Téma: Chico

freeself 2009 ápr. 17. - 18:14:41
(17/57)
Egy kicsit furcsa amit írsz, ugyanis a jelenlegi bolíviai "kommunista elnyomás" éppen az ország több, mint kétharmadát kitevõ õslakos indiánok felemelésén munkálkodik, sikerrel. A médiában megjelenõ zavargások éppen az eddigi elnyomó, fehérek lakta tartományokból erednek, ugyanis nekik nem tetszik, hogy nem folytathatják eddigi kizsákmányoló életmódjukat. Akárki is volt a meggyilkolt "Rózsa", de ha már forradalmárként emlegetik, ill. Che Guevara-hoz hasonlítják, akkor elképzelhetetlen, hogy egy olyan valaki meggyilkolását tervezte volna, aki épp megvalósítani próbálja azt az eszmét, amiért az elõbbi ikonná vált ember meghalt. Hogy mi állt a háttérben, valószínûleg sosem fog kiderülni, de kizártnak tartom, hogy épp elnöki merényletre készültek volna.
offtopic
Moldávia bánata 2009 ápr. 17. - 14:20:19
(16/57)
Hát igen, csepegnek a hírek, de talán tényleg nem kellene politizálni, ezért csak annyit jegyzek meg, hogy a lakosság döntõ többsége indián, akik elég nagy szegénységben élnek, míg a fehérek továbbra is a gazdag elithez tartoznak.
bbohun 2009 ápr. 17. - 12:28:51
(15/57)
az életútja valóban kaotikus, de azt hiszem az fedi a valóságot, hogy az élete az igazság keresésérõl szólt. most Bolíviában volt, szülõhazájában, mert úgy érezte ott kell tennie valamit (aki nem követné a politikát, jelenleg Bolíviában egy erõsen kommunista irányultságú, Venezuela-barát kormány van hatalmon).
a friss jobbikos cikkekben meg olyanokat írnak le, hogy miért nem Magyarországon követ el valami hasonlót a Gyurcsány-kormány ellen. annak ellenére, hogy szerette Magyarországot, valószínüleg tisztában volt vele, hogy egy jobb MO-ért a magyarok is tehetnének, de egy elszegényedett Bolíviában, ahol megkockáztatom, hogy a lakosság jelentõs része még ma is írástudatlan és befolyásolható, ott komoly tettekre van szükség egy valós elnyomás ellen.
de nem folytatom, ez nem a politikai viták helye. én tiszteltem, és tisztelni is fogom azért, ahogyan és amiért élt. béke!
offtopic
Moldávia bánata 2009 ápr. 17. - 12:15:49
(14/57)
Egyelõre még csak az alaphírt olvastam én is, pár nap múlva többet tudunk majd, s még én sem kívánom értékelni. :)
offtopic
Moldávia bánata 2009 ápr. 17. - 12:06:26
(13/57)
Szerintem alapvetõ, hogy most, ennek a tényleg különleges embernek, Eduardo Rózsa-Floresnek a halála után valahol leadják a Chicót! Már az az életpálya sem volt semmi, amit leélt (egyszerre volt zsidó származású, magyar és bolivár, antikommunista, horvát háborús hõs, iszlám vallású és jezsuita neveletetésû stb.), s ráadásul így meghalni...
bbohun 2009 ápr. 17. - 11:43:42
(12/57)
sajnos egy blogot nem csak egy ember vezethet...
bbohun 2009 ápr. 17. - 11:09:13
(11/57)
a hírek szerint Bolíviában lelõtték Eduardo Rózsa-Florest. terrorcselekmény elõkészítésével vádolják, ami még igaz is lehet, ha csak röviden is végigfutunk az élettörténetén.
akármi is legyen az igazság, az emlékére talán érdemes újra elõvenni és megnézni a Chico-t. nyugodjon békében.
10/10
Miki1900 2008 okt. 29. - 17:40:06 10/10
(10/57)
az anticionizmusáról szó sem volt a filmben
10/10
Miki1900 2008 okt. 29. - 17:14:48 10/10
(9/57)
-dobar dan
-jó napot kívánok
-maga magyar?
-magyar vagyok.
-na akkor Isten áldja
no megjöttek a mieink


no comment
10/10
Miki1900 2008 okt. 29. - 11:12:23 10/10
(7/57)
szezsolt 2008 febr. 07. - 15:40:39 Előzmény ovlajos
(6/57)
Ovlajos!

Igen, Eduardo játszotta a filmben a fõszerepet! Ezenkívûl a filmben említett a szentlászlói harcosok, Johny, Árpi, Alex, Sándor, Nándor és a többi hõsi halott is valós személyek voltak.
Akit tényleg érdekel a téma, azoknak mindenképpen ajánlom a Meghaltunk és mégis élünk címû könyvet, mely részletesebben írja le a szentlászlói (Laslovo) és az Eszék körüli harcokat.
A könyvet Eduardo-Rózsa Flores és Földi József írta. Régen az Alexandra kiadó adta ki, beszerzésük ma már igen nehéz. Én is kb egy évig kerestem itt-ott.

üdv
szzsolt
dudics.peter 2008 jan. 23. - 17:23:26
(5/57)
ovlajos-nak is köszönöm az információkat!
dudics.peter 2008 jan. 23. - 17:18:50
(4/57)
Nagyon köszönöm:)Egyébként most nemrég, másodszor is megnéztem a filmet.
ovlajos 2008 jan. 09. - 01:32:16
(3/57)
Az nem derült ki, hogy Cseh Tamás albumán a 13. :-) szám az mely a film végén elhangzik -remélem így van, különben gáz van-.
A szám címe: "Nem látlak én téged többé(soha)" a http://zeneszoveg.hu/lyrics.php?lc=20185 oldalon így kezdõdik ez a dal.
Link és információ itt: http://www.cseh-tamas.hu/index.php?menuid=mh_2&itemid=mh_2_1&contentid=kl6

Mindenesetre chief Brody-nak üzenem, hogy kösz az instrukciókat, sajnos nem gondoltam mások tájékoztatására... Remélem a linkkel sikerült letudnom a hiányt....mármint konkrét infót adni itt!

Viszont nagy problem, hogy a film nincs kereskedelmi forgalomban :-(
Talán Eduardo-t kellene megkérdezni, hogy kapható -e? Van blogja, ahogy látom...sõt saját oldala is!
Egy próbát megér (ha a filmben látott emberi ember Õ, akkor van esély :-)
9/10
gabroca 2008 jan. 08. - 22:57:02 9/10
(2/57)
Nagyon szép film volt, fõleg a balkáni problémák, állapotok jöttek le jól belõle. Kiderül belõle, hogy az emberek alapvetõen jók, de az éppen aktuális politika képes tönkretenni magát az embert. Néha úgy éreztem, hogy dukomentumfilmet látok, annyira élethû volt minden.
dudics.peter 2007 júl. 18. - 16:38:22
(1/57)
Meg tudná-e valaki mondani nekem, hogy hol lehet megtalálni a film végén lévõ zenét? Vagy egyáltalán milyen zene ez?