offtopic
Miki1900 2008 szept. 01. - 16:19:15
(131/211)
Sir Humphrey 2008 szept. 01. - 15:17:57 Előzmény efes
(130/211)
Megnéztem a linkedet. "Zsidózott, magyarkodott, ködszurkáló volt" mondja a te Pályid. Más meg azt mondta itt korábban, hogy LZ 'ripacs és seggfej'. Semmit nem bizonyít ez. Csak azt, h vannak elfogultak, meg elvakultak. Na meg olyanok, akik tudatosan hangsúlyozzák a személyes sérelmüket, viszolygásukat.
Ez kb. ua. mint azt mondani, hogy te meg szoktál magyargyûlölködni.
Pályi mestered helyett, inkább olvass többet Heathcliff-tõl, pl. néhány hsz-sal lejjebb.
9/10
efes 2008 szept. 01. - 13:23:34 9/10
(129/211)
Most nézem, hogy Pályit írónak jelölik... hát akkor legyen az.
9/10
offtopic
efes 2008 szept. 01. - 13:17:05 9/10 Előzmény Miki1900
(128/211)
Itt egy link pl. melynek minden szavával egyet értek. Pályi András írta, aki elismert esszéista, esztéta: http://www.es.hu/pd/display.asp?channel=PUBLICISZTIKA0816&article=2008-0420-2126-07BBED

Amúgy jeleztem, hogy pletykát mondok. nem lebecsülni a pletykákat, mert a mai világban igazabbnak bizonyulnak minden deklarációnál, értekezésnél, comingoutnál és feljelentésnél.
offtopic
Miki1900 2008 szept. 01. - 12:06:36
(127/211)
hát ezt meg tudom én is.
Freedman már elmondta: "A Kazár Királyságból váltak ki. a mai zsidóknak úgy van köze Izraelhez, mint az íreknek (vagy magyaroknak) Rómához.
mondjuk Soros is cionista, nem? nem tudom de valószínû.
teljesen velem értesz egyet és ezért én is veled: "pökhendiek".

(Arthur Koestler: A tizenharmadik törzs
megjegyeztem)
offtopic
Miki1900 2008 szept. 01. - 12:02:19
(126/211)
http://www.youtube.com/watch?v=AVbdjvKTlyQ

