offtopic
vénasszonyok_nyara 2011 dec. 28. - 21:15:54
(59/79)
Egy másik topicban a hangyák násztáncáról folyik a disputa. Át kéne nézned oda is egy kis orbánozásra. Biztos megtalálod a vezérfonalat hozzá.
dantonb 2011 dec. 28. - 20:46:22
(58/79)
Szerintem meg ravaszul fogalmazolés valójában állítasz kérdés formájában ,mert kapisgálod hogy törvény van arra ,amit meg akarsz kérdõjelezi.De abban igazad van ,hogy nem kell túllihegni adolgokat ,én pl Chaplin Hitler ábrázolását természetesen nem tekintem igaznak.Nem kell démonizálni ,nem kell lucifert csinálni abból aki vesztett.A valóság is elég csúnya .sajnos ahatalomtól való megrészegülés és ateljes önkontroll elvesztése nemcsak Hitler sajátja volt de sorolhatnám a diktátorok sorát ,akik jellemileg nem biztos hogy jobbak mint hitler csak nem volt akezükben akkora pusztító erõ mint Hitlerében ezért nem tudtak akkora tragédiát okozni ,de nem rajtuk múlott.nem is kell messzire menni ,napjainkban is van ilyen személy akinek torzult jellemét egy ország szívja meg és még jobban meg fogja szívni ,mert Hitler is teljesen demokratikus úton szerezte meg ahatalmát.
10/10
zimzum1111 2011 dec. 20. - 03:39:20 10/10
(57/79)
Groteszk abszurd ironikus... Tökéletes... Az 1 a 2 ellen...
Meg kell sajnálnunk a Diktátorokat, hogy ne hozzuk Õket létre!
Meg kell értsük, hogy ne engedjük szóhoz jutni!

:)
Rhaegar 2011 dec. 19. - 20:52:27
(56/79)
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 19. - 19:35:02
(55/79)
Hiába ír, azt fogják mondani, hogy nem lehet. Én is kérvényeztem már. Meg a szöveg szerkesztést, visszavonást, de semmit sem lehet.
offtopic
meszag 2011 dec. 19. - 09:52:03
(54/79)
kattints a baloldali e-mail linkre, oda írjál. :)
8/10
greghouse 2011 dec. 19. - 09:46:09 8/10
(53/79)
Lehet, hogy elhamarkodottan írom. Elõször évek óta láttam, nem tetszett. Most látok benne iróniát, humort, és öniróniát, sõt, cinizmust is.Nem olyan rossz ez a film, ahogy elõször értékeltem. Kár, (s ezt a Port-nak címezem), hogy nem lehet a csillagokat változtatni.
Kedves Port!
Kérem, változtassanak a szoftveren, és lehessen a csillagokat utólag módosítani.
Nem is annyira egy filmnél számít ez.
Önök is tudják, kedves Port, hogy pl. egy olyan sorozat, amely kb. tíz évet megélt, változhat.
Miért nem engedik meg, hogy változtassunk tíz év alatt az értékelésen?

