Arden 2007 jan. 23. - 19:35:48
(46/566)
Aki azt hiszi, hogy ettõl a filmtõl-könyvtõl bárkibõl pszichopata lesz, az teljesen beteg. Aki eljut odáig, hogy (sikeres) sorozatgyilkos legyen, az nem ebbõl fog ötleteket lopni - mert magasan efelett a szint felett áll - ugyanis a sorozatgyilkosok 99%-a jóval átlag feletti intelligineciával rendelkezik, és szvsz valamilyen szexuális frusztrációját, vagy gyerekkori traumáját "dolgozza fel" a tettei "segítségével". Szóval áááá. Egyébként a Bárányokban Bill magának varrt ruhát - de ez már csak egy "részletkérdés"...

Aki nem bírja, ne nézze. Ez a sztori semmivel sem betegebb, bármi másnál - és a gyerekeitek sokkal nagyobb valószínûséggel lesznek "labilis" személyiségek a TI nevelésetek(vagy nemnevelésetek) hatására, mint ettõl a filmtõl...
amico 2007 jan. 23. - 13:28:09
(45/566)
Ezek szerint láttad... És elolvastad elõtte, mirõl szól? Vagy csak azért nézted meg, mert "menõ"? És fikázni is k. jó dolog, anélkül, hogy értenéd, mirõl szól. Mert a szavaidból ez derül ki...
bakker 2007 jan. 23. - 00:44:41
(44/566)
Beteg korban élünk - beteg filmeket csinálnak az emberek - a sok beteg megkajálja.
Ez rémtörténetnek is morbid
A legnevetségesebb az volt, amikor a kis csenevész parfümkirály jó pár kilométerrõl megérezte a vörös csaj illatát. Kérdezem én, a szélirány az tökmindegy? Közte és a csaj között jó pár virág, fa, akármiylen növényzet, állat, stb volt, õ mégis tudta hol van. Vadászkutyának fasza lenne.
Jó, mondjátok akkor azt, hogy ez csak egy kitalált történet, egy mese. Hát elég degenerált világban élünk akkor, ha ilyen mesékkel kábítják a kor emberét. Meséljetek ti is majd a gyerekeiteknek hasonlókat hadd nõjenek fel ilyen szarságokon.
Nem olvastam a könyvet, tán amerikai a szerzõ (ha nem, akkor jó usa állampolgár lehetne)? Azok olyan barmok, hogy macskát raknak a mikróba. Beztos azt is a jó szagáért.
Nem vitatom, van mondanivalója a történetnek, bár elég aberrált ökörség, de van. Amúgy feltétlenül gyilkolásznia kellet a fazonnak, miért? Hogy tudjatok borzongani is basszátok meg és addig se turkáljatok a pattogatott kukoricában.
Noncsa 2007 jan. 22. - 20:01:50
(43/566)
Tényleg nem értelek. Igazán azzal van problémád, hogy mi a mû cselekménye? hogy valaki így próbál saját szagot találni? ha olvastad vagy láttad a filmet,akkor látható,hogy az egész dolognak nem ez a lényege. nem az ami szerinted, hogy valaki hogy képes ezért gyilkolni. most nem állok neki megmagyarázni a mû belsõ értékeit, de szerintem aki szereti a KITALÁLT történeteket, az nem fog egy ilyen történetnél azon agyalni, hogy vajon mennyi ennek a valóságalapja. bocs de szerintem te rossz oldalról közelítetted meg ezt a történet... inkább olvasd is el. Ajánlom!
amico 2007 jan. 22. - 10:44:44
(42/566)
Én a hozzászólásomat nem közveltenül Neked szántam, sajnálom, ha magadra vetted...
Egyébként ha nem mondtad volna, akkor is nyilvánvaló, hogy nem olvastad a könyvet.
Tiszteletben tartom, hogy Neked (és másoknak) nem tetszett, ezért nem muszáj megnézni, és én ezért nem is gúnyolódom vagy ironizálok. És meggyõzni sem akarok senkit az "igazamról". Le van írva, mirõl szól, és egy felnõtt ember képes eldönteni érdekli-e vagy sem....
zaphod 2007 jan. 22. - 10:11:46
(41/566)
Szörnyû, hogy ezek a nevetgélõk mindig megzavarják az embert a mûvészi élvezetben. Pl. mikor egy fiatal lányt fa-arckifejezéssel megfõz a fõszereplõ. Ez egyszerûen megengedhetetlen, teljesen elrontja az élményt.
