7/10
Ford Mustang 2010 nov. 14. - 21:22:34 7/10
(167/307)
Én is pont így vagyok ezzel a Harry Potter filmekkel kapcsolatba.
KurtWagner 2010 nov. 14. - 20:37:47
(166/307)
Szerintem egy csomó változtatással azért semmi gond nincs. Tudomásul kell venni, hogy a könyv, meg a film (de mondhatnák színdarabot, TV-film sorozatot, hangjátékot, képregényt) az teljesen más média, máshogy müködik. Az elõbb írták, hogy a Harry Potter filmek legnagyobb baja, hogy filmet csináltak belõle, de ennyi erõvel, akkor minden adaptációért kár - az összes Három testõrért, az Oscar díjas Pillangóért, ami személy szerint nekem nem nagyon tetszett stb, de valljuk be öszinén ha ezek nem lennének a filmmûvészet keveebb lenne. A Harry Potter filmek legnagyobb baja nem az, hogy filmet csináltak belõle, hanem az, hogy túl hamar csináltak belõle filmet, hol volt még akkor a 7. könyv, így nézve Dobby és Neville szerepének felcserélése nem is tragédia (már csak azért sem, mert Mordon eredetileg Neville-nek szánta a segítõ szerepet, õ adta a könyvet a fiúnak), hísz a házimanónak igazán nagy szerepe csak a másodikban és hetedikben van, ez utobbiban szerepelni is fog. Az hogy segíut Potternek a hetedik részben, az hogy figyelmezteti az ötödikben és az hogy megfigyeli Malfoyt a hatodikban a történet, vagyis a film szempontjából jelentéktzelen. Szóval ezu legyen a legkisebb gond.
borkasztik 2010 nov. 14. - 19:57:54
(165/307)
Az elsõ 3 részt már régebben is leadták sõt nem is egyszer én örülök is neki hogy végre nem megint elölrõl kezdték hanem már újabb rész is bemutatnak nem csak a 3.-ig :D
Az eddigi filmek közül a legnagyobb romantikázás csak a 6. ban volt az elõzõekben csak halványan térnek ki sõt azok a képi dolgozásásban a legjobbak a vége fele!
sanothiel67 2010 nov. 14. - 19:30:12
(164/307)
Nem értem a retek klub logikáját. Össze-vissza szokta leadni a HP részeket. Most gondoltak egyet és leadják a 4. részt. És hol vannak az elõzõek??
Amúgy nem igazán szeretem a HP-t. Az 1-2 rész gyerekes, de azért szerethetõek (Chris Columbus azért szerethetõ meséket csinált). A 4. résztõl a 6.-ig valahogy átmegy az egész egy romantikus sztoriba. Egyedül a harmadik része fogott meg (nem tudom miért, talán Gary Oldman abban szerepelt a legtöbbet). Nem tudom milyenek lettek az új filmek, de azért kíváncsi vagyok rájuk.
kabala 2010 nov. 14. - 19:15:56
(163/307)
Nem is adták még le sokszor. Miért mondjátok?
Naphinel 2010 nov. 14. - 18:09:34
(162/307)
spoiler!
varangydudvát ad harrynek.
motivator 2010 nov. 14. - 17:56:03
(161/307)
igen,a többi filmmel is az a baj,hogy van néhány bizarr változtatás,ami a könyvben teljesen máshogy van. . .Én szeretem a filmeket,látványosak,meg jó kis hangulatuk van és a színészek játéka is tetszik,de mivel olvastam mind a 7et kicsit csalódok minden filmnél,pedig amúgy önmagukban megállják a helyüket,nyilván nem könnyû egy könyvet visszaadni.hmmm..mit csinál Neville,amit Dobbynak kéne,rég láttam nememlékszem már.
cor 2010 nov. 14. - 17:36:29
(160/307)
hát nekem könyvbõl a tûz serlege volt a kedvencem.
A film ehhez képest egy rakás kaki volt...mert ok, persze nem lehet valamit úgy vászonra vinni ahogy azt az ember elképzeli. Oké ezzel még nincs is baj. De amikor át írják a történetet, és a Nevile csinállja meg azt amit amúgy eredetileg a Doby, nah az kicsit bosszantó. És nem ez az egyetlen ami nem stimmel. Filmnek jó, de könyv utáni filmnek nem. Csak akkor ne könyv alapján csinálják, ha át írják a story-t.
5/10
ceia 2010 nov. 14. - 17:16:03 5/10
(159/307)
Elõször izgalmas mesefilmként indult, aztán egyre inkább kezdett elromlani. Már nem olyan meseszerû, és egyre több a horror elem. Nekem csalódást okozott a sorozat. Az elsõ részt mindig szívesen megnézem, és talán a következõ kettõt is. Most ennél már meggondolom még addig, amíg kezdõdik..
