Téma: Köntörfalak

pimpusek 2010 dec. 29. - 20:28:34
(165/205)
Érdekes a film. A két fiú nagyon jó. (Kátya már nem annyira.) Én is feleslegesnek érzem a trágár beszédet.
Én például nagyon vigyázok, hogyha idegenek társaságában vagyok, még egy b..meg se jöjjön ki a számon.
Itt alapvetõen mindhárman idegenek.
7/10
Crazy Horse 2010 dec. 25. - 22:37:51 Előzmény kispalissaci
(164/205)
go84 alattam már jól megválaszolta a lényeget, csak kiegészíteném:

***** SPOILER!!!!! *****
"miért következik magától egy ismeretlen névjegykártya megtalálásából, hogy a felesége lefeküdt a kártyán szereplõvel?"
Nem csak a dobozban õrzött egyetlen egy névjegykártyából következtette ki, hanem abból a késõbb, egy orvosi vizsgálatkor kiderült ténybõl is, ami szerint neki nem lehet gyereke (tehát mástól van).
go84 2010 dec. 25. - 22:29:12
(163/205)
Erdekes en meg pont, hogy nem neznem ujra de pont azert mert jo volt es 2x -ra mar nem jonne belolem elo olyan erzes mint amit igy elsore kivaltott.
Crazy Horse 2010 dec. 25. - 22:24:16
(162/205)
Hû ez állat film, komoly dráma zajlik benne. Nem gondoltam, hogy ennyire fog tetszeni. Igaz, hogy magyar film, de ennek ellenére egy percét sem untam ;)
Talán kicsit sok a véletlen egybeesés benne, de hát ez egy ilyen sztori.
Nekem egyértelmûen újra nézõs.
go84 2010 dec. 25. - 22:16:48
(161/205)
Amugy akiknek bejonnek ezek a "2-3 szereplos" filmek ajanlom a Before Sunrise es a Before Sunset cimu filmeket. Erdemes egymas utan megnezi oket es ki is lehet birni mert 1 ora 10 perces kb. mind ket film ha jol emlkeszem.
go84 2010 dec. 25. - 21:21:46 Előzmény kispalissaci
(160/205)
Ha ismered a masikat tudhatod mi-mi jelent neki! Btw nagyon jo volt a film, sok retege van es mondanivaloja. Plusz jo volt latni mennyire szart se er az elso benyomas. Bar ezt mar regen megtanultam ffi letemre de a nok sajnos nagy ritkan.
9/10
Zozipapi 2010 nov. 18. - 22:55:27 9/10 Előzmény pipiropogos
(159/205)
Párszor felmerül a filmben az, hogy egy sok olyan szó van amit használunk, de nem sok jelentése van (slendrián, pepecsel stb.). A slattyogásra mondja a Kátya a végén azt, hogy "látod megint egy".
7/10
kispalissaci 2010 okt. 31. - 16:05:09 7/10 Előzmény indienemesh
(158/205)
Elek Feri már-már buddhista nyugalma és nirvánássága engem idegesített. Lehet h akár még hiteles is lehetne mindez, de zavaró.
Ezzel együtt nagyon lekötött a film, egy pillanatig nem untam. Én sem értettem Kátya utolsó mondatát, mi volt az?
Nálam 10/7
SPOLIER
Hát logikai bakik tényleg vannak benne, vagyis inkább igen fura következtetések: mondjuk miért következik magától egy ismeretlen névjegykártya megtalálásából, hogy a felesége lefeküdt a kártyán szereplõvel??
9/10
indienemesh 2010 okt. 21. - 23:08:20 9/10
(156/205)
Teljesen jó film, új magyar filmhez képest különösen. A képi világ, a színészi játék , a díszlet kitûnõ. Kátya nekem gyengébb volt a többieknél, Rába Roland játéka tetszett a legjobban. Zseniálisan van felvezetve a történet, mert végig leköt. Az elején az idézet pontosan a helyén van, és az meg a másik, hogy a kedvenc zenekarom egyik számából idéztek :D Egyszóval az egész koncepció nagyon bejött.
Én úgy értékelem most a Köntörfalakat, mint magyar filmet, és így mindenképp 10/9.
kõmacska 2010 okt. 18. - 23:20:54
(155/205)
nemtom mi lehet, de szerintem gól. vagy öngól. hát nem? :)
kõmacska 2010 okt. 18. - 23:14:40
(154/205)
8/10
pipiropogos 2010 okt. 18. - 22:57:58 8/10
(153/205)
Nekem tetszett, a közepe felé kiakasztott, izgultam a folytatásért, de direkt csigázta az agyamat. Szerintem újranézõs.

