georgia57 2008 ápr. 13. - 00:06:17
(32/212)
és ha még a reklámidõk miatt nemvagdosnának belõle további szeleteket még maradna is valami belõle.........
10/10
Travis Bickle 2008 ápr. 12. - 21:28:27 10/10
(31/212)
Talán ha 1984-ben Amerikában nem vágják meg a filmet két és fél órásra(nem beszélve arról hogy az idõsorrendet is átvágták)akkor most ez a film vezetné a legjobb filmek listáját megelõzve az egyértelmûen túlértékelt Keresztapát is.
10/10
Dr.Genya 2008 ápr. 12. - 19:25:59 10/10
(30/212)
De Niró zseniális.De a rendezõtõl az operatõrig mindeki mestere a flimezésnek.
Tény,hogy nem egy könnyû film,de ALAPMÛ.
8/10
efes 2008 ápr. 12. - 13:49:35 8/10 Előzmény zee944
(29/212)
Szerintem minden értelmes embert elkezd egy idõ után zavarni, hogy újra meg újra le akarnak nyomni a torkán a témát, akkor is, ha már semmi szüksége rá.-> ha ezt így gondolod, nézegesd inkább a hangyákat a faladon.
8/10
efes 2008 ápr. 12. - 13:48:19 8/10 Előzmény zee944
(28/212)
Jajj, tényleg, nehogy valaki bármit is le akarjon nyomni a torkodon AKARATOD ELLENÉRE! Pedig, ha valaki megkísérelné, ötleteim is lennének, mit kéne...
zee944 2008 ápr. 12. - 10:02:32
(27/212)
"Téged tényleg frusztrál ez a téma, de errõl nem a zsidók, nem a kínaiak és nem az indiánok tehetnek, hanem te magad."

Ilyen demagóg dumát is ritkán olvasni, kösz.
Nekem is a könyökömön jön ki ez a propaganda téma. Sokkal gyakrabban kerül elõ a zsidóság kérdése filmekben, mint azt a népességük indokolná. Semmi bajom nem lenne azzal, hogy idõnként zsidó, fekete stb. a film fõszereplõje (elvégre ez a valóságban ugyanígy megesik), ha nem látnám mögötte azt az álszent igyekezetet, amivel tudatni akarják veled, hogy "Látod, õ fekete! Vagy zsidó! Látod, MILYEN derék emberek?!". Nagyon ritkán elégednek meg azzal a filmek, hogy egy szereplõ csak úgy zsidó/fekete/stb., minimális külsõségekkel, és kész. Szerintem minden értelmes embert elkezd egy idõ után zavarni, hogy újra meg újra le akarnak nyomni a torkán a témát, akkor is, ha már semmi szüksége rá. De biztos csak én vagyok így vele.
rat 2008 ápr. 12. - 00:59:55
(26/212)
Okos, mi?
10/10
Brambilla 2008 ápr. 11. - 22:41:48 10/10
(25/212)
Szerintem ennél a filmnél semmi ilyen háttér dolog nem számított, mint a zsidó történelem vagy a holocaust.
Egyszerûen két oka van a zsidó szereplõknek:
Egy, hogy talán a zsidó gengszterek az egyetlen dolog, ami egyezett a film alapjának szolgáló könyvvel, ami egyébként még a közepes szintet sem üti meg, így még nagyobb szó, hogy Leone ilyen nagyszerû filmet alkotott.
Másik dolog az újszerûség volt. Ez szerintem az elsõ film, ami a zsidó gengszterekkel foglalkozik és a Keresztapa után kellett kicsit a változatosság. Valamint a filmet elõször Olaszországban mutatták be, ahol még inkább furcsa volt, hogy a gengsztert nem egy olasz játsza.
Szóval engem egyáltalán nem zavart a dolog, de értem azt is, amit mondasz, de kérlek, ne írjunk ide ebbe a fórumra huszadrangú filmek kliséirõl.
8/10
efes 2008 ápr. 11. - 18:47:30 8/10
(24/212)
Nem arról van szó inkább, hogy a "más" érdekesebb, mint az "olyan, mint mi"?:))
Tenebra Mors 2008 ápr. 11. - 18:43:04
(23/212)
Bevallom, azt nem tudtam, hogy Leone is zsidó 8D. De megköszönöm a felvilágosítást. Így már más fényben van a dolog. Ezesetben ezt a szerzõi én kifejezõdésének lehet titulálni XD. Szóval akkor ok, e film kapcsán említett morcoskodásom semmisnek tekinthetõ.

