Téma: Tudorok

10/10
Klaudia91 2011 dec. 15. - 01:22:11 10/10
(210/390)
Na az biztos!Bár olyan fura hogy Annát állítólag tényleg szerette és mégis lefejeztette.Hogy ölethetsz meg valakit, akit szerettél?:O
dantonb 2011 dec. 14. - 20:51:10
(209/390)
sajnos a könyvnél nem koncentráltam ,de logikai alapon esetleg Luther tanai lehetett.
Ami Katalint illeti külsõleg gondolod a hasonlóságot vagy jellemben?
Ezüstliliom 2011 dec. 14. - 20:49:19 Előzmény tdk
(208/390)
Bocs a rajongóktól, de én az elsõ sorozat végén feladtam a nézését. Annyira taszít a királyt alakító színész és maga a király személye is, és annyira nem tudom elfogadni ezeket az 1 cm-es hajakat, hogy nem nézem tovább. Mibe került volna korhû frizurákat varázsolni a fejükre???:/
tdk 2011 dec. 14. - 19:49:27 Előzmény dantonb
(207/390)
"Wolsey azért volt fontos ,mert valójában õ volt a szürke eminenciás"

Igen, ez lejött nekem is természetesen, csak eleinte, a sorozat elején még nem. Talán csak a nyújtás miatt nem tudott lekötni annyira a sorozat, hogy átjöjjön, mi is a szerepe a fickónak. Viszont most a második sorozat eseménydúsan kezdõdött, úgyhogy eddig jó.

Azt meg tudod még mondani, hogy a könyv, amit Henrik olvasott, honnan származott, és ki írta? Annál a résznél, ahol megkapta, lemaradtam errõl.


(Amúgy a Katalin nem emlékeztet titeket az egyik magyar politikusra? :) )
mamoni 2011 dec. 13. - 21:21:22
(206/390)
Csak nekem tûnik úgy, hogy a mai "az aktuális rész ismertetõjé"-ben, hm, marhaságok vannak...? "VII. Henrik" és "a királyt nem sikerül befolyásolni"... Elfelejtették elolvasni az illetékesek? Amúgy nagyon szeretem a sorozatot; már kétszer végignéztem mind a négy évadot, de szerintem lesz ebbõl több is :)
dantonb 2011 dec. 13. - 20:20:55 Előzmény tdk
(205/390)
Wolsey azért volt fontos ,mert valójában õ volt a szürke eminenciás ,aki teljhatalommal mozgatta a háttérben a szálakat .Az õ bukása egyben a pápa befolyásának bukását is jelenti .attól kezdve már csak percek kérdése az anglikán egyház megszületése ,ami egy világtörténelmi esemény,bárhogy is egy király farka volt a kiváltó ok:)
tdk 2011 dec. 12. - 16:01:31
(204/390)
Nekem ez a sorozat elég vontatottnak tûnt, nyújtották rendesen a történetet. Gyakorlatilag az epizódok elején lévõ pár perces összefoglalóba belefért minden lényeges. Az utolsó két részre (elsõ sorozat) mondjuk már felpörögtek az események, de ezt betudom annak, hogy erre szükség is volt, ha fenn akarták tartani az érdeklõdést.