SPOILER!
Az utolsó mondatokat nem sikerül megértenem:
Z: Elég volt belõled mára.
E: És te?
Z: Slattyogok.
E: Látod? Megint egy...
Ezt mégis mire mondta? Lehet, hogy csak késõ van, de tényleg nem jövök rá... :(
10/10
elatior 2010 aug. 09. - 19:52:14 10/10
(152/205)
Nagyon ütõs film, de az igaz, hogy kell egy kis érzelmi intelligencia, hogy megértse és átérezze valaki a lényegét. Az elejétõl a végéig jók benne a fordulatok, és ott ahol nem feltétlenül számítanék rá. Igazi magyar film, és több is volt, mint amit ígért. Érdemes volt megnézni.
10/10
hegyjáró 2010 júl. 15. - 21:47:50 10/10
(151/205)
Olyan vacak (mûvész) moziban láttam, hogy egy csomó szöveget nem is lehetett érteni.
Ennek ellenére, furcsa módon, a székhez ragasztotta a nézõket. Én jöttem ki elõször a terembõl, pedig végigvártam a stáblistát. Mindenki más még akkor is csak nézett ki a fejébõl. Ez kissé meghökkentett.

Ami a filmet illeti: kissé abszurd lett Zoli figurája, de megpróbáltam kitalálni hozzá egy olyan hátteret, ami miatt a viselkedése logikus. Ez pedig az, hogy mondjuk õ is meg a felesége is gyakorló katolikus. Ez érthetõvé teszi, hogy Zoli teljesen járatlan maradt a csajozásban, mégis jó házaséletet élt; és emiatt érthetõ a pult melletti "bölcs lelki terápia" is. Arra is jó ürügyet adna ez, hogy Zoli a kérés ellenére miért telefonált: mondjuk, hogy "megpróbáljon lelki támaszt nyújtani".

Ami Esztit illeti: nem tudtam eldönteni, hogy õ egy plázabiccs (de ahhoz túl természetes); vagy sokadik egyetemi évét taposó, kissé autisztikus pszeudoértelmiségi. Vagy mi.

A párbeszédekben voltak rossz mondatok, de a fülemet ez bántotta a leginkább: "Fogadok, hogy azóta jobban alszol." Azért ez durva.

Viszont ügyes húzás volt a meghalt feleséget Verának nevezni.
Charles Foster Kane 2010 jún. 30. - 00:01:54 Előzmény gawi0413
(150/205)
Amúgy ez tényleg érdekes, amit mondasz, mert én nagyon jó elõkészítésnek éreztem az a jelenetet, amikor megmutatja a kezét, hogy mit tett. És aztán a végére kiderült, hogy amit elõkészített, annak épp az ellentetje jött be. Fura. Mármint egy magyar filmben ez normális, csak ez jól meg volt írva, ezért fura.
10/10
gawi0413 2010 jún. 13. - 23:49:19 10/10
(149/205)
Imádom a kevés szereplõs filmeket. Sok olyan dolog volt benne, ami nem volt életszerû, Tompos Kátya pedig idõnként nagyon kezdõnek tûnt. Ettõl függetlenül végig izgalmas, érdekes volt. Szerintem sokszor meg fogom még nézni. Kicsit erõltetettnek érzem, hogy erkölcsileg felmagasztalja Zolit a film. Ez olyan mai világunkba helyezett népmesére emlékeztet. Pontosan azért, mert csak elballag. Nem lesz dühös, nem törik össze. Mindenesetre kevés olyan magyar film van sajnos, ami ennyire leköt, hogy megnézése után több órával is ezen agyaljak. Valahogy nekem Zoli karakterébe nem illik bele, hogy szarrá veri azt, aki elütötte a feleségét. Bár ezt csak elmeséli, nem nagyzolás ez? De az se illene nagyon a karakterhez. Nekem kicsit túl visszafogottak az érzelmek, igaz a történet tovább-tovább feszítéséhez pont ez kellett. De talán ezért nem annyira életszerû.
Gordon Szabolcs 2010 jún. 04. - 21:07:59
(148/205)
Elõször is kezdem a rosszal!
Kissé felháborítónak éreztem, hogy egy magyar film elején az idézet angolul van. Szerintem semmi sem indokolja, hogy idegen nyelvû legyen, legalábbis ha már magyarok csinálnak filmet legyen az idézet magyarul (még akkor is, ha eredetileg angolul íródott...) El kéne már felejteni ezt a tévhitet, hogy egy szöveg angolul jobban hangzik!

