10/10
offtopic
charlena08 2010 márc. 30. - 15:19:14 10/10
(108/168)
"Elnézést mindenkitõl, ezt már offolom!"
Köszi Mynona,
és elõre is, Marcellus. :)))
Semmi bajom, ha OFF-ban beszélget/tek/ünk (mert én is szoktam), csak talán más SB-rajongók nem erre kíváncsiak, + a végén még kimoderálnak... :P
Marcellus 2010 márc. 30. - 11:15:33
(107/168)
Mynona, köszi neked is és mindenkinek a sok jótanácsot! Lehet, hogy tényleg jobb lenne elsajátítanom valami keleti testi-lelki egyensúlyos harcmûvészetet unagival, chivel és mindenfélével az orvosok és a gyógyszerek helyett, és soha többé nem lennék beteg... De persze csak akkor, ha cseréptörés is jár hozzá. A cseréptörés süti.

Amúgy ja, tényleg kicsit sok lett az off, szóval én akár le is állok, ha másoknak oké. :D
Marcellus 2010 márc. 29. - 14:57:31
(106/168)
Én meg most megyek az orvoshoz. :D
10/10
charlena08 2010 márc. 29. - 14:56:14 10/10
(105/168)
Egy (pár napos) riport Sandrával, aki még nem olvasta volna (márc. 21)
http://nol.hu/lap/hetvege/20100320-sandra_aranybol__sarbol
A válásból nem tudom, mi az igaz, legtöbb szó róla, és a TBS-ról esik benne.
Idéznék pár sort, nekem nagyon szimpatikus, ahogy az egészrõl gondolkodik:

"...a film (The Blind Side) Magyarországon csak DVD-n lesz kapható, ráadásul csak júniusban. Sandra Bullocknak persze nem számít, hogy elesik a pici magyar piac mozibevételétõl, mert nem a szokásos gázsijáért vállalta ezt a szerepet, hanem azért, mert váltani akart. S lám, lám, mióta Golden Globe-, SAG- (színészszövetség) és Oscar-díjas, 17 forgatókönyv várja remegve, hogy igent mondjon."

"...Hogy filmsztár leszek? Elõ nem került. Folyamatosan dolgozó színész, erre készültem.Még most is csípkedem magam, hogy mivé váltam, mert ennek a felhajtásnak köze nincs a munkához. Én ezért nem dolgoztam meg. Ha nevettetni és ríkatni megtanultam, az persze más, az komoly dolog. De hogy elhiggyem a saját nagyságomat? És aki nem tudja, hogy a csúcsról csak lefelé visz az út, az vessen magára. Mellesleg a csúcsban sem hiszek."

"– És most? Hogyan tovább? Romantikus komédiákkal folytatja, hogy kielégítse a beépített rajongóit, vagy tovább feszíti a hollywoodi skatulyát drámai szerepekkel?

– Utálom, ha rámparancsolnak, hogy mostantól ez vagy az kötelezõ. Vagy hogy úgyse leszek képes megemelni a lécet. Csak azért, mert kommersz stúdiófilmekben szokott meg a közönség, tudok én független, mondanivalós filmekben is olyat odatenni, hogy mindenki csettintsen. És fordítva. Attól, hogy megnyertem az Oscar-díjat, még nem felejtettem el nevettetni. Sõt eszem ágában sincs elfelejteni, mert nincs annál jobb, mint mikor körülöttem nevetnek."
Marcellus 2010 márc. 29. - 12:45:43
(104/168)
Köszi! A mentolos cukorka és a NeoCitran megteszi hatását, remélem. :)
10/10
charlena08 2010 márc. 29. - 12:36:27 10/10
(103/168)
"Mert nem kevesebbek, egyszerûen mások."
Na, itt a dolog lényege. :) (Egyébként a BS tényleg nem az a kategória)!

