Téma: A Föld

8/10
freemind 2008 aug. 19. - 21:05:10 8/10
(20/80)
reszemrol ertem a lenti kritikat, tenyleg csusztat a film helyenkent, es elegge erzelgosre, szajbaragosra siekredett.

ennek ellenere, szukseg van erre is, ez kell a nepnek, h felfogja, szarban leszunk/vagyunk. es igenis el lehet erni valtozasokat sok aprosaggal, es a multikat es kormanyokat is csak a kozvelemeny veheti ra a valtoztatasra.

a film latvanyvilaga gyonyoru, de a fentiekert nem tudott teljesen karpotolni.
Daderth 2008 júl. 28. - 15:14:29 Előzmény sansz
(19/80)
Hmm... Ez elgondolkodtató. :) És van benne igazság, így ahogy mondod... De azért én meg fogom venni dévédén, ha kiadják :P
porty 2008 júl. 10. - 23:00:15 Előzmény K. Szabó Miklós
(18/80)
Udv! Nemcsak a multik felelosek. De mivel ilyen anyagias vilagban elunk, valoszinu, h nem oket fogjak elsokent elovenni,h tegyenek is valamit. Amit tudunk kisemberkent megkell tennunk(biciklivel jarni,kihuzni a tvt..)de nem szar erzes,h kozben sokan nem tesznek erte semmit? Akik pedig igazan tehetnenek,gondolok itt a multikra, kormanyokra akar. De az mar tul draga es bonyolult lenne (prof max, kolt min..= piacgazdasag)... sok ember meg nem foglalkozik vele..ennyi.sok problema van meg de az mar nem ide tartozik
sansz 2008 júl. 08. - 19:29:12
(17/80)
Nos, engem pedig végtelenül felháborított a film.

Ott kezdeném, hogy úgy mentem a moziba, tartalmát elolvasva, hogy egy csodálatos természetfilmet fogok nézni. Aztán egy hazug, agymosó, reklámmocskot kaptam.

Hozzászoktam ahhoz, hogy sok a buta ember. Olyanok, akik tiltakoznak atom és vízerõmûvek ellen, de a szénerõmûvekkel nincs bajuk. Nyugodtan utaznak repülõvel bécsig is, meg egyébként is autóval járnak mindenhova.

Nem bírják azt sem felfogni, hogy a földi élet egy folyamatosan változó valami. Rengeteg élõlény pusztult már ki, de lettek újak is mindig.
A Földön megkülönböztetünk glaciális és interglaciális korszakokat, tehát jégkorszak és jégkorszakok közti. Most két jégkorszak között vagyunk, tehát lesz még jégkorszak is. De mindegy, oké, aki nem akar tudni errõl, az ne tudjon.

De ne reklámozzák már ilyen pofátlan módon a hülyeségeiket! A film tele volt hazugságokkal és féligazságokkal. Akkor még sírnom kellett mikor komoly hangon mondja a tag, hogy annyira szenvednek az elefántok(az anya és borja), hogy hátrahagyja a kicsinyét. Közben meg végig kitartott mellette... Szóval nem is zavarta, hogy nem is az történik, amit õ szeretett volna. De ezt hívják agymosásnak.
Az elefántokra az orvvadászat a veszélyes. Nem az, hogy tegnap meleg volt.
Akkor meg már tényleg csak nevetni tudtam, mikor a narrátor mondta, hogy mennyire szenvednek a bálnák a nagy hullámokban...látszólag hatalmas élvezettel lubickoltak... Rájuk is elsõsorban a vadászat jelenti a legnagyobb veszélyt.

Maguk a képek szépek voltak, még jó hogy. Más pozitívum azonban nincs. Nevetségesen csak a világ rossz oldalát mutatták be... Nem az volt a lényeg, hogy az anyamedve és a két kölyke túlélték(gondolom bosszúsak voltak a filmproducerek), hanem, hogy egy másik meghalt(nem csodálkoznék, ha a film miatt lõtték volna hátba..) az elefántcsordánál sem azt emelték ki, hogy milyen csodás élõlények, hanem, hogy az egész csordában a leggyengébb egyed majdnem(!) elhullott.
Ez így tényleg visszataszító. Halló, ez itt a természet, farkastörvényekkel. Ezer éve is lehetett volna ilyen filmeket forgatni, ha lett volna kamera...

