Téma: Az ajtó

Scarlet Pimpernel 2012 márc. 09. - 09:19:02
(8/148)
Még nem láttam a filmet, de Eperjes már az elõzetesben is rettenetes (megint)...
10/10
Holdon 2012 márc. 08. - 22:28:02 10/10 Előzmény sioux
(7/148)
Gyönyörû és erõs film, mindenkinek ajánlom! Helen Mirren egyszerûen zseniális!
sioux 2012 márc. 07. - 10:36:03 Előzmény desira
(6/148)
Most láttam itt a trailert, és nagyon ígéretes. De Eperjes nekem is túl harsány, amikor pedig halkan beszél, akkor motyog és nem lehet érteni (artikulálni halkan is kell!). A trailer végén sem értem, mit mond.
9/10
desira 2012 febr. 06. - 10:27:22 9/10 Előzmény Manda
(5/148)
Tegnap láttam én is. A két éve tartó hatalmas várakozás szerintem eleve kudarcra ítélte a filmet, na és a másik, amit te is említesz, a regény nagysága. Szabó Magdát szerintem lehetetlen jól filmre tenni. Az egyetlen Abigélen kívül, erre nem alkalmasak. Nagyon elfogult vagyok Szabó Istvánnal az életmûve okán, de el kell ismernem hogy ez a filmje nem lett remekmû, viszont azt is, hogy kihozta a maximumot, amit lehetett ebbõl a könyvbõl. Nagyon tetszett a miliõje, amire mindig nagy gondot fordít. Minden filmje annyira tapinthatóan az adott a korban, környezetben, hangulatban játszódik, hogy érzelmi ív ide vagy oda, interaktív részese vagyok mindegyiknek, és nagyon élvezem. Persze tudom hogy ehhez kellenek Helen Mirrenek, Ragályi Elemérek, de õket is Szabó István hozta, és ebben is nagyon tehetséges. Egyedül Eperjes nem volt hiteles Szobotka, bár õt is nagyra tartom, de ide sokkal visszafogottabb személyiség lett volna alkalmas.
Elõre sajnálom, hogy a kritika le fogja húzni, mert én nagyon élveztem a filmet, egyetlen percig sem unatkoztam, vagy bosszankodtam.
10/10
nrgy 2012 febr. 06. - 09:52:52 10/10
(4/148)
Tegnap láttam a filmet az Urániában, és egy hete olvastam újra a könyvet. Csodálatosan szép film egy csodálatos könyv alapján. Tökéletes atmoszféra, helyszínek, berendezések. Telitalálat a színészek kiválasztása. Gratulálok az alkotóknak!
7/10
Manda 2012 febr. 05. - 21:16:00 7/10
(3/148)
Én most értékelem, de úgy, hogy 2 órája láttam az Urániában. Sajnos ez a film nem sikerült jól. Tudom, jó regénybõl nagyon nehéz jó filmet készíteni, zseniálisból meg pláne. De ha az ember ilyen alapanyagból dolgozik, Helen Mirrenekkel, Ragályi Elemérekkel és társaikkal, akkor azért illene egy picivel többet nyújtani. Fragmentált, szedett-vedett hatást keltõ, érzelmi ívet egyáltalán nem követõ film, helyenként vérciki beállításokkal. Jó, ilyen színészgárdával nagyot nem lehet bukni, de Szabó Istvántól nem ezt vártam. (Pedig milyen nagyon vártam! :( )
Imre_ 2012 jan. 19. - 11:22:01
(2/148)
A Pesti Magyar Színház játszotta még pár évaddal ezelõtt Moór Mariannával (az írónõ) és Csernus Mariannal (Emerenc), az egyszerûen felülmúlhatatlan. De én is várom a filmet.
Hisztini 2012 jan. 18. - 23:31:21
(1/148)
Ez egy nagyszerû regény, mondhatni kötelezõ olvasmány, így Örülök, hogy végre film készült belõle. Bár a trailer alapján Helen Mirren (akit egyébként nagyon kedvelek) sajnos egyáltalán nem az "én Emerencem". Na, majd a film után, hátha...