OFF:
De a többi filmben akkor is idegesítõ és sokszor nem odaillõ. Ugye mindig van egy csapat, aminek összetétel teljesen vegyes. Persze, az tökéletesen érthetõ és tiszta, hogy az Egyesült Államok rengeteg féle emberbõl tevõdik össze, s így a hadseregben, elit alakulatokban simán lehet ilyen felállás, amit felvázoltam. De ilyen B-kategóriás filmeknél, vagy AAA-snak titulált kliséhalmazoknál ez nagyon modorosan van benne a filmben. Ha már legalább belerakják ezt az "univerzlitást", "rasszizmus-ellenességet" a filmekbe, tegyék azt mesterien, de ne ilyen csöpögõs módon undorítóan, mint a legtöbb filmben. Ott a Schindler listája: konkrétan dolgozza fel a Holocaust-témát, mégsem zavaró, pedig konkért, még gondolkodni sem kell rajta, hogy "vajon mit ítél el". Gyönyörû film, és hiteles is. De mikor egy patetikus B-s háborús filmben a néger katonának kezet nyújt az addig rá pikkelõ, morcos angolszsász, az nagyon GAS, hogy finoman fejezzem ki magam. Vagy, hogy konkrét példát is mondjak: ott van a Van-Damme-féle "Légió", melyben ugye egy nagydarab, szõke, kék szemû fickó lökdös egy négert vagy egy zsidót (már nem emlékszem), s ugy Van-Damme majd késõbb jól lerúgja. Ultraciki.
Szóval nem azzal van a bajom, ha belerakják, ezt már a Nagy Sándor kapcsán is kifejtettem a homoszexualitással kapcsolatban, hanem azzal van a baj, ha ordít a filmrõl, hogy ezt most "kellett" belerakni, hogy minél szélesebb körben elnyerje a tetszést, és szép pénzt hozzon.
8/10
efes 2008 ápr. 11. - 18:30:19 8/10
(22/212)
Téged tényleg frusztrál ez a téma, de errõl nem a zsidók, nem a kínaiak és nem az indiánok tehetnek, hanem te magad.
Tehát: Sergio Leone olaszként, olasz zsidóként, továbbá szuverén mûvészként hadd választhassa már meg saját filmjének fõszereplõjének "milyenségét".
Amerika mai lakossága indiánokból, négerekbõl, zsidókból, angolokból, írekbõl, olaszokból, lengyelekbõl és még tudja a rák hányféle nációból tevõdött össze, így hogy bármelyik feltûnik amerikai filmben (amelyet egy olasz rendezett), tök normális. Ha megnézed az összes amerikai filmet, a szereplõk vallásában, származásában közel sem a zsidók, négerek vagy az indiánok vannak felülreprezentálva, hanem, és láss csodát: az angolszászok. Számolj, nézz utána.
Továbbá: a harmincas évek klasszikus gengszetrvilágának három fõ alakja közül kettõ volt olasz: Al Capone és Lucky Luciano. A harmadik bizony zsidó származású volt: Bugsy Siegelnek hívták. Tehát maffiatörténetileg is hiteles Leone témaválasztása.
Tenebra Mors 2008 ápr. 11. - 18:14:58
(21/212)
Szerintem is kiváló gengszterfilm. Illetve nem is csak gengszterfilm, hanem az élet filmje, a barátság filmje. A gengszterfilm csak egy felszín, szerintem. Legalábbis olyan szarul jönne ki, hogy, ha én besorolnám a gengszterfilmek közé, és akkor azt kéne mondanom, hogy "igen, fasza, de nálam a The Godfather a legjobb" XD. Úgyhogy én ezt inkább külön kezelem. Úgy, mint egy Sergio Leone filmet. A Volt egyszer egy vadnyugathoz hasonló hatású, szerintem. Csak itt nem a Vadnyugatra visz minket, hanem a jazz és a maffia világába.
Egy bajom volt vele: néha nagyon csöpögõs volt a zene miatt... Ahogy a Volt egyszer egy Vadnyugat is.
Viszont ezt leszámítva tökéletes film. A zseniális idõkezelés, és forma mellett a tartalom is ott van a szeren. Elgondokodtató, de ugyanakkor nagyon szórakoztató is! Cseppet sem mondanám, hogy unalmas. Én már a Gyûrûk Uránál is szenvedtem a 3 óra hossza miatt, itt viszont sajnáltam, hogy ilyen korán vége lett XD. Néztem volna még egy darabig. Pedig brutális hosszúságú, 228 perc az majdnem négy óra hossza. De egy percig sem unatkoztam. Sajnos annyi megtörte a filmet, hogy be kellett raknom a második DVD-t, de szerencsére utána ismét visszazökkentem a gyönyörû atmoszférába.

