Téma: Az idõjós

Timke 2006 máj. 18. - 14:02:47
(2/102)
Sokat nevettem rajta, mert reális ez az egész. Néha olyan hibákat vét el, amit bárki más is megtenne (amikor elolvassa a bizalomtesztes papírt). Életszerû az egész - látszik, hogy nem olyan egyszerû családapának lenni, megtalálni a hangot a saját gyerekeiddel.
S az egész film rendben van, nem unatkoztam rajta, ami mostanában elég sok Nicholas Cage-es filmre elmondható (Fegyvernepper, A nemzet aranya).
Redfield 2006 máj. 18. - 13:47:08
(1/102)
Sokan az Amerikai Szépség c. (egyébként nagyon szép filmhez) hasonlítják az "Az Idõjós'-t. Bevallom, az elsõ benyomásom nekem is ez volt, de annyira nem. A humora azért azonos hullámhosszon van, hiszen az élet akármennyire is átlagos, tele van gondokkal, és fõhõsünk, (Nicholas Cage egy igazán felüdítõ szerepben) bizony nem tartozik azok közé az emberek közé, aki könnyen megbírkóznak a problémákkal. De azok közé sem, akik egykönnyen feladják, szóval egy olyan ember szerencsétlen, és megmosolyogtató próbálkozásait láthatjuk, aki próbál magának tekintélyt kölcsönözni, bebizonyítani, hogy õ is ér valamit, de sajnos ezt a körülötte levõk nem így gondolják. Hogy mennyire sikerül neki? Nézzétek meg, és rájöttök. A film egyébként nem foglalkozik többel, mint egy nyomorúlt átlagember teljesen átlagosnak is vehetõ problémáival. A stílusosan és fínoman tálalt balfogások telibe találnak, és talán sikerül mindenkinek valami kis tanúlságot leszûrnie a film végén. Mindenkinek egy kicsit... :)