Még utoljára írok egy rövidet (nehogy "túlspirázott" legyen, fórumba annyit szoktak írni hogy "kafa'" vagy hogy "Xar" egy film). Ez lehetne jó történet is, még abban a korban is. Nincs gond azzal, ha valakinek nincs saját szaga (bár olyan élõ dolgot még nem láttam aminek-akinek ne lenne szaga, ha mástól nem, akkor a rajta tenyészõ baktériumoktól). Azzal sincs gond ha keres magának szagot. De nem így.
Botrányfilmmel könnyû hírnevet szerezni, érdekes módon mégis van sok olyan film (sajna éjfél után leginkább) amiben senki sem hal meg erõszakos halállal, mégis értékesebb benne egyetlen mondat is, mint ez az egész vacak. Azt az egyet sajnálom, hogy nem kértem vissza a jegy árát ... ja és csak azért regisztráltam ide, hogy életemben elõször írjak egy fórumba. Ha annyit elértem, hogy van valaki aki más filmnek növeli a kasszasikerét, már megérte.
amico 2007 jan. 22. - 08:47:29
(40/566)
Hát, szerintem kicsit túl lett spirázva a film "lélekromboló" hatása. Nem feltétlenül ettõl lesznek defektesek az emberek. Arra jobb példa az Internet ;) Mindenesetre tényleg nem muszáj megnézni... Nekem könyvben is nagyon tetszett (mint korrajz és mint jellemrajz egyaránt), és a filmet is jobban élveztem volna, ha két kis tizenéves p*csa nem röhögi végig az utolsó fél órát (na, ilyenek nem értem, miért nézik meg).

A könyv olvasása után látva a filmet nyilvánvaló, hogy nagyon sok minden kimaradt illetve le lett rövidítve, át lett írva, de volt egy nagyon fontos dolog, ami hiányzott, és kellett volna azoknak, akik nem olvasták. Én a párommal láttam, aki nem olvasta, és õ mondta, hogy az utolsó 15-20 perc nem igazán volt világos számára, nekem meg teljesen nyilvánvaló volt. Ugyanis a könyv kicsit jobban taglalja azt, ahogy Grenouille azzal "kisérletezik", hogy az egyes illatok/szagok milyen hatást váltanak ki az emberekbõl. Pl. mielõtt elkezdené a tökéletes illatot "kidolgozni", különbözõ alapanyagokból emberi tulajdonságoknak megfelelõ illatokat gyárt, amik más-más hatást váltanak ki az emberekbõl (közönyt, utálkozást, sajnálatot stb.). És azután jön az úgymond "tökéletes illat", amit azért akar megcsinálni a maga beteges módján, hogy szeressék és hogy legyen saját (ember)szaga. Ugyanis szerintem a két fõ motivációja is kimaradt a filmbõl. Az egyik, hogy az anyja is azért dobta el magától, mert nem volt illata, így nem váltott ki belõle érzéseket, és utána sem rögtön az árvaházba került, hanem különbözõ "béranyákhoz", akiknél szintén ez a reakció volt. És késõbb is az árvaházban (gyakorlatilag nem tudták sem szeretni, sem utálni). Másrészt pedig a könyv szerint szûz lányokból állította össze a tökéletes illatot (ha jól emlékszem), mert úgy gondolta, hogy ebbõl lesz olyan illat, hogy szeretni, sõt imádni fogják. és végül rájött, hogy més ettõl sem lesz meg, amire igazán vágyott, vagyis saját illata.
zaphod 2007 jan. 22. - 07:04:55
(39/566)
+leelo:
Én is láttam már sok-sok filmet, thriller-t is. Szóval, nem számítottam arra hogy ez egy vígjáték lesz.
Nem mondom azt sem, hogy a Bárányok hallgatnak lenne a kedvenc filmem, de mondjuk már az után is elég rossz érzésem volt. Valószínûleg azért mert nem szeretek arra gondolni, hogy elveszítem a szeretteimet mert valaki a volt szerelme testét akarja megvarrni a bõrükbõl, de lehet hogy igazatok van és csak egy privát nyálaslimonádévilágban élek.
