sanjust 2011 ápr. 30. - 22:12:30 Előzmény miénkittatér
(129/189)
A Bakácsot ugyan nem Te hoztad fel,de ezt Te írtad:
"Dehát én láttam, ahogy Szijjártó Péter odaosont Bakács mögé és teledugta a zsebeit szalámival:)"
Ezért aztán egyáltalán nem hiteles az az állításod ,hogy neked politikailag mindegy és "leszarod" a politikát.
És még azért is vagy átlátszóan hiteltelen ,mert bizonyíték nélkül megrágalmazod azt a Tarr bélát ,hogy lopja a közpénzt ,aki éppen nemrég került konfliktusba véleménye miatt az új kormány potentátjaival ,akiknek pl volt képük kijelenteni ,hogy magyar filmgyártás eddig szar volt ,de majd most megújul .Gondolom Vajna giccskirály erre jó eszköz:)
Szóval akkor még nem is említettem azt ,hogy vissza lehet olvasni hozzászólásaidat ,amikbõl csak úgy süt a politikamentesség:D
Talán aggódásodat a közpénzért sokkal kézenfekvõbb helyekre összpontosíthatnád (gondolok pl a kormány többmilliárdos autóbeszerzéseire vagy Vitézy dávid világkörüli útjaira stb stb)mielõtt kijelentesz valakirõl ekkora rágalmat ,és esetleg a filmrõl érdemben is szólhatnál mint pl én korábban.
Ezek után hiába írod le hogy téged nem motivál a politika meghogy mennyire aggódsz a filmgyártásért ,senki nem vesz komolyan.
offtopic
miénkittatér 2011 ápr. 30. - 17:38:42
(128/189)
Politikailag aztán pont leszarom Tarrt, mint úgy általában minden politikai figurát.Nem tudom miért jössz ezzel már megint:)
Azt, hogy a mostani Fidesz populista céljául kitûzte, hoyg rendet rak a filmiparban, azt pont úgy leszarom, mert úgy sem csinálnak semmi értelmeset.A szivattyú továbbra is mûködni fog, csak más tesók kapják a gubát.
Igazándiból az lenne a tuti, ha legalább ezek a neves rendezõk nem mártóznának meg ebben a szarban, még ha annyival is, hogy csak támogatást vesznek fel. Vagy ha mégis, mert 300milla mellé feltétlenül hiányzik még 100, akkor , hogy még a gyanú árnyéka sem merüljön fel.Tegyék le a számlákat is az asztalra, hogy az adófizetõk tudják mire ment el a guba.
sanjust 2011 ápr. 30. - 17:27:24
(127/189)
nem mentegetjük ,aki sáros ,de még ocsmányabb hogy valakit rágalmaztok ,mert politikailag nem tetszik.
offtopic
spinabifida79 2011 ápr. 30. - 16:44:14
(126/189)
Még nem kezdõdtek meg az õszi mezõgazdasági munkák. Majd õsszel disztingválunk, ha megmutatod, hogy kell.
offtopic
miénkittatér 2011 ápr. 30. - 12:35:53
(125/189)
Dehát én láttam, ahogy Szijjártó Péter odaosont Bakács mögé és teledugta a zsebeit szalámival:)
offtopic
miénkittatér 2011 ápr. 30. - 12:31:32
(124/189)
Rendben azt az állításom visszavonom, bár nem is így értettem, ahogy te gondolod.
Ezt a Trailere értettem, ami tulajdonképpen olyasmi mint egy üzenet az eleve mûvész berkekben jártas embereknek, hogy itt az új Tarr film. De ezzel nem tudja megszólítani, az emberek sokaságát, akikben lehet ott lapul az általa említett intelligencia.Akik lehet életükbe nem láttak ilyesmit, de lehet rákapnának az ízére. A leszarást ezen értem, ami amúgy lehet nem is Tarr hibája/ötlete, hanem a forgalmazóé vagy a marketingosé(nem tudom,d nem is feltételezném, hogy Tarr kiadja ezt a feladatot kezébõl)
sanjust 2011 ápr. 30. - 11:59:13 Előzmény spinabifida79
(123/189)
Szánalmas iderángatni Bakácsot,aki ugyanúgy egy áruházi tolvaj mint Selmeczi szenátorasszony politikai hovatartozás nélkül.Disztingválni kéne ,de látom nem megy.
1/10
agarik 2011 ápr. 26. - 22:55:31 1/10
(122/189)
Ugyan.
Maradjunk annyiban, hogy ez a film kiérdemelte az "Orvosi Ló" címet :D
offtopic
spinabifida79 2011 ápr. 26. - 22:30:46
(121/189)
ugyanez a módszer Bakács esetében is. Felháborító!!
Fideszos manipulációk az ellenfelek lejáratására.
sanjust 2011 ápr. 26. - 22:03:34 Előzmény miénkittatér
(120/189)
Tarr nem tolvaj ,nem szivattyúz semmit.Ez abból is látható ,hogy életkörülményei meg sem közelítik azokét ,akik többek közt kritikája miatt sunyin célozgatnak arra ,hogy nyilván eltünteti az adófizetõk pénzét.Bevett szokás ez minden ellenvéleményt hangoztatóval szemben ,Ld pl Heller estében ugyanez a módszer.
