John A. Kárki 2010 febr. 08. - 18:52:44
(726/786)
Torah-t, ÉS Talmudot..... te szerencsétlen.
Tényleg, hogy az nem 1 ??? Ne mááááá..... kösz a felvilágosítást. Hogy erre nem jöttem rá mikor Tora-Talmudra kellett járnom, kösz a felvilágosítást.....

"csak éppen mind sugallmaznak valami mást is....
/"az õ vére rajtunk és a mi magzatainkon"/ stb."
Ez a BIBLIA, öcsi


ez meg egy jó érv...:/
Ez a BIBLIA?? jó. az csak a probléma, hogy évszázadokon át meghatározták a keresztények zsidókhoz való viszonyát, sok idiótának még ma is az az elképzelése hogy a zsidók megölték ""isten fiát"".
Egyébként jó, nem pontosan fogalmaztam, de akkor is 1 válaszom része volt, ez, te meg kiragadtad, és egyáltalán....csak úgy hirtelen beleszóltál, mielött elolvastad volna a lényeget.
de mindegy.
offtopic
linga 2010 febr. 08. - 18:48:00
(725/786)
Igazad van, egy fröccsöntött fröcsögõt maga a szöveg úgyse érdekli.
1/10
offtopic
meszag 2010 febr. 08. - 18:41:22 1/10
(724/786)
Ha õ a kutba ugrik, neked is kell?
offtopic
linga 2010 febr. 08. - 18:39:18
(723/786)
"Most megfogtad a lényeget b*zdmeg, grat....ezt azoknak a jó keresztény ****nak"
Így a kocsmában beszélj, öcsi, vagy az orángutánok közt, nem az interneten.

"csak éppen mind sugallmaznak valami mást is....
/"az õ vére rajtunk és a mi magzatainkon"/ stb."
Ez a BIBLIA, öcsi

"és ez táptalaj volt a Tora-t Talmudot nem ismerõ, vak antiszemita keresztényeknek."
A Tóra nem a Talmud, öcsi.
Gondolom elképzelésed sincs a különbségrõl, és egyáltalán egyik fogalom jelentését se ismered.
Ne fárassz és ne bazmegezz, menj kocsmába, öcsi.
1/10
offtopic
meszag 2010 febr. 08. - 18:39:10 1/10
(722/786)
Akinek érdekes.
John A. Kárki 2010 febr. 08. - 18:32:33
(721/786)
ad1. a Biblia NEM ISMER olyan felosztást, hogy Máté 27 bekezdés 25 sor.... csak olyat, hogy Máté 27. fejezet 25. vers.


Most megfogtad a lényeget bazdmeg, grat.
Én is tudom, hogy nem a zsidók ölték meg, ezt azoknak a jó keresztény ****nak bizonyítsd akik nem máshogy gondolják.

olvastam az újszövetséget, és leírják Jézus halálát, kétségtelenül azt is, hogy Pontius Pilatus és a rómaiakhoz kötõdik a halála, csak éppen mind sugallmaznak valami mást is....
/"az õ vére rajtunk és a mi magzatainkon"/ stb.

és ez táptalaj volt a Tora-t Talmudot nem ismerõ, vak antiszemita keresztényeknek.
1/10
offtopic
meszag 2010 febr. 08. - 18:27:03 1/10
(720/786)
Azért irigyelek benneteket. Akinek ez a fontos...
Segítõ Béka 2010 febr. 08. - 18:25:39 Előzmény meszag
(719/786)
nem a család, hanem a korrupt székely gábor és a fideszes zsidó az érdekes
offtopic
linga 2010 febr. 08. - 18:16:14
(718/786)
muszáj, ha hülyéknek tartok pótórát :/
vlagyik 2010 febr. 08. - 18:05:55
(717/786)
Mint minden kérdésben, megint bebizonyosodik, hogy a turáni átok nem csak legenda, bármirõl is van szó mindenki úgy értelmez mindent ahogy akarja, vagy ahogy mondják neki.
1/10
offtopic
meszag 2010 febr. 08. - 18:00:27 1/10 Előzmény Heathcliff
(716/786)
Tényleg, Te hol jársz mosstanság? :)
offtopic
linga 2010 febr. 08. - 17:52:15
(715/786)
na, te nagy tudós....
ad1. a Biblia NEM ISMER olyan felosztást, hogy Máté 27 bekezdés 25 sor.... csak olyat, hogy Máté 27. fejezet 25. vers.
Mivel NYILVÁNVALÓAN soha semmit sem olvastál belõle és nem is fogsz, bemásolom neked, olvasd és több hülyeséget ne írj le (már ha képes lennél rá és ez nem volna lehetetlen kérés feléd....) Amit írtál, olyan, mint a cigány lova, nem vak az, csak bátor...

