sofi 72 2010 szept. 23. - 17:28:33
(40/60)
Vagy éppen pont, hogy bevállalva egy számára eddig ismeretlen helyzetet, szerepet, azáltal lesz az a VALAKI, aki igazából is volt, csak eddig nem tudott kibontakozni. Vagy a másoknak való megfelelés miatt, vagy mert nem érte olyan fajta inger, ami a változást kiválthatta volna.
Ahogy írtam is, az a jobbik eset, ha még akkor történik, amikor van értelme váltani.....:)))) A rosszabb, ha egyáltalán nem történik meg, csak valahogy érezzük, hogy nincs valami rendben az életünkkel, de nincs lehetõségünk változtatni rajta, mert nem hagyjuk megtörténni a dolgokat....és az egész élet elúszik, elfolyik, pillanatok alatt.....!!!
A film sajnos nekem ismeretlen, de tervben van. Valahogy úgy érzem, JÓ.
Ha sikerül megszereznem, remélem "szépet" és jót kapok általa!!:)))))
perry 2010 szept. 23. - 17:03:26
(39/60)
Már többször leírtam itt minden ember kicsiny "bolygó" mely
egy nagy rendszerben kering, szóval nem teszünk mást mint élünk és meghalunk. :)
Ironikusan: mindenki úgy rontja el az életét ahogy neki tetszik, vagy úgy lép ki egy helyzetbõl , hogy megtalálja önmagát, ez így leírva ennyire egyszerû.
Persze, megélve jóval nehezebb :D
sofi 72 2010 szept. 23. - 16:47:51 Előzmény perry
(38/60)
Igen, igazad van.

Talán az önmagunkkal való szembesülés a legnehezebb....de ez még a jobbik eset. Az talán még rosszabb, ha az életben egyáltalán soha nem történik meg:))))
perry 2010 szept. 23. - 16:13:02 Előzmény mizuki
(37/60)
Tova úszunk az emlékeink árján, van múltunk mely néha nyomasztó és olykor csodás napokat ad nekünk az élet, aztán itt van a jelen amikor a napok velünk élnek és viselkedünk, aztán barátainkkal csevegünk.
Szeretnénk ön-megvalósítani de néha csak a másik holdudvarának része vagyunk, tengünk-lengünk, szóval éljük
a napjainkat.
Pedig csak menedékre vágyunk, bizalomra és a másik jelenlétére az életünkben.
Aztán rájövünk, hogy elromlott bennünk valami fájdalmat okozhatunk másoknak, vezeklünk és új meg új ént keresünk magunknak de sajna önmagunkból nem tudunk kibújni.
Idõs férjeink bolondulnak meg, aztán fiatalabb feleségek keresnek megértõ fiatal partnert az élet meg megy tovább de persze van közfelfogás ami ezt elítéli , akarunk -e tovább lépni? Lehet-e tovább lépni?
De, persze lehet errõl társalgási módon beszélni. Lehet , hogy gyûlölnek gyermekink, és távolodunk majd közelítünk egymáshoz.
Sok sok, Pippa Lee életet élünk, legyünk Los Angelesben
vagy Kápolnásnyéken a dolgok itt is ott is megtörténnek.
Vándorlunk házak, tájak emberek között.
Ezek vagyunk mi és fura ezzel szembesülni egy filmen keresztül, de hát ilyenbõl vagyunk mi emberek.
Igaz, se jobbak, se rosszabbak nem leszünk ettõl a filmtõl, max. szembesülünk önmagunkkal.
Aztán az élet csendesen elúszik mellõlünk, szerettünk elhagy élete megszûnik.
Aztán döntünk és új életet kezdünk, és még jó ha gyermekeink is így látják....... aztán kezdõdhet a road movies
mizuki 2010 szept. 21. - 11:14:10
(36/60)
Winona miatt néztem meg mert olyan régen láttam már õt szerepelni és egyik kedvenc színésznõm lenne . De így persze csalódtam. Mirõl is szólt egyáltalán ez a film?? Sok szenvedés, hányódás , ráadásul Sandra szerepében Ryder végigvinnyíkolta a filmet...

Nagyon felejtõs alkotás, hogy kapott ez 8 pontot itt?!?!?
zeany 2010 ápr. 13. - 15:02:45
(35/60)
Egynek jó. Kicsit fura volt a nõ, legalábbis furcsa, hogy a nagy lázadóból a végére egy önálló akarattal nem rendelkezõ valaki legyen. Az átmenetet nem nagyon érzékeltem. Ez a tétovázás, bambulás elég idegesítõ volt. Azért voltak benne jó mondások, aranyos részek, csak a szereplõk többsége ellenszenves (férj, Pippa lánya). Winona egészen jó volt az ideggyenge nõci szerepében. A férje meg elvileg ötven körül volt amikor megismerkedtek, de kb. már akkor nyolcvannak nézett ki...
7/10
beo71 2010 márc. 01. - 12:11:05 7/10
(34/60)
Már a Forest Gump-nál gyanakodtam,azóta pedig filmrõl filmre erõsebb a gyanúm:Robin Wright Penn szenzációs színésznõ.Plusz még Meryl Streep-el ellentétben gyönyörû is,igazán jó nézni,bármilyen környezetben.7/10.
Blake Lively is csodás jelenség és egyszer talán el is jut erre a szintre,ha jó szerepeket választ.Nõi film,de nem csak a színészi játék miatt élvezhetõ,a férfiak is tanulhatnak belõle,szerethetõ alkotás.
10/10
oszkos 2010 febr. 13. - 22:55:12 10/10
(33/60)
Nekem nagyon tetszett a film! Nem hétköznapi az tény, egyszerû, de nagyszerû. A színészi alakítások szerintem fantasztikusak. Örülök hogy megnéztem, ritkán lát az ember ilyen jó, elgondolkodtató filmet! 10/10
mermaid girl 2010 febr. 10. - 18:47:14
(32/60)
nem szokványos film, remek mondanivaló. de a drámák nyomasztó hangulata miatt sajnos az ilyen filmeket kevésbé preferálom.