Az külön szemforgatás, hogy felhívják a nézõ figyelmét, hogy állítsd meg egyszemélyben a folyamatot, ami valójában természetes, miközben õk repülõkkel, helikopterekkel csinálták a felvételeket, annyi káros anyagot és levegõszennyezést okozva ezzel az egy forgatással, amennyit az egész moziteremnyi embernek egész életében nem sikerülne, ha akarna se.

Mert környezetszennyezés is van tényleg. Csináljanak arról filmet, hogy emberek ne járjatok repülõvel kontinensen belül. Építsetek mágneses vasutakat. Állítsátok le a kamionos közlekedés nagy részét, vigyék a szállítmányt vonattal. A nagy városokból tüntessék el a buszokat. Helyettük trolik, villamosok, metrók, stb. De ehez hülyék a környezetvédõk meg a filmesek is.

És ne ilyen ócska természetfilmnek csúfolt, butító szemetet adjatok el a népnek, úgy, hogy nem is ezt hirdettétek.
Daderth 2008 jún. 06. - 16:26:19
(16/80)
Gyönyörû film. Végre valami, ami nem embereket mutatja, hanem TÉNYLEG a Földet. És hogy ezeket a helyeket elveszíthetjük, hogyha nem kapcsoljuk le a lámpát, vagy szállunk buszra.

Mindenkinek szívügye kéne, hogy legyen a bolgyónk, de nem így van, sajnos, viszont egyre többen vannak. És kell, kell mondani az embereknek, amíg meg nem értik. Hmm.

A jegesmedvék voltak a legaranyosabbak :)
10/10
K. Szabó Miklós 2008 máj. 22. - 21:16:25 10/10 Előzmény Huko
(15/80)
A multik azért szennyeznek, mert megvesszük a termékeiket, akár kell, akár nem. Persze a média, a reklám megteszi a hatását.Az volna szerintem fontos, hogy öntudatosak legyünk, és minden cselekedetünk környezetre gyakorolt hatásával tisztában legyünk. Ne csak akkor jusson eszünkbe a még mindig gyönyörû Föld, ha ezt a filmet megnézzük.

Milyen jó volna, ha pl. az Oktatási Minisztérium megvenné a film jogát, és minden iskolásnak levetítenék. A mai gyerekek azt tekintik példának, amit tõlünk látnak. Ha nem tudunk alternatívát mutatni nekik, esélyük sem lesz egy szép és élhetõ bolygón élni.

Én elviszem a fiaimat, hogy lássák ezt a filmet, mert valóban szép.
Bocs' a hosszú fejtegetésért!
10/10
Huko 2008 máj. 21. - 11:52:16 10/10
(14/80)
Én igyekszem környezettudatosan élni,persze még van mit tanulnom.
De én egyedül kevés vagyok,és kettõnk közül(én vagy a multik)nem én vagyok a nagyobb környezetszennyezõ.
De egyetértek,minden csepp számít a tengerben, midenki tehet azért,hogy jobbá váljon ez a világ.
10/10
K. Szabó Miklós 2008 máj. 20. - 22:56:09 10/10 Előzmény Huko
(13/80)
Valóban olyan kicsinek érzed Magad? Valóban azt gondolod, hogy semmit sem tehetsz a jegesmedvékért? Valóban áthatja minden döntésed a környezettudatosság?