27. Akkor a helytartó vitézei elvivék Jézust az õrházba, és oda gyûjték hozzá az egész csapatot.
28. És levetkeztetvén õt, bíbor palástot adának reá.
29. És tövisbõl fonott koronát tõnek a fejére, és nádszálat a jobb kezébe; és térdet hajtva elõtte, csúfolják vala õt, mondván: Üdvöz légy zsidóknak királya!
30. És mikor megköpdösék õt, elvevék a nádszálat, és a fejéhez verdesik vala.
31. És miután megcsúfolták, levevék róla a palástot és az õ maga ruháiba öltözteték; és elvivék, hogy megfeszítsék õt.
32. Kifelé menve pedig találkozának egy czirénei emberrel, a kit Simonnak hívnak vala; ezt kényszeríték, hogy vigye az õ keresztjét.
33. És mikor eljutának arra a helyre, a melyet Golgothának, azaz koponya helyének neveznek,
34. Méreggel megelegyített eczetet adának néki inni; és megízlelvén, nem akara inni.
35. Minek utána pedig megfeszíték õt, eloszták az õ ruháit, sorsot vetvén; hogy beteljék a próféta mondása: Megosztozának az én ruháimon, és az én köntösömre sorsot vetének.
36. És leülvén, ott õrzik vala õt.
37. És feje fölé illeszték az õ kárhoztatásának okát, oda írván: Ez Jézus, a zsidók királya.
38. Akkor megfeszítének vele együtt két latrot, egyiket jobbkéz felõl, és a másikat balkéz felõl.
39. Az arramenõk pedig szidalmazzák vala õt, fejüket hajtogatván.
40. És ezt mondván: Te, ki lerontod a templomot és harmadnapra fölépíted, szabadítsd meg magadat; ha Isten Fia vagy, szállj le a keresztrõl!
41. Hasonlóképen a fõpapok is csúfolódván az írástudókkal és a vénekkel egyetemben, ezt mondják vala:
42. Másokat megtartott, magát nem tudja megtartani. Ha Izráel királya, szálljon le most a keresztrõl, és majd hiszünk néki.
43. Bízott az Istenben; mentse meg most õt, ha akarja; mert azt mondta: Isten Fia vagyok.
44. A kiket vele együtt feszítének meg, a latrok is ugyanazt hányják vala szemére.
45. Hat órától kezdve pedig sötétség lõn mind az egész földön, kilencz óráig.
46. Kilencz óra körül pedig nagy fenszóval kiálta Jézus, mondván: ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? azaz: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?
47. Némelyek pedig az ott állók közül, a mint ezt hallák, mondának: Illést hívja ez.
48. És egy közülök azonnal oda futamodván, egy szivacsot võn, és megtöltvén eczettel és egy nádszálra tûzvén, inni ád vala néki.
49. A többiek pedig ezt mondják vala: Hagyd el, lássuk eljõ-é Illés, hogy megszabadítsa õt?
50. Jézus pedig ismét nagy fenszóval kiáltván, kiadá lelkét.
51. És ímé a templom kárpítja fölétõl aljáig ketté hasada; és a föld megindula, és a kõsziklák megrepedezének;
52. És a sírok megnyílának, és sok elhúnyt szentnek teste föltámada.
53. És kijövén a sírokból, a Jézus föltámadása után bementek a szent városba, és sokaknak megjelenének.
54. A százados pedig és a kik õ vele õrizték vala Jézust, látván a földindulást és a mik történtek vala, igen megrémülének, mondván: Bizony, Istennek Fia vala ez!
55. Sok asszony vala pedig ott, a kik távolról szemlélõdnek vala, a kik Galileából követték Jézust, szolgálván néki;
56. Ezek közt volt Mária Magdaléna, és Mária a Jakab és Józsé anyja, és a Zebedeus fiainak anyja.
57. Mikor pedig beesteledék, eljöve egy gazdag ember Arimathiából, név szerint József, a ki maga is tanítványa volt Jézusnak;
58. Ez Pilátushoz menvén, kéri vala a Jézus testét. Akkor parancsolá Pilátus, hogy adják át a testet.
10/10
kgyuri0 2010 febr. 08. - 17:42:13 10/10 Előzmény szingh
(714/786)
Az már holt biztos, hogy nem semmi a csávó.
John A. Kárki 2010 febr. 08. - 17:39:25
(713/786)
A zsidók. És ezt sajnos rengeteg keresztény osztja is.