Az elején valahogy annyira elveszett nekem a lényeg, hogy azt sem tudtam, miért olyan fontos az a Vulzi (Wolsey :D ), akit állandóan emlegetnek, és már-már kezdett idegesíteni.
dantonb 2011 dec. 07. - 01:34:52
(203/390)
Bár valóban jó színész aki Henriket játsza ,de afestmények alapján és tettei alapján szerintem más karakter volt a valóságban Henrik.Inkább olyan vérbõ,kicsit tuskó rabbiátus marha lehetett.Imkább olyan Bessenyei Ferenc féle típusú színész közelíthette volna a valóságot.Ez a jelenlegi túl egzaltált túl érzékeny típus ,nem hinném hogy a középkorban ilyenek voltak a királyok.
10/10
Klaudia91 2011 dec. 06. - 10:06:36 10/10
(202/390)
Én amúgy is szeretem JRM-t de ez az egyetlen mûsor, amit megtudok és meg is akarok nézni, ha a 3 csatornát nézzük...egész héten véve...amúgy meg a Bárka még az ami nálam kötelezõXD Na jó ez nem tartozik ide, de örülök, hogy van ez a sorozat és habár tényleg eléggé "lerágott csont" ahogy mondtátok, én azt gondolom, ez valahogy mégis más, és én ezt JRM alakításának tudom be.A grimaszai, mimika, meg a szeme, ahogy használja...valahogy...
10/10
ehajno 2011 dec. 03. - 13:27:44 10/10
(201/390)
Semmi más nem fontos számomra akkor, amikor a filmet adja a tv1. Nem olvastam elõre semmit a filmrõl, igazából azt hittem hogy valamilyen feldolgozása lesz a Charles Laughtonnal a fõszerepben készített VIII. Henriknek.
C. Laughton az alakításával egy életre belevéste magát az ember tudatába. Gondolni sem mertem, hogy ez után a hatalmas alakítás után valaki képes õt egyáltalán megközelíteni, de úgy látom, hogy Jonathan Rhys-Meyers, aki a Tudorokban játssza VIII. Henriket hatalmas! A magánembert és a királyt egyaránt sziporkázóan alakítja. Ha kell akkor uralkodó, ha kell akkor szerelmes férfi. Élmény õt nézni, ahogy játszik.
mulao 2011 nov. 23. - 19:20:01
(200/390)
Örülök, hogy az mtv egyáltalán képes ilyen érteket képviselõ sorozatot vetíteni, míg az RTL, Tv2 csak a valóságshow-kat tudja nyomatni. Korábban láttam az elsõ részt, ami nagyon tetszett, de akkor még nem tudtam tovább nézni. Most, hogy az mtv adja, minden részt megnézek. Remélem, hogy nem csak az elsõ évadot fogják leadni, hanem a 4. évadig, végig. Színészi játék, kosztümök, nálam minden nyerõ. A tegnapi részben különösen szépen volt felöltöztetve Katalin és Anna. Ugyanolyan jó, mint a Borgiák. Köszönet az mtv-nek, hogy leadja!
perry 2011 nov. 23. - 12:45:51 Előzmény smartdrv
(199/390)
Az írás íróját minõsíti.
A jelzõszerkezet nyomatéka, szóhasználat "konzumidióta" erõsen pejoratív kivetítése másokra azt az üzenetet hordozza: miszerint erõsen hatalmi késztetésbõl oktrojál mellõzve a szeretet-viszonyulás képességét.
jollyjoker 2011 nov. 23. - 10:25:31 Előzmény Luckycc
(198/390)
A Való Világot le lehet adni idõben?
dantonb 2011 nov. 22. - 21:28:12 Előzmény jollyjoker
(197/390)
Egyértelmû ,hogy akertv-k utánzásával akar nézettséget növelni a köztv,mert amiben nyerõ lehetne pl az objektív hírmûsor és politikai mûsorok azokban belekényszerült a kormánylakáj szerepébe.
dantonb 2011 nov. 22. - 21:26:45 Előzmény Luckycc
(196/390)
Hát akorhatár megállapításokról külön megvan a véleményem ,az egész az idióta médiahatóság önigazoló propagandája.
Luckycc 2011 nov. 22. - 19:08:15
(195/390)
Nem akarok tudorkodni, de szerintem 18 éven felüli és ezért kezdõdik késõn...
jollyjoker 2011 nov. 22. - 15:43:30 Előzmény dantonb
(194/390)
Azt vágom, hogy az RTL Klub és a TV2 a "kommerszidióták" csatornája, de hogy már a Magyar TV is, azt nem gondoltam volna. Magyarázom: Az elõbb említett két csatorna(töltelék) fontosnak tartja, hogy tajgetoszérett közönségének mindenapi betevõjét lenyomja torkukon valóvilág, barátok közt...stb formájában, s emígyen a további kicsit jobb mûsorszámok csak 22 óra után mutatkozzan a képernyõn. A Magyar TV-nek ezzel szemben kutya kötelessége lenne, hogy legalább a 80 iq-nál magasabb értékkel rendelkezõ nézõknek emberi szem nyitva tartásának idejében adja le a Tudorokat....teszem azt. De neeeeeem, 22:35-kor kezd ez is. Agyrém! Részemrõl a tiltott letöltés a válasz. Sajna nincs más választásom, mégha az oly idétlen Winkler féle reklám az ellenkezõjére int is :D
dantonb 2011 nov. 19. - 23:13:31 Előzmény smartdrv
(193/390)
Nagyon tévedsz sokszor a lenézett harmadrangú szürke eminenciások alakítják a történelmet és nem akirályok.Itt van pl Poppeia vagy madame Pompadur,akiknek akezében akirály (császár) csak báb volt. Egy filmben meg pláne rang szerint nézi az ember a szereplõket hanem hogy jó e afilm vagy rossz .szerintem ez nem éppen alegrosszabb,de az kétségtelen hogy nehéz újabb bõrt lehúzni egy ennyire lerágott csontról mint a kékszakállú Henrik.
10/10
Klaudia91 2011 nov. 19. - 22:48:10 10/10
(192/390)
Sosem értettem miért kell így lehurrogni egy sorozatot.Mindenkinek más a véleménye és azért mert esetleg neked nem tetszik, nem kell másokat leminõsíteni, csak mert nekik bejön.Vannak jobb és rosszabb jelenetek, de ettõl függetlenül jó és megragadja a lényeget, lehet hogy néha más nézõpontokat is bemutat, de pont ettõl lesz más mint a többi és megvan mindenkinek a lehetõsége arra, hogy a neki megfelelõt nézze.
Szerintem az a jó, hogy ez nem túl száraz, olyan mint egy jó töritanár.Bemutatja a tényeket, de nem szárazon tálalja és így sokkal élvezhetõbb.
9/10
sioux 2011 nov. 16. - 22:46:20 9/10 Előzmény smartdrv
(191/390)
Gyengus kis vélemény. Boleyn Anna nem nagy filozofer, de a történet, sõt a történelem kihagyhatatlan része. Nélküle nem érthetõ meg, mi is történt, miért történt Angliában.