a süssrõl nem elég egy cikket elolvasni. nem mindegy ki írta, ugyanis.
offtopic
Sir Humphrey 2008 szept. 01. - 09:33:47
(125/211)
Csak vicceltem. A képtelen vádakra reagáltam, csakúgy mint sárkányzsíroskenyér.
A rádiójáték viszont valódi és zseniális. Kár h nem tudok linket adni hozzá. Talán a rádióban leadják még. Nem szabad kihagyni!
offtopic
Sir Humphrey 2008 szept. 01. - 09:27:38
(124/211)
Ilyen lényeglátó és tartalmas hsz-t csak nagy élettapasztalat birtokában tehet vki. Köszönet érte.
Ajánlom mindenkinek, sokszori újraolvasásra. Még sokáig nem fog veszteni aktualitásából, úgy érzem.
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 01. - 02:41:34 10/10 Előzmény Sir Humphrey
(123/211)
Köszi, feltétlenül sort kerítek rá.
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 01. - 02:38:41 10/10 Előzmény Miki1900
(122/211)
Miki, most már legalább a Jud Süssrõl tudom, micsoda, ma, direkt miattad, elolvastam egy cikket róla. A Hungarikum még mindig sötét; mindegy már. De nagyjából gondolom, hogy csakis valami kretén f*s lehet, a J.S.-bõl kiindulva...
Én azt szeretném mondani, jó tanácsként: engem is vérig sértene, biztosan, a Hungarikum. Látatlanban megértelek, hogy felháborodtál. De tudod: egy hazug, sértõ vádaskodást nem lehet egy másik sértõ vádaskodással helyretenni, sem a vádaskodók száját befogni. Csak igazsággal lehet.
Ezért, szépen kérlek, keríts sort arra, hogy elolvasod Arthur Koestler: A tizenharmadik törzs c. kis könyvecskéjét. Nem is kell az egészet; elég, ha csak az elsõ pár oldalát olvasod el; az elfoglalt emberek számára Koestler az elején röviden kifejti a lényeget. És akkor megláthatod: ostobaság az egész téma: maguk a "zsidók" vannak fölültetve, hogy õk "zsidók"; de nem azok. Az askenáziak kazár származásúak, a középkorban, politikai manõverbõl tértek zsidó hitre. És úgy maradtak. Nem Ábrahám fiai, nincs semmiféle kiválasztottságuk; szegények, jól becsapják még most is õket azok, akik Isten ígéreteivel kereskednek...nem nekik kell betartani ugyanis.... Szóval a világ legjobb üzlete ilyesmivel fanatizálni több millió szovjet menekültet arra, hogy a Közel-Keleten, az olajkutak és a Szuezi-csatorna közelében állandó nyugati jelenlétet tegyenek lehetõvé, bármilyen áron. A többi "hitsorsos" pedig akárhol máshol dõl be; mivel a "kiválasztott nép" címnél nem lehet édesebb mézesmadzag...
De csak annyi közük van az ókori zsidó néphez, mint a magyaroknak a hunokhoz, a cigányoknak az egyiptomiakhoz, a románoknak a dákokhoz. A nevüket megõrizték; a genetikát nem! Ha láttad esetleg az Õrültek háza c. orosz filmet, ami a csecsen háború idején játszódik, abban a "legszebb csecsennek" nagyon szép "zsidó" arca volt: mivel onnan származnak: csecsenek, ingusok, kozákok, örmények stb. közül. Azóta ráadásul oly mértékben keveredtek másokkal, hogy velük kapcsolatban bármiféle fajelmélet röhejes (vagyis tragikomikus). Arról nem is beszélve, hogy a kabarok három törzse is kazár volt; így Európában pontosan mi, magyarok vagyunk a legközelebbi vérrokonaik...
Egyébként a "nagyorrú" övezet az Iráni-fennsíktól a Dinári-hgy-ig végighúzódik Eurázsián. Fletovics Jemelján pl. dinári származású, a vezetékneve és a genetikai felépítése alapján is egyértelmûen (mint Surda).
Soros György azt mondta: az antiszemitizmus akkor szûnik meg, amikor a zsidók feladják törzsi öntudatukat. Én ezzel teljesen egyetértek. Kedves Miki: segíts nekem. Próbálj te is meggyõzni másokat,"zsidókat" és "gojokat" egyaránt, hogy a zsidók nem különálló törzs, nem kiválasztott nép; és ha ez sikerül, megszûnik a pökhendiségük is, amit nyilván azok a transzcendens ígéretek táplálnak, miszerint õk különbek másnál. De újra írom: akik ezt a hamis illúziót keltik bennük, könnyen dobálóznak: nem nekik kell betartani az ígéreteket; Isten viszont semmi olyasmit nem tart be, amit nem ígért meg. Az ószöv.-i ígéretekrõl Jézus ezt mondta: a próféták Keresztelõ JánosIG prófétáltak; azon túl a mennyeknek országa hirdettetik. NINCS további államalapítás, templomépítés stb. Kész, be van fejezve. A modern Izrael állam megalapítása kõkemény gazdasági (olaj), politikai érdek volt, nem isteni ígéret. Na, ezt mondd el másoknak, ne a Jud Süsst....És valószínûleg jobban kiakadnak majd; mert az igazság jobban fáj, mint valami ostoba, könnyen cáfolható hazugság.
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 01. - 01:52:57 10/10 Előzmény Sir Humphrey
(121/211)
Ez pontosan micsoda? Ennyibõl nem értettem meg. Le tudnád írni röviden, de érthetõbben? Bár lehet, csak én vagyok olyan sötét, hogy ez ne legyen világos...
Sir Humphrey 2008 aug. 31. - 18:14:54
(120/211)
