vacak91 2013 júl. 24. - 15:43:29
(109/129)
tökéletes alkotás :) de csakis eredeti nyelven szabad nézni :)

SPOILERT TARTALMAZ!

az elsõ rész után az egyetlen negatív érzés amit a film hagyott, az az volt számomra, hogy ennyire egymásra találtak, de mégis hagyták veszni a dolgot. dühítõ, hogy 10 évet leéltek egymás nélkül úgy, hogy ennyire összepasszoltak. persze ennek is megvan így a varázsa. de én felültem volna a vonatra és mentem volna Párizsba a lánnyal és semmi más nem érdekelt volna. de persze ez így volt tökéletes :) de akkor is dühítõ :P

a második rész vége szerintem remek :) de ezek után kicsit félek a harmadik résztõl.
kár, hogy csak másfél órás alkotások :)
matt70 2013 máj. 23. - 23:53:12
(108/129)
Remélem fogják adni az itthoni mozikban a Before Midnight-ot. Május 24-én van az amcsi premier. Tud valaki valamit az itthoni indulásról?
10/10
zetevar 2013 máj. 04. - 11:53:52 10/10
(107/129)
Tegnap sokadjára néztem meg. A kedvenc filmem az elsõ résszel együtt. Még mindig megfog. Együtt növök fel és idõsödöm a részekkel együtt. Az elsõben még benne van a fiatalság optimizmusa, a másodikban ezen már túl vannak. Ezen a belsõ átalakuláson valamilyen formában mindenki átesik és ez teszi szívszorítóvá ezt a részt. Ráadásul mindig ott motoszkál bennem a kérdés, vajon mi lett volna, ha fél év múlva mégis találkoznak, vagy egyszerûen csak átlagos körülmények között jönnek össze már elõször is. Hol tartanának akkor 9 év elmúltával. Kíváncsian várom a folytatást, talán megkapom rá a választ!
nikoletta793 2013 márc. 07. - 09:13:18 Előzmény Skanoja
(106/129)
csodalatos film.
az elso resz tokeletes
a masodik remenykedesre ad okot, legalabbis en ugy ereztem.
es latom am van 3. resz is!!!!! oh hat ez igazan hab a tortan! izgatottan varom!
az en szerelmem tortenete is annyira hasonloan kezdodott nem tudok mast tenni csak amulni es hallgatni a szavakat...
Skanoja 2013 febr. 17. - 15:54:04
(105/129)
Hihetetlen, hogy egészen idáig nem hallottam még ezekrõl a filmekrõl!
Valami oldalon összegyûjtöttek pár nagyon jó romantikus filmet, ott hallottam errõl, és úgy néztem meg. Azt meg innen a fórumból tudtam meg,hogy ez a második rész volt.
Rám nagy hatással volt ez a történet, fõleg amiatt, hogy nagyon tudtam azonosulni a nõvel. Azok között amiket az autóban mondott, volt 1-2 ami szíven ütött, magamra ismertem benne. Meg aztán, újszerû volt egy olyan romantikus film, amiben végig érdekes dolgokról beszélgetnek. Én is egy olyan férfira vágyom, akivel ilyen haláljó dolgokról lehetne beszélgetni, filozofálni megállás nélkül.:) Nagyon tetszett! A színészi játék is fergeteges!
Persze egybõl megnéztem az elsõ részt is, hát, arra szavakat sem találok, annyira jó és megható! Igazából sokkal jobban tetszett az elsõ, így utólag újraértelmezve ez már túl keserû, hogy hogy lehet így elcseszni a dolgokat... (azért így is nagyon tetszik, de örülök, hogy fordítva láttam a két részt.:))
Egyébként én a helyükben biztos próbáltam volna megtalálni a másikat. A csaj lemehetett volna a nagymamája temetése után egy nappal, hátha... vagy minden évben ugyanazon a napon odamentek volna...esetleg adhattak volna fel újsághirdetést.:))) Szerencse, hogy az Internet/Facebook korában, ilyen már nem történhet,bárkit meg lehet találni!:DDDDD
Damill 2013 jan. 27. - 23:25:35
(104/129)
Engem ez a két film jobban megfogott, mint az Elveszett jelentés. Rendkívül hiteles. Az ilyen filmekre szokták mondani, hogy nincsen semmi cselekményük, holott mutatkoznak meg az igazi sorsok.

