csancsy 2010 jan. 08. - 21:30:36
(13/113)
SPOILER!!!

Pedig hidd el, jobb a könyvbeli vég:) Persze, így durvának hangzik, de 1000-szer jobb. Amúgy csak legvégén Sofia meséjébõl derül ki hogy meghalt Anna, és olyasmit mondd, mindenki sejtette, hogy áldozatnak kell lennie, még Anna is sejtette és magára vállalta. És csak utána lett rendesen jól Sofia, elõtte szenvedtek mindketten. De húga emlékére Sofia baletttanárnõ lett (ha jól emlékszem), Jesse meg megjavult és rendõr lett.

SPOILER VÉGE!!!
csancsy 2010 jan. 08. - 19:05:12
(12/113)
NAGY SPOILER!!!!!!!

Most áruljam el? Anna hal meg autóbalesetben (tárgyalásról éppen mennek vissza, az ügyvéd vezet, és az apa szedi ki az autóból), és a nõvére teljesen meggyógyul Anna veséjének hála!!!

SPOILER VÉGE!!!!
10/10
akos015 2009 dec. 29. - 23:33:43 10/10
(11/113)
Annyira szép film, megdöbbentõ, drámai..A szinészi alakítások nagyon rendben voltak, a vágások, a történet.
Cameron Diaz miatt néztem meg a filmet, mert szeretem a filmjeit, és nem csalódtam benne.Bár ma néztem meg tõle egy másik filmet, ´A doboz´, amiben viszont kétségeim támadtak.., de viszont nemlehet mindegyik filmje jóóóó, ez viszont jó volt ´A nõvõrem húga´
10 pont
10/10
Banana Baggins 2009 dec. 20. - 20:36:59 10/10
(10/113)
Számítottam rá, hogy nem lesz egy könnyen emészthetõ kis limonádé, de azért nem gondoltam volna, hogy ennyi gondolatot sûrítenek a filmbe. Na, persze szó se róla meg vannak a kötelezõ hálivúdi elemek, de sokkal többrõl szól ez a film, mint egy gyermek harcáról a saját testének a jogáért. Nagyon sok kérdés elõkerül, mint kötelesség, család, szeretet, szerelem, meg persze az élet maga és szerencsére ezek a közhelyek olyan formában kerülnek a szemünk elé, hogy azért még tényleg hiszünk bennük. Tipikusan az a film ami után az ember rájön, hogy mennyire jelentéktelen dolgokat tart fontosnak az életében és, hogy igazából az életének mirõl kellene szólnia. Aki teheti nézze meg!
csná 2009 okt. 31. - 23:48:29
(9/113)
Én nem olvastam a könyvet, de nyáron voltam Amerikában és láttam moziban. Nekem a legjobban Cameron Diaz alakítása tetszett, ez nem egy megszokott szerep tõle. A film meg hihetetlenül jó. Megdöbbentõ, néha vicces, és természetesen megható. Érdemes megnézni!!! Valamikor csak megjelenik DVD-n itthon is. Muszáj lesz nekik!:)
csancsy 2009 okt. 08. - 15:04:50
(8/113)
Bocs a helyesírásért, miért nem adják a moziban, így akartam írni!!
csancsy 2009 okt. 08. - 14:40:44
(7/113)
Én se értem miért adják, de sztem dvd-én ki lesz adva majd tutti. Legfeljebb kiveszem videotékából mikor megjelenik (Remélem mihamarabb).
A könyvet olvastam, minden percét végigsírtam és volt benne egy kis vidámság, különleges a történetleírása, ugyanis 6 személy (apa, anya, anna, ügyvéd, gyámügyes, és báty, és legvégén szólal meg Sofia is) szemszögébõl ismerjük meg a történetet és az eseményt. A könyv nagyon tetszett, a filmre kíváncsi vagyok, bár tudom más véget csinálta neki, de az nem tetszik, eredeti vég, sokkal megrázóbb és elgondolkoztatóbb.
brigi004 2009 okt. 08. - 13:13:51
(6/113)
Én is olvastam a könyvet, és most Németországban vagyok, itt vetítik a mozik! Nem tudom otthon miért nem adják, de meglepett, hogy tényleg megfilmesítik ezt a könyvet! Remélem jól játszák a szerepeiket, mert kár lenne elronatni! Am. itt nem néztem meg moziba, szal remélem majd azért minimum dvd-n kiadják!
mandikaaa 2009 szept. 04. - 21:25:02
(5/113)
egyébként augusztus 20.-ra volt kiírva, hogy menni fog a magyar mozikban...ahhoz képest semmi sehol...
mandikaaa 2009 szept. 04. - 21:22:14
(4/113)
hát ez engem eléggé elkeserít, pedig már nagyon beleéltem magam, hogy végre láthatom, mivel a könyvet olvastam és az nagyon tetszett.és a dvd-re kb mennyit kell várni?
Zajac 2009 szept. 04. - 17:52:47
(3/113)
Mert nem robban,üt,vág és foszlanak hullák mindenütt :)
Az imdb szerint nem is fogják nálunk vetíteni,lehet csak dvd-n látjuk majd :(
http://us.imdb.com/title/tt1078588/releaseinfo
mandikaaa 2009 szept. 04. - 16:51:06
(2/113)
mér nem játszák a magyar mozik?
Zajac 2009 aug. 24. - 15:02:38
(1/113)
A nõvérem húga

Egy azonos c regénybõl készült film.
Andromeda Fitzgerald azért született meg mesterséges megtermékenyítés után, hogy halálos beteg nõvérének vért adhasson, csontvelõt, szerveket adományozhasson, annak életben maradásához. Neki viszont egyszer csak elege lesz a helyzetbõl, és ügyvédet keres bepereli saját szüleit.

Érdekes történet.