Te is tudsz tenni a Földért, a sokszínû természetért. Kényelmes álláspont, hogy mindenért a multik és a nagyok a felelõsök. Ha így lenne, tegyél érte, hogy Te is az legyél, és jó irányban megváltoztasd ezt a világot...
10/10
Huko 2008 máj. 20. - 17:19:18 10/10
(12/80)
igen,ez tény, a film nem tökéletes.
arról nem is szólva, hogy talán azoknak is le kéne vetíteni ezt a filmet akik igazán tehetnek arról,hogy a helyzet mára olyan,amilyen.
a multik, és azok az államok,akiknek ez semmit nem számít.valószínû egy film,nem változtatja meg õket...
mi,kis senkik(elnézést,hogy belevettem a nagy többséget,de nem túl sokan vagyunk itt, akik feltehetõen befolyásolni tudnák a felsõbb köröket)nem igazán tudunk mit kezdeni azzal,hogy egyre korábban olvad a jég sarkkörön..
ne együnk,ne igyunk, ne használjunk áramot?
amúgy mindezek ellenére, nagyon szép film.
mindenképpen érdemes megnézni.
10/10
uzsiati 2008 máj. 06. - 09:53:00 10/10
(11/80)
gyere fel pestre a Corvinba,hidd el megéri,digitálisan ennél a filmnél valami csodálatos érzés az ,hogy eme csodálatos képek tûélesen jelennek meg.
Legközelebb így majd csak bluray-en lehet hasonló minõségben megtekinteni (már ,ha vkinek még a lejátszón kívül van egy megfelelõ méretü (106cm-->)tv-je.)
Neola 2008 máj. 05. - 20:54:08
(10/80)
Szolnoki vagyok és itt még nem adják:( de már alig várom! nem vagyok nagy természetfilm rajongó,de mostanában egyre inkább megszeretem õket.szerintem ez egy áttörést fog hozni ebben az irányban, a részletek alapjón amiket láttam.remélem másnak is...
10/10
Huko 2008 máj. 05. - 19:59:43 10/10
(9/80)
minden kritikát,minden véleményt elolvastam mielõtt megnéztem volna,így elõször valóban azt kaptam,amit vártam...
fantasztikus volt.nekem legalábbis.
valóban,szinte élveztem (nem,igazából fel sem tûnt,nem hiányoztak),hogy nincsenek emberek benne.
abszolút lekötött az elejétõl a végéig.
nagyon ritkán szoktam sírni,vagy elérzékenyülni, de az ilyen és ehhez hasonló képek mindig ezt hozzák ki belõlem...
a vándormadarak is hasonló élmény volt számomra.
bárcsak még sok ilyen és hasonló dok.film készülne.
nagyon nagy szükség van rá.
Bigpapa 2008 máj. 05. - 18:48:19 Előzmény kalad
(8/80)
Még nem láttam a filmet, de a leírtak alapján hasonló lehet, mint a Mikrokozmosz és a Vándormadarak. Utóbbi annyira fantasztikus, hogy már 5x láttam. Érdekes volt, amikor a stáblista ment, hosszabb volt, mint 5 Hollywood-i film stáblistája egyben. Szóval ezekben a filmekben valóban iszonyat munka van.

Amit írtál, hogy egy sanszunk van, és vigyázni kell a földre...igaz is lenne, de szerintem, ezt már a nagyapáink elbacták, a technikai forradalom idején, a fosszilis energiák iszonyat módon való felhasználásával. Mi, ill. az utánunk lévõ korosztály már csak tanulhat ebbõl a hibából, de visszafordítani nem lehet.
Én borzalmasan utálom az embereket. Maga a stílusuk nem jön be (tisztelet a kivételnek). Einstein-nek volt egy baromi jó mondása, amikor megkérdezték, hogy szerinte mivel fogják vívni a III. Világháborút? Einstein erre azt felelte, hogy azt nem tudom, de a negyediket kõbaltákkal.
A Terminator 2-ben is van egy jó rész, amikor elmennek a fegyverekért és két kisgyerek pisztollyal lövöldözik. John Connor kérdezi a Terminátort: Tényleg megcsináljuk? Mármint mi emberek?- Bennetek van az önpusztítás.
Amikor az állat csak akkor öl, amikor éhes, az ember kedvtelésbõl, szadizmusból is képes ölni. Japánban a cápa uszonyát levágják,majd visszadobják az állatot a vízbe, mert nekik a cápauszony a csemege.A kínai tigris alig 30 példánya él már csak kína területén, mert a férfiassága miatt ölik õt. Ugyan ez indiában. Az elefántot az agyara miatt, a bálnát is hasonló okok miatt. Kanadában elfogadott, hogy a kölyök fókákat az anyjuk és a családjuk szeme láttára verik agyon, majd még az élõ fókát ott meg is nyúzzák.
Ezek után ki az, aki elkezdi sajnálni a Madárinfluenzában haldokló kínaiakat, vagy japánokat?
Lesz egy nagyon jó film a mozikban pár hónap múlva. M. Night Shyamalan Az esemény címmel. Ott a természet fellázad az ember zsarnoksága ellen.
Szerintem mi is e felé ballagunk. Vagy egymást irtjuk ki, vagy valami hatalmas ,globális vírus fogja elpusztítani a föld lakosságának iszonyat nagy részét. S a túlélõk már okosabban fognak gazdálkodni a földünkkel.
Sorry, hogy hosszú voltam :))
10/10
kalad 2008 máj. 05. - 00:31:34 10/10
(7/80)
Ha rajtam múlna mindenkinek megkellene nézni ezt a filmet, utána talán kicsit összeállna a kép a fejekben: egy bolygónk van, egyetlen egy sansszal, nincs még egy lehetõség. A mi szûklátókörû, önös érdekek vezérelte, balf.sz döntéseink miatt már elkezdõdött valami, aminek a végét senki sem látja, csupán homályos találgatások vannak, bizonytalan elemzések és persze az egymásramutogatás. Lásd Kiotó...
A film technikailag lenyügõzõ, irgalmatlan sok munka lehet mögötte, de minden kockája annyira természetes, hogy elképzelni sem tudom, hogyan tudták megcsinálni. Amikor a nagymacska elkapja a szerencsétlen áldozatát, és ezt lassítva, pengeéles képeken láthatjuk, fantasztikus zenei aláfestéssel....nah, akkor a teremben kicsit ledermedt a kedves közönség. És a film végén is nehezen akaródzott felállni. Azthiszem ez a jó filmek egyik ismérve...
seresv 2008 máj. 03. - 22:16:33
(6/80)
Elõször is: végre egy film, amiben nincsenek emberek!