"szükség van egyszerûen megmosolyogtató vagy épp nevettetõ alkotásokra is a filmek világában, nem csak egetrengetõ filozófiai kérdéseket boncolgató díjnyertes "S lõn világosság"-mozikra."
Egyetértek. Talán Sandra rajongóknak nem kell hosszasan ecsetelnem, mégis inkább neked/nektek címezem, mint az ellendrukkereknek: õ mégis több annál, mint "egyszerû" rom.-kom.-színésznõ, bár utóbbihoz is kell nem kevés tehetség, mert nevettetni/ríkatni tudni kell! De aki kicsit mélyebbre ásta magát a filmjeiben, azt is jól tudja, hogy a látszattal ellentétben sok rom. és/vagy. kom.-nak beállított filmje valójában nem is az! (sorolni nem akarom, aki tudja, tudja). :) Jópár közülük elég komoly dráma, a hétköznapi, "közhelyes" életbõl... És ez az, amiben igenis annyira jó, egy lány a szomszédból, aki átlagos problémákat él meg és él át, (talán néhol sarkítva és "hatásvadász módon", - de hát jaj, az egész világ közhelyekkel zsúfolt -, mégis nagyon jól tud esni az ember lelkének, hogy nem csak õ esendõ, szerencsétlen, stb.), számomra olyannyira élethûen, hogy talán ezért nem tartják mások jo(bb) színésznõnek.

OFF: Mielõbbi jobbulást kívánok! ;)
Marcellus 2010 márc. 29. - 10:39:24
(102/168)
Hú, Az órákat nagyon szeretem!
Egyébként pedig a hozzászólásaidat olvasva különbözõ topicokban... ha nem is lehet téged megismerni, azért sok minden kiderül rólad. :) De ez nyilván nem csak rád igaz.
És Sandrát azért elítélni, mert nem olyan jelenség, mint Meryl Streep, bocsáss meg, de szerintem hülyeség. Imádom és tisztelem Meryl Streepet. Mindig elakad a szavam az alakításaitól és nagyon szimpatikus. Ettõl függetlenül Sandra Bullock a kedvenc színésznõm, mert a legtöbb filmjében egyszerûen jólesõ volt az alakítása. Ezzel rengetegen vannak még így - ha Te éppenséggel nem is -, és õk se lesznek kevésbé király filmínyencek ezáltal. Az, hogy imádom a Kételyt, A felolvasót, Az órákat és egy csomó komolyabb hangvételû alkotást, nem jelenti azt, hogy nem szerethetem vagy nem fogom szeretni például az olyan romantikus komédiákat, mint a Két hét múlva örökké. Mert nem kevesebbek, egyszerûen mások. (És megjegyzem, akármennyire közhelyes :D már megint az egész hozzászólásom, a The Blind Side nem ez a kategória.)
A lényeg: szükség van egyszerûen megmosolyogtató vagy épp nevettetõ alkotásokra is a filmek világában, nem csak egetrengetõ filozófiai kérdéseket boncolgató díjnyertes "S lõn világosság"-mozikra. Ami pedig a hatásvadászatot illeti, ha ezen akadsz fenn, ne csodálkozz, ha nem bírod véigülni a filmek nagy százalékát. A mondanivalót valahogy mégiscsak át kell adni a közönségnek - azoknak is, akik nem akkora zsenik, mint egyesek. Más emberek is számítanak, más filmek is számítanak.
Amúgy betegen ülök itthon és most néztem meg A hálózat csapdájábant DVD-n, nagyon jó! :D
10/10
charlena08 2010 márc. 28. - 23:31:32 10/10
(101/168)
Mióta Oscar-t kapott, szinte "divat" lett kritizálni szegényt. :( Mégsem gyõzködök itt senkit sem, hála vagyunk elegen, akik szeretik és elismerik, ez a lényeg. ;)))
Marcellus 2010 márc. 28. - 18:38:54
(100/168)
És némi "közhelyesség" engem nem fog visszatartani attól, hogy megpróbáljam beleélni magam mások hátrányos helyzetébe. Persze könnyû lenne.
Marcellus 2010 márc. 28. - 18:36:08
(99/168)
A legnagyobb közhely maga a közhely, mert nagyon szereted rámondani mindenfélére. :)
Zsákos ember 2010 márc. 28. - 00:40:50
(98/168)
Sandra Bullock az amerikai Liptai Klaudia ! :D
Marcellus 2010 márc. 27. - 13:12:42
(97/168)
Ez a jelenet csöpögõs? xD
Szerintem jó és fontos jelenet, mert megmutatja, hogy ugyanahhoz a dologhoz Leigh Anne és a barátnõk mennyire másképp álnak hozzá. És a dumái nekem marhára bejönnek, ahogy édesen oltogatja a hülyeségüket.
Ha "csöpögõsön" azt érted, hogy sírós, akkor egyébként sem ez az a jelenet, amire leginkább jellemzõ a filmben. Az érzékenyebbeknek - mint pl. én - inkább ott szorul el a torka, amikor Mike mások otthagyott popcornjait szedi fel a röpimeccs után vagy amikor elmondja, hogy még soha saját ágya sem volt. Gondoljatok, amit akartok, szerintem nagyon jó film és szerintem Sandra igenis jogosan kapta meg a díjat.
Nem ajánlom a mozit azoknak, akiket már Sandra megjelenése is irritál és szeretik itt-ott szarrá oltogatni, õk valóban nem fognak egy jó filmélménnyel gazdagodni - fõleg ha csak a hibát keresik benne.
mulao 2010 márc. 27. - 03:09:05
(96/168)
1. Oké, szerintem a hasonlóság látása egyéni, pl nemrég írt nekem valaki, hogy köszöni, hogy megírtam kire hasonlít egy színésznõ, mert ismerõs volt neki, de nem jött rá.
2. Szerintem megérted Te a lényeget.:)
3. Egyetértek veled, abban amit az Oscarról írtál, mindig azok beszélnek róla/foglalkoznak vele, akik azt állítják, hogy csalódtak benne, meg nem ismerik el a jelentését.
Nevetséges.
mulao 2010 márc. 26. - 03:49:45
(95/168)
1. A hasonlóságot én azért látom, mert naponta nézem Sanchez mûvésznõt az egyik sorozatában, és mindig olyan nézései, mozdulatai vannak, mint Sandrának. A hajuk hossza és színe nem hasonlít, ez a legnagyobb nem hasonlóságuk, de mondom szerintem.

