Téma: Post Mortem

10/10
gergely1999@iclud.com 2021 nov. 01. - 21:37:10 10/10
(36/116)
Nem értem , hogy miert húzták le enyire ezt a filmet mert KURVAJÓ!(nem véletlen ,hogy jelölték Oscar-díjra!) 10/10
3/10
The Cortez 2021 nov. 01. - 11:29:00 3/10
(35/116)
A magyarok korábban próbálkoztak már horrorral, de nagyobb költségvetésű alkotásra ezelőttig nem igazán volt példa. Az ígéretesnek tűnő film irtózatosan gyengére sikeredett: a rendezés rossz, a sztorivezetés unalmasan szar, karakterábrázolás nem létezik, a színészirányítás teljes mértékben elmaradt, Hais Fruzsina kikúrt irritálóan ripacskodik, a vizuális effektek pedig csak nagy ritkán néznek ki valahogyan. Természetesen jó sok klisét átvesz hollywoodi társaitól. Az egyik ilyen a jump scare, ám még azt is rohadtul hatástalanul csinálja. Történet igazából nincsen, mivel leginkább random történések váltogatják egymást.
A folk horrort kínos röhejesség járja át. Gyakran paródiába hajlik a cselekmény: erre tökéletes példa az a Family Guy-t idéző jelenet, amelyben idétlenül összevissza óbégatnak az egybites szereplők. Kizárólag a háborús nyitány, a folyamatosan szóló, félelmetesnek szánt ambient zene meg a szürkés-ködös képi világ nevezhető pozitívumnak. Bizonyos képsorai hiába forogtak a közelemben, a végeredmény sajnos hihetetlenül fos lett.
A minőségét látva érthetetlen, hogy Magyarország miért pont ezt a művet küldte Oscarra, másfelől viszont meglepő húzás, mert horrorral egyébként nem sokan mernek benevezni.
1/10
Nirvanafrick 2021 okt. 31. - 22:00:17 1/10
(34/116)
Pénzkidobás

túl sok komikus levitáció


1/10
babilinko 2021 okt. 30. - 21:29:50 1/10 Előzmény F79
(33/116)
Egyetértek. Ezt a filmet a rendező nem elvállalta, hanem ő rendezte meg ilyennek.
3/10
F79 2021 okt. 28. - 18:40:37 3/10 Előzmény F79
(32/116)
Újranéztem. A korábbi értetlenkedésem felháborodásba csapott át.
A legjobban az bosszant, hogy egy kiváló - és aktuális - ötletet így elpocsékoltak. Egy tehetségtelen forgatókönyvíró lenullázott egy izgalmasnak ígérkező történetet. Érthetetlen, hogy a tapasztalt rendező annyi kiváló filmmel a háta mögött miért volt hajlandó leforgatni egy silány, slendrián sztorit. És az is érthetetlen, hogy a korábban már több produkcióban is bizonyított, máshol erős alakításokat hozó színészeink a pénzen kívül mit kerestek itt, egyáltalán miért vállalták el a szerepeket.
Ha a költségvetésre (azaz az adóforintjainkra) gondolok, ideje bevenni a citromfű teánál valami erősebbet...
Kár volt újra megnéznem.
babolatt 2021 okt. 23. - 20:45:53
(31/116)
Miközben néztem, nem tudtam eldönteni, hogy vajon mikor fog kipukkadni a színészekből a röhögés, mert ennyi összeszorított, remegő szájszélet ritkán látni "horror" filmben.
Már a kislány agyonvágja az egész filmet, alkalmatlan a színészkedésre, bármelyik Barátok köztben feltűnő gyerek jobban mond szöveget, mint ő.
Lényegében se történet, se karakterek, se rémisztgetés, se atmoszféra nincs ebben a tákolmányban, rettentő kínos volt nézni az egészet, még kínosabb lehetett amúgy a jobb szerepekre méltó színészeinknek ez a bohóckodás a gázsiért. 0/10
2/10
baromarc666 2021 okt. 23. - 18:53:13 2/10 Előzmény tamasgotha@yahoo.com
(30/116)
Nekem is ugyanez jutott eszembe, mikor néztem. Hogy ez nem komoly, ugye? Ez csak egy ilyen első verzió és felveszik majd rendesen is, ahol a színészek játszanak és érthetően beszélnek.
