Téma: Kút

10/10
Bruce2000 2017 szept. 07. - 10:14:19 10/10 Előzmény Gelencsér Ádám
(10/30)
" Igazán megjelenhetne már DVD-n."

Megjelent DVD-n: Kut.2016.RETAiL.HUN.PAL.DVD9-DoRiaN

***moderálva***
Gelencsér Ádám 2017 aug. 06. - 22:39:57
(9/30)
Tzafetás Roland nagyon jól játszik benne! A filmet pedig sokkal többre értékelem, mint egy két jobban felkapott semmit érõ magyar filmet (zsidófilmek), ami folyik a tv-n és a mozikba. Igazán megjelenhetne már DVD-n.
nick név 2017 máj. 22. - 06:22:37
(8/30)
Én nem szeretem az elmúlt 30-35 év magyar filmmûvészetét. Nemes egyszerûséggel, nem tartom sokra, egy válságot látok benne. Viszont a 2008-as A nyomozó címû alkotás egy kiemelkedõ, egy ragyogó kivétel volt, egyszerûen a mai napig imádom. Ezért is volt nagy csalódás a Kút címû film. Persze más, egy rendezõ két külön filmje teljes joggal különbözik egymástól. Számomra a Kút nem csak más volt, de kifejezetten kevesebb is. És ezt nagyon sajnálom.
Továbbá reménykedem egy 2010-es évek végei, avagy 2020-as évek elejei új Gigor Attila filmben, ami ha különbözik is majd A nyomozótól, de mint film felér hozzá.
1/10
hozzászólás 2016 okt. 24. - 21:09:50 1/10
(7/30)
Elõrebocsátom, hogy imádom a magyar filmeket, de ez iszonyat gyenge. Elõször is unatkoztam végig, aztán próbáltam kitalálni, hogy vajon miért készült el egyáltalán ez a film. Mit akar felém közvetíteni? Mi a mondanivalója? Tanulsága?
Ordenáré. Túl kiemelkedõ színészi alakítást sem láttam egyik szereplõtõl sem. Erõltetett, sablonos.
Komolyan erre kellett költeni a NKA-ból?!
7/10
Mate146 2016 okt. 09. - 21:13:55 7/10
(6/30)
Ma végre sikerült megnéznem ezt a filmet, és nem csalódtam benne.
Személy szerint nekem tetszett, hogy próbálja a film visszadni az dél-nyugat amerikai (Southwest) stílust, ahol sok ember lakókocsiban lakik, és eléggé igénytelenek.
A lassú kezdés, és a Foreigner szám éneklése a kocsiban is találó volt. Persze a filmnek vannak hibái is:
***SPOILER***
pl.: amikor Dzsoni kb. 3 méterre ül Lacitól, és õ ad le elsõnek két lövést, de csodálatos módon egyik sem találja el Lacit. Maga Dzsoni karaktere is a jól ismert fõgonosz klisékre épül pl.: kívülrõl fújja a Bibliát.
Számomra, ha volt tanulsága a filmnek, az biztos, hogy Zoli történetében van. Becsüld meg, azt amid van, mert ha valamilyen tragédia bekövetkezik, elveszítessz mindent, ami számodra kedves, és visszasírnád az "átlagos" eddigi életedet. Lehet, hogy ezt csak én látom bele a filmbe, végülis ez egy szubjektív vélemény.
Egy biztos, hogy a filmben a gyilkosságok, nagyon naturalisztikusan vannak ábrázolva.
***SPOILER VÉGE***
8/10
igric67 2016 okt. 01. - 01:55:30
(5/30)
"Öreg raszta tanitja,everything is alright" Pofonegyszerû forrástiszta igazság az életrõl kellemes külsõbe csomagolva.Jó sztori,remek szinészek,ütõs dialógok.szórkozató mozi.Nem egy komplex "Zóna",vagy utalások-szimbólumok tengere,de az emlék napokig megmarad.Jó együtt uatzni ebben a másfél órában és szerintem nem is akar többet.
Gringabringa 2016 szept. 29. - 10:17:09
(4/30)
Kár volt egy magyar filmbe beleerõltetni az arizonai-nevadai sivatag plusz elhagyatott benzinkút sémát.
Maximum a hortobágyon menne el egy ilyen díszlet.
Dehát, megint majmolunk.
1/10
belala 2016 szept. 22. - 21:52:23 1/10
(3/30)
Vajna éránk egy újabb csodálatos gyöngyszemére bukkanhat a gyanútlan szemlélõdõ, amennyiben képes végigülni egy kiadós fosás hosszúságnyi barnaságot. Nekem nem sikerült, bár így is túl sokáig áltattam magam egy Nyomozó minõségre vágyakoza. Sajnos az értéke is és a helye is 00, mint ahogy az ilyen barna dolgoknak a helye lenni szokott. Részvétem mindazoknak, akik a korábbi nívóra vágyva ülnek be, de cserébe megkapják a magyar ugart apdételve kiskirályos háttérmozgatóktól fûszerezetten, bambára és butára panírozva. Gratulálok kormánybiztosunknak és forgatókönyv cenzor birkáinak nívóigényéhez és szakmai tudásához! Csak így tovább, hiszen már elértük a múlt század 50-es éveinek idiolizmusát, reméljük ismét marad legalább 40 évük kibontani és bemutatni a magyar ugar minden szépségét és báját, ahogyan az itten valóban vagyon.
10/10
mummy1 2016 szept. 22. - 20:21:26 10/10
(2/30)
Szuper film lett!A fõszereplõ srác egy kicsit halványabban játszott,de a színészek fantasztikusak.Trokán Nóra eszméletlen nagyot alakított.
user11 2016 jan. 28. - 21:20:52
(1/30)
...pár Svájcba tartó kurv@ busza lerobban egy benzinkútnál, és a várakozás közben „szerelmek szövõdnek, halálesetek történnek”.

http://www.origo.hu/filmklub/blog/riport/forgatas/20150821-kut-forgatas-gigor-attila-trokan-nora-pokorny-lia-kurta-nike-jankovics-peter.html