Az kicsit zavart, hogy ebbe a filmbe is bele kellett hozni a "zsidókat". Hagyják már õket békén, nem tudom, minek kellett még ezzel is megspékelni a dolgot. Tudjuk, hogy szörnyû volt a holokauszt, meg, hogy "az antiszemitizmus csúnya dolog", de talán nem kellene görcsösen minden filmbe valahogy belecsempészni... Engem már frusztrált, komolyan mondom... Most ebbõl nem kell leszûrni mindjárt, hogy "mocskos náci disznó" vagyok (mert nem vagyok az), csupán filmes szempontból mondom. A Schindler listája jó volt, az Indiana Jones-ban nevettünk, ahogy szétbokszolta az összes nácit Indy, de valahogy én a mai filmekben már nem tudom tolerálni, hogy örökké vagy négert, vagy sárgabõrût, vagy indiánt, vagy zsidót meg kell tenni fõszereplõvé. Idegesítõ és elidgenítõ számomra, már, ha erõltetetten van benne (tehát Samuel L. Jackson filmjeit én iszom - szerintem az egyik legjobb fekte színész Morgan Freeman után). De ez már tényleg dögunalom, hogy minden amerikai filmben kell, hogy legyen valami néger, vagy zsidó, illetve távol-keleti beütésû, tökmindegy, hogy indokolja-e azt a cselekmény, vagy nem.
A Volt egyszer egy Amerika esetében ennek a korai szakaszon kívül semmi szerepe nem volt. Korábban az, hogy a kiscsajnak van mély hite, így nem adja magát olyan könnyen stb. De késõbb semmi utalás nem volt arra, hogy õ zsidó vagy ilyesmi. Még nácik sem voltak a filmben, szóval nem értem, minek kellett zsidókat fõszereplõvé tenni... Persze legyen, kit érdekel, de ne legyen már ennyire görcsösen szajkózva.

De ezeken kívül istenfilm, 10/10-et simán megérdemli, hiába a morcoskodásom.

Amúgy ma olvastam a Cinema-ban, hogy a TV2 le fogja adni, s mikor megláttam, hogy 23:50-kor, hirtelen elkapott az ideg, hogy ezt mégis hogy gondolják XD. Minimum 3 óra, mire vége lenne, fõleg, ha reklámokkal van telekúrva. De szerencsére, ahogy látom, két részletben fogják leadni. S nagyon remélem, nem vagdossák meg.
10/10
Travis Bickle 2008 ápr. 11. - 14:03:30 10/10
(20/212)
Ez a világ legjobb gengszter filmje.Egyértelmûen tökéletes mestermû.Aki ezt unalmasnak tartja az nem érti a filmet.Véleményem szerint ezt a film színvonalat egy film sem üti meg.
zee944 2008 ápr. 11. - 09:46:23
(19/212)
Lehet, hogy majd egyszer újra bepróbálkozom vele. Bár rühellem azt, ha egy film a legvégére tartogatja a nagy csattanót, elõtte meg csak untat.
10/10
Brambilla 2008 ápr. 11. - 09:34:57 10/10
(18/212)
Az elsõ fele szerintem jobb, de a vége annyira váratlan és belegondolva annyira sokkoló, hogy attól lesz tökéletesen teljes a film. Nem árulok el részleteket, de a végén egy perc képes átértékelni a két fõ karakter teljes életét és személyiségét.
zee944 2008 ápr. 11. - 09:29:34
(17/212)
Csak hogy legyen valami negatív hang is: én félúton feladtam ezt a filmet. Untam. Lehet, hogy marha jó a második fele, de az elsõ annyira vontatott volt, hogy nem jutottam tovább.
10/10
Brambilla 2008 ápr. 11. - 09:19:04 10/10
(16/212)
Sõt, valószínûleg 12-es karikával fogják leadni is!
Nagyon idegesítõ, hogy ilyenkor adják le, egyszer vetítette régen viasat szombat és vasárnap este 8-kor. De engem legalább annyira idegesít, hogy két részletbe veszik a filmet. Tudom, nagyon hosszú, de annyira figyelni kell az apró részletekre, amik késõbb nagyon fontosak lesznek, hogy nem hiszem, hogy teljesen érthetõ lesz a film annak, aki most látja elõször és a két részt egy hét különbséggel látja. (Én meg tudom nézni az egészet kétszer egymás után:)
Simán le lehetne adni mondjuk szombaton, ha nem is nyolckor, de kilenckor kezdve, akkor is vége lenne egyre. És ha valaki elkezdi nézni, magával ragadja annyia a film, hogy végigüli a négy órát, he meg nem bírja, akkor két részletben sem nézné meg. A 20. századot is ezzel a két résszel rontották el.
De már csak az alkotók névsora miatt is nagy nézettségû lene, bármilyen idõpontban.
10/10
Talleyrand 2008 febr. 20. - 21:04:31 10/10
(15/212)
Az egyik legjobb maffia film. Kicsit lassan és zavarosan indul, de aztán nagyon jó, óriási hangulata van. Woods és De Niro pedig hatalmasat alakít.
10/10
NeonGreenFire 2008 jan. 15. - 11:06:07 10/10
(14/212)
Semmível setudok többet hozzáteni mint amit az elötem szólok írtak. De szeretnék a csodálatomnak hangot adni.
10/10
Brambilla 2007 jan. 28. - 12:50:34 10/10 Előzmény Brambilla
(13/212)
Suiasztok! Szervezõdik egy fórumtalálkozó, hogy végre élõben is megismerhessük egymást. Ha érdekel titeket a dolog, látogassatok el az "A találkozó" címû film fórumoldalára, ott több infót találtok.