2/10
baromarc666 2021 okt. 23. - 18:51:31 2/10
(29/116)
Egészen döbbenetesen gyenge film, olyan mint egy szkeccs, amit így leforgattak, de fogalmuk sem volt, mit kezdjenek vele. A szereplők szintén csak vannak, nem játszanak. A kislány nagyon aranyos, de nem játszik, nem lehet érteni, mit mondd. Olyan mint egy horror, de valójában nem az. Ez egy képekből és iszonyatosan rossz párbeszédekből összerakott zagyvaság. Sajnálom, Klem Viktort kifejezetten kedvelem.
pernye71 2021 szept. 12. - 17:00:28
(28/116)
Szerintem jó a kezdés, még mindig jó a folytatás, jók a képek, vannak izgalmak, csak éppen alapjában véve nem tudjuk, mi, miért történik., homályos az egész. Aztán végre azt hiszem: á, már értem! (?)
De a legvégén mégis úgy keltem fel a fotelből: WTF??? Ismét egy olyan magyar film, amiből "többet lehetett (kellett) volna kihozni"
Trap 416 2021 aug. 25. - 09:46:37
(27/116)
Amennyire örültem, hogy jön egy magyar horror, annyira csalódott voltam a végén, de tulajdonképpen már a felétől, mert éreztem, hogy ez már nem lesz jó. De azt is mondhatnám, hogy hozza egy átlag amerikai misztikus, szellemes, démonidézős horror szintjét, csak ugye az nincs valami magasan. Továbbra sem tudom megszeretni ezt a zsánert, reméltem, hogy azáltal, hogy magyar, ad valami sajátságos, új aspektust az atmoszférának vagy a sztorinak, ami egyáltalán nem kötött le. A színészi játékot sem mondanám valami erősnek, sem a kislány, sem Klem Viktor esetében. A film abszolút nem ijesztő, és az elejét leszámítva nem is szórakoztató, sőt az utolsó 20 perc elnyújtott vergődését nehezen tudom elképzelni, hogy bárki élvezze.
Sokkal ingergazdagabb, emlékezetesebb filmet vártam. 10/5
RigbyTheMad 2021 aug. 18. - 21:48:36
(26/116)
Életünk első végignézett magyar filmje a párommal, mert ilyen üvegtigris, valami amerika, argo, meg ehhez hasonló hulladék szemét filmeket nem lehet egyszerűen végig nézni. Vannak mostanában készült magyar sci-fi vagy ehhez hasonlók, de azoknak a trailere nem igazán győzött meg minket, hogy megnézzük. De ez kellemes csalódás volt. A kor környezet eléggé jó volt. Teljes mértékben horror film volt. Minden külföldi horror is ilyen. Minden benne volt, ami kell. Ebben sem volt semmi aljaság és ez is a lényeg. Akik beleképzelnek plusz dolgokat a lány meg a hapsi között akkor ők egy kicsit elferdült hajlamúak az biztos. 8/10
2/10
doricki23 2021 aug. 12. - 12:56:04 2/10
(25/116)
Nagyon gyenge film. A trailer alapján egy jó kis filmet várnál, de nulla. Nem kellene itthon ezt a műfajt erőltetni, mert nem értünk hozzá.
3/10
F79 2021 márc. 27. - 11:58:40 3/10
(24/116)
Még néhány gondolat az előző hozzászólásomhoz.
A marketing ügyes volt, az előzetes alapján valóban horrort vártam. A horror azonban nem ez. A horrornak szabályai, eszközei, dramaturgiai elemei vannak, amelyeket illik ismerni. Horrornak ez a film nem volt elég ijesztő, vagy elborzasztó. Még misztikus thrillernek sem nevezném, mert ahhoz nem volt eléggé feszült, vagy nyomasztó. A misztikus melodráma pedig nem egy kasszacsengető tömegműfaj, valószínűleg ezért nem így reklámozták.
Egy kreatív forgatókönyv író, egy tisztességes dramaturg és egy magabiztos rendező sokkal többet ki tudott volna hozni ebből az egyébként érdekes alapötletből.
3/10
F79 2021 márc. 26. - 22:47:40 3/10
(23/116)
Túl vagyok rajta.
A látvány, a képek alkotta hangulat összességében, a maga módján tetszett. Schell Judit visszafogott játéka is tetszett.