De biztosak vagytok benne hogy aki megnézi az ilyen filmeket az mind-mind mûvelt ember aki fel tudja dolgozni hogy mit látott, és persze tökéletesen kiegyensúlyozott lelkületû, amit egy ilyen film maximum megrenget egy kicsit ?!?
Manapság 100 emberbõl 20 nem normális, ezt úgy értem, hogy tényleg szeretne naponta másokat vízbefojtani, a maradék 80-ból 60-nak apróbb-nagyobb mentális defektjei vannak. A maradék pedig rendes munkábajáró hogy legyen mit ennie és felvennie mindenkinek. Technikailag messze járunk már attól a kortól amit ez a film is bemutat.
De csak technikailag. Ez pár ügyes ember mûve akik kitalálják mit csináljanak a gyártósorok mögött robotolók.
A valóságban az eszközeink még mindig csak kõbalták, sokszor olyanok kezében akik bármit tudnak rosszra is használni.
Nem kellene folyton még ötleteket is adni nekik ahhoz, hogy mit kellene még kipróbálni a többi emberen.
Valamint valahol kellene húzni egy határt, hogy mi az amit vászonra engednek és mi az amit már nem.
A fórumban a régebbi hozzászólásokban olvastam egy hozzászólást, ami nagyon jól megmondja mi ez a film:
"díszdobozba bújtatott lókaki". Errõl van szó. Tökéletes rendezés, tökéletes technika. Aki operatõr akar lenni, az nézzen ilyeneket. A mai technikával biztos vagyok benne hogy még komolyabb dolgokat is létre lehetne hozni (pl. tökéletesen élethû virtuális színészek), de ettõl függetlenül ilyen filmet (és könyvet) nem kellene csinálni.
Aki akár egy percet is eltöltött a saját gyerekével, biztosan nem vágyik arra, hogy valaha ilyen ember legyen belõle mint a fõszereplõ, vagy hogy valaha ilyen emberrel találkozzon. Már ha nevezhetjük embernek egyáltalán.
Szóval, továbbra sem érdekel a vége, sõt az eleje és a közepe sem.
A szociopatáknak nagyon ajánlom. Nem kell borzonganiuk, mert ez nem egy ijesztgetõs film. Nincs borzongás. Ez nem több mint egy vágóhíd tökéletes minõségû lefilmezése. Aki ilyesmire kíváncsi, nyugodtan nézze meg.
Aki azt gondolja, hogy az emberi lény több mint egy darab kõ, és érezni képes, az keressen olyan filmet aminek van mondanivalója és bármiféle értelme.
Kedves Leelo és Lilkate, nézzétek meg ahányszor csak akarjátok, de lehetõleg egyedül ...
Lilkate 2007 jan. 21. - 22:37:35
(38/566)
Kijönni a felénél? én odaragadtam a székhez. Igen ez tényleg nem egy nyálas romantikus könnyü szombat esti kikapcsolós popcorn-majszolós film. Nem is ez volt a célja az írónak illetve a rendezõnek. De lehengerlõ és magávalragadó!!
És nagyon érdekes, hogy közömbös vélemény nincs. Senki nem írt olyat h hát igen láttam de semmi különös. Mert ezt a filmet vagy imádod és teljesen a hatása alá kerülsz vagy pedig elborzadsz és kijössz a felénél mert nem fogod fel a lényegét (nem részletezem h mi a véleményem arrol aki ezt nem fogja fel!). Teljesen szélsõséges érzelmeket vált ki az emberekbõl, és talán ez így van jól. Próbáljatok picit elszakadni az amerikai sablon limonádé szartól, akkor élvezni fogjátok!