Marcipáncica_ 2010 nov. 14. - 16:35:03 Előzmény kotorgamer
(158/307)
szerintem meg pont a Harry Potter az egyik olyan könyv, ami gyerekek ezreit (tízezreit??) vette rá az olvasásra. Írom mindezt úgy hogy én nem olvastam, nem is fogom, habár nagy könyvmoly vagyok. Szóval lehet a H.P.-t nemszeretni, de ne emiatt, mert ez így nagyon nem igaz.
10/10
gopocher 2010 nov. 14. - 11:31:16 10/10
(157/307)
Rob P rulezzzz
7/10
kotorgamer 2010 nov. 14. - 08:01:52 7/10
(156/307)
Két, illetve három alapvetõ hibát látok ebben az egész Harry Potter film ek dologban:
Az elsõ, hogy egyáltalán filmet csináltak belõle, nehogymár az ember gyermeke leüljön és olvasson...
Na de ha ezt már elkövették, hát legyen.
A második (és harmadik) probléma, hogy rendezõt váltottak, és zeneszerzõt váltottak.Totálisan megváltozott az egész "koncepció", már semmi varázsló-szerû nincs az egészben, a diákok már sima ruhában mászkálnak, a Roxfort alapvetõen megváltozott, még ebben sem bírtak következetesek maradni, arról nem is beszélve, hogy az elsõ két rész utáni filmek azt hiszem sikerrel pályázhatnának a legrosszabb könyv adaptáció díjára...A leg jobb, ha az ember, vagy elolvassa, vagy megnézi, a kettõt keverni nem érdemes, mert abból csak nagy csalódás sül ki.
Az a tény, hogy nem John Williams a zeneszerzõ, számomra már-már személyes sértés, nekem õ a nagy kedvenc, szinte minden favorit filmemnek a zenéjét õ szerezte, és hát azok a filmek nem éppen ehhez hasonló gagyik (a negyedik résztõl). Nem ismerem a körülményeket, hogy lecserélték, vagy õ nem vállalta, nem tudom, mindenesetre elég nagy érvágás, jó zene nélkül nincs jó film sem.Tudnék még írni ezt azt, de nem akarok.Ha csak a film oldalról nézem a könyvektõl függetlenül, akkor nem olyan rossz, úgyhogy 10/6.5 (6) de ilyen nincs, úh ide így írom.
9/10
sawyerx 2010 szept. 30. - 20:03:15 9/10
(155/307)
zsuzsa_29 2010 szept. 26. - 19:19:54 Előzmény Petrapetrus
(154/307)
Szerintem is. Nekem is az egyik kedvencem. A Ki vagy doki-ban is jó.
Petrapetrus 2010 aug. 17. - 13:01:54
(153/307)
Egyedül DT jó benne, de Õ nagyon... :-)))))
10/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 07. - 19:38:01 10/10
(152/307)
Jó rész!! 10/10!!!
Az egyik kedvenc részem!
7/10
indienemesh 2010 júl. 13. - 11:10:19 7/10
(151/307)
Egész jó volt, de azért nem a legjobb. 10/7
zsikla.zoltan 2010 jún. 26. - 18:01:26
(150/307)
Kész horror a rendezõ kitetet magáért.
norton15 2010 febr. 20. - 20:16:09
(149/307)
Jaja, az sem volt rossz. A hatodikról kritikákat olvastam, hát eléggé vegyesek. Nem értem, miért nem lehet egy jó rendezõre bízni ezt. Ja, meg a töritanáromtól hallottam, hogy milyen rossz is volt.

Én nem bánom ezeket a dolgokat, engem érdekel, más hogyan képzel el dolgokat. A HP ezt jól hozza vissza látványban, de ennyi is idáig a pozitívum az utolsó néhány filmmel kapcsolatban.
monnci 2010 febr. 20. - 16:42:00 Előzmény norton15
(148/307)
most megpróbálom magam elé képzelni azt a jelenetet.:D
nekem a 4. részbõl az a jelenet tetszett, mikor Cedric meghalt, és visszahoppanáltak a labirintus elé harryvel, és elõször mindenki tökre örült, hogy visszaértek, aztán jött a dráma.:D szerintem jó volt alatta az a trombitás zene.
a 6. részt moziban néztem meg a barátaimmal, és kb az volt, amire számítottam. összetömörített sz*r. már bocsánat. még Dumbledore halála talán egész jóra sikeredett, azon bekönnyezett a szemem, de a film többi részérõl inkább nem nyilatkozom.
erõsen gondolkozom rajta, hogy megnézzem-e a 7. részeket. (ezis magyarosra sikeredett.[: )
az a baj, hogy ha megnézem filmes változatban is, akkor a könyvrõl alkotott saját képem/ elképzeléseim valmennyire megváltoznak, és már nem azokra a képekre fogok emlékezni, amiket olvasás közben képzeltem el, hanem azokra, amiket láttam a filmben.:/ és ezt nemszeretném.