6/10
Sonic8 2013 jan. 18. - 11:19:52 6/10
(21/81)
Háááááát.Én még anno moziban láttam,és akkor jó kis szadista film maradt meg bennem ebbõl, persze baromi jó színészi alakításokkal, és Guy Pearce ezt az alakot hozva! Zseniális!
Tegnap megnéztem még egyszer mivel a Vox topjában elég jó helyezést ért el, na mondom,adok neki még egy esélyt.
Háááááát.Most is eléggé mondanivalótlan és csak a kemény élet de hát ilyenek a True Story biggyesztésû filmek csak szerintem nincs szükségünk még több szarra. Van elég az életben... :)
9/10
Mike088 2013 jan. 18. - 07:20:48 9/10
(20/81)
Feledhetetlen hangulatot árasztó gengszter dráma, elsõ osztályú kategória. Különösen tetszett Tom Hardy déliesen mormogó hangja, a 30-as éveket hûen visszaadó díszletek és kellékek valamint, hogy a történet valós alapokon nyugszik.
A színészek hozzák ami várható, a cselekményvezetés is remek, nincsenek kifulladt, unalmas jelenetek, a történet sodró lendülete visz magával. A befejezés kissé szokatlan *félhappyenddel zárul ami még üt rajta egyet.

SPOILER: Az epilógusban láthatjuk, hogy rendezõdnek a dolgok a szesztilalom után. A szereplõk családot alapítanak és törvényes útra lépnek az üzleti életben. A befejezés itt lenne happy end. De! Forrest kimegy sétálni az erdõbe és a tóhoz érve eljárja azt a táncot amikor is beleesik a jeges vízbe. Persze egy Bondurant elpusztíthatatlan így ki is mászik a tóból a tüdõgyulladás viszont mégis elviszi. Ezen jelenet téríti észhez a nézõt a gyors érzelmi váltások után.
VÉGE*

Nem szabad kihagyni!
10/9
kasi 2013 jan. 08. - 19:20:31 Előzmény Mr.T.
(19/81)
Tom Hardy atom jó Színész! elsõ osztályú!
9/10
Mr.T. 2012 dec. 03. - 08:32:24 9/10
(18/81)
Néhány véleménnyel nem értek egyet.

1. Ez nem akció/kaland, hanem dráma
2. Tom Hardy egy ilyen "hümmögõ", szûkszavú, déli kemény csávót alakított, szerintem abszolút hitelesen
3. Szerintem Guy Pearce is tökéletesen adta a gátlástalan ügynököt.
4. "néhol vontatót" igen, pl. akkor jól jött volna a vontató, mikor a teherautóból kifogyott a benzin. De hogy VONTATOTT lett volna, szerintem nem volt az, (bocs, de ilyen magas labdát nem hagyhattam ki :) ) Nekem inkább szépen rárérõsen csordogált a történet, de nem mondanám, hogy eseménytelenül.
5. A leszámolás nevetségesen zajlik le... Elfelejtettetek egy fontos feliratot a film elején, miszerint megtörtént eseményeken alapul. De biztos jobb lett volna, ha Tom Hardy lekungfuzza a gonosz ügynököt. :)

