fürmender 2008 aug. 13. - 15:30:10 Előzmény mikka
(9/49)
Mikka ! Antonioni bácsi azért egy meghatározó mérföldkõ az egyetemes ( ha van ilyen ! ) filmmûvészetben, ami azonban nem jelenti azt, hogy minden filmjét, mindenkinek szeretni ( és ismerni ! ) kell(ene). Én azért javasolnám, hogy nézd meg az "Oberwaldi titok" és a "Foglalkozása riporter" c. alkotásait is. Ezt követõen biztosan árnyaltabb lesz a Mesterrõl alkotott véleményed.Nyilván eltérõ élményanyagunk lehet az életbõl, de nékem speciel a "Nagyítás" a legjobbnak tartott Antonioni filmem. Van ilyen...
10/10
Optimus Prime 2006 2008 ápr. 06. - 01:08:45 10/10
(8/49)
Nos, én nem ismertem/ismerem a rendezõt és munkásságát. A filmet is véletlenül láttam, lévén szobmat este egyedül a TCM-en van néhetõ mûsor. A filmet sajnos nem az elejétõl láttam, hanem onnan, hogy Daria a sivatagi kávézóban beszélget. Innen fogva azt hitem õ a fõszereplõ. Bár az igazsághoz hozzá tartozik, hogy épp Rod Taylort is megpillantottam és az Idõgép óta kedvenc színészem, gondoltam rossz film nem lehet.
Nem értettem minden dialógust, de azt hiszem nem ez a fõ oka, hogy kicsit le volt maradva a filmben. Az ismertetõt olvasva a film végi robbanás a fgyasztói társadalmat akarta ábrázolni, legalább ezt az egyet megértettem. :)
Mindezek ellenére kellemes film. Egyedi vágás, operatõri munka, zene meg minden. Van benne valami egyedi. A sivatagi hippi fetrengõs részt nem igazán értem, de tetszett. Manapság példát vehetnének róla, hogy kell érzéki szexjelenet forgatni.
kisbogáncs 2007 dec. 11. - 21:52:50
(7/49)
na erre most már kíváncsi vagyok..
7/10
mikka 2007 jún. 16. - 20:04:28 7/10
(6/49)
Nem mondhatnám sajnos, hogy Antonioni bácsi teljes munkásságának pontos ismerõje vagyok, bár jó pár filmjét volt szerencsém megtekinteni. Mondhatjuk, hogy ennyi alapján fan vagyok, de ettõl függetlenül szerintem is magához képest a legunalmasabb filmje a Zabriskie Point. Van egy érdekes hangulata, talán az amerikai környezet, város, meg sivatag ilyen módú ábrázolása, meg a Pink Floyd miatt, de ez szerintem nem elég érdekes ahhoz, hogy ilyen hosszan érdekfeszítõ tudjon maradni. Ha Antonioni, akkor én maradnék az oldszkúlnál "A kaland"(és Monica Vitti:). [Nekem a Nagyítás se jött be..]
verdeleth 2007 jún. 14. - 23:19:38
(5/49)
ha megnéznéd a hozzászólásaim meglátnád hogy már láttam Jarmusch filmet És nekem az õ stilusa jobban megfog. Nekem nem a cselekménnyel van a bajom hanem egyes jelentek végtelen húzásával (autózás, hippik fetrengése).Ennyi nem szeretem Antonioni stilusát Mondjuk nem sok olasz filmmel vagyok kibékülve
boogeymanjoe 2007 jún. 14. - 19:32:45 Előzmény verdeleth
(4/49)
Méghogy az Antonioni filmekben nem történik semmi ?!!?!
Nem láttál még Jarmusch filmet! Egy Jim Jarmusch film után az Antonioni filmek cselekményességét, fordulatosságát fogod visszakívánni!! :-)
Na persze nem olyan vészes Jarmuschbá sem, valakinek bejön a stílusa, nekem pl. a Kávé és cigaretta c. filmje kellemes kikapcsolódást adott (el is szundítottam rendesen!).
Amúgy én Antonioni két "nagy" filmjét láttam eddig (Nagyítás és Zabriskie), s miindkettõben pörgést láttam: pl. az elsõben aktív, pimasz, eleven fotós "izeg-mozog" állandóan, az ember alig tudja követni, hogy hol van éppen, a másik film pedig imdít egy érdekes vitával, majd repülõgép rablás következik, majd szerelmi kaland (szóval kész "akció filmmel" állunk szemben).
verdeleth 2007 ápr. 05. - 20:56:56
(3/49)
én meg ott lettem ideges és álmos Más az izlésünk
verdeleth 2007 ápr. 04. - 11:40:43
(2/49)
nekem ez nem tetszett Lehet hogy mély értelme van, valami ebbõl fel is sejlik de olyan unalmas, hogy az már fáj.És az a kb 15 perc amig hippik fetrengenek a sivatagban Akkor komolyan felmerült bennem hogy felkelek és elmegyek aludni Bár a robbanásos részek tényleg jók de a többi...
Tudom, hogy ezért most kapok de én nem szeretem Antonioni stilusát.A vörös sivatag képei szépek voltak de a film maga szintén olyan érdekfeszitõ volt mint ebben a filmben A Nagyitás az jó volt.
Tudom hogy Antonioni filmekben nem történik semmi és ez a lényege de ez azért sok volt nekem
Anteris 2007 márc. 24. - 23:08:49
(1/49)
jaj de tudom szeretni amikor egy szélesvásznü filmet bezoomolnak a pofámba csak, mert valami tikokzatos ok folytán rettegnek a tévéadók az alsó-felsõ csíktól. Úgy néz ki ez a film is mont valami elfuserált honkongi verekedõs b-múvi...