Köszönettel várom válaszukat (amit Önöket ismerve a büdös életben nem kapok)
gh
DcsabaS 2011 dec. 19. - 01:18:03
(52/79)
Lehet, hogy nem ez a legjobb film Hitlerrõl, de szerintem igenis szabad parodizálni. Sõt, azt mondanám, hogy a paródiával NEM illdomos fél évszázadokat várni, mert akkor csak a döglött oroszlánt rugdaljuk. Aki nem meri a diktátort hatalma teljében parodizálni, az nem sokat tesz. (Chaplin merte.) De éppenséggel akad ma is (még Magyarországon is) olyan ember, aki a hatalomvágyával kevert küldetéstudatát kielégítendõ képes bárkin és bármin átgázolni, a demokráciát lépésrõl lépésre szisztematikusan lebontani (ahogyan Hitler is tette), megtámogatva a kizárólag hozzá hûséges tömegekkel (ahogyan Hitlernél is), és övezve egy túlbuzgó és hamis, nemzetieskedõ pátosszal (ahogyan volt Hitlernél is). Mindezeken a dolgokon anno az egyébként civilizált német nép sem tudott átlátni idejében, csak amikor már jöttek a koncentrációs táborok, és a háború, õk pedig sok-sok milliónyian tehetetlenül sodródtak a tragikus eseményekkel.
Manapság ebben a dologban a legfõbb feladatunk megérteni (a filmeknek pedig elõsegíteni), hogy miért nem látszott gonosznak a gonosz, és hogy akkor mégis hogyan lehet felismerni, illetve tenni ellene. Amelyik film semmi szeretnivalót(!) nem tud felmutatni Hitlerben, az bizony meg sem karcolja a nagy igazságot, ti. hogy nem merõ véletlenségbõl szerették annyian :-(. Mert a gonoszság márcsak olyan, hogy pont az emberek szeretetével él vissza :-(((.
ppbb 2011 dec. 19. - 01:14:22
(51/79)
hé a film leírása elé oda kéne írni, hogy spoiler alert
8/10
greghouse 2011 dec. 18. - 19:34:56 8/10
(50/79)
Filmes értelemben egyetértek: gyenge, mint a harmat. Bocsánat a Monty Pythontól, hogy egy napon említettem velük...annak idején jónak tûnt az ötlet (sõt, az ötlet most is jó, és magamnak ellentmondok, de tényleg nem az idõtáv az abszolút meghatározó, Chaplin még Hitler idejében csinálta Diktátort), hát ez nem egy nagy durranás...
Ford Mustang 2011 dec. 18. - 19:22:38
(49/79)
De én nem úgy gondoltam. Persze, hogy lehet, kiparodizálni mindent lehet. De egy ilyen embert, mint a Hitler, nem értem hogy lehet, mi a vicces benne. De ez a film egyébként sem vicces.
8/10
greghouse 2011 dec. 18. - 19:09:44 8/10
(48/79)
Kösz. Komédiát mindenkirõl lehet. Az igaz, hogy történeti távban minél messzebb van, annál könnyebb, lásd Monty Pythont, vagy sok hasonlót. Hitler még közel van. Én mégis úgy gondolom, hogy lehet. De lehetett egy nagyon komoly filmet is csinálni (A bukás, Oliver Hirschbiegel, azzal a Bruno Ganzzal a fõszerepben, aki Wim Wenders Berlin fölött az ég-jében is fõszereplõ volt), és a Bukás (Hitler utolsó napjai) szintén nem csinál szentet belõle, nem is pozitív figura, hanem egy elkeseredett, kegyetlen ember. Valahogy kicsit illene is a Taxisofõrhöz. Beteg, és nem igazán tudja már a végén, mit akar. De komolyan veszi a film, emberként nézi, még ha történelmi szerepe szerint olyan is volt amilyen.
...én csak azt mondom, érdekes lenne idõben egymáshoz közel látni ezt a két (német) filmet, a mait, és a Bukást.
blowup 2011 dec. 18. - 18:26:38
(47/79)
De lehet, greghouse megírta.
Ford Mustang 2011 dec. 18. - 18:17:02
(46/79)
De emberek, hogy lehet Hitlerrõl komédiát csinálni? Nem lehet, ez a "film" is bizonyítja.
8/10
greghouse 2011 dec. 18. - 18:08:28 8/10
(45/79)
Nem is a téma a baj. Egy tömeggyilkosról is lehet szatírát készíteni, lásd a Tanú. Nekem az a bajom, hogy ez a film nem jó. Nem humoros. Nem a témája miatt, hanem mert nincsenek ötletei. Chaplin a Diktátorban szintén Hitlert formázta meg, és a filmtörténet egyik legjobbja, pedig "a téma" ugyanaz. Tehát nem a személy a gond, hanem az, hogy gyenge a forgatókönyv, és passz.
Hannibal Lecter 2011 dec. 18. - 17:41:09
(44/79)
kurva jó témával poénkodik
Gera 2011 dec. 18. - 17:13:12
(43/79)
"hazugságáradat"

Ember, ne csinálj már hülyét magadból. Ez a film egy vicc. Érted, poénok, ilyesmi. Fikció. Persze nyilván szar, az imdb 5.5 ezt nagyjából garantálja.
8/10
greghouse 2011 dec. 18. - 15:32:16 8/10
(42/79)
Nem olyan vicces, mint ahogy beharangozzák egyesek, de az én véleményem más. Be kell mutatni. De be kellene mutatni a Hitler végnapjait is. Lehet mindenkibõl viccet csinálni, és mindenki életét komolyan feldolgozni. Nem ez lenne fair? Avagy nem ez lenne demokrácia?
vénasszonyok_nyara 2011 dec. 18. - 14:35:09 Előzmény ceia
(41/79)
Ez nem õ. Hitler bajuszos volt.