leelo 2007 jan. 21. - 20:04:45
(37/566)
hát én nem csatlakozom itt egyikõtök véleményéhez sem. a héten megyek másodszor megnézni....kedves zaphod, nem nagyon tartom igazságosnak, hogy így leszólod a filmet...eleve ez milyen hülyeség már, hogy az alaptörténet is sántít? tudod a könyv sem egy igaz történetet mesélel, ez csak egy film. méghozzá egy nagyon jó film. egyébként meg, ha nem szereted az ilyen 'beteg' filmeket, akkor a 'thriller' kifejezés már utal arra hogy milyen tipusú, és ha ez még nem lenne elég, ott van az alcím...szóval, nem kötelezõ megnézni....meg ezek a beteg világ meg beteg emberek baromságok amiket beírsz ide...sztem sokkal betegebb filmek vannak(fûrész, kör és társai) szerintem nem helyes, hogy ezt is ilyennek azonosítod be... meg nem is tudom, hogy te hol élsz...mi az hogy ilyen filmeket miért vetítenek moziban? elég sokféle ízlésû ember létezik, és te csak egy vagy közülük, (napersze én is) de én eddig csak jó kritikákat hallottam a filmrõl, és én is csak jókat tudok róla mondani...
tehát, ne hallgassatok zaphodra és a többiekre,nyugodtan tessék elmenni megnézni, érdemes, szerintem legjobb külföldi oscar-t fog majd kapni...
zaphod 2007 jan. 21. - 15:54:10 Előzmény gordonka
(36/566)
Csatlakozom a véleményhez.
Kijöttünk a felénél, és ha könyvben lett volna meg, azt el is égetném nehogy valaki más elolvassa.
Ez egy beteg film. Úgy értem még betegebb mint amilyen világban élünk.
Korhû. Ez tény.
De attól hogy abban a korban kb. annyit ért egy emberélet mint egy cigarettacsikk, és attól hogy ugyanúgy nem érzett semmi rosszat akkoriban egy ember ha elvette egy másik életét, mint ahogyan egyre több cselekedet után egyre többen manapság sem éreznek semmi rosszat. Szóval, attól még nem kellene így bemutatni egy "ilyen áldással" rendelkezõ õrült életét. Ennyire nem fontos az hogy hûen mutasson be egy történet valamit, és az sem hogy valaki valami hatalmas mûvészetet csináljon.
Úgy látom, kezd emelkedni az emberiség ingerküszöbe.
Az már nem elég ha Irakban naponta tépnek le bombák lábakat, csak akkor jó, ha HD minõségben tudjuk megnézni kikockázva.
Ez a film sokkal rosszabb mint a horrorfilmek.
Azt üzeni, hogy az emberi lények felhasználhatóak bármire.
Úgymond "magasabb" cél érdekében.
Bele se merek gondolni hogy hány beteg elme fog majd gondolkodni hasonlóképpen ha megnézi ezt a filmet.
Sosem vagyok kíváncsi a végére, és bánom hogy pár percet is megnéztem belõle.
Egyébként még az alapötlete is sántít.
Az sem biztos hogy egy illat (akár zárt térben is) eljut valaha mindenhová, pláne nagyon nagy távolságokra.
De széliránnyal szemben nem hinném hogy lehet szagolni, aki pedig valaha hallott kaotikus rendszerekrõl, az sejtheti, hogy egy felfogott szagról (az elõélete ismerete nélkül) gyakorlatilag lehetetlen megmondani hogy honnan jött.
(Úgy értem, nyomozás, nyomkövetés nélkül, ott azonnal ahol éppen érzem.)

NEHOGY MEGNÉZZÉTEK !!!!!!!!

Szégyen hogy ilyesmi megjelenhet és moziban vetítik !
gordonka 2007 jan. 20. - 20:27:35
(35/566)
Én most jöttem haza a moziból és még mindig ráz a hideg tõle. Olyan mintha egy nyomasztó undorító nyálkás világba kerültem volna...iszonyúan nyomasztó és lehangoló, mocskos érzés. Végig az motoszkált bennünk, hogy mennyire beteg a világ ahol ez a történet emberi fogyasztásra alkalmas termék.
lemon 2007 jan. 18. - 17:19:40
(34/566)
Én olvastam a könyvet és ma megnéztem a filmet is. Annyit mondhatok, hogy a szereplõk fantasztikusak és ezt a filmet nem tudták volna ennél jobban megcsinálni! Szuper volt!
Mindenkinek ajánlom!
edényke. 2007 jan. 18. - 11:20:55
(33/566)
most már kapott hideget is meleget is a film, hétvégén én is szakítok rá idõt.
mindenesetre aki nem olvasta a könyvet, tényleg mindenképpen tegye meg. egy egészen különleges olvasmány és élmény.