Én nem szeretem Shia LaBeouf-t, de ebben a filmben szerintem jól játszott.
Tom Hardyról nem is beszélve, aki az elmúlt pár évben négy filmben négy teljesen különbözõ karatkert hozott abszolút hitelesen (Inception, Warrior, The Dark Knight rises, Lawless).
Nekem nagyon tetszett a film.
9/10
beo71 2012 nov. 29. - 09:50:45 9/10
(17/81)
Nekem is nagyon bejött ez a film, a zene olyan hangulatot csinál az egészhez, hogy simán megnéztem mégegyszer.9/10.
A mai rohanásban ritka, amikor egy film az emberrel marad, ez most mégis napok óta velem van, látom a színészek arcát és más filmek nézése közben is erre gondolok.Azért ez nem kis szó, nem is tudok most fajsúlyos filmeket nézni, pár napot pihennem kell.
Tom Hardy figurája direkt nem beszél sokat és pont így telitalálat, Gary Oldman is nagyszerû, az elegáns gengszter több percet is kaphatott volna, Guy Pearce nevetése most is a fülemben van, jó volt na, John Hillcoat továbbra is kedvenc.
10/10
mehdi 2012 nov. 25. - 15:01:20 10/10
(16/81)
Na, olyannyira rendben volt a film, hogy talán ez az elsõ amire csillagos 10-est adok. Öröm nézni a színészek arcát, mindenki nagyon jó benne, a történetmesélés szenzációs a humoros részek jól megférnek benne, emellett mégis vannak kemény jelenetek és fõleg az a jó, hogy elhiszem, hogy ez tényleg akkoriban így volt, a befejezés is tetszett. Az egész jól össze lett rakva, a rendezõ jó munkát végzett, jó a szereplõgárda, még õk is tényleg megnövelték a film értékeit. Tuti beruházós BR-re. Csak ajánlani tudom az elsõ film amire azt mondtam, hogy ezt most rögtön a vége után meg tudnám nézni megint. Az egyik legjobb film számomra, ha nem a legjobb. Nyilván kinek a pap, kinek a papné, de mindenféleképpen megéri megnézni Mindenkinek! Biztos, hogy a 2012-es év kiemelkedõ alkotása.
11messi87 2012 nov. 20. - 19:16:17
(15/81)
Egyáltalán nem jött át az üzenet. Persze, ha volt üzenet...
7/10
deljuve 2012 nov. 19. - 10:42:14 7/10
(14/81)
A film címe Jogtalan-névvel lenne elfogatható...de mint hozzá szoktunk,
Hungárise országunkban az 1 címû filmet pirosra fordítják le szinte mindig!
Angolul nem tudok jól,de az angol hangjuk a szereplõknek a filmben rettenetesen jó..
ez nem teljesen igaz a magyar verzióra.
Futtatva néztem nem igazán kötött le...nézhetõ...néhol vontatót...
enyhén átlagos,de van/vannak benne jó rész-részek is...
Shia nem igazán illik szerintem bele,de nézõpont kérdése...
És abban is egyetértek hogy Guy Pearce lehetne kicsit rémisztõbb :P
Anonym 2012 okt. 09. - 09:30:48
(13/81)
Én múlt héten láttam a filmet, nekem nagyon tetszett, érdemes megnézni :) Oké, nem az évszázad filmje, de elég szórakoztató, Tom Hardy szerintem nagyon jól játssza a szerepét :D
Mikor láttam hogy feliratos a film, nem igazán örültem neki, de egyébként cseppet sem zavaró, sõt, talán az eredeti hang teszi még jobbá :)
10/8,5
zebegényiek 2012 szept. 28. - 14:09:19 Előzmény 230e
(12/81)
Guy Pearce karaktere nem tud a film közben komollyá válni. Nem tudjda elhitetni a nézõvel és a többi szereplõvel sem, hogy tõle tartani kell. Gery Oldman 5 percet játszik a filmben, Tom Hardy pedig semmit nem csinál, csak hümmög.
És ez tényleg így van, nem a sarkosítás miatt írom ezt. Tényleg bosszantó a filmbeli jelentek egyszerûsége. Ráadásul az is látszik, hogy nem jutott rá elég pénz (33 millióból akarták, de végül csak 22-bõl hozták össze). Ez egy akció-kaland típusú filmnél szintén nem a legszerencsésebb.
9/10
230e 2012 szept. 27. - 10:13:53 9/10
(11/81)
Néha kicsit döcög, vagy logikátlan, de felüdülés az elõre megrágott lövöldözõs filmek után.

Véresnek nagyon véres, és erõszakos, csakúgy mint az Ajánlat, ugyanakkor egy remek szereplõgárdával (Guy Pearce, Gary Oldman, Tom Hardy) összerakott film, Nick Cave filmhez méltó zenével. 8 pontra értékeltem, és biztosan meg fogom nézni még párszor.
7/10
Horcsogg 2012 szept. 23. - 23:19:07 7/10
(10/81)
Mindenképp megéri megnézni, 10/7!
10/10
mehdi 2012 szept. 21. - 02:02:54 10/10 Előzmény zebegényiek
(9/81)
Még jó, hogy nem vagyunk egyformák.
zebegényiek 2012 szept. 20. - 15:24:07
(8/81)
Revizor kritika a filmrõl "Egyszóval: lehet vitatkozni, zavarba jönni, elborzadni, gondolkodni, sajnálkozni és lelkesedni, ám ahhoz, hogy állást tudjunk foglalni, mindenképpen látni kell a Fékezhetetlent".
Véleményem szerint viszont, miután az ember megnézi ezt a filmet az állásfoglalás egyszerû: Ezt a filmet egyértelmûen nincs értelme megnézni. A történet nagyon egyszerû, az erõszakos jelenetek teljesen feleslegesek, a fõszereplõk karakterei hiteltelenek, ráadásul a film többször is az unalomba viszi a nézõt, arról pedig nem is beszélve, hogy a végsõ leszámolás nevetséges módon zajlik le. Gyerek film.
10/10
Nanditos 2012 szept. 16. - 10:51:14 10/10
(7/81)
Kifejezetten jó film, én a hatása alatt voltam egész tegnap. Nem a sok erõszak miatt jó ez a film, Tom Hardy eszméletlen jól alakít benne, Shia LaBeouf pedig tényleg megérett erre a szerepre. Szeretem a régi idõk Amerikáját, a Vad Nyugatot és a jó színészeket. Nálam 10-es.
9/10
gerrard33 2012 szept. 13. - 20:58:47 9/10
(6/81)
Kifejezetten jó film, zseniális szereposztással. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
Nálam 10/8
fszubjektiv 2012 szept. 11. - 22:41:21
(5/81)
A Fékezhetetlen nem akar mást, mint aránylag pontos képet adni a korszak brutalitásáról, csipetnyi humorral és romantikával. Nem vállal nagy kockázatot, nem nyilvánít ítéletet a szereplõkrõl, és néha tényleg megdöccen a sztori, de a színészi játékok miatt bõven az általam ajánlott kategóriába helyezi magát.

Spoliermentes írásom : http://ow.ly/dDARV
wkate 2012 szept. 11. - 21:42:02 Előzmény Csodakapitány
(4/81)
és Tom Hardy-val!
susurrus 2012 szept. 09. - 03:03:18 Előzmény Csodakapitány
(3/81)
Ez aztán értelmes volt...
Csodakapitány 2012 szept. 07. - 17:26:53
(2/81)
Megint egy szar film, amit a túl hangos zenével akarnak érdekessé tenni.