Téma: Bíborszín

10/10
baluka33 2009 szept. 04. - 20:57:47 10/10
(10/30)
Az egyik legnagyobb Oscar bukta /lásd jelölések/. Azóta nem tartom sokra ezt a díjat.

Szerintetek miért nem kapott?
ibib 2009 szept. 04. - 18:59:11 Előzmény kevinspéci
(9/30)
Én is nagyon régen láttam, de elég sokszor, mivel az HBO-n egyfolytában adták.
Szerintem nagyon jó film.
A legemlékezetesebb jelenet számomra a Speak Lord c. gospel éneklése.
idgie 2009 szept. 04. - 09:54:24
(8/30)
Olvastam a Kedves Jóisten c. könyvet, ami alapján készült ez a film. Gyakorlatilag Celie és a húga leveleibõl áll, így meséli az írónõ a történetet. A film kitûnõ adaptáció, megragadó, megrázó, felkavaró. Spielberg zsenialitása fémjelzi, az biztos. Az egyik kedvenc filmem.
1/10
localhero 2009 szept. 04. - 07:45:34 1/10
(7/30)
Ez egyszerûen nyálas és képmutató, hazug film.
kevinspéci 2009 febr. 20. - 08:51:55
(6/30)
Hagyjad. Van ilyen is...

Amúgy nekem nagyon tetszett, mikor vagy 15 éve láttam. Sok mindenre már nem emléxem belõle, de az a drámai jelenet örökre megmaradt, mikor Opraht lekólintják a poros utcán.
9/10
Bogoj 2009 febr. 20. - 08:44:01 9/10
(5/30)
én nem akartam megnézni ezt a filmet, gondolván, hogy ritka szar lehet. a címe sem tetszett, a tartalma sem, a színészek sem, de valamikor régen volt a tv-ben, éppen semmi dolgom nem volt, és odaültem nézni.
akkora csalódás ért, hogy csak lestem. egyszerûen nem tudtam elszabadulni a filmtõl. a csalódást pozitív értelemben értettem, nagyon tetszett a film, ritkán látni ennyire megindító történetet. úgy jártam, mint a forrest gumppal...
azt sem akartam megnézni, és most az egyik kedvenc filmem...
rajongo1 2009 jan. 31. - 09:50:47
(4/30)
Pontosabban 11 Oscar jelölést kapott!
A legjobb drámai színésznõ (Whoopi Goldberg)
A legjobb film (Steven Spielberg, Kathleen Kennedy, Frank Marshall, Quincy Jones)
A legjobb színésznõ (Whoopi Goldberg)
A legjobb nõi epizódszereplõ (Oprah Winfrey, Margaret Avery)
A legjobb adaptált forgatókönyv (Menno Meyjes)
A legjobb operatõr (Allen Daviau)
A legjobb látványtervezés (Linda DeScenna, Bo Welch, J. Michael Riva)
A legjobb eredeti filmzene (Randy Kerber, Jerry Hey, Jack Hayes, Fred Steiner, Joel Rosenbaum, Jorge Calandrelli, Chris Boardman, Andrae Crouch, Caiphus Semenya, Rod Temperton, Jeremy Lubbock, Quincy Jones)
A legjobb eredeti filmdal (Lionel Richie, Rod Temperton, Quincy Jones) - "Miss Celie's Blues (Sister)"
A legjobb jelmeztervezés (Aggie Guerard Rodgers)
A legjobb maszk (Ken Chase)
10/10
Ezüstliliom 2008 szept. 30. - 22:58:25 10/10
(3/30)
Hû, de rég láttam ezt a filmet! Jó lenne újra látni. De arra emlékszem, hogy nagyszerû film.:)
10/10
meszag 2008 szept. 30. - 11:54:45 10/10
(2/30)
Csodálatos, szívszorító, felemelõ. Imádtam. Ajánlom mindenkinek.
jeffero 2008 máj. 27. - 17:32:01
(1/30)
Szerepel benne Laurence Fishburne, csak Larry Fishburne-ként van feltüntetve a stáblistában. Igen fiatal, a Mátrix elõtt 14 évvel lett forgatva ez a film. Nem sok helyen tûnik fel, valami zenészt alakít, többnyire akkor látni, amikor Shug is énekel, meg egyszer a bárban, amikor Albert (Danny Glover) részegen tántorog.

Nekem a legjobban az a jelenet tetszett a filmben, amikor a vége fele a szabadban Shug és bandája énekel valami mulató elõtt, a távolból pedig felcsendül a templomi kórus éneke. Hirtelen Shug abbahagyja dalát és belekezd a templomi énekbe, egyúttal elindul a templom felé, és a tömeg követi õt. Aztán ahogy egyre közelednek, felfigyelnek rá kórusból és elhallgatnak. A pap is csodálkozik, ismerõsnek véli a távoli hangot.