A második részt viszont senki ne nézze meg az elsõ rész nélkül!
10/10
csikrisz 2012 okt. 07. - 09:39:40 10/10 Előzmény bbblll
(103/129)
Igazán odaírhattad volna, hogy SPOILER.

Zseniális film, legalább olyan jó, mint az elsõ rész. Annyira örülök hogy most láttam, mert nemrég olvastam, hogy pár hónap múlva érkezik a harmadik rész! (Before Midnight) Borzasztóan várom.
buncow 2011 szept. 28. - 23:18:27 Előzmény bbblll
(102/129)
kár volt elolvasnom:S
10/10
bbblll 2011 szept. 15. - 23:59:52 10/10
(101/129)
Megnéztem a 2. részt is, méltó folytatása az 1.-nek. Remekmû, ami kiüti az embert, már akinek van rá érzékenysége.
A filmekben rendszerint a férfi vall szerelmet a nõnek. A film végén Julie Delpy a walcer eléneklésével mutatja ki legbensõ titkait. Olyan ízlésesen, ahogy a film történetében talán sehogyan más nem tette. Méltó lenne az Oscar díjra.
10/10
Pöttyöspocok 2011 júl. 05. - 11:43:01 10/10
(100/129)
Bekapcsolom a tévét és egy ilyen filmre bukkanok. Mert az ilyenre valóban úgy kell bukkanni. Sajnos nem láttam elõlrõl, de teszek arról hogy pótoljam. Annyi jó, frappáns gondolat hangzott el benne. Lebilincselt. Ahogy õket is. Még egy séta, még egy kis hajókázás, csak elkísérlek...
10/10
sanderb 2011 júl. 04. - 18:10:21 10/10
(99/129)
Az elsõ rész óta eltelt 9 év, 9 egymás nélküli év az újbóli találkozásig. Jót tett a fõhõsöknek, érettebbek, még színesebbek lettek. Teljesen méltó folytatás, ugyanazt érzem, mint az elsõ résznél is, nem tudok nem a hatása alá kerülni. Ahogyan az eltelt idõszak változásait összefoglalják külön-külön, az számomra igazi mozi, mintha ott lennék a közelükben és érezném a feltörõ feszültséget, érzelmi túlcsordulást, az ön- és a másik fél õszinte sajnálatát. Döbbenetes, ahogy ilyen tisztán és ilyen tisztát sikerült a szereplõknek alakítani. 10/10
10/10
RDoo 2011 febr. 21. - 20:18:57 10/10
(98/129)
Az tettszet benne hogy annyira eredeti hangulata van a filmnek,hogy végig beszélgetik az egész filmet,egy ilyen sétára én is beneveznék..Igazi beszélgetések ami ma nincs már vagy nagyon ritka..Érdekessége a filmnek az az hogy a pénz utáni vágy nem igazán volt jelen ..És ez az ami még nagyon megfogott végre egy film ahol nem ez a lényeg..
8/10
Kaito 2011 febr. 12. - 19:28:05 8/10
(97/129)
Tetszett a film. Hozta az 1. rész színvonalát (bár számomra egy hajszállal "gyengébb" volt annál). Lehet mert túl szomorú...

8,4/10
9/10
Sadenal 2010 nov. 28. - 18:23:06 9/10
(96/129)
Pont ugyanolyan életszagú, mint az elõzõ rész. Ez is ugyanúgy tetszett, mert ugyanolyan egyszerû volt és reális. Érdekes volt, hogy közben eltelt 9 év és ennyit változtak....