Noncsa 2007 jan. 15. - 10:39:14
(32/566)
Most végeztem a könyvvel... Úristen, milyen lesz ez filmen??? rohanok a moziba...
rókalány 2007 jan. 14. - 17:08:19
(31/566)
medöbbentem...nem tudtam mirõl szól a film...amikor elkezdett gyilkolni...uh...
a vége tulzás...
viszont a vicces jelenetek nagyon jók:)
hosszú és mégis végig fenntartja az érdeklõdést...okoz meglepetéseket...
PriemRyeest 2007 jan. 14. - 10:09:59
(30/566)
Hogy úgy látom vannak itt páran akik filmes tekintetben teljesen érzéketlenek. Hogy ez a film unalmas lenne? És sz*r? Emberek nektek akkor max a C és D tipusú filmek valók amikben nincsen más csak bunyó és robbanás. Eldobom az agyam.
Legalább ne vegyétek el másik kedvét.
A fõszereplõt pedig nem tudom hogy eltalálták e a szerepre, mármint a könyv alapján, hiszenmég nem olvastam, de már tervbe van a véve. Viszont azt tudom, hogy a játéka valami eszméletlenül jóóó. Remek színész.
8/10
enber 2007 jan. 14. - 08:41:06 8/10
(29/566)
Óriási várakozással ültem be a moziba a zseniális könyv és a Lé meg a Lola rendezõjének a párosítása hihetetlenül jó kombinációnak tûnt.
Természetesen a rendezõnek kellett egy nagy levegõt venni és kihagyni a regény bizonyos részeit. Idõszakonként nagyszerûen sikerült az illatokat/szagokat illusztrálni a halpiac jelenet, a Grenouille születése, Párizs felfedezése igazán jól kivitelezett volt. Nem is beszélve arról, amikor Baldini megszagolja a feljavított Ámor és Pszichét. Itt kell megjegyezni, hogy Dustin Hoffman isteni volt. Bizonyos módosításokat nem értek, hogy miért kellett tenni a film érdekében (pl. 25 helyett csak 13 lány illata).
A vége kicsit vontatottnak tûnt (amúgy számomra nem volt érzékelhetõ, hogy két és fél óra telt el a film végéig), persze, ha már olyan nagyszabású bachanália-jelenetet hoztak létre, nem lehetett csak úgy átsuhanni rajta. Vártam volna Tykwertõl újító megoldásokat, a történet csak úgy kívánta a formabontó képi hatásokat.
A film nem multiplex-közönségnek való, érdekes volt tapasztalni amint az öt literes popcornnal beülõk végigszenvedték a filmet. Bizony, aki nem olvasta, sok mindent nem érthetett és erõs túlzásnak vélhetett néhány jelenetet, számukra nem lehetett elég hangsúlyos az amúgy túlzottan frissen nyírt hajú fõszereplõ szagtalansága. Volt is gyúnyos megjegyzés, amint Grenouille ellépdelt az alvó kutyák fölött. Nem érthették a Grenouille motivációját, pedig már a könyvvel ellentétben az elejétõl fogva hangsúlyos volt az. Mindent összevetve a könyv varázslatát talán sikerült a néhány talán szükségtelen feszültségfokozással feltupírozva filmvászonra átültetni.
gszavai 2007 jan. 14. - 00:25:21
(28/566)
Sziasztok!

A konyvet nem olvastam es meg nem is hallottam rola eddig. Szombat kora delutan neztem meg a filmet es meg a parfum hatasa alatt vagyok, bar nem falnek fel senkit.
Hazajottem es este mar szolt a film a szamitogepbol. Este meg hatasosabb. Idoutazas volt ez olykor vidam maskor a legmelyebb pokol. A gyilkolast annyira korbefonta a noi finom illat hogy szinte nem is itelte el az ember. Mar mar megfeletkezik arrol milyen embertelen ez. Karoline Herfurth olyan igezoen szep volt. Talan en is kovettem volna. Az egesz gyonyoru ahogy van.
amico 2007 jan. 13. - 23:21:20
(27/566)
***SPOILER***
Mert ugye szokták azt mondani, hogy "Úgy szeretlek, mjd' megeszlek" :)