Blake mindenesetre elképesztõen gyönyörû.
teva56 2010 jan. 31. - 18:30:43
(31/60)
A filmtõl többet
vártam,nem kötött le igazán.
4/10
h.tibi91 2010 jan. 31. - 17:16:16 4/10
(30/60)
nem sok mindent fûznnék hozzá, nem tetszett különösebben.
4/10
9/10
balgad 2010 jan. 23. - 19:41:35 9/10
(29/60)
Fenomenális színészparádé, egész jól egybegyúrva. Talán nem sok eredeti ötletet préseltek bele, de azért klisébõl kompótnak sem nevezném (leszámítva persze tényleg az utolsó negyed órát). Kiváló színészi játékok mindenkitõl, egészen magával ragadó rendezés. Lehet, hogy kicsit túlzás, de azért, mert nagyon jól leköt a cselekmény, 9/10.
7/10
Manda 2009 dec. 27. - 14:39:57 7/10
(28/60)
háát, nem mondom, hogy odáig voltam tõle, de azért tetszett. Én egy kicsit többre számítottam, de megérte megnézni, mert egyáltalán nem szokványos sztori, és a színészek is remekek. mondjuk nem karácsonyi film, ilyenkor az ember inkább vmi romantikus kis izére vágyik :)
8/10
cross111 2009 nov. 23. - 23:21:53 8/10
(27/60)
Szerintem kellemes film, nekem tetszett! Igazán egyedi jelenetek vannak benne!: mikor a fiatal pippa anyja nem szedte a gyógyszereket egy hétig, és egyik este együtt vacsorázott a család, az anyja hangulata pedig percrõl percre változott...és alatta a zene...zseniális, az egyik kedvencem! A fényképes megoldás( mikor a fiatal Pippa-ra és a másik két csajra rájuk nyit Tish néni:))pedig egyszerûen nagyszerû!
7/10
Brody 2009 nov. 15. - 22:19:09 7/10
(26/60)
Hát, én az itteni hozzászólások alapján többet vártam a filmtõl. Igazából a kétharmadáig még ígéretes, a vége viszont annyira sablonos, mintha 5 perc alatt kellett volna összecsapni. A sok lapos rész mellett pedig számomra homályban marad néhány megnyilvánulás oka (pl. Pippa lányának hirtelen pálfordulása). Én azt sem értem, egy ilyen öntudatos tinédzser hogy alszik be hirtelen 25 évre, és mért nem eszmél korábban. (Itt valaki írta, hogy mért kellett bele a szerelmi jelenet - szerintem már csak azért is kellett, mert arról az életnagyságú Jézus fejrõl nekem egybõl az jutott eszembe, milyen lehet azt bámulni az ágyban.:)
És hát tény, vicces, hogy az idõsebb Keanu játssza a "megrontott" 35 évest. Winona Ryder meg lassan Van Damme filmekben lesz statiszta...
9/10
Nyünyü 2009 okt. 31. - 14:42:41 9/10 Előzmény zimzum1111
(25/60)
Neked kellett volna írnod a filmismertetõt, mert ennél árnyaltabban és érzékletesebben nem is lehet bemutatni a filmet, minden mondatoddal egyetértek...szemben Roncos megjegyzésével
szerintem a film ápp attól fantasztikus, hogy mentes az összes amerikai filmes kliséktõl
5/10
Roncos 2009 okt. 29. - 23:52:41 5/10
(24/60)
sokkal többet vártam. ez így egy harmatgyenge kliségyûjtemény.
mangocska 2009 okt. 29. - 20:46:18 Előzmény kispalissaci
(23/60)
Én is azt hittem az elején h milyen unalmas lesz,de ez az érzésem nem sokáig tartott.Nagyon tetszett a film.Mindenkinek ajánlom:)10/9
8/10
kispalissaci 2009 okt. 18. - 12:39:16 8/10 Előzmény caomilla
(22/60)
Becsapott ez a mozi kicsit. Valahogy a film elsõ felében igazán úgy éreztem, hogy nem fog tetszeni ez a film, féltem hogy túl sablonsztori lesz elcsépelt amcsis mondanivalóval. De aztán kibontotta szépen magát a film szinte majdnem teljesen levetkõzve a sablonmintákat. (Arthur Miller lányától nem is vártam mást! :)

SPOILER
Forgatókönyv szempontjából szerintem jobb lett volna ha nem hal meg a férje. Hogy miért? Mert így mintha kicsit azt mondaná, hogy meg kellett halnia ahhoz, hogy Pippa kibéküljön a lányával ill. hogy tovább tudjon lépni és új életet kezdeni... Viszont tetszett h a vége tulajdonképpen nem egyértelmû happyend, boldogság nincs garantálva, de megpróbálni meg lehet...

Nekem 10/8.
marie1 2009 okt. 17. - 00:30:53 Előzmény Gabriella54
(21/60)
Persze, szimpi a nõ, természetes és tehetséges is, nem errõl van szó. De azért nyúzott, és ez tény. Bizonyára ilyen típus. Ez persze tök lényegtelen,mert nyilván nem ez számít.