 18:04:39 Előzmény bree-gee
(31/104)
atól, h rock még lehet köze a szerelemhez (:
bree-gee 2008 okt. 11. - 15:34:38
(30/104)
Nem is a szöveg miatt jegyeztem meg, hanem fura volt egy rock szám egy ilyen szerelmi történethez, fõleg mert láttam a filmet.
Mandi24 2008 okt. 11. - 11:05:18
(29/104)
Csak hogy mindenki tudja mit jelent a Going Under dalszövege magyarul:
Going Under - Elsüllyedek

Most elmondom neked mit tettem érted
Ötvenezer könnyet sírtam
Kiáltottam, csaltam, véreztem érted
És te most sem hallgatsz meg

...elsüllyedek...

Már nem kívánom, hogy a kezed nyujtsd, megmentem magam
Talán felébredek egyszer (felébredek egyszer)
Kínzás és mindennapos csalódás nélkül
Mikor már úgy gondoltam, nem süllyedhetek mélyebbre

Újra haldoklom
Elsüllyedek (elsüllyedek)
Elmerülve benned (elmerülve benned)
Zuhanok örökre (zuhanok örökre)
Ki kell törnöm
Elsüllyedek

Elhomályosul és összekeveredik az igazság és a hazugság
(Nem tudom mi valódi és mi nem)
Mindig összezavarodnak a gondolatok a fejemben
Többé nem tudok bízni magamban

Újra haldoklom
Elsüllyedek (elsüllyedek)
Elmerülve benned (elmerülve benned)
Zuhanok örökre (zuhanok örökre)
Ki kell törnöm
Elsüllyedek

Tehát gyere és kiálts
Kiálts rám oly távolról
Nem fogok újra összetörni
Lélegeznem kell
Nem süllyedhetek tovább

Újra haldoklom
Elsüllyedek (elsüllyedek)
Elmerülve benned (elmerülve benned)
Zuhanok örökre (zuhanok örökre)
Ki kell törnöm
Elsüllyedek..
Angyalka888 2008 okt. 11. - 08:03:18 Előzmény bree-gee
(28/104)
Köszönöm szépen:) de végül énis megtaláltam a számot.
Tényleg furcsa egy szerelmes filmhez ilyen zenét végni...
Les 2008 okt. 10. - 19:41:59
(27/104)
holnap megnézem ezt, Megasztár helyett.
dodo1994 2008 okt. 10. - 19:30:13
(26/104)
már régóta megakarom nézni,de sosem sikerül...:S
bree-gee 2008 okt. 10. - 19:12:12
(25/104)
Meghallgattam, ez bizony Evanescence - Going Under.
Elég érdekes ennek a filmnek a traileréhez ezt választani :DD