"az õ vére rajtunk és a mi magzatainkon"

Ajánlom szakirodalomként: Máté 27. bekezdés 25. sor.

Amúgy valóban félreérthetõ voltam, hiszen a probléma az, hogy rengeteg keresztény hisz Jézus a zsidók által való meggyilkolásában már a sötét középkor óta.
offtopic
linga 2010 febr. 08. - 16:48:52 Előzmény John A. Kárki
(712/786)
"Jézust a rómaiak ölték meg...Az újszövetség nem meglepõ módon ezt NEM ÍGY látja."
Akkor ugyan kik ölték meg az újszöveteség szerint teszerinted, ha nem a rómaiak? Tán az eszkimók? Ilyen sötét butaságot hogy írhatsz le? Ajánlom szakirodalomként: Máté, Márk, Lukács, János.
1/10
offtopic
meszag 2010 febr. 08. - 16:25:18 1/10 Előzmény Segítõ Béka
(711/786)
Szerintem meg semmi értelme. Mûbalhé az egész film. Ez a család már egyébként sem mûködött.
John A. Kárki 2010 febr. 08. - 16:19:01
(710/786)
Ja, és mégegy: Jézust a rómaiak ölték meg, a zsidóknak nem volt joguk senkit megölni a Római elnyomás alatt.
Az újszövetség nem meglepõ módon ezt nem így látja. Ugyanakkor érdemes ezt a történetet elolvasni minden olyan tanítványtól, aki lejegyezte....feltûnõ különbségek vannak a történet kiszinezésében, a zsidók szerepének mértékében stb.....
Egyébként Jézus kivégzésével kapcsolatban, (elfogása, Pilatussal való tárgyalás, kivégzés) hogy lássuk a másik oldalt is, mármint a vallástalan "rideg" tudományt is, a történelemtudomány jelenleg(tudomásom szerint) 1 dolgot tud állítani : Valóban élt, és valóban Júdea prokurátora volt. Ez kétségbevonhatatlan. Ennyi.
Az pedig nagyon valószínû, (Tacitusnál megjelenik) hogy õ végeztette ki Jézust.
offtopic
fredi60 2010 febr. 08. - 16:16:04
(709/786)
:DD
offtopic
szingh 2010 febr. 08. - 16:10:20
(708/786)
Hú.
Ez nem gatya!
Még jó, hogy beleástál a témába...Addig mi lehetett a fejedbe!?
John A. Kárki 2010 febr. 08. - 16:08:10
(707/786)
Kedves fbetta!
Nem tudom honnan vetted azt, hogy a zsidók Jézust nem ismerik el zsidónak. Ha errõl van konkrét tapasztalatod, vagy bizonyítékod kérlek osszd meg velem és mindazokkal, akik olvassák ezt a fórumot.
Én tartok tõle, te összekeversz két külön dolgot; a zsidóság Jézust nem ismeri el messiásnak, ha úgy tetszik a "zsidók királyának", de elfogadják zsidó embernek. Ha sikerült beleásnod magad a témába, ahogy azt te is mondtad, ilyen nem csak Jézusnál történt(Sabbatai Zvi-története).
Tehát Jézus zsidó volt, kétségbevonhatatlanul, és ezt a zsidók el is fogadják. Azt, hogy a messiás lett volna nem. Ez a válasz arra is, hogy miért nem fogadják el az Újszövetséget sem. Azon pedig aligha lehet csodálkozni, hogy az Ószövetségben nem található semmilyen bejegyzés Jézus születésérõl, hiszen Jézus egy hamis Messiás volt a zsidóság szemében, természetesen ma is az. Az újszövetséget nem fogadhatják el, ez egyértelmû, de ettõl még Jézus személyét, mint egyszerû ácsét, aki reform irányzatot indított a korabeli júdaizmusban igen. Sõt én ismerek is olyat, aki igazán nagyra tartja õt, s persze olyan is van aki végtelenül lenézi a zsidók között.
Ha elolvasod az Újszövetséget, akkor világosan kiderül, fõleg ha ismered a zsidóság "öröklésének" szabályát, hogy Jézus zsidó volt.