A történet azonban kicsit szétesett, néhány jelenet a vígjáték, sőt a paródia határát súrolja. Van itt minden, mint a búcsúban. Halottak, kísértetek, (vetített) árnyak a falon, zombigyerek (ő miért?), rángatózó parasztasszony, parasztbácsit elnyelő mennyezet, kísértetfotózás, sejtelmes zajok a padláson, nyekergő zene, vezényszóra sikoltozás. A színészek többségén az látszik, hogy ez itt most munka, megcsináljuk, aztán irány haza. Amikor olyan fejjel rohangálnak, mint akire rájött a szapora, és Koltai Róbert filmjeit idéző kínos grimaszolást és esetlenkedést látom, az már fájdalmas. Ha elfogadjuk, hogy a speciális effektek azért olyanok, amilyenek, mert ennyit engedett a költségvetés, akkor még ennyiért is kár volt pénzt kidobni. A kislány helyes, de valakinek fel kellett volna készítenie a szerepre.
Úgy tűnik, Andy Vajna halála után a jó magyar filmbe vetett reményt is eltemethetjük. Ennyire vagyunk képesek, nekünk ennyi jut. "Kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk."
Zahire 2021 márc. 23. - 17:38:10 Előzmény tamasgotha@yahoo.com
(22/116)
Ahhoz azért drága. A film : 866 millió forintba került.
8/10
STARset 2021 márc. 15. - 08:44:29 8/10
(21/116)
A kritikákkal egyet tudok érteni (a fikázókkal nem), de az első hazai horror neki indulásnak szerintem jó. A kor, a környezet és a főszereplő foglalkozása egyedivé is teszi. Aztán van egy csomó tipik horror klisé, amiből megakar élni a film. A két fontosabb helyszín, a város piactere és a falu, talán a két leghíresebb magyarországi skanzen. Megértem, hogy nem bonthatnak, építhetnek, de annyi magyar filmben/sorozatban szerepeltek már helyszínként, jó lenne ,ha kicsit kevésbé felismerhetővé tennék egy következő filmforgatáson.
1/10
tamasgotha@yahoo.com 2021 márc. 14. - 04:08:39 1/10
(20/116)
Ez egy vicc volt??
Zahire 2021 febr. 11. - 17:08:57
(19/116)
Alapjában véve ez egy zavart elméjű ember eléggé erőltetett és nem is tisztán érthető alkotása.
Ráadásul népbutító.
El akarja hitetni azt, hogy régóta halott embereket kegyeletsértő és nem utolsósorban fertőzésveszélyes módon cincálják, tekerik, rakosgatják, és élő emberek társaságában fényképezik.
Léteztek ugyan post mortem képek, de ilyen módon azokat semmiképpen nem készítették el.
A film inkább iszonyatos mint ijesztő, főleg a fentiek miatt.
Egyébként elég gyanús, hogy száz évvel ezelőtti műtermi kamerának műanyag objektív-sapkája lett volna.
Egyéb helyeken a fiú kihuzatos, alapdeszkás, lemezes kamerát használ, úgy, hogy az exponálások között nem cseréli az üveglemezt, azaz egy lemezre 3-5 alkalommal exponál, vagyis értékelhetetlen felvételeket készít.
A film végén az üveglemezekkel, előhívó és fixáló oldattal telepakolt ládával , ami a hátára van szíjazva, óvatosan lóra ül, majd ügetésbe kezd !
Ha már fényképezéstechnika szerepel a filmben, sőt lényegi eleme az, érdemes lett volna néhány dolognak utánanézni, különösen úgy, hogy ez a film igen-igen sokba került, legalábbis hazai viszonyok között.
10/10
wareszport 2021 jan. 31. - 14:32:43 10/10
(18/116)
Le a kalappal!
Nagyon örülök, hogy egy ilyen színvonalú film elkészült itthon! Most a történetbe nem akarok belemenni, éppen azért nem, mert nem baj, hogy nem teljesen érthető a történet részletekben, viszont úttörőnek számít ez a vonal és stílus, tehát csak bíztatni tudom a magyar filmkészítést, a stílusok bővítésére és bátorítom azt aki belevág hasonló, minőségi, munkába!
10/10
PlanetX 2021 jan. 30. - 16:03:20 10/10
(17/116)
Hát... itthon vagyunk, csak a szokásos: süt a rosszindulat :( De hát nem vagyunk egyformák (szerencsére!) Ez a film úgy jó ahogy van! Apróságoktól eltekintve.... Semmiképp nem egy tucatfilm. Simán megállja a helyét!