Nevettet és megríkat. Elgondolkodtat és magával sodor. Izgalmas és lélegzetelállító. Izgulsz a kis elefántért, bálnaborjúért, kifejlett hím jegesmedvéért. Távol élnek tõlünk, kezünk azonban közelre érhet hozzájuk. Felelõsségre int és felnyitja a szemet, vegyük észre a környezetünk kincseit, és vegyük észre, hogy ajándékot kaptunk, mellyel folyamatosan játszunk és melyet nap, mint nap kockára teszünk, pusztítjuk.
De ha nem is indít tettekre, legalább ellene ne tegyünk, hogy még sokáig osztozhassunk a csodálatos bolygónkon ezekkel a páratlan élõlényekkel.
gloriett 2008 máj. 03. - 19:43:50
(5/80)
Corvin Moziban néztem meg, az újdonságnak számító digitális vetítésben (a pesti est állításával ellentétben nemcsak a Palace Westendben!!).
Elõbb a "kritika": Ha a fim címébõl indulok ki, akkor nekem hiányzott belõle a fõleg Norvégia területén húzódó igen szép táj, illetve a gejzírek, mint érdekes természeti jelenség. Mivel az állatokon keresztül mutatta be a Földet (igaz, a hangsúly a veszélyeztetett állatfajokon van), mégis hiányozott a tengerek-óceánok különösen szép állatvilága, és néhány fontos szárazföldi állat is.
Viszont a mûholdfelvételek páratlanul szépek voltak, már csak ezért is érdemes volt megnézni.
Különösen ritka felvétel a felhõk keletkezése, és a hónapok türelme alatt felvett hóvirág-jelenet.
A film csúcspontja a fehér cápa.
Összességében a film tetszett, és ha kellõen sokan megnézik, talán még a mondanivalója is célba talál.
Jó szórakozást hozzá mindenkinek!
10/10
daved 2008 máj. 01. - 07:44:14 10/10
(4/80)
10/10
Huko 2008 ápr. 22. - 14:06:04 10/10 Előzmény uzsiati
(3/80)
hûha...ez szuper!
akkor ott a helyem..vagyis helyünk:)
10/10
uzsiati 2008 ápr. 20. - 01:22:51 10/10 Előzmény Huko
(2/80)
Megemlíteném ,hogy ezt a filmet a Corvin mozi mûsorára tûzi a vadonatúj digitális termében(kabos),ahol tûéles képminõségben és kristálytiszta hangzással tökéletes élmény lesz,magyarországon egyedülállóan!!
10/10
Huko 2008 ápr. 14. - 20:12:35 10/10
(1/80)
erre nagyon kíváncsi vagyok...
már a képek is gyönyörûek, hát még a film milyen lehet..