2. Én még sajnos nem láttam azt a filmjét, amiért az Oscart kapta, csak az elõzetest, bár abból ítélve nagyot alakít, mert valahogy szerintem úgy ad elõ egy elvontnak és viccesnek nevezhetõ karaktert, hogy mégsem lesz igazán elvont, de azért annyira vicces, hogy ne legyen elvont.
Persze lehet nem ez a szerepe, látnom kéne az egész filmet.
Azért tértem vissza a filmjeihez, mert egyrészt azokat láttam, és azokból tudom mit alakított, másrészt nálam ha egy színész korábban is jól játszott, akkor feltételezem, hogy mikor Oscar-t, vagy valami hasonló kiemelkedõ díjat kap, azért kapja, mert akkor is jól játszott.
mulao 2010 márc. 25. - 00:54:06
(94/168)
Szerintem is hasonlít rá is egy kicsit, de van, hogy Roselyn olyan nézést, mozdulatot, vagy valami hasonlót tesz, amibõl totál Sandra jut eszembe. Az orruk is nagyon hasonlít.:)
10/10
martonosi 2010 márc. 24. - 23:59:09 10/10 Előzmény mulao
(93/168)
Sztem inkább Teri Hatcher -re hasonlít a Született feleségekbõl.
De nagyon jó színésznõ, az Oscart megérdemelte!!
7/10
boromira 2010 márc. 22. - 10:12:00 7/10
(92/168)
Bírom, de ez az Oscar kicsit túlzás!
nita78 2010 márc. 21. - 19:47:33
(91/168)
Nagyon szimpatikus színésznõ. Sok filmben láttam már játszani és szerintem tehetséges. Ja és az Oscar díj szerintem és nagyon örülök hogy õ kapta meg.
mulao 2010 márc. 16. - 15:45:24
(90/168)
Istenem, hogy ez a Sandra mennyire hasonlít Roselyn Sanchez színésznõre, de még a mosolya is.
Szerintem Sandra nem rossz színésznõ, azon pedig meglepõdtem, hogy mindenki, - vagy legalábbis a legtöbben- úgy fogják fel az Oscar- díját, mintha életmû- díj lenne, hogy nem érdemelte meg, meg hasonlók. Azt kell nézni, hogy az alakítása volt-e olyan jó, hogy kiérdemelje, nem pedig a többi filmjében nyújtott alakítását.Pl.: a Beépített szépségben, Megérzésben, stb.-ben szerintem jól játszott.
10/10
DarkGirl 2010 márc. 16. - 09:50:57 10/10
(89/168)
...