- Szívem, le fogod késni azt a gépet...
- Tudom......:D

9/10
9/10
real_madrid 2010 szept. 22. - 23:26:54 9/10 Előzmény Mankacica
(95/129)
elsõ jobban tetszett, de azért ez se rossz. viszont az elsõ igazi alapmû.
Mankacica 2010 szept. 05. - 09:27:59 Előzmény dakarina
(94/129)
Az elõzõ rész címe: Mielõtt felkel a Nap.
dakarina 2010 szept. 04. - 20:52:43 Előzmény nmary
(93/129)
Bocs, mindenki arról beszél, hogy milyen jó h megcsinálták a film 2. részét. Megmondaná vki mi a címe az elsõ filmnek? Mert akkor azt szívesen megnézném elõször! köszi :D
nmary 2010 aug. 01. - 19:51:52
(92/129)
Csatlakozom Zsinikéhez. :-)

Az elsõ rész is szívbemarkoló. Legalábbis annak biztosan, aki valaha is átélt hasonlót. Elváltok és benne van a pakliban, hogy talán soha többé nem látjátok viszont egymást. Ma persze ez már nem akkora ügy, itt a Facebook, Skype, sms...
De végülis mennyi az esélye, hogy pár együtt töltött óra egy idegennel és az életed további részében nem tudsz szabadulni tõle? Fizikailag nincs ott, de ott van az emlékeidben és beférkõzik az álmaidba. Tökmindegy, hogy évekig nem látod, és tökmindegy ki mindenki kerül még az utadba utána. Lelkitársak, vagy a sors keze?

Bécsben még a huszas éveik elején járnak, elõttük az élet, nagy remények, világmegváltó álmok. A körülmények persze ellenük vannak, ezért nem is derülhet ki, hogy mûködött volna-e a kapcsolatuk, ha fél év múlva visszatérnek. Ám a sorstól kapnak még egy esélyt. Arra mindenképpen, hogy helyére tegyék az emlékképeiket, hogy megvan-e még az a szikra, vagy már semmi közük egymáshoz.
Megtörténik a lehetetlen, újra találkoznak. Már jóval óvatosabbak, érettebbek, tapasztaltak egyet s mást, az élet úgy tûnik, ment tovább azután is, hogy nem találkoztak. Egészen addig, amíg...
***SPOILER***
...felszínre nem törnek az érzelmek, amelyek mindkettõjükben dolgoztak az évek során, hogy az élet nem feltétlenül úgy alakult, ahogy azt várták volna, már nincsenek illúzióik, csak a megalkuvás, beletörõdés maradt, habár mindketten érzik, hogy ez nem jó. Amíg be nem ülnek az autóba (az a 8 perc a hátsó ülésen adja a katarzist!!!) lényegében egy álarc mögé bújnak, és ott végre borul a bili. Mert a kémia (vagy nevezzük akárminek) ugyanúgy mûködik. Nem múlt el, sem a 9 év, sem a több ezer kilométer ellenére. És hogy hogy végzõdik, mire jutnak végül, azt a rendezõ a fantáziánkra bízza.
***SPOILER VÉGE***
7/10
gawi0413 2010 jún. 03. - 00:21:01 7/10
(91/129)
Ez nálam csak 7-es. Nagyon reméltem, hogy egyszer megcsinálják a második részt, de ennél kicsit jobbat vártam.
kicsimango 2010 máj. 27. - 23:16:11
(90/129)
Végig az a felemelõ érzés kavargott bennem, hogy ez nem pusztán egy film. Ez valami annál sokkal több. Talán azért érzetem így, mert egy kicsit jobban sikerült beleélnem magam a történetbe. Van egy fiú, akivel hasonlóan viszonyulunk egymáshoz s tulajdonképpen a "szerelmünk" abban telkesedik ki, hogy próbáljuk megfejteni a másikat s közben idétlen játékokat ûzünk. Mindenesetre nálam a Mielõtt lemegy a nap bekerült a TOP 10-be, sõt egybõl a második helyen landolt. Mit van mit tenni a tuti befutó még mindig a Szerelmünk lapjai...Ennek ellenére ajánlom mindenkinek, számomra alapmû lett. :)