Seven7Crown 2011 ápr. 26. - 16:03:59
(119/189)
-Akkor mégegyszer!

-Itt miért töröltek Mindenkit?
-Csak azt akartam leírni, hogy remélem, a többi honfitársunk is megtekinti majd ezt a filmet!
-Ez volt az a hozzászólás, amit modizni kellett volna?
offtopic
Seven7Crown 2011 ápr. 26. - 16:00:35
(118/189)
-I
offtopic
miénkittatér 2011 ápr. 26. - 13:53:26
(117/189)
Csak példaként mert nem láttam,de ajánlották figyelmembe tegnap Koltay Wass A. filmjét.
Azt mindössze 30millióból forgatták le. 2/3 rész önerõbõl és a maradék pedig civil támogatók pénzébõl jött össze.
115 perces film, fél órával rövidebb mint a Torinói ló.
De szintén technikailag, mert az ami viszi a költséget hasonló.Egyiknél sem használták Cameron csuda kameráját,se gigantikus díszletek,se statiszták ezrei, se CGI orgia.Mindegyik egy kezdõ filmes minimál csomaggal megoldható volt.
Ezért furcsa a szórás egy 30milliós és egy 400millióból készült film között.Még akkor is ha belevesszük, hogy Tarr biztos több nyersanyagra forgatott.

Nagyon jót tenne a szakma megítélésének,ahol 100milliókat osztanak el adóforintokból, ha tételes elszámolás lenne az adózók felé.
Csak még egy példa Groó Vespa címû filmje, ami 91 db. fizetõ nézõt hozott a mozikba, így nézõnként 800ezer forintba került a filmje. És a vicc az, hogy a támogatást úgy veszik fel, hogy elvállalnak egy garantált nézõszámot. És pl. Groó miután nem hozta meg a nézettséget,nemhogy visszafizette volna a támogatást, hanem utólag a bemutató után,miután kiderült ,hogy a kutya sem nézi a filmjét, még igényelt és kapott jópár milliót utólag.
miénkittatér 2011 ápr. 26. - 13:25:18
(116/189)
Bizony a kultúrára áldozni kell. És sokkal több felé lehetne elosztani a mi pénzünket, ha pl Tarr filmjei valóban annyi támogatást kapnának amennyibe ténylegesen kerülnek. De nyilván Tarr is benne van abban a gépezetben ami csak szivattyúzta az adófizetõk pénzeit.
100millió adóforint az azért durva erre a filmre.
miénkittatér 2011 ápr. 17. - 17:45:01
(115/189)
Az a baj, hogy Tarr magasról leszarja a nézõket. Marhára nem érdekli, hogy 1000 (mint jelen esetben) vagy esetleg 10-100 ezren nézik meg. Egy mûvészfilm rajongó nyilván beül a moziba, de az "átlag" mozizót be kell csábítani. De egy olyan trailer ami 1 percen keresztül csak egy petróleum lámpát mutat, azzal nem lehet becsalni senkit a moziba, ilyen mentalitással Tarr filmje lehet akár mennyire jó és mûvészi, de egyszerûen szemen köpi a moziba járókat.Ezzel nem is lenne nagy gond, ha maga finanszírozná a filmet.De 100millió adóforint azért kicsit sok. Április elsõ hetéig mindössze 900valahány nézõ ült be a filmre.Ez azt jelenti, hogy nézõnként 100ezer forintos költségvetése volt a filmnek.Az nagyon meredek, ezt talán egyedül Jancsó tudta überelni.
Elsie Beckman 2011 ápr. 06. - 20:37:23
(114/189)
Na ez a film mérföldekkel jöbban tetszett, mint Kocsis Ágnes filmje. Nekem, ez a két és fél óra úgy szállt el, mintha egy lett volna. Kitûnõ film(, a maga kategóriájában)!
10/10
adamnagysweetmovie 2011 ápr. 05. - 01:48:41 10/10
(113/189)
Off:
Skacok, nem ment félre ez a topik? Írhatnátok a filmrõl is.
dietger 2011 ápr. 04. - 19:17:58 Előzmény Hannibal Lecter
(112/189)
Üdv,
Tökéletesen igazad van!
offtopic
lilahagyma 2011 ápr. 04. - 17:21:56
(111/189)
off
Zeffirelli legalább Jézusról csinált filmet. De nézd meg a református egyház legújabb kampányfilmjét: már nem Jézusra, hanem Kafkára és Terry Gilliamra utalnak benne. Úgy látszik, ezek jobb húzónevek, másrészt a refik maguk sem hiszik, hogy Jézus céljaira használnák el az összegyûjtött pénzt. Cinikusan kacsintanak egyet, posztmodern kajánsággal. Haladnak a korral.
off vége
Hannibal Lecter 2011 ápr. 04. - 14:14:16
(110/189)
Én meg azt nem hiszem el, hogy Zeffirelli Jézusa primitív lenne.