Amennyire idegesített az elején, hogy nem látok semmit a képen, aztán pont emiatt volt a film olyan hatásos (többek között). Ugyanígy elõször Kátya játéka is valahogy olyan erõtlennek tûnt, ám aztán mégis megtetszett, ahogyan hozta a karakterét.

Így végül el is jutottunk a jóhoz!
Hangulatteremtérben nagyon megállja a helyét a film: innen is látszik, hogy nem is az a lényeg elsõsorban, hogy mit mesélsz el, hanem azt hogy hogyan...

A film befejezése, Kátya utolsó mondata meg külön díjat érdemel. Nagyon tudom értékelni az ilyen "lezárásokat". Õszintén elmosolyodtam, amivel picit feloldotta azt a drámai hangulatot ami végigkísérte a filmet.

Igazán jó kis film!
10/10
Elsie Beckman 2010 máj. 27. - 13:37:56 10/10 Előzmény mulao
(147/205)
Szerintem pedig ez egy olyan film amit ha megnézel, és nemtetszik akkor nézd az avatárt. 3 szereplõbõl, gyakorlatilag egy helyszínen, gondolom alacsony költségvetésbõl, egy ilyen filmet leforgatni. K!rva nehéz dolog. Jellemzõ az, hogy csinál egy magyar srác ilyen filmeket, és ha nem elég csilivili már lekell ugatni... Nekem a Bergman filmek jutottak róla eszembe, õ dolgozott ilyen kis körrel, egyszerû helyszíneken. Akkor még az embereknek érték kellett a filmbõl, nem animált nagytotálok. Eddig lusta voltam regisztrálni erre az odlalra, csak jó ideje néztem a kommenteket, de ezt a filmet megkell védenem. Kár, hogy ritka manapság a sok ilyen film.
A filmszemle zsûrijénél meg ne akarjon itt senki okosabb lenni.
mulao 2010 máj. 27. - 00:54:29
(146/205)
Szerintem az egyéni dolog, hogy kinek melyik színész játéka jön be. Én pl kétszer láttam Csányit színházban, és majdnem minden filmjét, még is alig tetszett, mert az õ játékának karakter megjelenítését nem értem/érzem. A nõvérem szerint viszont jó volt a színpadon, és jó színész. A Köntörfalakban viszont szerintem mind három színész megjeleníti a szerepét, nem is akármilyen természetességgel. Ép tegnap olvastam, hogy valami külön-díjat azért kapott vagy a film, vagy a rendezõ, mert a színészi játék természetes és hiteles a filmben. (Illetve még a film egészéért, a dialógusok, stb).
OFF: Tompos a Valami Amerikában azt játssza, hogy egy kislányból hogyan lesz felnõtt nõ, a Poligamyban egy olyan nõt kell alakítania, aki tisztában van azzal mit akar, mint pl a filmben aktuális gyerekvállalás. Itt pedig egy empatikus lányt kell adnia, aki azért szenvedett már élete során, így Zoli felbukkanása is szíven találja. Szerintem.