Nagyon jól tájékozott vagy. Bizonyíték is van arra, h LZ valóban kémkedett. Ebben a hangjátékban üzent 'megbízóinak'.
'A´ indián a Bronxba vágy' - Israel Horowitz rádiójátéka
Fordította: Bartos Tibor
Szereplõk: Az indus - Latinovits Zoltán,
Morph - Balázs Péter, Joey - Harkányi Endre
Rendezõ: Pós Sándor (1975)
A 'Gupta' névre hallgató indus végig egy ismeretlen nyelven beszél. LZ egyetlen magyar mondata a legvégén hangzik el, amit betanítanak neki a vele szórakozó 'ismerõsei'.
Akik nem hallották ezt a hangjátékot (sem), azok nagyon keveset tudnak LZ-ról. Azért is állítják olyan eszeveszetten, h Latinovits ki és mi volt valójában . Szegény tudatlanok.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 31. - 16:27:30
(119/211)
és te mit gondolsz errõl?
HUngarikum, Xmas(S), stb.
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 aug. 30. - 14:21:18 10/10
(118/211)
Egyelõre a Könnyeket olvastam végig, és teljesen megdöbbentem. Ha ezt olvastam volna, nem a Capilláriát; bár ugyanaz, hát, mégis, mennyire más. Ez megragadott és tetszett; a Capillária viszont szatíra: hideg, gonosz és ironikus. Legalábbis rossz volt olvasni. Megalázó és visszataszító, úgy emlékszem.
A memóriámról ennyit, hogy képtelen vagyok Wells nevét megjegyezni...:(:(
Sir Humphrey 2008 aug. 30. - 07:52:11
(117/211)
Nõgyûlölõ csak egy nagyon egyszerû elme lehet. Karinthy nem volt az, mármint egyszerû.
Ezt ajánlom elolvasni: http://www.epa.oszk.hu/00000/00022/00272/08056.htm
Aki meg többet szeretne nevetni, annak ajánlom KF 'Együgyü lexikon'-át: http://mek.niif.hu/02400/02478/02478.htm#1
Lehet kezdeni az 'Asszony' meg a 'Házasság címszókkal.
perry 2008 aug. 30. - 07:31:31 Előzmény Sir Humphrey
(116/211)
Remélem Sir az ön storyzása tényeken alapszik.:)
Sir Humphrey 2008 aug. 30. - 07:23:58
(115/211)
Karinthyról találtam egy nagyon jó, lényeglátó tanulmányt: "Egész irodalmunkban õ a leghíresebb, legnépszerûbb, a legtöbbször olvasott, idézett, emlegetett humorista - holott tulajdonképpen filozófus volt. Egy izgatott, minden iránt érdeklõdõ filozófus, a XVIII. század felvilágosodásának legkövetkezetesebb és legtudatosabb utóda, a század tudományos igényû humanizmusának képviselõje, aki bölcseleti életmûvet nem hagyott maga után, hanem kitûnõ regényekben, gyönyörû novellákban, de nemegyszer mulatságos humoreszkekben fejezte ki különféle nézeteit és életfilozófiáját."
A folytatás itt olvasható: http://www.literatura.hu/irok/xxszazad/euproza/karinthy.htm
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 aug. 30. - 01:41:40 10/10
(114/211)
Hát, a könyvben éppenséggel nem gyerekek szerepelnek, gyerekkori fantáziáiból ez biztosan nem eredhet. Az elején G.B.Shaw-ra hivatkozik, egy Shaw-hoz írt nyílt levéllel indít: a világ legfontosabb problémája a tisztázatlan férfi-nõ viszony. a regény kísérlet a gyökerek feltárására; de semmit sem tár fel. Úgy hergeli magát a nõk ellen, mint Dolfi a zsidók ellen.
Beteges nõgyûlölõknek különösen ajánlott; másoknak nem.
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 aug. 30. - 00:41:00 10/10
(113/211)
Az x-mass partyk elsõ kommentje ez volt:
"általánosságban: melyik nõ hihet egy olyan demagógiában, ami atya fiú vonalon képzeli el nagyon magát? ugyanmár. és akkor idézed Pált, az esszenciális nõgyûlölõt? bahh"
Nos: aki igazi nõgyûlölõ szövegre kíváncsi, annak ajánlom KARINTHY: Capillária c. regényét. Ahhoz képest Pál apostol feminista, komolyan. Nem tudom, mi motiválta Karinthyt; de ritka genya könyvet írt.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 29. - 23:06:31
(112/211)
hát csak kérdezd meg és kifejtem. csak ne szóld le, mert egyszer így töröltettek le egy fontos adatot.

(még mielõtt írnál: Che Gevarát lehet szeretni, de Horthyt nem? Hungarikum mehet, de Jud süss nem?)

Horty felhozásával biztos azzal jöttek volna, h tömeggyilkost ne kedveljek. (nem is volt gyilkos), ellenben a "baloldal" meg állandóan példának állítja Cse Gevarát. az õket nem zavarja, de Horthy igen. a kettõs mércét nem ismerik...
ugyanez van a Hungarikummal, ami súlyosan magyarellenes és hazaáruló. hogy mást nem mondjak Szûz Máriát prostituáltként, Széchenyit szodomitaként ábrázolja.
ez nem zavarja õket, hiába van feljelentés, nem, egyszerûen nem. akár a Tilos rádió is lehet ilyen, ami közpénzekbõl mûködik és az ott lévõ etnikum egyik megszólalója "kiirtaná a keresztényeket" és ott Jézus egy fattyú. kigúnyolják a keresztet stb. de demszky szerint ez "kulturálisan sokszínû".
de a Jüd Süss c. filmet meg ne lehessen ám levetíteni sehol se Pesten, mert az árt. ( ez meg egy 1940 körüli filml, amiben egy etnikum a gonosz.
micsoda egy kétszínûség!
ez a politika ma.